Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

5 hours ago, dragance said:


Corbyn nije antisemita? :D 

 

 

Naravno da nije, sramota je to sto pises. Pravi si gutac narativas msm.

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
13 minutes ago, Budja said:

 

 

Naravno da nije, sramota je to sto pises. Pravi si gutac narativas msm.

 

Jasta - ti bolje iz Ekvadora znas. A samo je isao na pomen Hamasovih pre koju godinu tek tako, a javno se izrazavao - bas kao i Ken - neosudjujuci nikada napade na jevrejsku zajednicu u Londonu, nego uvek trazeci opravdanja. Zaobidji me.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
On 12. 8. 2024. at 9:46, dragance said:

Slabo ti poznaješ Mélenchona.

Mélenchonova djevojka, jedna od lidera LFI-a, je prije neki dan u privatnoj LFI WhatsApp grupi, postavila post hommage hamasovom lideru kojeg su izraelci ubili. Izdao ju je neko iz te WhatsApp grupe (jer ipak nisu svi antisemiti u LFIu ili posto je ne podnose, mala osveta) pa je poslije skandala morala da se pravda kako je samo cpy/pastovala. A ne nije LFI antisemitska partija. 

Edited by borris_
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Prije neki dan francuski atleticar Hugo Hay  (bio na OI) je nesto obrusio Macronu, to jest iskritikovao ga jer pozdravlja francuske sportiste koji su osvojili medalju. Odma su ga svi podigli u nebesa, narocito LFI jer se oglasavao kao ljevicar (imao je intervju u Humanité prije igara gdje je isto tako pricao o Macronu). Ali jbg internet pamti sve pa su sutradan izvadili sve njegove rasisticke, homofobne i antisemitske (da bas tako) tvitove. Kakav muk ekstremne ljevice. Doslo je izvinjenje, kao bio sam mlad, izvuceno iz konteksta 🤣, sada sam n'a pravoj strani pa ne vazi (ovo zadnje sam ja dodao 😁) sada zeli podici svijest ljudi za ekologiju i za socijalnu pravdu (ovo je on napisao).

 

Prekljuce je jos jedan atleticar izasao n'a tapetu, Muhammad Abdallah Kounta (isto bio na OI). Tvitovi protiv zidova, protiv zena (kao "kako muz moze da odveze zenu kod ginekolologa" itd), protiv francuske, protiv bjelaca ("j'ai envie de tuer Petit Blanc"). Ovaj put su sa ekstremne lijevice ipak reagovali ali samo simpatizeri, preko tvitera. Napali su ovog sto je pronasao ove tvitove i optuzili ga za doxing. 

Kounte se naravno izvinuo, jer su tvitovi izvuceni iz konteksta 🤣. Nije se mogao izvuci n'a mladost jer su zadnji tvitovi bili od prije dva dana.

Edited by borris_
  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment

Inace slucaj ovog prvog atleticara Hugo Hay jasno pokazuje kako je lako preci sa jednog ekstrema n'a drugi ekstrem (sto bi trebali da znaju svi oni koji su zivjeli u komunistickim rezimima). 

 

A i ovog drugog naravno, ocogledno islamski fundementalist (treba citati sta je sve pisao), sami arapi ih zovu ekstremna desnica ali eto simpatizer ekstremne ljevice u francuskoj. 

Edited by borris_
Link to comment

Medames, Messieurs, Ekstremna ljevica. Kontekst, danas su se sudarila dva rafale-a i poginula dva pilota (treci se spasio)

 

Naravno, sociolog, 50 godina. 

 

20240815_224221.jpg

Edited by borris_
Link to comment
29 minutes ago, borris_ said:

Medames, Messieurs, Ekstremna ljevica. Kontekst, danas su se sudarila dva rafale-a i poginula dva pilota (treci se spasio)

 

Naravno, sociolog, 50 godina. 

 

20240815_224221.jpg

Juče. 

  • +1 1
Link to comment
On 12. 8. 2024. at 14:46, dragance said:

 

Jasta - ti bolje iz Ekvadora znas. A samo je isao na pomen Hamasovih pre koju godinu tek tako, a javno se izrazavao - bas kao i Ken - neosudjujuci nikada napade na jevrejsku zajednicu u Londonu, nego uvek trazeci opravdanja. Zaobidji me.

 

Corbyn je antisemita k'o što je Norman Finkelstein, ja, ili bilo ko drugi ko ne okreće glavu na decenijsko šikaniranje i proterivanje celog naroda, aparthejd i sve ostalo što izraelski Golijat sprovodi i više ih nije sramota da to javno kažu preko megafona da ih ceo svet čuje. 

