Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 hours ago, barrcode said:

inače ja pre neki dan tradicionalno u Marsej došao kao ubeđeni socijalista, a iz njega otišao kao simpatizer RN  pardon - Eric Zemmour-a. i to posle samo jednog dana. umesto predviđena 3. Pobegao glavom bez obzira. 

kakav je ono pakao. onako lep grad, na predivnom mestu. ali napraviše od njega potpuni PAKAO. 

Sve droge ovoga sveta prolaze tuda.

 

Preporucujem Kasovicev dokumentarni serijal skorasnji, jedna epizoda je u Marseju

Link to comment
2 hours ago, Anduril said:

 

Zanimljivo kako se podrska Hamasu izjednacava sa brigom za palestinke civile ili kritikom Izraela, a to su veoma razlicite stvari. Granica je veoma jasna - svako ko pokaze razumevanje za Hamas jeste anti-semita (cesto levicari poput Corbina, ova ekipa u Francuskoj, itd.), kao sto su i oni koji podrzavaju Likud/GOP sa druge strane islamofobi.  

 

Povrsno je ovo.

 

Corbyn nije Melenchon.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Ekstremna levica je levica, ekstremna desnica su Islamisti, moram da glasam za umerene centriste

 

Spoiler

lepen_online_step4B.jpg

 

Link to comment
6 hours ago, barrcode said:

inače ja pre neki dan tradicionalno u Marsej došao kao ubeđeni socijalista, a iz njega otišao kao simpatizer RN  pardon - Eric Zemmour-a. i to posle samo jednog dana. umesto predviđena 3. Pobegao glavom bez obzira. 

kakav je ono pakao. onako lep grad, na predivnom mestu. ali napraviše od njega potpuni PAKAO. 

 

Jel možeš malo više o ovome?

Link to comment
2 hours ago, prima said:

Sve droge ovoga sveta prolaze tuda.

 

Preporucujem Kasovicev dokumentarni serijal skorasnji, jedna epizoda je u Marseju

 

ja ovo ne umem da nadjem

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pazi se, sad će da ti kaže da ne znaš ništa o Engleskoj iz te tvoje Danske, Nemačke, Srbije, Amerike... 

 

Čupač kablova zna sve, naravno, jer čita Telegraph ili Economist.

 

Za razliku od tebe živim tamo.

 

Edit: a čitam Guardian, France24, Liberation, itd. 

Edited by dragance
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, adam said:

nisam siguran...

 

njemu su zamerali antisemitizam jer je isao na palestinsko groblje da polozi cvece zrtvama specificnog izraelskog napada, ne ovih razmera al nisu bile ni male zrtve. pa se razni uhvatili za cinjenicu da na tom groblju ima bitnih hamasovaca i zamerili mu a on nije isao ni blizu njih. jebiga, nemaju palestinci razlicita groblja za civile i hamasovce. familije sahranjuju gde im lakse doci kao bilo gde drugde. istina je da se on uvek zalagao za palestinsku drzavu (zalazem se i ja) al nikad nista pozitivno nije rekao o hamasu niti o teroristickim napadima. e, da, i nosio je bedz 'free palestine' i isao na proteste sedamdesetih. 

 

drugi momenat je antisemitizam medju laburistima a i to je bilo nategnuto u majcinu jer ako uzmemo u obzir kako se u javnosti i od politicara i od naroda tretiraju ostale religije i grupe, tesko da je tu bilo materijala za neku ozbiljniju osudu. tu se dobrim delom radilo o tome da jedan prilicno visok procenat jevreja (rekao bih oko 30-35 posto ako ne i vishe), ne dozvoljava da niko osim njih komentarise ista problematicno u vezi izraela. ja sam to iskusio na svojoj kozi kad sam u nekom drustvu kritikovao nezakonito sirenje iteritorije od strane izraelskih ekstremista, kradju palestinskih imanja i proterivanje ljudi pa me dvoje za koje se ispostavilo da su jevreji proglasilo za hitlera licno. svi ostali su cutali i gledali u tanjire.

