Jump to content

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

Bistu Batistuti ispred Olimpika...

 

Toti mi je vazda bio odvratan zbog svog Balotelisanja. Blijeda kopija Del Pjera igracki, a ljudski ih je grijeh staviti u istu recenicu. :fantom:

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Odlican je Toti. Ucestvovao je u tom skudetu koliko i ti. Da ima obraza dao bi sinovima imena Gabriel i Omar... :fantom:

Ima ona pjesmica, zaboravih kako ide, znam samo da ima dio:

 

"...only one scudetto with Gianni Giougou". :fantom:

 

Totti je Gerrard sa scudettom i svjetskom titulom umjesto CL i Kupa Uefa, s tim da djeci treba dati imena Vincenzo, Gabriel i Hidetoshi jer bi ih Juve sredio da nije Totti pojacao tim izlaskom u Torinu kod 2:0. :fantom:

 

 

A Lulic je glup k'o kurac, jeble mu carape mater. :isuse:

Link to comment

Za razliku od prethodnih milion sezona imaju gomilu povredjenih igraca. Izgleda da im se pokvarila medicina™.

 

Videcemo, mnogo toga ce biti jasnije posle 17.12. Ako nastradamo 3:0 ko po obicaju jasno je gde sve ovo vodi. Al ako ne...

Link to comment

Nego, zna li se na koji je to nacin Rudiger provocirao, nije se Lulic izjasnio..

 

Rudiger made an interview where he said "I don't know Lazio. I don't know the players or the coach."
 
Cataldi answered via twitter and he said "Who spoke? Nobody knows you.
 
After the 1st goal Rudiger said something towards Cataldi, who was complaining to the ref. Strootman then squirted water towards Cataldi which started the fight.
Link to comment
Mali offtopic od redovnih dešavanja u omiljenoj nam Seriji - pročitao sam autobiografiju Andrije Pirla, pa ostavljam ovde par utisaka.

 

Knjiga kao knjiga mi se nije svidela, fali joj strukture, uopšte nije autobiografija, već neki kao skup eseja gosin Pirla, u kojima on priča o svemu i svačemu, skače sa teme na temu. Ko da je pisao kolumnu za magazin. No, svejedno, ima nekih zanimljivih detalja koji široj javnosti nisu tek tako poznati, pa je zbog toga interesantno pročitati.

 

Tokom cele knjige, a najviše u prvoj trećini se oseća jedan dosta nadobudan i prepotentan ton, u fazonu "Ja, mađioničar Pirlo", o tome koliko je on uvek bio talentovan i sposoban i specifičan, a opet sa dve noge na zemlji, a opet najbolji itd. Ko da čitam Zlatana. U jednom trenutku paralelno kuka kako je nefer što Ballon d'Or uvek osvajaju samo atraktivni napadači (i da su jako retki izuzeci poput Kanavara onomad) i govori kako njega to ne zanima, kao tokom dodele nagrada se igrao sa klincem i nije ni pratio.

Takođe, opleo je govnima po Milanu i pre svih Galijaniju, verovatno rezigniran činjenicom što su ga pustili da ode, što mi deluje nekako detinjasto i jadno. To što je potpisao za Juventus i što im je doneo 4 titule je bio pravi šmekerski potez, i šamar u facu ljudima koji treba da ga dobiju, ovo podjebuckanje kroz knjigu je sranje.

 

- anyway, kao mali je bio ludi navijač Intera, pa možda i otuda takvo osećanje prema Milanu. Opleo je po Tardeliju koji ga je potpuno ignorisao u Interu i zbog kojeg je prešao u Milan, i nije propustio priliku da ih pecne jer su ga menjali za Guljeminpjetra

 

- o Galijaniju uglavnom sve loše piše, knjiga počinje tako što je on otišao na završni sastanak kod njega u ofis, tokom rastanka, i kad mu je ovaj poklonio olovku za amblemom Milana, sa nekom porukom tipa "nemoj da je koristiš da potpišeš za Juventus". Kao razlog rastanka navodi Galijanijeve reči kako se ovaj ne uklapa u šampionske ambicije i Alegrijev sistem (to je jedini put da je pomenuo Alegrija, ne znam da li je u trenutku pisanja bio svestan ko će ga trenirati u Juveu). Anjelija s druge strane diže u nebesa, kaže da je fenmonenalan gazda i odličan motivator.

 

- najbolji pajtaš ikada mu je Alesandro Nesta, kaže da su mesece provodili igrajući PES na Soniju, i obojica bi birali Barselonu. Navodno su posle iz Barse i iz Reala jurili Pirla, i ovaj bi trčeći otišao tamo, ali je Galijani tada izvadio blanko ugovor a agent zapenio na to, pa je ostao.

