Jump to content

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Jbt koliko je Roma druga ekipa sa Strotmanom u timu. 2 bolja beka i ovaj tim bi uzeo skudeto lagano.

 

Sta znam, meni se cini da je nedostatak jednog laganijeg i okretnijeg veznjaka najveci trenutni nedostatak ovog pevca. DDR - Strootman - Radja je s jedne strane sasvim pristojna sredina, ali to sto nemamo igraca koji ume da diktira tempo i da se nudi za pas nas opasno sakati na momente u build-upu. Paredes obecava ali jos uvek ima ozbiljnih manjkavosti, defensive awareness pre svega.

Imamo dva sasvim pristojna beka, al su obojica povredjeni. I Rui i Florenzi su bas spallettijevski bekovi; agilni, dobri paseri i ozbiljna pomoc u napadu. Peres izgleda tek treba da nauci sta treba da radi, ovo za sada je ispod svakog nivoa.

 

@ levi

Sjebace nas Atalanta, sta drugi moze da se desi, Papu Gomez ce imati partiju sezone. Smeo bih da se opkladim da otud i ovo isprobavanje Nainggolana na beku, neko drugi ne bi mogao da ga ustopuje ni u teoriji.

Link to comment

Lapadulin pobednicki gol na Siciliji

 

3oriNV82unK0c2ALAc.gif

 

Bas malo igra ove sezone, mada ruku na srce Baka je krenuo ludacki, a i Milanu dobro ide pa nema velike potrebe puno menjati.

Link to comment

Neka je i mediokritetski tim koji nista nece da osvoji, drago mi je sto su vecina igraca Italijani (kakvi god da su), sto je trener Italijan i sto se pojavio makar jedan talenat svetske klase iz omladinske skole. Mora covek necemu da se raduje, pa makar i malim stvarima...

Link to comment

Neka je i mediokritetski tim koji nista nece da osvoji, drago mi je sto su vecina igraca Italijani (kakvi god da su), sto je trener Italijan i sto se pojavio makar jedan talenat svetske klase iz omladinske skole. Mora covek necemu da se raduje, pa makar i malim stvarima...

Речником Хилари Клинтон познате у народу као зле Бабе ти си један бигот. :fantom:

Link to comment

Ako pod tim podrazumevas da se zalazem da se u italijanskoj ligi ponovo uvede Bosmanovo pravilo i maksimum tri stranca po timu, onda jesam. :fantom:

Edited by IndridCold
Link to comment

Bosmanovo pravilo je dozvolilo neogranicen broj stranaca.

 

 

Ali, ozbiljno ne kapiram tu ideju, zasto bi bilo uopste bitno da su Italijani, pogotovo zasto bi tebi bilo to bitno. 

 

A pogotovo, kako bi ogranicavanje broja stranaca pomoglo bilo cemu, osim kvalitativnom priblizavanju Serie A nasoj Superligi

Link to comment

Nije nikakvo hipstersko lozenje (bar ja tako ne shvatam to) vec prosto - nekada su svi velikani u Seriji A imali okosnicu od italijanskih igraca, a produkt toga je bila jaka liga i reprezentacija i, uostalom, titula SPa. 

Sada ekipe menjaju timove ko na pokretnoj traci, niko nema neki kostur i identitet, cak i Juventus kao sampion promeni pet igraca prve postave za dve godine.

Italijanski fudbal nema vise para da se takmici sa najvecima, zbog toga je bolje da se okrene razvoju mladih igraca jer ce onda mozda stvoriti nekog klinca koji ce sutra vredeti 50miliona, umesto sto skuplja Barselonine matore otpatke.

 

edit: btw, ne mislim da treba ukidati Bosmana, vec da klubovi treba da promene filozofiju.

Edited by goofs
Link to comment
Ali, ozbiljno ne kapiram tu ideju, zasto bi bilo uopste bitno da su Italijani, pogotovo zasto bi tebi bilo to bitno.

 

Zasto je uopste bilo sta bitno? :) Fudbal se svodi na lozenje i svako ima svoj trip. Ja sam recimo pasionirani ljubitelj italijanskog fudbala i italijanske reprezentacije i za mene je Milan pre svega veliki italijanski klub sa prepoznatljivim identitetom. Ne volim da vidim timove sa po 11 stranaca u startnoj postavi u Serie A, meni to ne lici ni na sta, to mi je dosadno, pa makar se igrao i atomski fudbal.

 

Da se razumemo, nisam protiv stranaca u Serie A, samo ne volim kad su vecina ili kad je ceo tim sastavljen od stranaca. Uostalom, zna se kakve zvezde sa svih meridijana je Milan imao u svojoj istoriji, ali dusa tima su uvek bili domaci igraci koji su potekli u klubu ili su igrali dovoljno dugo da postanu simbol milanizma.

 

 

A pogotovo, kako bi ogranicavanje broja stranaca pomoglo bilo cemu, osim kvalitativnom priblizavanju Serie A nasoj Superligi

 

Ko kaze da treba bilo cemu da pomogne? Kod mene se ne radi o nekom utilitarizmu i nekoj zabrinutosti za sudbinu italijanske reprezentacije i klubova u Evropi. Meni je tako lepse i zanimljivije i to je sve.

 

BTW, ja ne pratim nasu ligu ne zato sto je fudbal na niskom nivou, vec zato sto postoje samo dva tima koja uopste imaju navijace i sto postoje samo dve-tri utakmice u toku sezone koje uopste nekog zanimaju.

 

 

A ako bas hoces, mozda sam i staromodni hipster, ne smeta mi. :)

Edited by IndridCold
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...