Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Put do Grčke...

 

Ako ste planirali ovi dana na letovanje u Grčkoj...par praktičnih saveta.

 

* ne uzdajte se u obaveštenja AMSS, nisu tačna, što se tiče čekanja na gtanici. AKo kažu 45-60 nib se čekam budite sigurni da ćete provesti bar 2 sata u koloni.

* koristite alternativne prečaze, kao npr. Prohor Pčinjski...trenutno se čeka oko 15 min, dok se na Preševu čeka 2-3 sata.

* ako okako možete, izbegavajte vikend

* za putarine koristite TAG-ove, smanjite komplikacije i čekanje. TAG iz Srbije radi i u Makedoniji i Crnoj Gori. Potrebno je samo podesiti...

* koristite kamere MUP-a i AMSS sa granica kao bi procenili na koji ćete prelaz.

* ne zaboravite putno i zdravstveno osiguranje. Na žalost "Vozzi" je iz nekog razloga ugašen, a na osnovu recenzija i iskustva preporučujem "Atlas"....za ne daj Bože...

možete koristiti i app BorderWatcher (Android)...tu ljudi ostavljaju svoje utiske o dužini čekanja, pa tako imate info iz prve ruke.

Na graničnom prelazu Evzoni (Bogorodica-Makedonija - Grčka)ne postoje kamere. Postoji jedna, ali na njoj ne može da se proceni koliko se čeka. U principu, uvek se manje čeka nego na Preševo, jer se mnogo ljudi odluči za prelaz Dojran ili Medžitliju, oni koji idu u Jonsku regiju.

 

Velika gužva se pravi na obilaznici oko Soluna, za one koji idu na Halkidiki pa nije loše pogledazi ovaj video....

 

 

Postoje mnogi video zapisi oko puta do Grčke, ali u glavniom je gubljenje vremena pregledavanje istih. Svi bi da glume Alviroviča, al malo teže.

 

S R E Ć A N      P U T

Link to comment

Vratio se iz Grcke koliko upravo. Na granicama bez duzih zadržavanja max 15-20 minuta. Oko Soluna (iz pravca Olimpijske regije) nikakvih zadrzavanja.

  • Hvala 1
Link to comment
On 11.7.2024. at 10:07, shimpu said:

Jutros otvorio frizider da nesto doruckujem, vidim pastetu na jednoj polici i kazem joj: ti ostajes

 

sad kad te zaskoči onaj drugar s fk partizan teme (twisted?) što ne voli kad srbi jedu paštetu i čajnu kobasicu na moru...

 

lep odmor/provod.

Link to comment
9 hours ago, Sundance Kid said:

sad kad te zaskoči onaj drugar s fk partizan teme (twisted?) što ne voli kad srbi jedu paštetu i čajnu kobasicu na moru...

 

lep odmor/provod.

:hail:

Šimpr je totalno lik po njegovom ukusu. Garant nosi službeni telefon i tablet na plažu i izlazi svako veče.

Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

:hail:

Šimpr je totalno lik po njegovom ukusu. Garant nosi službeni telefon i tablet na plažu i izlazi svako veče.

 

Jao, ja kad sam bio na moru, u apartman do našeg stiže u toku prepodneva porodica iz Novog Sada, muž i žena sa bebom.

Odmah se zatvaraju da odmore, očigledno, pošto su izgleda dugo čekali na granici.

Popodne žena odlazi sa bebom na plažu, a lik kreće za njima sa laptopom u ruci i videvši me na terasi okreće se da me pita jel ima wifi na plaži, treba mu zbog posla...

Dok mu odgovaram da mislim da nema ali da nikad nisam ni proveravao, razmišljam, što li si ti dolazio na more... :sad:

 

Ostalih par dana dok smo bili tu, naslušao sam se njegovih skajpovanja. :mellow:

  • +1 1
Link to comment

Mogu da razumem tog lika, ako je stvarno imao posla ali i potrebu da bar fizički bude s porodicom tj da ne pusti ženu samu sa bebom na more.

Ono na šta se Sundance Kid referiše nije bio takav slučaj. Ako te ne mrzi nađi taj post, zavrteće ti se u glavi.

  • +1 1
Link to comment

ja sam taj lik jbg, idem na more da ne budu same, a sviruckam organu po laptopu pola dana

Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

Mogu da razumem tog lika, ako je stvarno imao posla ali i potrebu da bar fizički bude s porodicom tj da ne pusti ženu samu sa bebom na more.

Ono na šta se Sundance Kid referiše nije bio takav slučaj. Ako te ne mrzi nađi taj post, zavrteće ti se u glavi.

Ja uvek ponesem lap-top za svaki slučaj, uplatim neke minute u romingu ako me neko pozove.

 

Ponekad privremeno zatvorm kanc na desetak dana. Prošle godine to nisam uradio, pa mi je poštar dostavio iz jbn prekršajnog suda neki dopis na koji mora da se odgovori u roku od 7 dana, u trenutku kada sam bio u velikoj plani. Mama fotografisala, ja odgovarao iz Nea Skionija. Mislim da ću ove godine da je privemeno zatvorim 5 dana pre mora.

 

Svaki poziv mi pojede 10x onoliko vremena od trajanja. 

Link to comment
7 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mama fotografisala, ja odgovarao iz Nea Skionija. Mislim da ću ove godine da je privemeno zatvorim 5 dana pre mora.


Sta ti je ona žena kriva? Em te rodila, em ti pomaže sa poštom

  • Haha 8
Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Mogu da razumem tog lika, ako je stvarno imao posla ali i potrebu da bar fizički bude s porodicom tj da ne pusti ženu samu sa bebom na more.

Ono na šta se Sundance Kid referiše nije bio takav slučaj. Ako te ne mrzi nađi taj post, zavrteće ti se u glavi.

 

Da sam mushko ja bih bila taj lik. Nekad je bila knjiga, sad laptop. Ali na isto izadje.

A sta je taj post koji pominjes?

Link to comment

ako morate da nosite laptop na more na pogresnom ste poslu. nijedna firma ne treba da smara coveka koji je uzeo odmor, tacno da sve gori.

 

uvek treba da postoji bekap opcija za coveka koji je na odmoru. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
32 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

ako morate da nosite laptop na more na pogresnom ste poslu. nijedna firma ne treba da smara coveka koji je uzeo odmor, tacno da sve gori.

 

uvek treba da postoji bekap opcija za coveka koji je na odmoru. 

 

Zavisi od tipa posla. Imala sam poslove gde sam mogla i na  2 meseca da odem i da se ne javim, a na ovom poslu u zavisnosti od faze u kojoj je projekat ne bi trebalo. Posao je prostiji konceptualno od onog prethodnog, nije do struchnosti nego do inboxa. Da me zamene mogu, i ne bi trajalo predugo, ali bi neko morao jedno 2-3 nedelje da ulazi u tematiku, To je sve, ali tacno toliko ti je i odmor. Tako da ako neces da stavis neke delove projekta na hold par nedelja, onda se ulogujes sat dva svaki dan.

Link to comment
1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

ako morate da nosite laptop na more na pogresnom ste poslu. nijedna firma ne treba da smara coveka koji je uzeo odmor, tacno da sve gori.

 

uvek treba da postoji bekap opcija za coveka koji je na odmoru. 

Firma, to sam ja. Sad nemam ni pripravnika. 

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Firma, to sam ja. Sad nemam ni pripravnika. 

 

 

baranda, to smo svi mi, a upravni odbor, to sam ja.

Edited by Sundance Kid
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...