Jump to content
IGNORED

Draft 2016/17


Recommended Posts

pa daj onda da pljusnemo kapetansku traku u prvom kolu i da nema pravo vise da se mrda.

ili da namestimo tim u prvom kolu i dozvolimo samo automatske zamene.

ili da opalimo neki ruski rulet,  tu je adrenalin ipak najveci kod ovih igara na srecu

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    161

  • Kanzas siti zez

    146

  • San Epifanio

    121

  • cvrlle

    120

Moj je stav da je debilno da imamo cut-off date za dugoročne povrede, a kome padne povreda dan posle dodrafta mož da ga duva, ali ne bih da ispadnem seronja koji sabotira duccu. Tako da rešite to demokracki, ja sam svoje mišljenje izneo

 

Sto se mene tice nije nikakav problem da bude i tako kako ti kazes. Samo sam potegao to pitanje posto sam, jelte, u problemu pa da vidim jel to pravilo ostaje kao prethodnih godina ili ne. Kako kaze vecina tako ce biti. 

Link to comment

pa daj onda da pljusnemo kapetansku traku u prvom kolu i da nema pravo vise da se mrda.

ili da namestimo tim u prvom kolu i dozvolimo samo automatske zamene.

ili da opalimo neki ruski rulet, tu je adrenalin ipak najveci kod ovih igara na srecu

Diskutujemo brate cvrle, nisam ja ovde komesar, niti je moje pisanje word of god. Šta god da se narod složi ja sigurno neću praviti problem.

 

Generalno moj pogled povodom svih draft pitanja je - ovo je sekundarna zajebancija, nešto na šta trošim 3 minuta nedeljno. U većini slučajeva se i ne setim da proverim rezultat dok ne uđem da namestim tim za novo kolo. Da me jebeš nem pojma koji sam uopšte zavšio prošle godine.

 

Tako da je sve što želim od drafta:

- da bude pošten, jer u suprotnom koji je smisao takmičenja

- da bude prost, kako ne bi oduzimao suviše vremena

 

Ne vidim kako da napravimo sistem u vezi tih dugoročnih povreda koji nam ne ni bespotrebno komplikovao živote, a čak i da ga napravimo ostaje pitanje da li će da narušava poštenje. Šta ako se meni recimo sutra povredi stuki na 9 meseci - jel to i dalje moj nedostatak sreće? Ili je pak rizik u koji sam svesno ušao, a koji se jbg eto nije isplatio?

Link to comment

Ne vidim kako da napravimo sistem u vezi tih dugoročnih povreda koji nam ne ni bespotrebno komplikovao živote, a čak i da ga napravimo ostaje pitanje da li će da narušava poštenje. Šta ako se meni recimo sutra povredi stuki na 9 meseci - jel to i dalje moj nedostatak sreće? Ili je pak rizik u koji sam svesno ušao, a koji se jbg eto nije isplatio?

 

ja sam dao predlog da nema limita i da svako u bilo kom trenutko moze da menja svog draftovanog igraca(bilo da je povredjen na duze, krace ili zdrav ko dren)  bilo kojim nedraftovanim. mozemo to da ogranicimo na 2-3 nije bitno. znacice... kad imas 10 fixa u timu moze da bude dosta jebeno. par povreda te izbacuju iz igre.

slazem se s tobom da ovo treba da bude opusteno i da nema cimanja oko toga, zato mi i nije jasno sto ste toliko iskljucivi po pitanju draftovanih igraca. 

u principu meni je svejedno... kako demos odluci. zelim samo da doprinesem igrivosti. 

Link to comment

menjanje zdravih draftovanih igrača, što se mene tiče, sasvim se kosi sa duhom 1 igre zvane draft fantazi.

 

znači šta, Khazrara nije startovao u prošlom kolu i ja ga sad izbacim i dovedem Miralasa?! kako je onda rezultat mog tima u toku sezone u bilo kakvoj vezi sa činjenicom da sam baš njega odabrao kao tog i tog pika? dugoročne povrede su nešto skroz drugo, to je nešto što nema veze sa formom/kvalitetom biranog igrača...

 

što se tiče dužine povrede koja zavređuje izmenu, ja sam tu sklon tome da se uvaže samo povrede do kraja sezone, mada sad kad vidim kako je ducca prošao sa Ayewom kapiram da bi i to bilo okej. možda za povrede koje nisu do kraja sezone da uvedemo da mora da se napravi izmena u suprotnom smeru kad se originalni pik oporavi? dakle, npr da ducca mora da uzme Ayewa natrag odmah nakon što ovaj opet zaigra a da vrati igrača koji je bio njegova zamena...

Link to comment

Menjanje zdravih draftovanih ne dolazi u obzir, malkin je u pravu da se to kosi sa duhom i uopste idejom drafta. Em sto umanjuje znacaj dobrog draftovanja em pravi problem ostatku lige jer bi morali da izbacuju tog novodraftovanog.

 

Oko povreda jbg nisam pametan, ne bih nikad insistirao na mogucnoscu zamene u tom mini draftu u septembru, prezivecu i sa Ayewom, pitanje sam pokrenuo cisto da bih znao kakve su opcije, a na osnovu prethodnih sezona...

