Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

@Tsai gde si na Pelionu?

Imaš neku preporuku? Piši što pre dok ne uplatim depozit ovamo gde sam napravila rezervaciju.

Link to comment
On 1. 7. 2024. at 12:21, Mr.Mxyzptlk said:

ima li rezona u sezoni ici nocu?

Ja svake godine idem i vracam se nocu. Na granicama nema nikakvih guzvi, ali ja volim da vozim nocu.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

Danas sam dosao, bio na Eviji pet dana. Bukvalno nista ne znam o Pelionu jos

 

Ja pre 10 godina bio u Edipsosu na Eviji, uplatio neki last minute, nisam imao pojma o čemu se radi niti sam se nešto raspitao. Samo bacio pogled na Google images, grčka vukojebina ko grčka vukojebina, more plaža, koga boli kurac, sve je to isto.

 

Stignemo mi, prvi utisak ništa posebno, snestimo se i ja krenem k plaži. Dođem na tu kao glavnu plažu i imam šta videti. Na njoj desetine staraca. Uglavnom u plićaku, dobacuju se loptom, pevaju, igraju. Ok, reko ova neka ekskurzija, idemo na sledeću plažu. Dođem tamo, isto. Wtf. Sada već brinem. Raspitam se i saznam da je to u stvari neka banja i da je poznata po tome što starci tu leče kosti jer ima nekih izvora vrele lekovite vode.

 

Ok, šta je tu je, nazad nema. Krenem ja međ starce i uđem u vodu.... a ono bukvalno vrelo, gori more tope se planine koliko je vrelo more. Tu je taj neki izvor koji se uliva direktno u more i koji ga čini vrelim

 

Auh, ok, već prvog dana sam počeo da odbrojavam dane, međutim malo pomalo počelo je da mi bude ekstra. Ušao sam u ritam.tih matoraca i naučio kako da ih eskiviram i gde i kada da idem. I ta voda je na kraju bila super, te preporučujem onima koji idu sa decom i čija deca se boje hladne vode da dođu u Edipsos, tamo je more baš toplo. I prečisto.

Link to comment

Ja sam 2018 bio u Lutri na vrhu prvog prsta. Tamo je isto nekada bila banja i dolazili su samo matori Grci, ali je to prestalo kada je Grčka u okviru mera štednje prestala da subvencioniše penzionerima banjsko lečenje. 

Link to comment
10 hours ago, Tsai said:

Ladno usred Peliona u nekoj taverni u selu blizu smestaja fotke Rodzera Votersa sa gazdaricom. Baba ne zna rec engleskog al njen sin kaze da su prijatelji i da svake godine dolazi van sezone. Nadrealno.

 

 

20240707_172702.jpg

Čovek ima kuću tamo. U blizini Kalamosa. Šalili smo se do pre par godina, kad smo tamo redovno letovali, i ukoliko vidimo helikopter - koliko bi naplatio bejbisitovanje, uspavanke neke i slicno.

  • Hvala 1
Link to comment

Ne znam da li sam vec pisao, ali u subotu idem u Sarti. Okacicu slike iz ovog eminentnog letovalista. Ponecu i srpsku zastavu da se slikam sa njom

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, shimpu said:

Ne znam da li sam vec pisao, ali u subotu idem u Sarti. Okacicu slike iz ovog eminentnog letovalista. Ponecu i srpsku zastavu da se slikam sa njom

 

Obavezno kratki upis tipa gledajte seljani i foto :kafa meze:

 

Lepo se provedi

Link to comment

Kako sam razumeo u Sartiju je prevelika guzva sto meni odgovara jer sam rodjen u centru grada, na Cuburi i navikao sam na guzvu, a ne da mi prvi komsija bude na 500 metara. 

  • Haha 6
Link to comment
16 minutes ago, shimpu said:

Kako sam razumeo u Sartiju je prevelika guzva sto meni odgovara jer sam rodjen u centru grada, na Cuburi i navikao sam na guzvu, a ne da mi prvi komsija bude na 500 metara. 

 

:ok_uc: :lol:

Link to comment

Bio sam pre osam godina bas u ovom mestu koje je Nikodije opisao, Evia, Edipsos. Voda je topla i nikome se iz nje ne izlazi. Preporuka za ljude sa malom decom, jos ima i trajekt, to moze da im bude zabavno. Ja sam cak bio i na jednoj kamenoj plazi, bukvalno smo sami nas dvoje bili na njoj. Jedva se udje u vodu, ali kad se udje onda je lagano. Lepo mesto. Tad je bilo dosta starijih ljudi i mi smo upoznali jednu baku Grkinju koja nam je pozelela da imamo troje dece i kupila nam majice i jos neke poklone. Pozvala nas je da dodjemo nekad kod nje u Kalamariu, u Solun. 

  • Wub 1
Link to comment

Jutros otvorio frizider da nesto doruckujem, vidim pastetu na jednoj polici i kazem joj: ti ostajes

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...