Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

21 hours ago, Constantin said:

BorderWaatcher...Android

 

Aplikacija se oslanja na poruke ljudi koji prelaze granicu i šalju poruke koliko su dugo čekali. Pokriva skoro sve granične prelaze u ovom delu Evrope, i laka je za rukovanje.

jako dobra stvar, ustedela nam je putovanje do dojrana kad smo prelazili iz makedonije. zbog toga zahvalno i pedantno svaki put zabelezimo i svoje vreme.

 

inace, medzitlija/niki je odlican izbor, to su vec mnogi pomenuli, ali mozda nije svim zgodno.

Link to comment
42 minutes ago, Aleksija said:

jako dobra stvar, ustedela nam je putovanje do dojrana kad smo prelazili iz makedonije. zbog toga zahvalno i pedantno svaki put zabelezimo i svoje vreme.

 

inace, medzitlija/niki je odlican izbor, to su vec mnogi pomenuli, ali mozda nije svim zgodno.

Ako ideš u Jonsku regiju, onda je pomalo i suludo da ideš na Evzoni i ubijaš se nekoliko sati na granici. 

Link to comment

Kolika je sada visina putarine kroz Makedoniju i nazad? Dopunjavam MCard online, skinuće mi dinare ili evre?

hvala unapred 

Link to comment
48 minutes ago, Valkyrie said:

Kolika je sada visina putarine kroz Makedoniju i nazad? Dopunjavam MCard online, skinuće mi dinare ili evre?

hvala unapred 

Ми смо се повезали на картицу и скидају са картице директно. Нема смарања са допуном више. 

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Kolika je sada visina putarine kroz Makedoniju i nazad? Dopunjavam MCard online, skinuće mi dinare ili evre?

hvala unapred 

Mislim da je 17€ u oba smera. 
Ukoliko imate postpaid tag u Srb, najefikasniji nacin za prolazak kroz Mak je da taj tag registrujete na Toll4All i omogucite sebi prolazak sa tagom uz naplatu direktno sa platne kartice, kao i kroz Srbiju.

 

Edited by LaLinea
  • +1 1
Link to comment

Prepaid je moj tag. Ako se plati u denarima izađe oko 13 e a u evrima 17, to sam saznala u međuvremenu pa nek stoji info.

Setila sam se posle da sam na prvoj pumpi kad sipam gorivo menjala evre pa na prvoj naplatnoj rampi stavljala denare na karticu. Izlapela sam skroz, hvala ti svakako.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Sandens said:

je l makedonci traže isključivo denare za gorivo na pumpi ili može i evrima da se plati?

Može i u € ....meni su jednom rekli na MAK Petrol kad sam pitao...Ma može i dinari brate, šta imaš :respect_uc:

Na Lukoilu kod Kumanova, kad daš evre pitaju da li kusur želite i evrima ili denarima....

To su moja iskustva, ne znam da li se nešto promenilo od pre par godina

  • Hvala 1
Link to comment

Могла је раније путарина у еврима али нису примали металне и враћали су кусур у денарима

Link to comment
1 hour ago, Sandens said:

je l makedonci traže isključivo denare za gorivo na pumpi ili može i evrima da se plati?

može kako hoćeš ali sam ja skontala da kad već imam ta plaćanja u MK da mi je najisplativije da neke evre zamenim u denare i tako platim gorivo 2 x u MK i putarinu na MCard u oba pravca da stavim.

  • +1 2
Link to comment

A što ne plaćate putarinu i gorivo karticom? Master ili Viza će vam uzeti par posto u odnosu na srednji kurs, to je zgodnije i povoljnije nego da jurite menjačnicu ili se nervirate što vraćaju denare koji vam ne trebaju.

 

OK, ko ima tag vezan za platnu karticu ili tu MCart pripejd karticu za putarinu logično je da njih koristi, ali ostali koji idu na ručnu naplatu putarine ili na pumpama kad se uzima benzin najbrže i najzgodnije je plaćati platnom karticom.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...