 

Ovo zadnje sto je malkin predlozio bi meni svakako bilo savrseno, ali objektivno gledano bilo bi preveliko olaksanje i ja prvi ne bih glasao za tu opciju. Ako neko vec ima povredjenog i moze da ga zameni onda mora i malo rizikovati i odluciti se za full zamenu tako da kad se taj heavy hitter oporavi on vise nema opciju da ga vrati u tim vec postaje slobodan igrac (neko se pretprosle sezone mislim tako zajebo sa Barklijem posto se vratio dosta ranije od projektovane pauze).

Edited by ducca
Link to comment

Kontam da je u redu da se uvede dozvoljena izmena za sigurno odsustvo na određeni rok. I da to bude nešto tipa 8+ sedmica, možda i sa obavezom vraćanja igrača nakon ozdravljenja, tj. prvih zabeleženih minuta ili učestvovanja na klupi. Tako rešavamo i prevremena ozdravljenja aka konjske placente, i polu-bolesnike tipa Staridža.

Link to comment

Ovo zadnje sto je malkin predlozio bi meni svakako bilo savrseno, ali objektivno gledano bilo bi preveliko olaksanje i ja prvi ne bih glasao za tu opciju. Ako neko vec ima povredjenog i moze da ga zameni onda mora i malo rizikovati i odluciti se za full zamenu tako da kad se taj heavy hitter oporavi on vise nema opciju da ga vrati u tim vec postaje slobodan igrac (neko se pretprosle sezone mislim tako zajebo sa Barklijem posto se vratio dosta ranije od projektovane pauze).

Slažem se sa ovim, ali bi bilo problematično kad već svi iskoristimo divlje karte. Sa druge strane, ako dozvolimo zamenu bez draftovanja tog igrača ne bih rekao ni da je to skroz pošteno. Znači ja u tom slučaju uzmem stukija, pa ako je zdrav do jaja, poeni za mene, a ako nije nema veze makar imam slobodno mesto u špicu.

 

Koliko vidim većina jeste za to da rešimo nekako taj problem povreda, tako da ok, nemam ništa protiv, +1 od mene šta god se odluči, makar se niko neće smoriti pa bataliti ili šta već (jer kad nekog strefi ovo kao duccu nema spora da je golema smorčina). Ali zaista bih rekao da procenjujete šanse da neko odjednom ostane bez pola tima, a bez jednog, pa i 2 igrača uvek može da se igra

Link to comment

Sto se mene tice postoje na kraju samo 2 opcije:

 

1. Kao do sada - dugorocno povredjeni (ovo je skakljivo ali mislim 3 meseca minimum) mogu u septembarskom da se izbace iz tima (na kraju 2 dodatne redovne runde pa sta preostane) jer ionako svi tada vuku prvi WC pa mogu da se ispeglaju timovi bez minusa. Malo je nepravedno prema onima koji povredu zarade npr. 15. septembra ali tako je kako je. Takodje u Februaru menjamo standardno do 2 igraca, pa ko hoce - hoce, ko nece - ne mora. U ta 2 ce se valjda uglaviti i povredjeni, ali bih ostavio da ako ima dugorocnih povreda tipa season-ending da se omoguci nakon ta 2 kruga i taj polomljeni da leti.

 

2. Opcija - Septembar samo 2 redovna kruga, bez zamene povredjenih. Februar isto - 2 kruga zamena po slobodnom principu, nakon toga nema izbacivanja povredjenih u dodatnom opcionom krugu.

Link to comment

Glasam za opciju jedan. Zajebano je kad imas draftovanih deset igraca i kad na nekog ne mozes dugo da racunas.

S tim da bih dodao, da bi bilo pravednije, da ako neko u bilo kom trenutku zaradi season ending povredu, on ima pravo da sledeceg prvog u mesecu zameni tog igraca.

 

Sta se desava sa igracima koji sada napuste PL? Ima li pravo da se dovede zamena za njih nakon ova dva kruga.

 

Kako cemo da biramo u februaru? Klasik tabela odlucivala proale godine?

Link to comment

Sta se desava sa igracima koji sada napuste PL? Ima li pravo da se dovede zamena za njih nakon ova dva kruga.

 

Kako cemo da biramo u februaru? Klasik tabela odlucivala proale godine?

 

1 - Da

2 - men' se cini H2H. Ide se od poslednjeg ka prvom.

Link to comment

ako vec mora tako ja sam za pravedniju opciju 2. 

 

ali i dalje ne vidim u cemu je problem da se ubaci(pozajmi) neki igrac koji ce ostati svima na raspolaganju. ok mozemo to da limitiramo na recimo 8/1 i 10/2 ili da ostavimo 1 i na 10 draftovanih. tako resavamo problem sa povredama i suspenzijama a ne pravi i nije komplikovano za kontrolu. 

 

ferbruar je prosle sezone iso ozgo' na dole! secam se da sam imao tu cas' da si zemim kdb-a kao 1. picka

Edited by cvrlle
Link to comment

Treba voditi racuna i o tome da svi imamo dve divlje karte koje aktiviramo nakon dodatnih krugova drafta. Tako da ovaj Cvrletov predlog o zameni povredjenih igraca, igracima koji ostaju svima na raspolaganju, ne racunajuci dodatno draftovanje, po meni pije vodu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...