Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Могла је раније путарина у еврима али нису примали металне и враћали су кусур у денарима

 

Primaju metalne evre za putarinu i sada. Mislim da ne primaju manje apoene od 50 centi.

  • +1 1
Link to comment

Mene je ponekad smarala dopuna enp uredjaja, al otkako moze da sam skida s kartice nista drugo me ne zanima

  • +1 2
Link to comment

Jutros na Dojranu, na ulazak u Grčku, čekali smo puna četiri sata. Bili smo na makedonskoj (prema grčkoj) oko 9 i relativno brzo je prešli. Grci su napravili zastoj.

Već 6-7 godina spavamo na Dojranu, i jeste činjenica da je sve veća gužva na granici, ali ovoliko dugo nikada nismo čekali.

Edited by klimt
Link to comment
On 1. 7. 2024. at 15:44, Baldrick S. said:

 

Ja sam prošle godine iznajmio na licu mesta. Može da se desi da nema u jednoj agenciji ali ima u nekoj drugoj. Ista papirologija kao svuda gde sam iznajmljivao auto. Pazi sever i planicuge, u onih par sela gore ulice su baždarene da se jedva dve tanje koze mimoiđu

mislim da mi je krf bio najizazovniji za vožnju za 15 godina grčke. većina puta je ko jedna traka 😂.

oko glavnog grada putevi široki ali motor kamikaze u rojevima. 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, klimt said:

Jutros na Dojranu, na ulazak u Grčku, čekali smo puna četiri sata. Bili smo na makedonskoj (prema grčkoj) oko 9 i relativno brzo je prešli. Grci su napravili zastoj.

Već 6-7 godina spavamo na Dojranu, i jeste činjenica da je sve veća gužva na granici, ali ovoliko dugo nikada nismo čekali.

Nama je decko koji radi na granici rekao da subotom, nedeljom i ponedeljkom nikako ne prelazimo i da budemo oko 6 na granici. Ove godine prelazili u utorak i dosli oko 6 i sve presli za 20min.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

E da, ako ulazite u Grčku na Dojranu, i ako Grci vrše pregled dokumenata na dva mesta, i formiraju se dve kolone automobila, čekajte u desnoj koloni jer ona ide duplo brže.

Ako ste u levoj, onda morate da izlazite iz auta i nosite dokumenta graničaru koji sedi u zgradi. Oni koji su u desnoj koloni samo iz auta dodaju pasoše graničaru koji je "u kućici".

 

 

Link to comment

Ja sam danas u pravcu Grčke proveo ukupno manje od 30 minuta na granicama. Krenuo iz Bg u 10,00. 

Na Ring Road se na nekoliko mesta popravlja kolovoz ali nikakve gužve i zastoja. 
 

Tag u Mk radi perfektno. Za Gr se nismo organizovali - placali smo u gotovini. 
 

U Lukoil pumpi pre granice u Mk trešti neki pančevački radio. Rafovi puni naše robe. Radnici govore na srpskom…

Link to comment

Stigla do Grčke, 15min. jedna granica, 15min. druga granica. Obilaznica oko Soluna prazna, opušteno 100km/h.

 

Uspela sam da izvezem ceo put i da u smještaju provalim da mi je vozačka ostala u Beogradu :D

  • +1 3
  • Haha 6
Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Stigla do Grčke, 15min. jedna granica, 15min. druga granica. Obilaznica oko Soluna prazna, opušteno 100km/h.

 

Uspela sam da izvezem ceo put i da u smještaju provalim da mi je vozačka ostala u Beogradu :D

Meni su tražili vozačku na našoj granici, zajedno sa pasošima.

  • +1 4
Link to comment
19 minutes ago, 3opge said:

kako se kotira americka vozacka dozvola u Grckoj?

mogu li bez onog zelenog sranja?

 

 

Zeleno sranje je za kola, ne za vozača, ide uz saobraćajnu automobila.

Link to comment
11 minutes ago, Tihajeza said:

Zeleno sranje je za kola, ne za vozača, ide uz saobraćajnu automobila.

 

mislio sam na tzv Medjunarodnu vozacku dozvolu

 

Link to comment

Kako se vraća kredit uplaćen na grčkoj pumpi? U nedelju popodne stao na Shellovu self-service, karticom uplatio 30 evra kredita, sipao gorivo do čepa i koštalo je 20 evra, al mi još nije leglo 10 evra razlike na račun. El trebalo nešto da kliknem tamo?

  • Haha 1
Link to comment
On 12. 8. 2024. at 0:43, Moća said:

Nama je decko koji radi na granici rekao da subotom, nedeljom i ponedeljkom nikako ne prelazimo i da budemo oko 6 na granici. Ove godine prelazili u utorak i dosli oko 6 i sve presli za 20min.

U ponedeljak ujutru sam prešla, preko sat i po na Evzoni, izumrla sam. Na Preševu 20-25 min, zato kod Grka pakao.

Danas je u Grčkoj veliki praznik i ništa ne radi, Velika Gospojina je kod njih i državni i crkveni praznik.

  • +1 1
Link to comment
On 14. 8. 2024. at 13:11, Tihajeza said:

Stigla do Grčke, 15min. jedna granica, 15min. druga granica. Obilaznica oko Soluna prazna, opušteno 100km/h.

 

Uspela sam da izvezem ceo put i da u smještaju provalim da mi je vozačka ostala u Beogradu :D

u koliko sati, koji prelaz?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...