Jump to content

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

44 minutes ago, Ayatollah said:

Naš narod ima različitih mana i nedostataka, ali reći da su Srbi rasisti, pa uz to još i gori rasisti od zapadnjaka koji su do pre cca 100 godina izlagali pripadnike drugih rasa u zoološkim vrtovima,

 

Vala jesu rasisti 1/1 
Naravno ne svi odreda, nego taman u onom procentu koliko glasaju i daju vecinu raznim nazadnjacima, minimum toliko ima i rasista.
I to što pričaš o "zapadnjacima koji su do pre 100 godina izlagali u zoo vrtovima" je rasizam.

  • +1 3
  • Haha 6
  • -1 2
Link to comment
1 minute ago, Frile said:

I to što pričaš o "zapadnjacima koji su do pre 100 godina izlagali u zoo vrtovima" je rasizam.

Sorry, nije: cinjenica je i to tvrda.

Human-Zoo-Belgija-01.jpg

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Frile said:

i ovo kreveljenje dole desno, takođe

Naravno kad se kaže Srbi su rasisti 1\1, znaci svi, to nije rasizam. Ali sve drugo jeste. Verovatno bi rasizam bio i da se kaže da su postojali konc. logori za Srbe?

  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, Shan Jan said:

Mogu detalji o tom rasizmu? Tesko mi je da zamislim (osim mozda prohodnosti ka visim pozicijama pa cak i to) da ce neko da bude nefer prema IT inzenjerima. Ima toliko opcija po svetu da ne moras da trpis sranja.

 

Pa recimo na sastanku sa 30-40 ljudi prave se komentari na domete srpskih IT inzinjera.

Nije na njega lichno jer on je vrlo jak struchnjak, nego na sve njih kao grupu.

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Sorry, nije: cinjenica je i to tvrda.


Isto tako kažu i moje komšije kako je činjenica da Romi ne vole da rade i da rado pale kablove.

Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Naravno kad se kaže Srbi su rasisti 1\1, znaci svi, to nije rasizam.

 

Nisu svi odreda, ali vervovatno više od 50%. Da li si zadovoljan ovakvom formulacijom?

Link to comment
Just now, Frile said:

 

Nisu svi odreda, ali vervovatno više od 50%. Da li si zadovoljan ovakvom formulacijom?

To sto kažeš nije rasizam? Nisi odgovorio ni za logore…

Link to comment
7 minutes ago, Frile said:


Isto tako kažu i moje komšije kako je činjenica da Romi ne vole da rade i da rado pale kablove.

Meni je OK ako si resio da posto-poto isteras svoje, izjednacavati rasizmetm metodom kojom ti pokusavas je promaseno: jesu postojali Zoo vrtovi sa Afrikancima, i to u sred Zapadne Evrope sa sve Briselom, jeste zapadnoevropski rasizam narocito onaj u zemljama koje su imale jaku kolonijalnu proslost bio kudikamo ekstremniji od recimo rasizma prema Romima u Srbiji, sa sve nasiljem i kolonijalnim ratovima (Francuska, Belgija, Holandija...) i to je tako i nikako drugacije i ne moze se nicim pravdati.

Ne znam samo sta ce u celoj stvari tvoje komsije i kablovi.

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment

U 2023 smo godini i pricamo o rasizmu danas. Sta je bilo pre 100 ili 50 godina je zanimljivo i bez sumnje je uzrok mnogih stvari s ove teme ali je u najmanju ruku neozbiljno porediti sa danasnjim stanjem rasizma, kako na zapadu tako i ovde. Kao kad bi sad ubacili i Srebrenicu u istu jednacinu.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

To sto kažeš nije rasizam? Nisi odgovorio ni za logore…


To što kažem da 50% posto populacije ima rasističke stavove, to je rasizam?? OK ako ti kažeš.
U vezi tvog pitanja oko logora - mani me tih crnačkih fazona.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Meni je OK ako si resio da posto-poto isteras svoje, izjednacavati rasizmetm metodom kojom ti pokusavas je promaseno: jesu postojali Zoo vrtovi sa Afrikancima, i to u sred Zapadne Evrope sa sve Briselom, jeste zapadnoevropski rasizam narocito onaj u zemljama koje su imale jaku kolonijalnu proslost bio kudikamo ekstremniji od recimo rasizma prema Romima u Srbiji, sa sve nasiljem i kolonijalnim ratovima (Francuska, Belgija, Holandija...) i to je tako i nikako drugacije i ne moze se nicim pravdati.

Ne znam samo sta ce u celoj stvari tvoje komsije i kablovi.


Jedino što mogu da kažem je da verujem (nadam se) da naš ovdašnji rasizam sa kojim se svakodnevno srećem (a koji sagovornici negiraju) jeste benigan kada se uporedi sa drugim  (ekstremnim) rasizmima koji su postojali i koji postoje drugde u svetu.
Ne izjednačavam rasizme, samo kažem da on ovde postoji, i to na svakom koraku.
 

Link to comment
7 minutes ago, Frile said:


To što kažem da 50% posto populacije ima rasističke stavove, to je rasizam?? OK ako ti kažeš.
U vezi tvog pitanja oko logora - mani me tih crnačkih fazona.

Ti si rekao da kada se kaže da su zapadnjaci držali crnce u zoo vrtu da je to rasizam.

Link to comment
23 minutes ago, Mel said:

 

Pa recimo na sastanku sa 30-40 ljudi prave se komentari na domete srpskih IT inzinjera.

Nije na njega lichno jer on je vrlo jak struchnjak, nego na sve njih kao grupu.

Pred njima ili iza ledja? Svestan sam ja da mnogi zapadnjaci mrze ITjevce sa istoka jer im uzimaju posao ali do sada nisam sreo nekog lo bi to otvoreno rekao. Jer kad bi rekao ne bi se dobro proveo.

Link to comment
×
×
  • Create New...