Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

13 minutes ago, Budja said:

 

Ako je zvanicna statistika zabranjena, da li to vazi i za naucne radove?

 

Sto se diskriminacije na trzistu rada tice, da li je istrazivacima dozvoljeno da rade "audit study" (ono sa laznim CViijima, sve isto samo razlicita prezimena, imena, rod i tako to)?

 

 

Ne vazi za naucne radove, ali ankete u kojima se postavljaju pitanja o jeziku, etniji, religiji i odnosu prema Francuskoj su malobrojne. Medjutim, objavljenih radova ima dosta, makar od 2008. kada je prva takva anekta sprovedena. Isti tako, audit studije su dozvoljene. Ovo sto sam napisao o meta istrazivanju se odnosi na bas taj tip studija. 

 

https://www.sociologicalscience.com/download/vol-6/june/SocSci_v6_467to496.pdf

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, dragance said:

Nisi shvatila. Ona implicira da ta sirotinja može samo da radi sirotinjske poslove. A ne da uspeju da se izdignu iz tog miljea.

 

Lepo je što neki ovde gledaju filmove Kassovitza, ali nije baš sve tako.

Naravno da nije, crva nije ni bilo, Francuska je oduvek bila nežna prema doseljenicima iz zemalja koje je prethodno surovo eksploatisala :thumbsup:

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Shvatanje poente ti ne ide baš od ruke. Ništa novo. Ajde, pogledaj opet film, pa mi reci kakva je stvarnost u Francuskoj.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
22 minutes ago, dragance said:

Shvatanje poente ti ne ide baš od ruke. Ništa novo. Ajde, pogledaj opet film, pa mi reci kakva je stvarnost u Francuskoj.

 

Da moraš da živiš u Francuskoj, da bi znao kakva je situacija je ok princip. Ali tim principom dolazimo do toga, da bi razumeo kako je biti ne-bela manjina u Francuskoj, moraš da budeš ne-bela manjina u Francuskoj. S druge strane ti deluješ prilično ubeđen da razumeš probleme manjina, i nemaš nikakvih nedoumica oko bilo čega, iako očigledno nisi nikad bio recimo Arapin u Francuskoj. 

 

Mene su jednom pitali kakav je položaj Roma u Srbiji, pa sam rekao da ne znam, jer nisam nikad bio Rom u Srbiji. Možda treba manje priče i više slušanja.

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, dragance said:

Shvatanje poente ti ne ide baš od ruke. Ništa novo. Ajde, pogledaj opet film, pa mi reci kakva je stvarnost u Francuskoj.

 

Ok, dakle negiraš postojanje rasizma u Francuskoj. Što odmah nisi lepo rekao, nego tu nešto vrludaš.

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Venom said:

 

Da moraš da živiš u Francuskoj, da bi znao kakva je situacija je ok princip. Ali tim principom dolazimo do toga, da bi razumeo kako je biti ne-bela manjina u Francuskoj, moraš da budeš ne-bela manjina u Francuskoj. S druge strane ti deluješ prilično ubeđen da razumeš probleme manjina, i nemaš nikakvih nedoumica oko bilo čega, iako očigledno nisi nikad bio recimo Arapin u Francuskoj. 

 

Mene su jednom pitali kakav je položaj Roma u Srbiji, pa sam rekao da ne znam, jer nisam nikad bio Rom u Srbiji. Možda treba manje priče i više slušanja.

 

Pokušavaš da objasniš liku kome je smešno što su Palestinci ugnjetavani.

  • Haha 2
Link to comment

Rasizam je stvarnost u Francuskoj. To uopšte nije novost. Ono što ti i drugi ne shvatate je da su no-go zone u pojedinim HLM isključivo uticaj dilera i njihovih bandi koji regrutuju decu i žele nemire pod bilo kojim pretekstom, kako bi odbranili svoju teritoriju.

