Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Samo na njega je sprcana četvrtina para od Vuleta. Odličan je Terzara.

Mislim da je ovo sa Edsonom smisao njegovog bitisanja u klubu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

E, sad, Grof da placa.  Malo li je placao kad je klub bio bez prebijene pare?  Ako klub odluci da pravi tim kupovinom stranih jeftinih igraca i da zardjuje pare prodajom igraca iz omladinske skole za skuplje pare, onda su greske tipa dovodjenje Edson i prodaja Vuleta Jovanovica neminovnost.

Link to comment

Sansa da se svaki igrac koga dovedemo pokaze kao pojacanje je 0%. Eksperiment sa Edsonom nije uspeo, za razliku od onih sa Vieirom, Donaldom, La Telekom i Ibanjezom. Na Edsonu smo pukli 270k, na Ibanjezu zaradili 1,5M... videcemo kako ce biti sa ostalima. 

 

Zvezda je prosto u situaciji da mora da rizikuje. Ni jedan od ovih stranaca nije bio siguran pogodak i laka zarada. Ibanjez se grcio po nekoj Madjarskoj a ako se secam trebalo je calnuti 200-300k za njega uz bankarske garancije. Donald je imao tesku povredu kolena, pa se kad je dolazio pricalo da nece uspeti da izgura ni do polusezone, Vieiri umrla devojka pa je lutao i nije mogao da se sabere, LaTelek od spica postade zadnji vezni (mada je on jos najmanji rizik bio). 

 

Edson je imao odredjene karakteristike koje su nagovestavale da bi mogao da bude ozbiljno pojacanje. Na zalost to se nije desilo. Bice toga i u buducnosti. Sto se mene tice, nek se nastavi ovakav trend uspestnosti prilikom dovodjenja stranaca i ja zadovoljan... 

Link to comment

   Nije problem Edson, to je ovaj rizik o kome priča adašević, dešava se. Ono što bode oči je Matos, za njega se znalo da je bofl, ponoviću stoti put Terzić je lično izjavio da nema kvalitet za Zvezdu pa ga potpisao posle mesec dana. Za to bi trebalo da se postavljaju pitanja i pišu tekstovi, ne za Edsona.

 

   Ne zaboravimo Parkera, uzmeš fijuka za koga ti njegovi poslodavci kažu da je neozbiljan, sa katastrofalnim cv-jem umesto 80.000 evra i posle kao lupaš glavu. 

Edited by fandorin
Link to comment

Kako Edson nije problem?

 

Taj nije doveden da igra, nego da bi se vrtele pare. Isto je i sa činjenicom da Zvezda danas ima više napadača od Čelsija i PSG-a zajedno. To nisu nikakvi incidenti. To je modus operandi. Svega tu ima samo nema rizika. 

Link to comment

Kako Edson nije problem?

 

Taj nije doveden da igra, nego da bi se vrtele pare. Isto je i sa činjenicom da Zvezda danas ima više napadača od Čelsija i PSG-a zajedno. To nisu nikakvi incidenti. To je modus operandi. Svega tu ima samo nema rizika. 

 

     Nije problem u smislu da je kiks takve vrste nešto što može da se desi i što se neretko i dešava, svim klubovima na svetu. Edson je došao iz ozbiljnog kluba, sa određenom reputacijom, uostalom Aki je to već objasnio da ne tupim ponovo. Ono što ja ističem je kupovina za koju unapred i površni poznavaoci prilika u srpskom fudbalu mogu da kažu da je bacanje/pranje para/taljenje ili kako god to nazvali. Za Matosa je Pazaru plaćeno 300.000 evra obeštećenja, to je ludilo. Parker je isti slučaj. Ili ranije, masa primera, po meni najdrastičniji a najmanje pominjan od svih (vrlo se precizno navode sve Piksijeve kupovine ili Bunjin prelazni rok) je Krivokapić. Radovan. Za njega je Džajka calnuo blizu milion dojče maraka a on je bio hodajuća katastrofa. Ali to se ne pominje nigde. Onjilo 400.000 evra na izričito Džajino insistiranje, ili Omega Roberts. To su stvari od kojih nema abolicije. 

Link to comment

Kako Edson nije problem?

 

Taj nije doveden da igra, nego da bi se vrtele pare. Isto je i sa činjenicom da Zvezda danas ima više napadača od Čelsija i PSG-a zajedno. To nisu nikakvi incidenti. To je modus operandi. Svega tu ima samo nema rizika.