 

britanska politika funkcionise upravo kao ta moja vecera. hocu reci, ni jedan politicar kome je do karijere, nece zucnuti nista o izraelu osim kad zaista preteraju kao, recimo, sad pa moraju da kazu da to nije lepo. korbin se u taj sablon ne uklapa jer se ni on ni bilo ko drugi nije nadao da bi mogao dogurati ni do asistenta zamenika savetnika ministrovog pomocnika a ne tamo gde je dogurao. pa kad je nekim cudom (to je vec druga prica) dosao do vrha partije, lepo mu iskopali sve sto je tokom karijere radio pa pregledali ne bi li u javnost izbacili ono sto je u tom trenutku politicki neprihvatljivo i izletela palestina. pa je objasnjavao i zamerio se vecini jevreja u partiji pa su mu jebali kevu. jer da je taj antisemitizam bo toliko jak i rasprostranjen medju laburistima koliko se o tome pisalo i govorilo, bar bi par sporadicnih slucajeva izaslo u javnost pre korbinovog dolaska na celo partije. nemoguce da je bas toliko buknulo za tako kratko vreme. 

 

moze biti da nisam u pravu al ja to tako nekako vidim. 

 


Ne slažem se, ali da ne idemo u krug. Mislio sam na šikaniranja jevrejske zajednice i članova Laboura od tada novopristiglih članova Laboura, koji su sada otišli onim “independent” kandidatima na severu, a i Gallowayu. 
Da se razumemo, cenim njegovu doslednost i mislim da je dobar zastupnik/poslanik, ali nije za lidera opozicije/PM. 
 

Uostalom, sada može da osnuje svoju novu stranku, pa bujrum.

Edited by dragance
Link to comment
10 hours ago, dragance said:

čitam Guardian

 

Nije ni čudo što si ubeđen da je Corbyn antisemita.

 

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, dragance said:


Ne slažem se, ali da ne idemo u krug. Mislio sam na šikaniranja jevrejske zajednice i članova Laboura od tada novopristiglih članova Laboura, koji su sada otišli onim “independent” kandidatima na severu, a i Gallowayu. 
Da se razumemo, cenim njegovu doslednost i mislim da je dobar zastupnik/poslanik, ali nije za lidera opozicije/PM. 
 

Uostalom, sada može da osnuje svoju novu stranku, pa bujrum.

secam se da je bila velika halabuka oko toga i bilo je ljudi koji su bili neprimereni al pravo da ti kazem, i dalje mi je sve to dosta manjkavo za halabuku koja se digla. i dalje smatram da se i digla i napumpala iskljucivo zbog korbina koji je za jevrejsku zajednicu uvek bio antisemita kao i bilo ko drugi ko se usudi da osudi ponasanje drzave izrael prema palestincima. 

 

sto se tice procene korbina kao politicara, tako ga i ja nekako vidim. dobar mp al ne i pm. nije dovoljno flexibilan, ne misli lateralno a ni procena glasackog tela (na nivou drzave) mu nije bas jaca strana. 

  • +1 4
Link to comment
17 hours ago, ultra plasticni said:

 

ja ovo ne umem da nadjem

au pomesala sam sa nekim radovima predlozenim by youtube koje sam gledala posle odgledanih epizoda :rolleyes: .. u kojima su razni specijalisti na te teme objasnjavali kako je podivljala atmosfera u Marseju .... a kako i ne bi kada je u pitanju luka velika mediteranska u koju se sve droge slivaju zarad snabdevanja evropskog trzista (na pr https://www.youtube.com/live/qJw5n3knmUY?feature=shared)

kasovic je u FR snimao izgleda jedino u Parizu i u Monpeljeu (moze da se namesti sub na eng)

 

Edited by prima
  • Hvala 1
Link to comment

Mladi iz LFI (Île de France, Pariska regija) idu na LFI skup na jug francuske. 

 

 

Sve bijelo. Pisao sam vec, svaki put kada odem na zurku/rodjendan/veceru kod glasaca ove sekte, skoro uvjek je ista slika.

 

Onaj skroz lijevo ide da kara, ne zanima njega politika.  

 

Edited by borris_
  • Haha 2
Link to comment
5 minutes ago, borris_ said:

 

Onaj skroz lijevo ide da kara, ne zanima njega politika.  

 

Jebe mu se

Edited by Milošica
Link to comment

Ovo su djeca koja se igraju ekstremne ljevice. Njihovi roditelji su svi burzuji. Ljevica je nesto drugo.

Link to comment
×
×
  • Create New...