Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Evo sada i Rosa Park postale "bonne noire", dobra crkinja za bijelce u ocima lijevice 

 

Regija odlucila da nazove jednu srednju skolu Rosa Park à ne Angela Davis i naravno ovima se to ne svidja  

 

Angela Davis je inace veliki protivnik fr sekularnog zakona jer je po njoj rasisticki i islamofob (zabranjen hidzab u skolama).

 

Inace te feminiskinje uglavnom šute u vezi irana i borbe tamosnjih zena protiv hidzaba. 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Prijatelju, napisao si 50 od poslednjih 55 postova na temi, uvati malo zraka

a kliberi se na poslednjih 120 postova :isuse:

Link to comment

Kliberim se na gluposti koje se pišu bez ikakvog uvida u stvarnost. Predrasude + bias = toliko neverovatnog sranja koje nema veze sa stvarnim stanjem.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Ovaj je juce bio na tv-u.

Marokanac, ne voli francusku ali voli da zivi ovdje. Francuski mu bas i nije najbolji ali je juce polozio maturu.

 

20230706_070802.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Za razliku od mog kolege, Adnena. Tunizanin, radio za nasu firmu u Tunisu pa dosao u francusku da bude tehnicki direktor (projekat Grand Paris, linija 15EST2). Sin je dosao prosle godine da zavrsi studije. Prica francuski bez greske. 

  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

da podvucemo. francuska je ekstra, ima rasizma ali nista manje nego u ostalim eu drzavama, ekonomija isto ekstra, stoka sto pali su sisavci sistema koji je neutralan i jedank prema svima. problem je u kucnom vaspitanju.

  • +1 1
Link to comment

Ja nastavljam vi kako hocete.

 

Evo jos jedan primjer. Jelil Fayçal, volim da ga pratim na tviteru. Postavlja pozitivne kratke filmove o ljudima i njihovim zivotnim putevima. Tu su uglavnom ljudi koji su uspjeli da se izvuku radom (ima ih raznih, od sdf - koji su zivjeli na ulici pa do direktora). Samo pozitiva. 

I naravno za neke je samo "prodana dusa" a za ovog dole, krpa.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jel dobro razumem da su na ovom topicu jedino Boris i Dragance iz Francuske? Ako je tako slucaj, bilo bi lepo da napisu duze postove o stanju, da razumemo bolje njihove stavove.

 

Ja razumem da vecini forumasa to deluje kao klasicni rasizam medjutim i ja sam promenio pricu o jugu Afrike za 180 stepeni od kad sam ziveo tamo. Mi gledamo pazljivo filtrirane vesti kroz filtrirane narative medija. Kao sto sam i ja npr mislio da je cela Afrika poput Konga jer jbg samo takva sranja prikazuju na TVu.

Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

Ja razumem da vecini forumasa to deluje kao klasicni rasizam medjutim i ja sam promenio pricu o jugu Afrike za 180 stepeni od kad sam ziveo tamo.

 

Pa ima raznih čitanja situacije, vidiš, što od frankofonih izveštača sa terena što od nas bezbrižnih kibicera iz istočnoevropske oaze mira & jednakosti. 

 

Jedan misli da je problem rasizam, drugi kolonijalizam, treći islamski fundamentalizam, četvrti jednocifrena nezaposlenost, peti što je govnarima sve dato na gotovo samo treba uzeti ali džabe kad neće budala da se iškoluje i zabode dobro plaćen posao nego više voli da pljačka i pali...

 

A tu smo i oni najmudriji, platonski filozofi-kraljevi, koji znamo da je na delu samo tipična tinjajuća kriza kasnog kapitalizma; povremeno bukne malo u Americi, malo u Engleskoj, malo u zemlji proleterskoj, ali realno ceo svet tone u ista govna. 

 

:nobles:

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
×
×
  • Create New...