Jump to content

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Kako svaki out uspešno promašiš poentu - dobro, znam zašto to radiš ljubavi - car si.

 

Hint je da se ne radi o klasnoj borbi.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

grom slučaja, Amerikanci baš nedavno proglasili za neustavno to kompenzaciono pravljenje rasnih kvota po univerzitetima. 

 

Ne znam šta francuski zakoni dozvoljavaju ali savršeno je nebitno, svi ti bleeding heart principi, to dobronamerno tinkering around the edges, ne menja to ništa bitno.


Mešaš opet. Ne radi se  o pozitivnoj diskriminaciji, već svako ko živi u zoni može da ide besplatno u nju. Bez posebnih aplikacija na uštrb drugih.

Link to comment

 

1 minute ago, dragance said:

Kako svaki out uspešno promašiš poentu - dobro, znam zašto to radiš ljubavi - car si.

 

Hint je da se ne radi o klasnoj borbi.

 

Ako se ne radi o klasnoj borbi, baš čudno da im nudiš 100% klasno rešenje: 

Quote

Rasizam postoji, ali napisati da je nemoguće izdignuti se iznad toga i uspeti u školi i naći odličan “bogataški” posao je netačno i glupost.

 

Instinktivno prepoznaješ da je značaj klase > značaja rase, ali onda kad ti se kaže da klasni jaz nepremostiv, ti bežiš nazad u "ma kakva klasa, to nije bitno".

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Instinktivno prepoznaješ da je značaj klase > značaja rase, ali onda kad ti se kaže da klasni jaz nepremostiv, ti bežiš nazad u "ma kakva klasa, to nije bitno".

To je bio odgovor za Mel koja je ubacila termin “bogataški poslovi” i kako “sirotinja” ne može da radi drugo.

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

To je bio odgovor za Mel koja je ubacila termin “bogataški poslovi” i kako “sirotinja” ne može da radi drugo.

 

I bila je u pravu, što ti odbijaš da priznaš. Sirotinje je mnogo, a bogataških poslova malo.

 

Možeš jedno vreme da im prodaješ muda za bubrege, nabacuješ kako bi bilo koji pojedinac iz te mase mogao da se "izdigne" i tako reši svoje probleme, ali to ništa ne rešava jer masa ipak ostaje.

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Edit: šta je to “bogataški posao”?

 

Što pitaš mene kad si sam to napisao?

 

Pretpostavljam dobro plaćen posao koji te "izdiže" iz ležeće amorfne mase, čini rasizam daleko manje problematičnim.

Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Što pitaš mene kad si sam to napisao?

 

Pretpostavljam dobro plaćen posao koji te "izdiže" iz ležeće amorfne mase, čini rasizam daleko manje problematičnim.

Ja sam samo citirao. Evo, šta je po tebi “dobro plaćen posao”? Daj mi nekoliko primera.

Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

Ja sam samo citirao. Evo, šta je po tebi “dobro plaćen posao”? Daj mi nekoliko primera.

 

I ja sam citirao, a šta je dobro plaćen posao zavisi od milion faktora, primarno od životnih standarda šireg društva. 

 

Evo u Srbiji, go-to primer tog "bogataškog posla" bi bio IT lik koji uzima 3-5 hiljada mesečno od neke strane firme i jebe mu se za sve u ovoj zemlji Dembeliji, ne zna više šta je egistencijalna ugroženost (bar dok mu se gazda ne zahvali na saradnji, naravno, i zaposli nekog iz Indonezije koji će isti posao da radi 30% jeftinije.) 

 

Takvih poslova jednostavno nema dovoljno i nikad ih neće biti. Decenijama se ljudima servira "learn to code" kao recept za izlaz iz siromaštva, što za pojedinca i jeste slučaj (bar dok se ne zapati dovoljno code monkeys da se plate srozaju na nivo motača kablova), ali rešenje za masu kao takvu nije i ne može da bude. Na svakog novopečenog bogatuna ide dvadeset onih što mu dostavljau hranu, naplaćuju parking, ili čiste klozete, dakle šta si uradio kao meritokratski društveni inženjer? Ništa, jedan se izvukao iz siromaštva ali odnekud izniklo dvadeset još gladnijih i glasnijih. 

 

Advancement opportunities jednostavno nisu stabilizacioni faktor u piramidalno ustrojenom društvu. Što viša i strmija piramida, to joj je šira i opterećenija osnova. 

