Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa ima raznih čitanja situacije, vidiš, što od frankofonih izveštača sa terena što od nas bezbrižnih kibicera iz istočnoevropske oaze mira & jednakosti. 

 

Jedan misli da je problem rasizam, drugi kolonijalizam, treći islamski fundamentalizam, četvrti jednocifrena nezaposlenost, peti što je govnarima sve dato na gotovo samo treba uzeti ali džabe kad neće budala da se iškoluje i zabode dobro plaćen posao nego više voli da pljačka i pali...

 

A tu smo i oni najmudriji, platonski filozofi-kraljevi, koji znamo da je na delu samo tipična tinjajuća kriza kasnog kapitalizma; povremeno bukne malo u Americi, malo u Engleskoj, malo u zemlji proleterskoj, ali realno ceo svet tone u ista govna. 

 

:nobles:

 

Ali razlika je u tome sto mi gledamo heavy filtrirane vesti dok oni zive tamo. Ja bih radije slusao nekog ko zivi tamo pa makar morao da skinem skramu ideologije sa izvestaja (ako je ima).

 

Uzmi npr. Srbiju, koliko puta kada gledas izvestavanje domacih i stranih medija o Srbiji kazes "ovo nema veze sa zivotom"? 

 

A to da je nejednakost sve veca, da desnicari sve vise jacaju u Evropi i da se generalno niko ne nada nekoj boljoj buducnosti vec strepimo.. to stoji.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Ali razlika je u tome sto mi gledamo heavy filtrirane vesti dok oni zive tamo. Ja bih radije slusao nekog ko zivi tamo pa makar morao da skinem skramu ideologije sa izvestaja (ako je ima).

 

Uzmi npr. Srbiju, koliko puta kada gledas izvestavanje domacih i stranih medija o Srbiji kazes "ovo nema veze sa zivotom"? 

 

Ako ćemo realno, domaći mediji su ti koji više divljaju i izmišljaju nego strani, posebno kad je stani-pani situacija tu na lokalu pa su pod stresom više nego obično. 

 

Svakako da vredi čuti mišljenja ljudi sa terena, ali samo na nivou ankete. Ne treba umišljati da je njihova analiza situacije validnija nego bilo koja druga - vidiš i sam da se oslanjaju na anegdotske primere. ("Evo u mom dobro-situiranom društvu ima Arapa, ergo može čovek lepo da se snađe, ima posla ko hoće da radi...")

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Ali razlika je u tome sto mi gledamo heavy filtrirane vesti dok oni zive tamo. Ja bih radije slusao nekog ko zivi tamo pa makar morao da skinem skramu ideologije sa izvestaja (ako je ima).

 

Uzmi npr. Srbiju, koliko puta kada gledas izvestavanje domacih i stranih medija o Srbiji kazes "ovo nema veze sa zivotom"? 

 

A to da je nejednakost sve veca, da desnicari sve vise jacaju u Evropi i da se generalno niko ne nada nekoj boljoj buducnosti vec strepimo.. to stoji.

 

na forumu čitam ljude koji žive u srbiji kada pišu o životu u srbiji i ništa nisam saglasan sa onim što pišu

 

e sad zamisli kada je neko otišao u francusku i sad kao nešto zna o francuskoj, čak nije ni živeo tamo od rođenja

 

ne vidim nijedan razlog da bude objektivniji od niza reči vrste random

  • +1 4
Link to comment

Ova sekvenca je dobrobdosla da se vidi ko bio na kojoj strani 1940. 

Ekstremna lijevica je naravno (kao sto sam i ocekivao), to jest novine, javno dala ime i prezime policajca, grad u kojem stanuje a kako pise i adresu. Zena i djeca policajca (koji jelte nisu krivi) su morali da isele, ne samo iz stana nego i iz grada.

 

Stare navike ostaju iste. 

 

Jedan je tkz novinar na tviteru ismijao napad na zenu i djecu gradonacelnika. Kadnije je izbrisao tvit.

 

Une sombre merde.

Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

 

na forumu čitam ljude koji žive u srbiji kada pišu o životu u srbiji i ništa nisam saglasan sa onim što pišu

 

e sad zamisli kada je neko otišao u francusku i sad kao nešto zna o francuskoj, čak nije ni živeo tamo od rođenja

 

ne vidim nijedan razlog da bude objektivniji od niza reči vrste random

pravo pitanje bi bilo: koliko zaista dobro poznajes situaciju i begraund ljudi koje smatras divljacima i propalim slucajevima, koji i uz sve sto im je drustvo navodno pruzilo oni se ponasaju kao  stoka? ja mogu otici i ziveti u izrael, i zanemariti celu problematiku sa palestincima. super klima, dobri ljudi. poznajem ljude koji zive u brazilu koji maju dodirnih tacaka sa favelama i ljudima u njima, koliko i ja preko okeana. kada bi te pitao za problem roma u srbiji a ti mi postavljao tvitove i linkove iz medija onda tvoj stav ima vrednost, ako ne i manju, od onoga sta ja mogu sam procitiati.

