Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

28 minutes ago, Mel said:

 

Moguce je i u Srbiji za rome, ima primera, ali problem je sto je to objektivno moguce za jako mali broj njih.

 

17 minutes ago, Krampa said:

 

ovo je kao sto mi je jedan objasnjavao kako prostitutķe iz Tajlanda imaju mogucnost da idu u školu kao sva deca na svetu ali eto izabrali su drugi put. liberalna prica koja počinje sa idejom da svi mogu sve samo ako to zele


Arapi i druge manjine nisu ni blizu tretmana koji imaju Romi u Srbiji i drugde. Ovo o prostitutkama sa Tajlanda neću ni komentarisati.

 

Neverovatni ste :D 

  • +1 1
Link to comment

U stvari, @Krampa i @Mel, napišite mi kako vidite svakodnevni život nekoga alžirskog porekla u Francuskoj. Osim ovog “ubijaju ih kad stignu”, dajte mi obris kako vama to izgleda, pošto vidim poredjenja sa Romima.

 

Onog drugog neću pitati, pošto je on gledao “La Heine”.

  • Tužno 1
Link to comment
12 minutes ago, dragance said:

:D 

probaj još jednom

 

Kako kada nisi mogao da razumeš ni da sam ja pričao o tome odakle je sve krenulo, šta je koren problema? Bojim se da ti ni ELI5 pristup ne bi baš pomogao u shvatanju, ali mogu da pokušam.

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, barrcode said:

ok, koja je po vama zemlja u Evropi za primer što se tiče inkluzije i mogućnost za tzv vertikalnu socijalnu mobilnost?

Švedska, Holandija, Nemačka?

 

 

 

Norveska definitivno.Svedjani nemaju tako jak socijalni sistem.U Norveskoj sto bi se bavio gudricom kad imas socijalu od 15 k nok?Ima generalno podignutih obrva i iscudjavanja sko je stranac na liderskom mestu nije da nije,ali generalno moze.

Link to comment

Kako stoje stvari sa vertikalnom mobilnoscu na drugu stranu? Kakve sanse ima beli zapadnoevropljanin da postane djubretar ili baba sera?

Link to comment
5 minutes ago, Delija67 said:

Kako stoje stvari sa vertikalnom mobilnoscu na drugu stranu? Kakve sanse ima beli zapadnoevropljanin da postane djubretar ili baba sera?

 

ako dovoljno rade na sebi, zašto da ne

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
7 minutes ago, Delija67 said:

Kako stoje stvari sa vertikalnom mobilnoscu na drugu stranu? Kakve sanse ima beli zapadnoevropljanin da postane djubretar ili baba sera?

I u JARu za vreme aparthejda si mogao da budeš belac a propalica.

 

Onaj video iz Montreala što je Borris kačio je star nekoliko godina.

Link to comment
24 minutes ago, copkillah said:

 

Kako kada nisi mogao da razumeš ni da sam ja pričao o tome odakle je sve krenulo, šta je koren problema? Bojim se da ti ni ELI5 pristup ne bi baš pomogao u shvatanju, ali mogu da pokušam.

Pogledaću film da te bolje razumem :D 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Delija67 said:

Kako stoje stvari sa vertikalnom mobilnoscu na drugu stranu? Kakve sanse ima beli zapadnoevropljanin da postane djubretar ili baba sera?

 

Djubretar je svugde dobro placeno i jako trazeno zanimanje i obicno cekas po nekim listama ili imas srece da te neko preko veze ubaci, tako da ti ovo nema smisla. Just sayin'

  • +1 7
Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Pogledaću film da te bolje razumem :D 

 

Izvini što ti kvarim, ali film ti neće ništa reći o uzrocima onoga šta gledamo danas, film je samo jedna sličica iz društva. Ali pošto ti rasizam ionako ne priznaješ, nemoj da gubiš vreme na film, nastavi sa opravdanjima.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Da moraš da živiš u Francuskoj, da bi znao kakva je situacija je ok princip. Ali tim principom dolazimo do toga, da bi razumeo kako je biti ne-bela manjina u Francuskoj, moraš da budeš ne-bela manjina u Francuskoj. S druge strane ti deluješ prilično ubeđen da razumeš probleme manjina, i nemaš nikakvih nedoumica oko bilo čega, iako očigledno nisi nikad bio recimo Arapin u Francuskoj. 

 

Mene su jednom pitali kakav je položaj Roma u Srbiji, pa sam rekao da ne znam, jer nisam nikad bio Rom u Srbiji. Možda treba manje priče i više slušanja.

pa iskreno, mislim da si mogao da odgovoris. osim sto se neke stvari vide golim okom, postoji i gomila statistike i istrazivanja koje nisu bazirane na utisku. 

 

realno, romi u srbiji imaju gomilu razloga da se ponasaju na jos agresivniji nacin nego protestanti u francuskoj. jedino mislim da bi publika koja bi empatisala sa takvim scenariom bila drasticno drugacija od ove koja se javlja oko francuske.

  • +1 8
Link to comment
×
×
  • Create New...