Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Ja sam do ove godine išao sa ronilačkim klubom na Sitonuju u periodu od 1-10. juna (tada je najzgodnije da se izbegnu gužve pošto svaki dan vučemo čamac, opremu, punimo boce i dižemo buku kompresorom) i retko sam se kupao (ronjenje ne računam jer je u odelu) zbog hladne vode, obično je na površini 20-22 C).

Ove godine sam išao na klasično letovanje od 11-22 juna, temperatura vode je bila 25-27 stepeni (merio sam je par puta, ne svaki dan).

 

Inače, na Tajlandu sam imao prilike da ronim u vodi temperature 34C, odvratno.

  • +1 1
Link to comment

svakako je bilo mnogo puta, ali sam propustila - koji sajt koristite za pracenje situacije na granici, odnosno procenu vremena cekanja? informacije se donekle razlikuju.

hvala unapred!

Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

svakako je bilo mnogo puta, ali sam propustila - koji sajt koristite za pracenje situacije na granici, odnosno procenu vremena cekanja? informacije se donekle razlikuju.

hvala unapred!

Meni je neko preporucio neki app, border watcher se zove. Nekad se isplati pogledati, ali zavisi od toga da li ce neko postaviti vreme cekanja ili ne. Pre 7 dana smo isli preko prohora pa preko bitole, ukupno 45min taman koliko smo izgubili na obilazenju, ali sa druge strane nisam ni imao osecaj da prelazim granice. Isplati se ako se ide od soluna desno.

  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Dnaralaske said:

Isplati se ako se ide od soluna desno.

Isplati se i preko toga, mada treba nesto vise vremena: od Florine do Edese i dalje prema Solunu ili na jug (mada za jug tim pravcem ima i kracih ruta).

I - vredi: skretanje kod Gradskog, Rosoman, prevoj, Prilep, Bitola, Pelagonija je - i grcki i makedonski deo prelepa i vredna gledanja, Edesa takodje..

A Bitola je, pored Mostara, Sombora i jos par ex-Yu gradova vredna svakog zadrzavanja

  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, namenski said:

Isplati se i preko toga, mada treba nesto vise vremena: od Florine do Edese i dalje prema Solunu ili na jug (mada za jug tim pravcem ima i kracih ruta).

I - vredi: skretanje kod Gradskog, Rosoman, prevoj, Prilep, Bitola, Pelagonija je - i grcki i makedonski deo prelepa i vredna gledanja, Edesa takodje..

A Bitola je, pored Mostara, Sombora i jos par ex-Yu gradova vredna svakog zadrzavanja

Verujem, možda drugi put napravim pauzu u Bitoli. Sad smo pravili u janjini, skroz neočekivan grad, kao grčki pariz.

Link to comment
Just now, Dnaralaske said:

Verujem, možda drugi put napravim pauzu u Bitoli. Sad smo pravili u janjini, skroz neočekivan grad, kao grčki pariz.

Naravno... :) 

A ako vec ides na tu stranu, stavi na spisak i Kastoriju/Костур, prelep grad, planine, prakticno usred jezera....

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Dnaralaske said:

Meni je neko preporucio neki app, border watcher se zove. Nekad se isplati pogledati, ali zavisi od toga da li ce neko postaviti vreme cekanja ili ne. Pre 7 dana smo isli preko prohora pa preko bitole, ukupno 45min taman koliko smo izgubili na obilazenju, ali sa druge strane nisam ni imao osecaj da prelazim granice. Isplati se ako se ide od soluna desno.

i nama je to sve izvesniji plan, bolje putovati lepim predelima nego se kuvati u redu.

hvala svima!

  • +1 1
Link to comment

Mi smo ušli u Grčku u ponedeljak, 24.6. Na ulasku u Makedoniju (Preševo) čekanje oko 90 minuta, od 7.30 do 9. Naši su bili spori i napravili gužvu, Makedonci brzi. Na ulasku u Grčku (Evzoni) pola sata plafon. Na obilaznici oko Soluna bez gužve, samo se malo sporije vozilo. Grcima je to bio neradan dan, pretpostavljam da i zato nije bilo mnogo saobraćaja.