Link to comment

Znimljivo je da jedina dvojica forumasa koji imaju suprotan stav od vecine na ovoj temi su upravo oni koji zive u Francuskoj. Mislim da je lenjo od nas nazvati ih rasistima i nastaviti dalje. Ne tvrdim da su u pravu, samo me nervira taj stav gde se gadjamo jajima umesto da neko stane i pita "hej, ovo sto pricas mi nema smisla, mozes objasniti detaljnije zbog cega to tvrdis?". Malo krivim i njih za to na sta se svela tema - besumicne objave raznih tiktokova i upiranje prstom u ove ili one.

 

Meni je npr. mnogo dobar primer izvestaja sa lica mesta Redoran u Turskoj, koji se uvek trudio da svako desavanje u tom drustva objasni.

 

 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Krampa said:

pravo pitanje bi bilo: koliko zaista dobro poznajes situaciju i begraund ljudi koje smatras divljacima i propalim slucajevima, koji i uz sve sto im je drustvo navodno pruzilo oni se ponasaju kao  stoka? ja mogu otici i ziveti u izrael, i zanemariti celu problematiku sa palestincima. super klima, dobri ljudi. poznajem ljude koji zive u brazilu koji maju dodirnih tacaka sa favelama i ljudima u njima, koliko i ja preko okeana. kada bi te pitao za problem roma u srbiji a ti mi postavljao tvitove i linkove iz medija onda tvoj stav ima vrednost, ako ne i manju, od onoga sta ja mogu sam procitiati.

Masite poentutm: ovde se u sustini radi o ideoloskom pristupu, tacnije predrasudama, a ne o potezanju argumenta :isuse: ziveo sam/bio tamo, a ti nisi, pa prema tome...

Odbrana Zapadatm temelji se na obrascu sve je OK, a ako nije, radi se samo o sitnicama koje ce sistem da ispegla posle cega ce sve biti u redu i nastavicemo da zivimo u najboljem od svih svetova k'o da nista nije bilo...

Dodaj tome dozu razumljivog sindroma biti veci Amer od Amera i - eto.

Na suprotnom polu se iznosenje misljenja/informacije o recimo Rusiji ili Kini, cak i od ljudi koji zive tamo na prvu loptu docekuje podsmesljivim potezanjem propagande, ma koliko informacija bila benigna...

Sve bi to bilo OK, publika bi sa samo malo filtriranja ipak uspela da napravi neku sintezu, sazna nesto novo, pa sve da je u skladu sa, opet, necijim ideoloskim preferencama, ali: ovi prvi su po pravilu agresivniji i skloniji da oponente proglase ljubiteljima brata Sija i Putina, diktature, preporukama tipa pa idi zivi tamo, itd, itd ...

Rezultat je uobicajeno i neizbezno svodjenje svake price/pokusaja price na forumski sindrom poznat kao ЧvП...

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment

Pa napisao sam vise puta neke stvrari ali eto niko se ne slaze sa tim stavovima ili slabo ko cita (vjerovatno slabo i pisem). Dosta od mene. 

  • Hvala 2
Link to comment
8 hours ago, Braća Strugacki said:

 

na forumu čitam ljude koji žive u srbiji kada pišu o životu u srbiji i ništa nisam saglasan sa onim što pišu

 

e sad zamisli kada je neko otišao u francusku i sad kao nešto zna o francuskoj, čak nije ni živeo tamo od rođenja

 

ne vidim nijedan razlog da bude objektivniji od niza reči vrste random

 

naravno da ti vise znas o Francuskoj od onih koji zive tamo i pisu random reci, o Americi i da ne govorimo. ja eto uvek nesto novo naucim od tebe i onih koji nikada nisu krocili ovamo.

keep up the good work

Link to comment
25 minutes ago, 3opge said:

 

naravno da ti vise znas o Francuskoj od onih koji zive tamo i pisu random reci, o Americi i da ne govorimo. ja eto uvek nesto novo naucim od tebe i onih koji nikada nisu krocili ovamo.

keep up the good work

 

Lista gradova u kojima sam živeo je poprilično dugačka, pa šta.

Link to comment

Ljudi, ajde nemojte da se prozivate medjusobno. Recite šta želite, kontrirajte nekim argumentima a ne ciničnim prepucavanjem. Ako vam neko ide na nerve stavite ga na IL.

Link to comment
16 hours ago, borris_ said:

Ja nastavljam vi kako hocete.

 

Evo jos jedan primjer. Jelil Fayçal, volim da ga pratim na tviteru. Postavlja pozitivne kratke filmove o ljudima i njihovim zivotnim putevima. Tu su uglavnom ljudi koji su uspjeli da se izvuku radom (ima ih raznih, od sdf - koji su zivjeli na ulici pa do direktora). Samo pozitiva. 

I naravno za neke je samo "prodana dusa" a za ovog dole, krpa.

 

 

 

Odakle su uspeli da se izvuku?

  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...