Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, borris_ said:

Dole vam je lista svih atentata u francuskoj od 2010. Svi ti atentati imaju istu ideologiju, islamska ekstremna desnica.

 

Prvi atenta n'a listi je Mohamed Merah, koji je usao u zidovsku skolu i ubio troje djece (à bout touchant - prislonio pistolj na glavu djece i upucao ih). Mélenchon je kasnije rekao da se ti atentati stalno desavaju usred izbora i kako je to sve napisano unaprijed ("Vous verrez que dans la dernière semaine de la campagne présidentielle, nous aurons un grave incident ou un meurtre. Ç_a a été Merah en 2012, ça a été l'attentat la dernière semaine sur les Champs Elysées [en 2017...]. Tout ça, c'est écrit d'avance_", a déclaré Jean-Luc Mélenchon)

Tu ima o odrubljenih glava (profesor - "a zasto je trebao da pokazuje karikature muslimanskoj djeci" - sto je naravno fake news, svestenik,...), emigranata koji su tek dosli, francuza koji su rodjeni ovdje i mrze francusku, u ume te iste ideologije ekstremne desnice. I ne pricam o atentatima za koje svi znaju (Charlie Hebdo, Bataclan, Nica). 

Ekstremna lijevica je odlucila da brani tu ideologiju radi prikljupanja glasova i zato sto mrzi zapadne vrijednosti (ali zato postuje Putina - opet Mélenchon, postuje Madura - program LFI i bolivarska republika, postuje Assad-a - opet Mélenchon zajedno sa Marinom, podrzava Kinu u vezi Ujgura, Tibeta i Tajvana - ko drugi bego Mélenchon) Nije mi jasno zasto ostatak lijevice dopusta to. 

Iranska lijevica je dobro na svojoj kozi osjetila sta znaci ta podrska. 

 

I onda ti dodje ovaj gore supak i prica kako mi to postajemo islamofobi jer citamo feksbuk i kako nas ne doticu arapska djeca i kako ucitavamo da je ismamizam los. Bas kao sto su u Bataklanu atentatori sa balkona pucali na publiku koja je lezela n'a podu govoreci im da je to za sirijsku djecu. 

 

Ekstremi se spajaju, ekstremna lijevica brani ideologiju ekstremne desnice (homofobi, zene treba sakriti ili prosiriti trotoare, antisemiti itd). Neki to pravdaju kolonizacijom (i na ovom forumu)

 

Ako ste vi za ekstremnu desnicu to je vas problem. 

 

Evo lista

 

https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_d'attentats_islamistes_en_France

 

 

Spisak žrtava hrišćanskog terorizma u Norveškoj

 

Šta mislite, da li borris drhti od nervoze u strahu svaki put kada prolazi pored crkve? Ko zna kakav fundamentalista, borac za čistu Evropu spreman na sve, vreba. Racionalna osoba sasrana od straha zbog islamskog terorizma mora biti sasrana od straha i zbog hrišćanskog terorizma.

 

Ali ja mislim da ne drhti. Zato što za njega ovo jedno, a ono drugo, iako je zapravo jedno te isto. I kad dve iste stvari koje su iste tretiraš drugačije, to su onda očigledne predrasude. I zato islamofob, a ne objektivno zabrinuti umereni građanin. 

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

@borris_ Sve ok, ali na koji način si izjednačio Palestince iz Gaze sa radikalnim islamistima/teroristima u Francuskoj?

Gdje tacno? 

 

Ako mislis na "hommage" hamasovom vodji, francuska drzava smatra hamas teroristickom organizacijom i jeste sramota da jedan fr parlamentarac daje "hommage" vodji te organizacije.

Edited by borris_
Link to comment

@borris_ Ne, mislio sam na to kako na venom-ov post o Corbinu, i zašto kritika Izraela ≠ antisemitizam, odgovaraš prvo sa napadom da je hamasoljubac i antisemita (iskreno, mislio sam da si razumniji od toga), a onda sa spiskom terorističkih napada u Francuskoj izvedenih od islamskih fanatika.

 

Dva su potpuno odvojena problema u pitanju i samo mi nije jasno zbog čega ih preplićeš.

Edited by zorglub
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Niko nije pominjao Gazu ovde, već antisemite u Evropi - što nije isto kao i anticionizam.

 

Ali si ti nekako drugi u redu (iza Borisa) da svaki anticionizam proglasis antisemitizmom.

  • +1 5
Link to comment

inače ja pre neki dan tradicionalno u Marsej došao kao ubeđeni socijalista, a iz njega otišao kao simpatizer RN  pardon - Eric Zemmour-a. i to posle samo jednog dana. umesto predviđena 3. Pobegao glavom bez obzira. 

kakav je ono pakao. onako lep grad, na predivnom mestu. ali napraviše od njega potpuni PAKAO. 

Link to comment
15 minutes ago, zorglub said:

@borris_ Ne, mislio sam na to kako na venom-ov post o Corbinu, i zašto kritika Izraela ≠ antisemitizam, odgovaraš prvo sa napadom da je hamasoljubac i antisemita (iskreno, mislio sam da si razumniji od toga), a onda sa spiskom terorističkih napada u Francuskoj izvedenih od islamskih fanatika.

 

Dva su potpuno odvojena problema u pitanju i samo mi nije jasno zbog čega ih preplićeš.

Zasto kritika islamizma to jest ideologije ekstremne desnice = islamofob. To je bio odgovor na njegovo da sam marinin (od prije neki dan) sto ovdje nikom nije smetalo. 

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Niko nije pominjao Gazu ovde, već antisemite u Evropi - što nije isto kao i anticionizam.

