Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

4 minutes ago, braca said:

Jebeno, možda se dokopaju apsolutne većine (289 od 577), onda smo najebali

 

 

Ja ono malo što sam slušao Marinu, stavio bih je negde ne sredini izmedju Trampa i Bajdena, možda nešto bliža Trampu, ali ne tako dramatično. Hoću reći, nije baš toliko strašno, osim ako mi je nešto promaklo, francuski mi je i dalje prilično tanak. :D

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Ja ono malo što sam slušao Marinu, stavio bih je negde ne sredini izmedju Trampa i Bajdena, možda nešto bliža Trampu, ali ne tako dramatično. Hoću reći, nije baš toliko strašno, osim ako mi je nešto promaklo, francuski mi je i dalje prilično tanak. :D

 

Le Figaro stavlja RN na 240-270,  to je  dosta blizu vecine od 286.

 

Videcemo. Moj je utisak da ce biti nesto manje Meloni u smislu pomeranja ka atlanticizmu, jer ipak ima neto do francuske degolisticke tradicije koju ce verovatno da apropira, i bice na max pro-Izrael.

 

Link to comment
13 minutes ago, braca said:

Jebeno, možda se dokopaju apsolutne većine (289 od 577), onda smo najebali

 

U kom smislu?¿ Ne vidim da je nesto bitno promenjeno u politici Italije i Holandije (dozvoljavam da nisam dobro obavesten) 

Link to comment

Više anti-NATO retorike goes without saying, da sigurno više pro-Izrael od Makrona. Ne znam šta u vezi imigracije uopšte može da uradi, tu će sigurno najviše promena da bude.

 

Za Ukrajinu neće biti promena, to je već najavila. Osim što je rekla da sigurno neće biti francuskih trupa tamo.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

Više anti-NATO retorike goes without saying, da sigurno više pro-Izrael od Makrona. Ne znam šta u vezi imigracije uopšte može da uradi, tu će sigurno najviše promena da bude.

 

Za Ukrajinu neće biti promena, to je već najavila. Osim što je rekla da sigurno neće biti francuskih trupa tamo.

Ako je imigracija razlog glasanja, ne vidim sta tu moze da urade, tako su i Holandjani bili jos ostriji na jeziku. Sa Sengenom u funkciji bukvalno nista.

Link to comment

Dobro, ovde nam treba Winnije i drugi marksista, ona klasicna o gradjanskoj desnici  i fasizmu. (Iako sam svestan da RN nije jos uvek fasizam.) 

 

Prakticno su, po tom ocekivanju, izabrali RN a ne levicu.

 

image.png.6dbcc5ac197b3e106255c8fbc65a5309.png

Link to comment

Pa to su populisti. Reći će ono što “obični radnik” koji se nije snašao u danasnoj ekonomiji misli.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

LFI je zlo, slično RN.

 

Podseca prilicno na 30te, ni komunisti ni fasisti.

 

Ne znam da li se sanitarnim  kordonom ka LFIiju prakticno pomaze RN. 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

Ne znam da li se sanitarnim  kordonom ka LFIiju prakticno pomaze RN. 


Verovatno da u ovom slučaju. 
Edit: s tim da su pravi komunisti u Francuskoj bezazleni. LFI su nešto drugo.

Edited by dragance
Link to comment

Hocu reci da postoji lazna ekvivalencija kod desnice, ni LFI ni RN, kada samo jedna od ovih ima sanse za potpunu vlast. 

Kada bi bilo obrnuto, znamo  da ekvivalencije ne bi bilo vec bi samo LFI bio na tapetu, a apelovalo bi se na RN da bude konstruktivan.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Francuska levica se raspala kao i serBska desnica. Implozija praznone i gluposti. Bilo joj je i vreme.

 

Makron je, nadam se, poslednji primerak nekakvog marketinški pokrivenog liderstva ukrojen po modelima iz prošlog veka a u suštini odvojen od stvarnosti. Gomila parola koje galami a okolo narikače koja treba da pokrije ispraznost koju šire oko svojih pokreta. Neka sada zove "brata odavde" u onaj podrum da loču skupa vina i da ga teši onaj koga čeka slična sudbina uskoro, samo bez izbora.

 

Stvarno me raduje što je sve ovo samo ogledalo pada na dno u kojem je EU stanovništvo, u globalu. Slediće neki ekonomski slom, jer bez toga nema preokreta, ali blizu smo svi. Mogu oni sada da prizivaju mir u Ukrajini, koliko hoće, ali neće moći glavu da pomere od problema u sopstvenom društvu koji se namnožili.

Ni da im je sledeći predsednik neki crnac/alžirac neće mnogo da se zaustavi propadanje.

 

Radujem se "ko ciganče na ćišu" kako se to kod mene kaže.

 

 

Edited by zmanic
Link to comment

Meni ne deluje da RN moze preko pola mandata, ali ajde videcemo. Ako ipak dodju na vlast, ne mislim ni da bi bilo nekih promptnih spoljnopolitickih posledica. Ali bi moglo da ima ogroman psiholoski uticaj na unutrasnjem planu i da bude okidac za dogadjaje koji bi u konacnici zaista stvorili neku dosta drugaciju Francusku.

Link to comment
×
×
  • Create New...