  • +1 1
Link to comment

Ove gidine sam prvi put išao na Sitoniju i prvi put kolima za Grčku, podjeljena osjećanja. Iz Banja Luke do Kalamicija 12 sati (cca) sa dvoje male djece, na svu sreću bili su super pa je nekako i prošlo. Sledeće godine pičim avionom Zg-Solun/Atina karte su džaba ako se na vrijeme rezerviše, malo mi je sve to izazovno obzirom da mi je Makarska rivijera na 2,5-3 sata udaljenosti, a Istra je na 3,5-4. Jeste opuštenije u Grčkoj ne strepim da će mi neko slupati auto ili sjebati gume, ali put je jako naporan pa za sledeću godinu planiramo avionom do Soluna pa trajektom do nekog od ostrva, Previše je ovo granica za moje živce, a posebno mi na k idu Hr graničari sa onim Eu only trakama, pa da ne bih nekome ulupao glavu izaberem laganiju opciju za porodicu.

 

Sarti nam se posebno dojmio zbog večernjih šetnji, ali nikako nije mjesto u kojem bih birao smještaj (previše gužve) u Kalamiciju smo imali svoje parče raja sa dvorištem i plažu na 5 metara udaljenosti, odmorio dušu.

 

Na žalost ovo mi je tek 4 put kako boravim u Grčkoj (2 puta Skijatos i jednom Parga) nadam se da će i ovi naši slepci uvesti sezonke letove za Solun, bilo je priče, za sad ima samo kontiki svoje čarter letove, ali slaba ponuda za Grčku, uglavnom forsiraju Tursku i Afriku (sjever Egipat, Tunis, Maroko, Alžir):

Link to comment

Sto se tice Hr-Srb granica savvet kojim sam ja dobio je da ne idem na Batrovce nego na Šid i stvarno se pokazalo odličnim savetom jer smo čekali 15min i to u Julu. U to vreme kumovi isli na neku svadbu u Banja Luku pa išli preko Batrovca i čekali 3 sata.

 

Link to comment
On 29. 6. 2024. at 16:00, Sokrat said:

Mi smo ušli u Grčku u ponedeljak, 24.6. Na ulasku u Makedoniju (Preševo) čekanje oko 90 minuta, od 7.30 do 9. Naši su bili spori i napravili gužvu, Makedonci brzi. Na ulasku u Grčku (Evzoni) pola sata plafon. Na obilaznici oko Soluna bez gužve, samo se malo sporije vozilo. Grcima je to bio neradan dan, pretpostavljam da i zato nije bilo mnogo saobraćaja.

ima li rezona u sezoni ici nocu?

Link to comment
14 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

ima li rezona u sezoni ici nocu?

Verovatno ima. Ja lično izbegavam noćnu vožnju zbog vida, ali verovatno su gužve na granicama manje.

Jutros sam pričao sa tipom koji je tek stigao, juče je čekao 4,5 sata da uđe u Makedoniju.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Sto se tice Hr-Srb granica savvet kojim sam ja dobio je da ne idem na Batrovce nego na Šid i stvarno se pokazalo odličnim savetom jer smo čekali 15min i to u Julu. U to vreme kumovi isli na neku svadbu u Banja Luku pa išli preko Batrovca i čekali 3 sata.

 

Da, ali okolni put je duži nekih 40-ak minuta, što zaista nije mnogo, najbolja je opcija to kombinovati sa GP Svilaj (umjesto Gradiške). Druga opcija je svakako da se ide na Kuzmin, pa GP Rača i onda preko Bijeljine, ali jebi ga nije autoput. Sva sreća pa se nisam zadesio u nekim 3+ satnim kolonama, popucao bih skroz. Ne vrijedi to tolikog mučenja, naročito sa malom djecom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...