 

Pominjao si Corbyna kao antisemitu, čiji se antisemitizam bazira na tome da se ne pravi da je slepi beskičmenjak kao oni što se deklarišu kao pristojni i umereni.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Pominjao si Corbyna kao antisemitu, čiji se antisemitizam bazira na tome da se ne pravi da je slepi beskičmenjak kao oni što se deklarišu kao pristojni i umereni.

Corbyn je antisemita 1/1 into nema nikakve veze sa Gazom.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Ali si ti nekako drugi u redu (iza Borisa) da svaki anticionizam proglasis antisemitizmom.

Nije tačno. Pričam specifično o njegovom delovanju na lokalu.

Link to comment
5 minutes ago, dragance said:

Corbyn je antisemita 1/1 into nema nikakve veze sa Gazom.

 

Nonsens na kvadrat.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, borris_ said:

Dole vam je lista svih atentata u francuskoj od 2010. Svi ti atentati imaju istu ideologiju, islamska ekstremna desnica.

 

Prvi atenta n'a listi je Mohamed Merah, koji je usao u zidovsku skolu i ubio troje djece (à bout touchant - prislonio pistolj na glavu djece i upucao ih). Mélenchon je kasnije rekao da se ti atentati stalno desavaju usred izbora i kako je to sve napisano unaprijed ("Vous verrez que dans la dernière semaine de la campagne présidentielle, nous aurons un grave incident ou un meurtre. Ç_a a été Merah en 2012, ça a été l'attentat la dernière semaine sur les Champs Elysées [en 2017...]. Tout ça, c'est écrit d'avance_", a déclaré Jean-Luc Mélenchon)

Tu ima o odrubljenih glava (profesor - "a zasto je trebao da pokazuje karikature muslimanskoj djeci" - sto je naravno fake news, svestenik,...), emigranata koji su tek dosli, francuza koji su rodjeni ovdje i mrze francusku, u ume te iste ideologije ekstremne desnice. I ne pricam o atentatima za koje svi znaju (Charlie Hebdo, Bataclan, Nica). 

Ekstremna lijevica je odlucila da brani tu ideologiju radi prikljupanja glasova i zato sto mrzi zapadne vrijednosti (ali zato postuje Putina - opet Mélenchon, postuje Madura - program LFI i bolivarska republika, postuje Assad-a - opet Mélenchon zajedno sa Marinom, podrzava Kinu u vezi Ujgura, Tibeta i Tajvana - ko drugi bego Mélenchon) Nije mi jasno zasto ostatak lijevice dopusta to. 

Iranska lijevica je dobro na svojoj kozi osjetila sta znaci ta podrska. 

 

I onda ti dodje ovaj gore supak i prica kako mi to postajemo islamofobi jer citamo feksbuk i kako nas ne doticu arapska djeca i kako ucitavamo da je ismamizam los. Bas kao sto su u Bataklanu atentatori sa balkona pucali na publiku koja je lezela n'a podu govoreci im da je to za sirijsku djecu. 

 

Ekstremi se spajaju, ekstremna lijevica brani ideologiju ekstremne desnice (homofobi, zene treba sakriti ili prosiriti trotoare, antisemiti itd). Neki to pravdaju kolonizacijom (i na ovom forumu)

 

Ako ste vi za ekstremnu desnicu to je vas problem. 

 

Evo lista

 

https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_d'attentats_islamistes_en_France

 

 

Zanimljivo kako se podrska Hamasu izjednacava sa brigom za palestinke civile ili kritikom Izraela, a to su veoma razlicite stvari. Granica je veoma jasna - svako ko pokaze razumevanje za Hamas jeste anti-semita (cesto levicari poput Corbina, ova ekipa u Francuskoj, itd.), kao sto su i oni koji podrzavaju Likud/GOP sa druge strane islamofobi.  

  • -1 1
Link to comment
23 minutes ago, Venom said:

Nonsens na kvadrat.

 

Pazi se, sad će da ti kaže da ne znaš ništa o Engleskoj iz te tvoje Danske, Nemačke, Srbije, Amerike... 

 

Čupač kablova zna sve, naravno, jer čita Telegraph ili Economist.

 

Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Zasto kritika islamizma to jest ideologije ekstremne desnice = islamofob. To je bio odgovor na njegovo da sam marinin (od prije neki dan) sto ovdje nikom nije smetalo. 

 

Ok, to je neka vaša zavada od ranije. Venom ume da bude i naporan, i abrazivan i bezobziran, ali rešenje nije da posle neodređenog vremena iznebuha odgovaraš istom merom. Trebalo je to da rešite odmah, jbg.

 

Naravno da se kritikom ekstremnog islamizma ne postaje islamofob, i naravno da kritičari Izraela i onog što radi u Gazi nisu zbog toga antisemiti. Pa koliko je samo Jevreja bilo x puta oštrije od Korbina u osudi izraelskih zločina.

Prosto mi je neverovatno da se ovakva opšta mesta moraju crtati, i to na ovom forumu.

  • +1 2
Link to comment

Posto je topic o francuskoj, a ja samo zelim da pokazem da je ideologija koju brani ekstremna ljevica = ideoligiji ekstremne desnice, evo vam jos jedan primjer cemu sve to vodi.

Pekara u Venisseux je morala prestati da prodaje proizvode koje sadrze svinjsko meso radi raznih pritisaka. Odluku su donjeli kada je prodavacica pogresno dala proizvod sa svinjskim mesom. Kupci su je izvrjedjali. Gazda se izvinuo i vratio im pare. Oni su te pare bacili prodavacici govoreci da moze da opere onu stvar sa tim.

 

Ponavljam islamizam je ideologija ekstremne desnice. To svi koji su zivjeli u alziru 90-tih znaju. 

 

Ali eto uvjek ima raznih ideologa (ekstremne ljevice) koji stati u odbranu islamista. 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...