Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Jeste, to su mandati, kandidati koji su osvojili preko 50% u prvom krugu. 

 

P.S. Rezultati su za izbrojane glasove, tek su na oko 60%, razvijaće se situacija do kraja.

Edited by braca
Link to comment
1 hour ago, braca said:

 

Nešto ne mogu da udjem u ove podatke. Koji je trenutni skor u mandatima?

 

Melenšon je rekao da će povući svoje kandidate tamo gde su treći, očekujem da i Makron uradi isto.

 

 

Link to comment

Zar ne idu prva dva u drugi krug? (nemam pojma kako ide glasanje i čini mi se i većina ovde pa ako bi mog'o neko da objasni pls)

Link to comment
1 minute ago, Tutankamon said:

Zar ne idu prva dva u drugi krug? (nemam pojma kako ide glasanje i čini mi se i većina ovde pa ako bi mog'o neko da objasni pls)

 

Ne, u drugi krug idu svi koji su osvojili više od 12,5% upisanih birača.

 

I pogrešio sam za prvi krug, izabran je kandidat koji osvoji više od 25% isto upisanih birača.

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Tutankamon said:

Zar ne idu prva dva u drugi krug? (nemam pojma kako ide glasanje i čini mi se i većina ovde pa ako bi mog'o neko da objasni pls)


Naš dragi teča, Mitterand, je uveo to za svog vakta da ako trećeplasirani kandidat osvoji najmanje 12,5% glasova da ide u drugi krug. Kako je izlaznost bila velika, tako će biti i rekordan broj triangularnih(C).

  • Hvala 1
Link to comment

Ima drigog kruga.

Bitno mi je da je babojebac puko, i da znam kome to ne odgovara ovde, jebala ga cela avijacija Alžira.

Dovoljno za prvi krug,

Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Jel to ultra desnica pobedila na izborima, nesto u prolazu cuh?¿ 

 

Nije (još). Izbori su u dva kruga, većinski sistem. Imaju ubedljivu većinu u procentima (34%), ali će se sve iskristalisati po broju mandata, drugi krug sledeće nedelje.

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Nešto ne mogu da udjem u ove podatke. Koji je trenutni skor u mandatima?

 

Melenšon je rekao da će povući svoje kandidate tamo gde su treći, očekujem da i Makron uradi isto.

 

 

 

Bracin link nesto ne radi.

 

Le Monde je ok.

 

https://www.lemonde.fr/resultats-elections/

 

Guardian ima ok pracenje.

 

Eduar Filip igra armchair intelektualca iz 1930ih:

 

image.png.32905d48ff7aca06e33e752790cd5776.png

Link to comment
2 minutes ago, braca said:

 

Nije (još). Izbori su u dva kruga, većinski sistem. Imaju ubedljivu većinu u procentima (34%), ali će se sve iskristalisati po broju mandata, drugi krug sledeće nedelje.

I obično, u tom krugu su do sad svi galsali protiv njih...

 

Jel' još uvek takvo raspoloženje?

Link to comment
Just now, radisa said:

I obično, u tom krugu su do sad svi galsali protiv njih...

 

Jel' još uvek takvo raspoloženje?

 

Samo sto nikad RN nije 34%.

 

Ovo su rezultati iz 2022.

 

image.png.01a7baca739a640e4d5a24280676ccca.png

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

 

Video sam ovo, ali nema mi nikakvog smisla obzirom na drugi krug, naročito ako se drugi i treći medjusobno podrže. Pretpostavljam da je procena na osnovu broja mesta gde svaka strana trenutno vodi.

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Video sam ovo, ali nema mi nikakvog smisla obzirom na drugi krug, naročito ako se drugi i treći medjusobno podrže. Pretpostavljam da je procena na osnovu broja mesta gde svaka strana trenutno vodi.

 

Da, no ako je sa 18% RN imao 89 mesta, sada sa 34%, sa mogucnoscu da Melenson ima dobar deo drugih mesta gde RN lagano dobija, ja ocekujem ne manje od 200 mesta za RN,

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...