Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

16 minutes ago, zmanic said:

Francuska levica se raspala kao i serBska desnica. Implozija praznone i gluposti. Bilo joj je i vreme.

 

Makron je, nadam se, poslednji primerak nekakvog marketinški pokrivenog liderstva ukrojen po modelima iz prošlog veka a u suštini odvojen od stvarnosti. Gomila parola koje galami a okolo narikače koja treba da pokrije ispraznost koju šire oko svojih pokreta. Neka sada zove "brata odavde" u onaj podrum da loču skupa vina i da ga teši onaj koga čeka slična sudbina uskoro, samo bez izbora.

 

Stvarno me raduje što je sve ovo samo ogledalo pada na dno u kojem je EU stanovništvo, u globalu. Slediće neki ekonomski slom, jer bez toga nema preokreta, ali blizu smo svi. Mogu oni sada da prizivaju mir u Ukrajini, koliko hoće, ali neće moći glavu da pomere od problema u sopstvenom društvu koji se namnožili.

Ni da im je sledeći predsednik neki crnac/alžirac neće mnogo da se zaustavi propadanje.

 

Radujem se "ko ciganče na ćišu" kako se to kod mene kaže.

 

 

 

Najebacemo, jupi.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, zmanic said:

Radujem se "ko ciganče na ćišu" kako se to kod mene kaže.

ja ne bih da sam na tvom mestu, jer kad se veliki pate, mali pogibaju

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

ja ne bih da sam na tvom mestu, jer kad se veliki pate, mali pogibaju

Mi smo odavno u stadijumu,da gori ceo svet,pa i mi sa njima zajedno

  • Tužno 1
Link to comment

Što tako mislite?

Uskoro Olimpijada, kreće period mira:

- Marina otvara, svima želi uspeha, crncima i džihadistima se ne aplaudira,

- Španovićka  skaće preko 8m, zvanice beže iz lože,

- Dodik i Palma isterani iz dvorane za box zbog mahanja staro ruskosrpskopravoslavnom zastavom

....  

 

Posle Olimpijade, preživeli formiraju UN ver. 2, EU ver. 6 kojom predsedava AV i najavljuje EXPO veći i sjajnji od Olimpijade .... gde učestvuju ravnopravno i roboti na Li Bat. pored drogiranih ljudskih klonova .... itd.... itd,,,, 

Link to comment

Dominacija u prvom krugu nužno ne znači da će RN doći i do većine. Posebno što su sisali skoro sve u prvom krugu (disident iz LR, dok je Zemurova lista postala statistička greška, kao i ostala krajnja desnica). Bliže su 200, nego 289. Biće zanimljivo kako će glasati glasači umerenije desnice (LR), kao i da li će Makronisti i levica napraviti nekakvu saradnju. Posebno u izbornim jedinicama sa tri kandidata. 

Link to comment

Ne znam koja je racunica, a neka jeste, tek Makronov blok (koji u nedostatku gotovo bilo kakve artikulisane ideologije zovu jednostavno la macronie, tj makronija) je dosta rezervisan u izgradnji zajednickog fronta protiv RN. Makronov ministar finansija implicitno zagovara ekvidistancu prema ekstremnoj desnici i levici u drugom krugu (kaze da on ne bi glasao za Melenchona), a to moze da ima povelike posledice na krajnji rezultat. Sefica Zelenih (koji su deo levog bloka) je bila na ivici suza zbog ovoga.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

pitaj italijane koji nisu desno je li narode, razidji se. mi ovo gledamo kroz spoljnu politiku, a oni prije svega kroz unutrasnju. 

nekima je same old, drugi su potpuno nezadovoljni promjenom kursa u mekim oblastima, medijima, kulturi, dijelom u pravnom sistemu koji se naslanja na vrednosni. 

  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, Friend said:

I ako dodje na vlast bice kao u Italiji, prazna prica, narode razidji se.


Naravno. Postaće deo “elite” za tili čas. 

Link to comment
14 minutes ago, morgana said:

pitaj italijane koji nisu desno je li narode, razidji se. mi ovo gledamo kroz spoljnu politiku, a oni prije svega kroz unutrasnju. 

nekima je same old, drugi su potpuno nezadovoljni promjenom kursa u mekim oblastima, medijima, kulturi, dijelom u pravnom sistemu koji se naslanja na vrednosni. 

 

Kako to konkretno izgleda u Italiji? Pise li se vec negde?

Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

Kako to konkretno izgleda u Italiji? Pise li se vec negde?

 

mozda znaju forumski italijani, ja pratim povrsno ali znam da je meloni maltene otjerala sa drzavne televizije decenijama popularne novinare jer su orijentisani lijevo ili kriticki raspolozeni, da je po kulturnim institucijama ugurala svoje desne, da je dovela u pitanje usvojiteljsko pravo gej parova i sl i da imigrantske kvote busi zestoko ali tiho.

 

vidim da mi forumski italijan dislajkuje post bilo cinjenicno bilo interpretativno, ali znam da mu je od pocetka meloni bila ok kako je pisao.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, morgana said:

pitaj italijane koji nisu desno je li narode, razidji se. mi ovo gledamo kroz spoljnu politiku, a oni prije svega kroz unutrasnju. 

nekima je same old, drugi su potpuno nezadovoljni promjenom kursa u mekim oblastima, medijima, kulturi, dijelom u pravnom sistemu koji se naslanja na vrednosni. 

Daj konkretne primere. Po mogucnosti nesto sto socdemokrate nisu prethodno vec uzurpirale uradile.

Link to comment
21 minutes ago, Friend said:

I ako dodje na vlast bice kao u Italiji, prazna prica, narode razidji se.

 

Iz spoljne perspektive, verovatno. Iz unutrasnje, ne mogu se porediti Meloni i Le Pen. Ova prva jeste izdanak duge profasisticke tradicije, ali je ona sama na evropsku politicku scenu dosla niotkud, kao poluanonimus. Le Penovi su pak institucija, ikone evropske krajnje desnice, tu su decenijama, istovremeno bivajuci predmet podsmeha i izvor velikog straha u zemlji. Ali, iako su ozbiljni igraci, ipak je osecanje da francusko drustvo uvek smogne snage da se ujedini i da im prepreci put bilo jako umirujuce. Ako to nestane, drustvena "tkanina" zemlje ode dodjavola, sa ko zna kakvim posledicama.

  • +1 5
Link to comment
Just now, Poludziber said:

Daj konkretne primere. Po mogucnosti nesto sto socdemokrate nisu prethodno vec uzurpirale uradile.

 

napisala sam u gornjem postu.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...