Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Uopšte me ne čudi da si se našao. Ali šta ćeš, jbg, to je samoupravljajući Francuz, znaš da oni čak nemaju ni reč za entrepreneurship.

ne, nisam se ja nasao ali imam bliskog rodjaka koji je kao mlad tamo malo radio dosta primitivan posao a onda celi ostatak zivota ziveo od raznih pemzija™ i socijale.

 

Edited by 3opge
  • +1 1
Link to comment
Just now, dragance said:

Sada već smaraš. Apsolutno neupućeno trabunjaš. 

 

Izrazio si svoju smorenost već dve strane unazad, slobodan si da odjebeš i ne guraš nos u razgovore koje vodim sa drugim ljudima ako ti nisu zanimljivi. 

 

A on topic, spektakularno je glupo da Francuz leta gospodnjeg 2023 gleda u Ameriku kao model za izbegavanje rušilačkih izraza narodnog nezadovoljstva. 

 

CEEBOCWQMOKA3UEPOE2QVTBWB4.png

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

ne, nisam se ja nasao ali imam bliskog rodjaka koji je kao mlad tamo malo radio dosta primitivan posao tamo a onda celi ostatak zivota ziveo od raznih pemzija™ i socijale.

 

Pa da, ne valja im to. Ti gotovani što žive od socijale pre ili kasnije će da krenu da ruše i pale :mad:

 

Ali kako ti se sviđa poređenje sa američkim modelom? Tu kod tebe se uspešno sprečavaju rasno-motivisani nemiri, nema incidenata ove vrste kao kod Francuza?

  • Haha 1
Link to comment
43 minutes ago, dragance said:

“Iz tog društva” - tada niko nije bio dobro situiran kada smo se upoznali :D 

 

Iz tebe kipti zavist. Gori si od noskicha.

:lolol:

Link to comment
24 minutes ago, 3opge said:

 

sve to cemu se rugas je apsolutno tacno, bar koliko ja poznajem Francusku.

 

 

 

 

Ruga se jednom od vodećih svetskih ekonomista i nobelovcu Žanu Tirolu čiju knjigu "Ekonomija za opšte dobro" Mijatović prezentira da malo pojasni probleme u Francuskoj. 

 

Tako je to kada se spoje ogromno neznanje i nadobudnost.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Luther said:

Ruga se jednom od vodećih svetskih ekonomista i nobelovcu Žanu Tirolu čiju knjigu "Ekonomija za opšte dobro" Mijatović prezentira da malo pojasni probleme u Francuskoj. 

 

Tirolova knjiga je iz 2014, a Mijatovićeva™ odluka da je primeni na krizu 2023. zaslužuje svaku porugu.

 

Rado bih se rugao i samoj knjizi da sam je čitao, ali pošto nisam, ograničavam se na ovo što nam je Lakićević sažvakao:

- Najveći društveni problem Francuske je nezaposlenost od 7.1% :lolol:

- Zašto firme plaćaju doprinose za nezaposlenost kad već postoji otpremnina :lolol:

- Zašto samo firme koje loše posluju smeju da masovno najure radnike, dok se uspešnim firmama to zabranjuje :lolol:

- Zašto država ne da firmama da budu fleksibilne pa otpuštaju i zapošljavaju kad god hoće, to bi rešilo problem nezaposlenosti :lolol:

- Makron je probao da liberalizuje ovaj užasni rigidni SFRJ-style sistem, ali mu nisu dali gilet jaunes :cry:

- Sindikati štite radna mesta umesto same radnike, radnicima bi bilo bolje da konstantno skaču sa posla na posao :lolol:

- Zbog nezaposlenosti od sedam posto, rulja izađe na ulice čim policija ustreli nekog klinca :lolol:

 

Ali aposlutno najbolji detalj u čitavoj ovoj kaši neoliberalnog zapomaganja je ideja da bi Franuska izbegla masovne demonstracije zbog policijskog nasilja kad bi sledila američki privredni model :hail:Ovde Tirol nije ništa kriv jer je knjigu izdao pre devet godina, ali Mijatović™ bi morao da uključi mozak pre nego što danas takvu glupost stavi na papir.

 

4 minutes ago, Luther said:

Tako je to kada se spoje ogromno neznanje i nadobudnost.

 

Ogroman sam po svim osama, šta da ti kažem.

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, ultra plasticni said:

 

tacerizam


Zamisli, kada je rigidno pravilo o radnoj snazi, vlasnici ne žele ako bas ne moraju da zaposle nekoga za stalno. Već vrdaju sa temp ugovorima, i tako u krug.

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

......

 

Rado bih se rugao i samoj knjizi da sam je čitao, .........

 

......

 

 

Kao što rekoh neznanje+nadobudnost.......

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:


Zamisli, kada je rigidno pravilo o radnoj snazi, vlasnici ne žele ako bas ne moraju da zaposle nekoga za stalno. Već vrdaju sa temp ugovorima, i tako u krug.

 

Zato u FR niko nije ni zaposlen za stalno...

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, dragance said:


Zamisli, kada je rigidno pravilo o radnoj snazi, vlasnici ne žele ako bas ne moraju da zaposle nekoga za stalno. Već vrdaju sa temp ugovorima, i tako u krug.

 

Koliko u francuskoj moze da traje ugovor na odredjeno vreme?

Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Rado bih se rugao i samoj knjizi da sam je čitao

:D 

I ne moras, uobicajeno novokomponovano ekonomistickotm grebanje po povrsini, u skladu sa (trzisnim :D) zahtevima trenutne situacije, pokriveno jos uobicajenijim argumentom nad argumentima poznatim kao ej, bre, nobelovac.... :isuse: 

Podpada pod Marfija:

Quote

If it doesn't make sense, it's either economics or psychology...

 

  • +1 3
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
15 minutes ago, ultra plasticni said:

 

Koliko u francuskoj moze da traje ugovor na odredjeno vreme?

 

18 meseci. Posle moraju da ponude CDI. Samo sto vozaju u krug. Menjalo se to dosta puta, pa je bilo i CES (contrat d'emploie solidarite) - to je tek zesce sranje, a placen si pola SMICa. Ali tako sindikati stite svoja dupeta.

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, namenski said:

:D 

I ne moras, uobicajeno novokomponovano ekonomistickotm grebanje po povrsini, u skladu sa (trzisnim :D) zahtevima trenutne situacije, pokriveno jos uobicajenijim argumentom nad argumentima poznatim kao ej, bre, nobelovac.... :isuse: 

Podpada pod Marfija:

 

Čudan način da se napiše “ne razumem o čemu se radi”. :D 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...