 

Ali teško je pričati o tome kad busiju normalnosti već danima pokušava da zauzme ovaj Marinin, u svakom trećem postu piše o nekakvim ekstremistima što valjda implicira da je on normalan. Normalan kao i svaki drugi čovek što ne vidi da je Gaza pretvorena u Staljingrad, da Izrael ne krije da im je plan da tu ne ostane kamen na kamenu, da je doslovno sve uništeno, bolnice, škole, univerzitet, pobijeno desetine hiljada, uništen život stotinama hiljada, pitaj boga koliko sakatih i sakate dece, ali pita se normalan verovatno da li smo objektivno sagledali stvari, evo Hamas puca iz vodovodnih cevi sve je to isto. Jeste se odrekli Hamasa umesto da kritikujete nas što sakatimo decu u bolnicama svaki dan? Pa niste eto, vidite ekstremizam i antisemitizam sa crvenim Corbynom na čelu.

 

Normalno kao nemački beskičmenjaci što su gledali kako im odvode komšije, ali nisu hteli da skliznu u ekstremizam. Lepo je takve opisao Heinrich Böll kad je pisao o posleratnoj Nemačkoj. Samo umereno i staloženo, pre rata umereni nacista, posle rata umereni član komiteta za međurasnu harmoniju.

 

Mnogo mi je drago što je Corbyn uterao masnu gigantsku kurčinu takvima sad na izborima. 

  • +1 2
  • Hvala 5
  • -1 1
Link to comment

Mrtva deca i sravnjen ceo grad me ne dotiču, ja sam protiv antisemitizma i umereni normalni čovek. Ili preciznije, arapska mrtva deca me ne dotiču, sav sam sasran jer mnogo čitam Facebook i godinama sam polako radikalizovan kao jadni mali islamofob, uplašen da dolaze da nam uzmu naš način života. Čitam zerohedge, wallstreetsilver, i sličan sadržaj za sasrane debile, ali ne više od 100 karaktera jer clickbait inače ne funkcioniše i ne bih da otopim ovaj džak peska unutar lobanje.

  • +1 3
Link to comment

Dole vam je lista svih atentata u francuskoj od 2010. Svi ti atentati imaju istu ideologiju, islamska ekstremna desnica.

 

Prvi atenta n'a listi je Mohamed Merah, koji je usao u zidovsku skolu i ubio troje djece (à bout touchant - prislonio pistolj na glavu djece i upucao ih). Mélenchon je kasnije rekao da se ti atentati stalno desavaju usred izbora i kako je to sve napisano unaprijed ("Vous verrez que dans la dernière semaine de la campagne présidentielle, nous aurons un grave incident ou un meurtre. Ç_a a été Merah en 2012, ça a été l'attentat la dernière semaine sur les Champs Elysées [en 2017...]. Tout ça, c'est écrit d'avance_", a déclaré Jean-Luc Mélenchon)

Tu ima o odrubljenih glava (profesor - "a zasto je trebao da pokazuje karikature muslimanskoj djeci" - sto je naravno fake news, svestenik,...), emigranata koji su tek dosli, francuza koji su rodjeni ovdje i mrze francusku, u ume te iste ideologije ekstremne desnice. I ne pricam o atentatima za koje svi znaju (Charlie Hebdo, Bataclan, Nica). 

Ekstremna lijevica je odlucila da brani tu ideologiju radi prikljupanja glasova i zato sto mrzi zapadne vrijednosti (ali zato postuje Putina - opet Mélenchon, postuje Madura - program LFI i bolivarska republika, postuje Assad-a - opet Mélenchon zajedno sa Marinom, podrzava Kinu u vezi Ujgura, Tibeta i Tajvana - ko drugi bego Mélenchon) Nije mi jasno zasto ostatak lijevice dopusta to. 

Iranska lijevica je dobro na svojoj kozi osjetila sta znaci ta podrska. 

 

I onda ti dodje ovaj gore supak i prica kako mi to postajemo islamofobi jer citamo feksbuk i kako nas ne doticu arapska djeca i kako ucitavamo da je ismamizam los. Bas kao sto su u Bataklanu atentatori sa balkona pucali na publiku koja je lezela n'a podu govoreci im da je to za sirijsku djecu. 

 

Ekstremi se spajaju, ekstremna lijevica brani ideologiju ekstremne desnice (homofobi, zene treba sakriti ili prosiriti trotoare, antisemiti itd). Neki to pravdaju kolonizacijom (i na ovom forumu)

 

Ako ste vi za ekstremnu desnicu to je vas problem. 

 

Evo lista

 

https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_d'attentats_islamistes_en_France

 

Link to comment
×
×
  • Create New...