 

  • +1 5
Link to comment
26 minutes ago, dragance said:

Ja sam samo citirao. Evo, šta je po tebi “dobro plaćen posao”? Daj mi nekoliko primera.

Dzandar - neko te placa da bijes ljude :(

 

Sta pitas ustvari? Dobro placen posao je onaj koji pokriva covekove potrebe i jos mu ostane oko 20% para za stednju/ulaganje. Kvaka je u potrebama, sta covek zeli ili moze sebi da priusti. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Sta pitas ustvari? Dobro placen posao je onaj koji pokriva covekove potrebe i jos mu ostane oko 20% para za stednju/ulaganje. Kvaka je u potrebama, sta covek zeli ili moze sebi da priusti. 

 

Pita "ma kakve to poslove oni navodno hoće, a da im nisu dostupni?"

 

Pravi se nevešt, zamišlja da činjenica da svako (na papiru) može da se iškoluje, dobro zaposli, i zadovolji svoje životne potrebe znači da ne postoje ljudi koji to nisu uspeli.

 

Ili ako baš postoje, da su sami izabrali kurve i kriminal dakle ko ih jebe, bolje ne zaslužuju.

 

U slavnoj evropskoj meritokratiji, ko god čisti klozete bio je čišćenju klozeta sklon :fantom:

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, x500 said:

Dzandar - neko te placa da bijes ljude :(

 

Sta pitas ustvari? Dobro placen posao je onaj koji pokriva covekove potrebe i jos mu ostane oko 20% para za stednju/ulaganje. Kvaka je u potrebama, sta covek zeli ili moze sebi da priusti. 

Pa to se slažem. A takvih poslova ima dosta. Zato mi je nejasno ono “bogataški poslovi”. 
U ovom slučaju “klasna borba” nije razlog nemirima, već medju etničke/religiozne tenzije, koje se medjusobno hrane. Zatvorenost sredine i nepoverenje dovode do problema.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Pita "ma kakve to poslove oni navodno hoće, a da im nisu dostupni?"

 

Pravi se nevešt, zamišlja da činjenica da svako (na papiru) može da se iškoluje, dobro zaposli, i zadovolji svoje životne potrebe znači da ne postoje ljudi koji to nisu uspeli.

 

Ili ako baš postoje, da su sami izabrali kurve i kriminal dakle ko ih jebe, bolje ne zaslužuju.

 

U slavnoj evropskoj meritokratiji, ko god čisti klozete bio je čišćenju klozeta sklon :fantom:

 

:D ova poslednja rečenica! Neću te dalje zadržavati. Verglaš jedno te isto na svakoj temi, a u stvari nemaš blage veze.

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

:D ova poslednja rečenica! Neću te dalje zadržavati. Verglaš jedno te isto na svakoj temi, a u stvari nemaš blage veze.

 

Verglam isto u odgovorima tebi jer se nekako uvek isto namestiš na penal, ne znam zašto.

 

Izvoli obrazložiti kako se tačno čovek "izdiže iznad rasizma", i kakvih to "poslova ima dosta" da se to transcendentno voznesenije ostvari.

Link to comment

Preterujete sa "bogataškim" poslovima, posebno u vremenu kada su zanati traženi i plaćaju se suvim zlatom. Kod mojih germanskih prijatelja npr. sva diskriminacija ka (i)migrantima i njihova podela se svodi na one što rade i one što neće da rade. Iskreno, prilično se slažem s njima i stoga mislim da nije fer ni u kom kontekstu trpati celu manjinsku zajednicu u isti koš, pre svega zbog onih koji se radom, bilo to nameštenje čistača, vodoinstalatera ili profesora, bore i protiv navodne sistemske diskriminacije, ali i protiv sopstvenog okruženja, koje ih vuče nazad u zajednički, očekivani ishod.

Da li je desničarski od mene ako mislim da je problem očigledan, i da je u preopuštenim socijalnim davanjima onima koji drugu nameru osim ceđenja državne pomoći nemaju? Hoću reći, svako, pa i takve osobe zaslužuju krov nad glavom, hranu i odeću, ali koliko bi getoa postojalo kada bi to bilo sve što dobiju od države? Mogu da se kladim u šta god da nijedan taksista, električar ili domar, iz kog god dela Afrike došao, nije palio i uništavao na protestima.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...