Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Ja sam sinoc platio dve pice i dva piva i veliku kiselu 54.20e u restoranu Roma pizza i ostavio 4e baksis a onda palacinke tu negde blizu, 15.90e ali sam ostavio 18, znaci 72.20e za jedno vece. To sve da poguram prodaju Astre K danas jer su se najavili neki kupci juce za danas posle podne, ako ne dodju ili ako se je proda valjda ce mi ovi ostali dati pare sto sam potrosio na njih, inace sam u banani.

 

Ako se proda auto casticu opet mada svakako trosim vise od 30e dnevno, tanak si nesto.

Link to comment

Povratak iz Igumenice preko Bitolja.

Pauza u Bitolju cca 2h, kratka šetnja i verovatno ručak. Neke posebne preporuke za obilazak i klopu?

Prvi put u Bitolju, 2 porodice sa po 2 devojčice u rasponu 6-10 godina.

 

@cedo pomagaj :)

Link to comment
44 minutes ago, jezovuk said:

Povratak iz Igumenice preko Bitolja.

Pauza u Bitolju cca 2h, kratka šetnja i verovatno ručak. Neke posebne preporuke za obilazak i klopu?

Prvi put u Bitolju, 2 porodice sa po 2 devojčice u rasponu 6-10 godina.

 

@cedo pomagaj :)

 

idi u centar, parkiraj na parkingu (30 denara/pola evra, placas u kucici) preko puta hotela Epinal (zuto na slici sam ti nacrtao kuda isto mozes da dodjes tamo (odozdo ides iz grcke)

 

prosetajte po sirok sokaku

imate restoran u Epinalu, imate preko puta kafanu Korzo, imate na kontra stranu hotel Milenijum (krusna pec, pice, pastrmajlije, sirenje od furna/topljeni sir (moje omiljeno, sa feferonkama sa strane i stapicima leba iz krusne peci).

 

 

 

image.png.d7c334a78ace0c59946d4780b145a596.png

 

image.thumb.png.6217ec9487c35773d85835ac07b55df6.png

 

 

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, jezovuk said:

Povratak iz Igumenice preko Bitolja.

Pauza u Bitolju cca 2h, kratka šetnja i verovatno ručak. Neke posebne preporuke za obilazak i klopu?

Prvi put u Bitolju, 2 porodice sa po 2 devojčice u rasponu 6-10 godina.

 

@cedo pomagaj :)

 

ako ste za dobar rostilj, kafana Niko u Kravarima, to ti je mesto/selo pre Bitole od granice, pa samo obilaznicom kod autobuske (parka u bitolju, to ti je ono desno skretanje na prvoj mapi) desno po obilaznici i pravac beograd

 

 

image.thumb.png.e3e555ee28dce3a0703967faa26198de.png

 

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment

ako setate otidjite do stare carsije

 

oznacio kako od parkinga po sirokom sokaku da dodjete tamo

 

image.thumb.png.f083bcdfb4c940834ca63aebe575710f.png

  • Hvala 1
Link to comment

@cedo Hvala!

Zaboravih važnu stvar. Dolazimo sa dva kampera, da li je taj parking dovoljno veliki i pristupačan?

Link to comment

Gde jesti neke grcke specijalitete u Neos Marmarasu i okolini a da nisu giros i suvlaki? Drug mi pisao za neke barbune ali vidim da su to kao malo vece girice, ne izgledaju mi bas ultra mega zanimljivo, kapiram da ima nesto kvalitetnije.

Link to comment
12 hours ago, jezovuk said:

@cedo Hvala!

Zaboravih važnu stvar. Dolazimo sa dva kampera, da li je taj parking dovoljno veliki i pristupačan?

 

izvini za kasni odgovor,danas sam putovao ceo dan, verovatno je vec kasno ali opet, moze nekome posluziti

ne verujem u toku dana, to je parking za kola u centru ali ima i parking u liniji pa ako imate srece mozda

a kada izadjete na drugu stranu ka sat kuli mozda da nadjete malo vise mesta, mada tesko

 

najbolje da parkirate kod parka tj sportske sportske sale ... to je na ulazu u grad gde sam vam na prvoj slici crtao zutom linijom alternativni put (prakticno preko puta muzeja (na slicije to ustvari nadole ustvari ispod muzeja)

Edited by cedo
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala. Tu smo i stali na kraju, kod sportske sale. Sve taman kako treba, nudili nam čak i strujni priključak. Prošetali, klopali (hotel Milenijum, palo topljeno sirenje). Lepa pauza :)

  • Wub 1
Link to comment

da li postoji neka aplikacija koja prati stanje na graničnim prelazima u realnom vremenu?

 

ili sajt, svejedno

Edited by Sestre Bronte
Link to comment
8 minutes ago, Sestre Bronte said:

da li postoji neka aplikacija koja prati stanje na graničnim prelazima u realnom vremenu?

 

ili sajt, svejedno

 

Postoje live kamere na ams

Link to comment
57 minutes ago, Sestre Bronte said:

da li postoji neka aplikacija koja prati stanje na graničnim prelazima u realnom vremenu?

 

ili sajt, svejedno

BorderWaatcher...Android

 

Aplikacija se oslanja na poruke ljudi koji prelaze granicu i šalju poruke koliko su dugo čekali. Pokriva skoro sve granične prelaze u ovom delu Evrope, i laka je za rukovanje.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...