 

- Đenaro Gatuzo je izgleda neki polupismeni brđanin, kaže da je bio redovna meta podjebavanja svih živih, i da ga je to užasno nerviralo pa ih je jurio sve i tukao. U jednom periodu bi zabado viljuške u njih, pa je bilo nekoliko situacija gde su igrači stvarno ostajali povređeni nakon toga i propuštali utakmice, a klub bi izdavao saopštenje o "povredi mišića". Isto tako kaže da je ovaj živeo za Milan i da bi svako ko bi sjebao nešto na utakmici morao Gatuzu na raport.

 

- o Maldiniju i Kostakurti priča hvalospeve do neba, da su simbol kluba i da su svi novaci bili u fazonu da pokušavaju da im se dopadnu. Zanimljivo da u istom kontekstu pominje saigrače iz Juvea - Bufona, Kjelinija i Barzaljija (?!).

 

- potpuno je opčinjen Gvardiolom i Konteom, stiče se utisak da su za njega to najbolji treneri na svetu. Priča dosta i o Lipiju, o Karlitu samo na jednoj strani, naravno sve najlepše, ali jedva i da ga je pomenuo. To mi je čudno malo jer je on čovek koji je progurao Pirla u svetsku klasu, ono, iskulurao je jednog Rivalda da bi ovaj imao prostora da igra.

 

- kaže da su napadači dosta sujeverni, da moćni Đila nosi u torbi neke kopačke od pre Hrista, koje smrde na pumin leš, ne može da igra u njima ali ih pakuje radi džinksa. Za Pipa kaže još više - Pipo isto ima neke prastare kopačke i u njima igra jer nijedne moderne nisu dovoljno mekane, plus non-stop jede neki keks (bukvalno non-stop) i onda poslednja dva stavi u svlačionicu na tačno određena mesta na pod, i ne da da ih iko dira. Takođe za Pipa govori nešto što mi deluje neverovatno - kaže da je mnogo srao, pred svaki meč bi se iskenjao i da bi to često radio po podu svlačionice (?!?!) isto kao deo rituala. Možda nisam dobro shvatio napisano, možda samo zajebava, ne znam.

 

- za Matrija kaže da je hipohonder najveće klase, da ga doktori mrze, i da mu je jednom okačio poster Barzaljija iznad kreveta dok je ovaj spavao, kao neka anegdota, totalni tamblvid momenat.

 

- ima još par nekih poprilično nesmešnih anegdota o tome kako su Nesta i on planirali da otmu Gvardiolu, kako podjebavaju Gatuza zbog toga što ne pogađa padeže, nešto kako su on i DeRosi zajebavali Nestu na autoputu u Nemačkoj 2006. pa umalo izginuli. Nije neki materijal da se baš nasmeješ, možda su se tu izgubile neke finese u prevodu (čitao sam na engleskom), pa bi onda možda bilo smešnije.

 

- za finale 2006. kaže da je ceo dan igrao Soni i da je dosta opušteno dočekao utakmicu,i da je hod od centra terena do penala (pri penal serijama) kao zelena milja i da čovek tu svašta oseti i proživi, i izađe bogatiji bez obzira na to da li je dao gol ili promašio

 

- dotakao se Istanbula 2005, kaže da je to najgora utakmica u njegovoj karijeri, da je nakon toga hteo da ostavi fudbal, da je izgubio smisao i da svi nisu mogli da se opasulje dugo. Za sve krivi Dudeka. Kaže za 2007. da su bili radosni što su je osvojili, ali da i dalje nisu zaboravili 2005.

 

- dotakao se i Deportiva 2004, praktično ih je optužio (iako se eksplicitno od toga ogradio) da su bili dopingovani, bilo mu je neverovatno kako su svi trčali, čak i matori igrači, ko navijeni 90 minuta, pa i u pauzi za poluvreme. 

 

- inače se dotiče par ozbiljnih tema na pomalo naivan način - doping, rasizam i nameštanje utakmica, odnosno kockanje. Mada je bio blizu tri Kalčo skandala (kalčopoli sa strane Milana, Juvea i ono kažnjavanje Kontea), ogradio se od sva tri kao da se nisu dogodili.

 

- od malena je bio zaljubljenik u slobodne udarce, kaže da je sebi zadao cilj da bude čovek sa najviše datih golova iz slobodnjaka u Seriji A (posle sam proverio na wikiju - on i Miha imaju po 28). U jednom trenutku je otkrio Žunjinja Pernambukana, i skupljao je snimke njegovih golova i pokušavao da skapira kako ovaj to udara loptu. Na kraju je valjda uspeo, kao finesa je da loptu udaraš samo sa tri prsta.

 

- jednom prilikom su se Zlatan i Oguči Onjevu potukli toliko da su bila naprsnuta rebra na obe strane

Link to comment

Sto se tice tona, ima i do prevoda, ali i do toga da knjigu nije stvarno pisao Pirlo.

 

I ne slazem se uopste, trebalo je jos vise da oplete govnima po klubu i po izlapelom celavom smradu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...