Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

2 minutes ago, Mel said:

 

U prevodu od obichnih desnichara dobili ste ekstremniju verziju?

 

Dobili smo populiste koji su usisali sve od centra do zesce desnice. I koji su sve, suverenisti ali evroatlantisti, i za Putina i za Bajdena, i za Palestinu i za Izrael. Jbg, ljudi probali bukvalno sve stranke i uvek ispadne prevara. Ostala bila jos samo Meloni pa eto imajte jos malo strpljenje pre nego prosecni Paolo Rossi shvati da je jos jednom prevaren.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

Ne mislim da ce rezultati ovih konkretnih izbora u Francuskoj nesto bitno promeniti ali panevropski trend koji traje vec dosta dugo i kljucni je razlog za ovakav izborni rezultat je vec poprimio razmere koje se ne mogu zaustaviti taktickim politickim, marketinskim i birokratskim smicalicama. Evropa ide u losem pravcu ali odgovornost za to nije na populistickim organizacijama koje samo ubiraju kajmak vec liberalnih politickih elita koje su regresirale na najprimitivniji birokratski nivo, postale nesposobne i nedorasle da se izbore sa bilo kakvom krizom i izgubile kontakt sa birackim telom.

 

Takodje ovi nezadovoljnici zive u zemljama u kojima je zivot najbolji i najbezbedniji na planeti ikad bio i u koje se sliva gro imigranata.

Uvek ces imati cikluse i krize, problem sa demokratijom je sto fasistichke stranke mogu da demokratskim procesom dodju na vlast ali malo teze ce kad i njihova resenja isteknu, da sidju sa te vlasti demokratskim procesom.

A imas i ono sto je Nolaa pisala kako su skandi drzave od desnice otisle ka levici nakon samo jednog skandala sa nekom desnom strankom.

Ja mislim da se ne moze biti previse oprezan i previse paranoichan kad su fashistoidne stranke u pitanju.

Link to comment
14 minutes ago, morgana said:

 

svakako ne mogu da ti pariram u informisanosti ali se razilazimo vrednosno pa nema potrebe ni da nastavljam

 

 

Kvotovala si Mel, ali pretpostavljam da si mislila na mene. Mislim da gresis i da smo vrednosno prilicno usaglaseni. Problem je sto stvari posmatras kroz udzbenicki ideoloski filter. Inace ja glasam za ozbiljnu levicu i trenutno sam apstinent je takva opcija u Italiji vise ne postoji.

Link to comment
1 minute ago, Poludziber said:

 

Kvotovala si Mel, ali pretpostavljam da si mislila na mene. Mislim da gresis i da smo vrednosno prilicno usaglaseni. Problem je sto stvari posmatras kroz udzbenicki ideoloski filter. Inace ja glasam za ozbiljnu levicu i trenutno sam apstinent je takva opcija u Italiji vise ne postoji.

 

dobro, malo je ruzno da koristis to 'udzbenicki' ali kako god hoces

 

@Mel izvini, greska u citatu :)

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Poludziber said:

Uostalom, Italija sa svojim dugom od 160% BDP jednostavno nije suverena drzava i ko god da dodje na vlast nema nikakav prostor za neko talasanje. To je Meloni veoma dobro shvatila i odmah skocila na celo evroatlantskog Nato voza. Zato su u Briselu svi otisli tetki da odnesu lek. Da je kojim slucajem krenula da busi proukrajinsku liniju, vec davno bi drzavne obveznice krenule u vrtoglavo padanje. Kao i zvalavi smrad kod nas. Dok igra po serviranoj muzici, moze bez problema da pisa po narodu.

Bukvalno tako. Sve evropske drzave su toliko sad medjuzavisne, da je bilo kakav makro manevar prakticno nemoguc. Potpuno druga situacija je npr. u Argentini. U evropskim zemljama se toliko zapatila woke kultura, da sad kad bilo sta smisleno kazes za dobrobit drustva, zavrsis na desnicarskom posteru. 

Kod mene ako neko samo pomene racionalizaciju po opstinama, taj ga je ugasio - ali nije ga niko ugasio u opstini za cetiri godine nerada i to takvog nerada da cak nisi uspeo da potrosis namenska sredstva, pa su se ta sredstva vratila u budzet. I neije u pitanju stedljivost, nego totalno odsustvo ideje i angazovanosti. Jedini izlazak na teren su slikanje sa kojekakvim LBTQ zastavama i ispaljivanje parola, mi smo za slobodu ovih ili onih. Realnost je sasvim druga, svi, apsolutno svi gej klubovi, barovi i ne znam vec kakvi vidovi okupljanja, koji su otvoreni u vreme vladavine desnice su zatvoreni danas za vreme vladavine socijalista, jer nikakvu pomoc nisu dobijali a zadesila ih je ista sudbina kao i sve strejt barove, unistila ih je politika all-inclusive u hotelima. Ali ljudi su generalno ovce, najlakse ih je zastrasiti desnicom, jer fasizam samo sto nije.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

dobro, malo je ruzno da koristis to 'udzbenicki' ali kako god hoces

 

@Mel izvini, greska u citatu :)

 

Ukapirah.

 

@Poludziber ti si ispao kao neki italijanski beli listic. Koliko god da razumem to da gledas sve te od zlog oca i od gore majke, isplati se uvek glasati obichne lopuze i krimose ali bez fash agende on top of it.

  • -1 2
Link to comment
Just now, morgana said:

 

dobro, malo je ruzno da koristis to 'udzbenicki' ali kako god hoces

 

@Mel izvini, greska u citatu :)

 

Sto ruzno? Zapad zivi u totalno postiedoloskom svetu. Danasnje partije love svoje glasace bas nostalgicnim mamcima na kojima je najvaznije da na kutijil pise "levo" ili "desno". Sadrzaj tih kutija je nazalost prazan i zato mi zao sto inteligentni ljudi padaju na te ideoloske zamke.

Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Ali ljudi su generalno ovce, najlakse ih je zastrasiti desnicom, jer fasizam samo sto nije.

 

Rezultati izbora u Italiji, Francuskoj i Holandiji govore upravo suprotno.

  • +1 2
Link to comment

ovo isto govori mustang za ameriku. 

i to ne kazem u bilo kakvom ruznom smislu, volim mustang na forumu i mimo njega, ali samo da mapiramo ideoloski pomak u  vremenu i prostoru.

Edited by morgana
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

Ukapirah.

 

@Poludziber ti si ispao kao neki italijanski beli listic. Koliko god da razumem to da gledas sve te od zlog oca i od gore majke, isplati se uvek glasati obichne lopuze i krimose ali bez fash agende on top of it.

 

5 minutes ago, morgana said:

ovo isto govori mustang za ameriku. 

i to ne kazem u bilo kakvom ruznom smislu, volim mustang na forumu i mimo njega, ali samo da mapiramo ideoloski pomak kroz vrijeme i prostor.

 

Kao sto rekoh, politika se obicno deli na levicu i desnicu. Na ovom forumu postoji samo jedna podela, a ona je izmedju levice i fasizama. Jos jednom ponavljam da su americke demokrate daleko desnije od Meloni. Ostavite se etiketa, gledajte malo stvarnu sadrzinu.

  • +1 9
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Rezultati izbora u Italiji, Francuskoj i Holandiji govore upravo suprotno.

Opet se vracamo na isto od pre nekoliko nedelja. I u Spaniji je pobedila realno desnica, nego su se nacionalisticki pokreti spandjali sa levicom, koji bi dusu prodali djavolu, da ostanu na vlasti.

Ja ne znam kakvo je stanje u pobrojanim zemljama, mogu samo da se informisem iz stampe ili rekla-kazala od prijatelja, ovde kod mene su ljudi definitivno odlepili od nakaznih zakona i vodjenja populisticke politike naustrb sigurnosti, na radu, na ulici i u sopstvenoj kuci. Jos vise su odlepili od toga da im se lepi fasisticki predznak za svaku rec i recenicu, koji idu nasuprot ustaljene politike. Besmisleno skroz.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Poludziber said:

Kao sto rekoh, politika se obicno deli na levicu i desnicu. Na ovom forumu postoji samo jedna podela, a ona je izmedju levice i fasizama. Jos jednom ponavljam da su americke demokrate daleko desnije od Meloni. Ostavite se etiketa, gledajte malo stvarnu sadrzinu.

 

To nije tachno, pa u Srbiji si imao DS /DSS od kojih ni jednu ne bih nazvala levicharskom strankom, mada se DS jeste neshto ubacivao u socijalistichke EU stranke.

To shto su bile desnicharske stranke je jedno, nikad ih ne bih nazvala fash strankama. Radikali su vec bili drugo, klasichna srspka verzija fashizma, ko iz WWII da su iskochili.

Mislim to shto su lopuze vikale vuk vuk ne znachi da vuka nema.

 

Link to comment
15 minutes ago, Lancia said:

Bukvalno tako. Sve evropske drzave su toliko sad medjuzavisne, da je bilo kakav makro manevar prakticno nemoguc. Potpuno druga situacija je npr. u Argentini. U evropskim zemljama se toliko zapatila woke kultura, da sad kad bilo sta smisleno kazes za dobrobit drustva, zavrsis na desnicarskom posteru. 

Kod mene ako neko samo pomene racionalizaciju po opstinama, taj ga je ugasio - ali nije ga niko ugasio u opstini za cetiri godine nerada i to takvog nerada da cak nisi uspeo da potrosis namenska sredstva, pa su se ta sredstva vratila u budzet. I neije u pitanju stedljivost, nego totalno odsustvo ideje i angazovanosti. Jedini izlazak na teren su slikanje sa kojekakvim LBTQ zastavama i ispaljivanje parola, mi smo za slobodu ovih ili onih. Realnost je sasvim druga, svi, apsolutno svi gej klubovi, barovi i ne znam vec kakvi vidovi okupljanja, koji su otvoreni u vreme vladavine desnice su zatvoreni danas za vreme vladavine socijalista, jer nikakvu pomoc nisu dobijali a zadesila ih je ista sudbina kao i sve strejt barove, unistila ih je politika all-inclusive u hotelima. Ali ljudi su generalno ovce, najlakse ih je zastrasiti desnicom, jer fasizam samo sto nije.

 

Hvala ti za ovaj post. Da ne ispadnem jedini fasho na ovom forumu. Ljudi jednostavno ne razumeju da ideoloska indoktrinacija koju su nam usadili tokom skolovanja i razvoja jednostavno nije primenjiva na danasnji postideoloski svet. Svet u kom je jedina ideologija vlast po svaku cenu sa sto manje skrupola.  @harper lee lepo sve objasnio da ne ponavljam.

Ono sto je zanimljivo da ljudi u EU (barem u Italiji je tako) nisu uopste svesni da su za njih mnogo vazniji izbori za evropski parlament od nacionalnih parlamentarnih izbora. Na prve mnogo manje ljudi izadje i daju glas onako bez razmisljanja kao da se ne tice njih vec onako kao sportska manifestacija. Na domacim izborima je izlaznost veca i svi su ubedjeni da su samo to pravi izbori i jedini koji odlucuju o buducnosti zemlje.

 

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...