 

Rasizam postoji, ali napisati da je nemoguće izdignuti se iznad toga i uspeti u školi i naći odličan “bogataški” posao je netačno i glupost.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

Pokušavaš da objasniš liku kome je smešno što su Palestinci ugnjetavani.

Jeste, to mi je smešno. Ne tvoje neznanje i crtanje glupih paralela koje su samo tebi jasne. :D 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Rasizam je stvarnost u Francuskoj. To uopšte nije novost. Ono što ti i drugi ne shvatate je da su no-go zone u pojedinim HLM isključivo uticaj dilera i njihovih bandi koji regrutuju decu i žele nemire pod bilo kojim pretekstom, kako bi odbranili svoju teritoriju.

 

 

Ovo bukvalno niko nije negirao, niti doveo u pitanje, a ako ti je izmišljena teza da neko drugi to negira bila jedini argument odbrane svojih upitnih stavova u celoj diskusiji, onda imam baš lošu vest za tebe...

Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

Rasizam je stvarnost u Francuskoj. To uopšte nije novost. Ono što ti i drugi ne shvatate je da su no-go zone u pojedinim HLM isključivo uticaj dilera i njihovih bandi koji regrutuju decu i žele nemire pod bilo kojim pretekstom, kako bi odbranili svoju teritoriju.

 

Rasizam postoji, ali napisati da je nemoguće izdignuti se iznad toga i uspeti u školi i naći odličan “bogataški” posao je netačno i glupost.

 

Moguce je i u Srbiji za rome, ima primera, ali problem je sto je to objektivno moguce za jako mali broj njih.

  • +1 5
Link to comment
19 minutes ago, dragance said:

Rasizam je stvarnost u Francuskoj. To uopšte nije novost. Ono što ti i drugi ne shvatate je da su no-go zone u pojedinim HLM isključivo uticaj dilera i njihovih bandi koji regrutuju decu i žele nemire pod bilo kojim pretekstom, kako bi odbranili svoju teritoriju.

 

Rasizam postoji, ali napisati da je nemoguće izdignuti se iznad toga i uspeti u školi i naći odličan “bogataški” posao je netačno i glupost.

 

ovo je kao sto mi je jedan objasnjavao kako prostitutķe iz Tajlanda imaju mogucnost da idu u školu kao sva deca na svetu ali eto izabrali su drugi put. liberalna prica koja počinje sa idejom da svi mogu sve samo ako to zele

  • +1 6
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Krampa said:

 

ovo je kao sto mi je jedan objasnjavao kako prostitutķe iz Tajlanda imaju mogucnost da idu u školu kao sva deca na svetu ali eto izabrali su drugi put. liberalna prica koja počinje sa idejom da svi mogu sve samo ako to zele

 

ali ako ja nisam ispala prostittka sa Tajlanda mole su i one da su dovoljno htele. E sad na njima je sto nisu dovoljno htele, nego su odabrale laksi put. Ovo ti je summa summarum tog cinichnog narativa.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

ali ako ja nisam ispala prostittka sa Tajlanda mole su i one da su dovoljno htele. E sad na njima je sto nisu dovoljno htele, nego su odabrale laksi put. Ovo ti je summa summarum tog cinichnog narativa.

 

ko im je kriv kada su slobodno izabrali da dilaju drogu i regrutuju zene i decu da pale i saketaju se sa policijom, a mogli su da idu u skolu i sede u evropskom parlamentu. nisu hteli, ali ima rasizma u francuskoj. to nije novost.

  • +1 2
Link to comment

ok, koja je po vama zemlja u Evropi za primer što se tiče inkluzije i mogućnost za tzv vertikalnu socijalnu mobilnost?

Švedska, Holandija, Nemačka?

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, copkillah said:

 

Ovo bukvalno niko nije negirao, niti doveo u pitanje, a ako ti je izmišljena teza da neko drugi to negira bila jedini argument odbrane svojih upitnih stavova u celoj diskusiji, onda imam baš lošu vest za tebe...

:D 

probaj još jednom

Link to comment
×
×
  • Create New...