Ma da. I kod prodaja četiri talenta, samo je Grujić čista priča. Moje mišljenje godinu dana ranije nego što je trebalo. Rajković, Jović i Vukašin su bile već kombine.
Link to comment

Mislim da je Matos ispao 300.000 ukupno, 200.000 za transfer + 80.000 godisnja plata, ali poenta je ista. Tako sad i sa ovim Ilicem, 50.000 transfer + sigurno pedesetak hiljada plata, a nicemu ne koristi.

Link to comment

Mislim da je Matos ispao 300.000 ukupno, 200.000 za transfer + 80.000 godisnja plata, ali poenta je ista. Tako sad i sa ovim Ilicem, 50.000 transfer + sigurno pedesetak hiljada plata, a nicemu ne koristi.

Не написа ништа какве је инциденте правио канга кад је стигао.  Изгорех чекајући.

Едсон је бољи од Лулета, кога Грофара држи све време у тиму. Једноставно је преко њега 'указао' овим скаутима ко је задужен да доводи играче.

Link to comment

Edson se nije dovoljno dobro pokazao i tu je kraj priče. CV mu je više nego solidan, naravno ne spektakularan. Pored vidljivih mana u igri, postoje i problemi sa načinom igre između Evrope i Brazila. Ne bih rekao ni da je ovo primer izvlačenja novca, jer da je tako on bi odsedeo ceo ugovor u Zvezdi, kao što su neki drugi radi. Takve kombinacije se obično rade sa domaćim klubovima i igračima. Imamo i primer Parkera gde je dokazano bolje mu dati neki novac unapred za raskid nego čekati da ga neko pokupi. Ovo neopravdava klub, jer mislim da smo mu previše dali za slobodne papire.

 

Nemamo pare za proverene igrače, tako da se ovakve stvari mogu desiti. Dokle god dovodimo dovoljno dobre strane igrače koji obogaćuju igru i koje možemo da prodamo za neki novac koji bi isplatio njihove i ugovore inostranih promašaja, mi smo na konju. Ibañez isplaćuje sebe, Edsona, Matosa, Parkera i Vereda, sam. Pošto nije bilo drugih inostranih promašaja, ostali stranci bi trebali da pored igara donesu i neku zaradu.

 

Što se tiče Onyila, za njega smo makar izvukli nazad neki novac koji smo bacili.

Link to comment

Nije problem u smislu da je kiks takve vrste nešto što može da se desi i što se neretko i dešava, svim klubovima na svetu. Edson je došao iz ozbiljnog kluba, sa određenom reputacijom, uostalom Aki je to već objasnio da ne tupim ponovo. Ono što ja ističem je kupovina za koju unapred i površni poznavaoci prilika u srpskom fudbalu mogu da kažu da je bacanje/pranje para/taljenje ili kako god to nazvali. Za Matosa je Pazaru plaćeno 300.000 evra obeštećenja, to je ludilo. Parker je isti slučaj. Ili ranije, masa primera, po meni najdrastičniji a najmanje pominjan od svih (vrlo se precizno navode sve Piksijeve kupovine ili Bunjin prelazni rok) je Krivokapić. Radovan. Za njega je Džajka calnuo blizu milion dojče maraka a on je bio hodajuća katastrofa. Ali to se ne pominje nigde. Onjilo 400.000 evra na izričito Džajino insistiranje, ili Omega Roberts. To su stvari od kojih nema abolicije.

Ne bih ja Edsona izopštavao. Potpuno nespreman, taktički neuračunljiv, a doveden je da bude ono što će Humels da bude u Bajernu. Verovatno najskuplji defanzivac ikad, za 6 meseci je odneo 400k, a da ni trenutka nije isporučio nagoveštaj da će jednog dana poslužiti svrsi. Ja ne znam ni za jedan primer da igrač dođe kao jedan od najskupljih i da mu se posle 6 meseci plati da ode.

 

Mislim, nije čak stvar ni u pojedinačnim slučajevima, stvar je u tome da se prioritet svodi na to da se gomila i kupuje bez ikakvog fudbalskog plana. Zvezda im 4 leva beka, 5 napadača koji konkurišu za 1 mesto u timu (plus Joveljić), pa i sve da pogode, tu posta nisu čista.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Pri tom je čovek prvi put u životu mrdnuo van Brazila

 

U normalnim uslovima igrač treba da dobije min polusezonu vremena da se prilagodi i da podigne formu na zadovoljavajući nivo. Sve i da je prešao iz Ofk Beograda, a kamoli ovaj mučenik koji ne zna gde se nalazi

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...