Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Izgleda da ce Lukovic na klupu. Na treninzima se uigravaju Rendulic i Fibel...

 

aj fala bogu, i taj rendula je daleko od nekog srecnog resenja, al makar je u fizickom stanju profesionalnog fudbalera.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

aj fala bogu, i taj rendula je daleko od nekog srecnog resenja, al makar je u fizickom stanju profesionalnog fudbalera.

 

Mora nesto da proba na toj levoj strani, ne samo zbog Lukoviceve sporosti vec i zbog toga sto bukvalno svaka dijagonala prema igracu na toj strani padne na travu jer su i Lukovic i Ibanjez ocajni i u skoku i u duelu. Kao sto rece, nije to neko resenje ali svako je bolje resenje od Lukovica. S druge strane, ako Grof ima nameru da izadje sa tim stoperskim tandemom onda markacija i kontakt igra moraju da budu savrseni jer ce odbrana u sastavu Cvetkovic - Rendulic - Fibel - Ibanjez biti verovatno najsporija odbrana u istoriji Zvezde, a ni Donald i Le Talek koji ce ih stititi ispred nisu narocito brzi. Takodje, prednji igraci Ludogoreca su vrlo pokretljivi i lako menjaju strane, zato komunikacija u preuzimanju mora da bude bez greske. I trece, morace manevar i napadaci da vrse veliki pritisak na zadnju liniju Bugara i nateraju ih na preskakanje igre i dizanje lopte gde bi Lukovic, Fibel, Donald i Le Talek trebalo da dominiraju u skoku, ako budemo igrali zonu s tako teskom odbranom najebali smo.

Edited by harper
Link to comment

opet neki pisu da sutra le talek pocinje na stoperu sa fibelom. videcemo sta ce se ostvariti od toga, meni ne deluje rdjavo ideja sa le talekom pozadi, mislim da bismo tako dobili i u odbrani, a i u sredini bi umesto le taleka igrao neko je ofanzivno upotrebljiviji.

Link to comment

opet neki pisu da sutra le talek pocinje na stoperu sa fibelom. videcemo sta ce se ostvariti od toga, meni ne deluje rdjavo ideja sa le talekom pozadi, mislim da bismo tako dobili i u odbrani, a i u sredini bi umesto le taleka igrao neko je ofanzivno upotrebljiviji.

 

Navodno je probao i tu kombinaciju sa Le Talekom pozadi i Poletanovicem u paru sa Donaldom.

Link to comment

da, to sam i ja  procitao, i nekako mislim da je to bolje nego ovo sto smo gledali na malti, gde bi samo rendula menjao lukovica, a sustinski sve ostalo isto.

Edited by Nikodije
Link to comment

da, to sam i ja  procitao, i nekako mislim da je to bolje nego ovo sto smo gledali na malti, gde bi samo rendula menjao lukovica, a sustinski sve ostalo isto.

 

Ko zna kakav je taj Poletanovic, tek treba da vidimo koliko moze. Bilo je po forumima i sumanutih ideja da se igra sa Plavsicem i Kangom koji zajedno teze koliko jedan covek prosecne tezine. U ovom trenutku je najbitnije sto se manevra tice da se Kanga ne vraca po loptu i pusti Donalda i Le Taleka da pridju njemu a ne da se on vraca njima. Bilo je trenutaka protiv Valete da imamo loptu u posedu a da nam iza Huga i Kataija na boku zjapi provalija od 700-800 kvadrata gde nije bilo nijednog naseg igraca. Mora ceo tim da se pomeri vise i onda ce Donald i Le Talek da dodju do izrazaja, a da bi se to uradilo opet se vracamo na tog levog stopera koji dobro cita igru i pokretljiv je. Jedan Belodedic bi nam sad dosao kao kec na deset. :lolol:

Link to comment

pa eto, neka le talek bude taj stoper koji dobro cita igru i pokretljiv je   :)  bolje to nego stameni™ rendula koji niti je pokretljiv niti je citac™. a i na poziciji sekvoje vec imamo fibela, pa nije da nam je rendula neophodan sa svojim kvalitetima.

 

npr. kod robija mi se svidjalo sto je malog micka gurao da mu bude stoper, i ovaj je to sasvim korektno igrao, cak bi mozda bolju karijeru napravio kao stoper nego kao vezni. i za ekipu je dobro kada na poziciji stopera ima igraca koji moze da povuce, da uputi pas, da bude siguran na lopti, pokretljiv.... iako srpski treneri imaju tu neku fascinaciju stoperima od 1.95 koji igraju glavom, a nista drugo ne znaju, pa nam je zato 1 rajkovic reprezentativni stoper, a i 1 rendula uspeo da dogura do "nikad jace" zvezde, i da se nametne kao nekakva opcija.

Edited by Nikodije
Link to comment

pa eto, neka le talek bude taj stoper koji dobro cita igru i pokretljiv je   :)  bolje to nego stameni™ rendula koji niti je pokretljiv niti je citac™. a i na poziciji sekvoje vec imamo fibela, pa nije da nam je rendula neophodan sa svojim kvalitetima.

 

npr. kod robija mi se svidjalo sto je malog micka gurao da mu bude stoper, i ovaj je to sasvim korektno igrao, cak bi mozda bolju karijeru napravio kao stoper nego kao vezni. i za ekipu je dobro kada na poziciji stopera ima igraca koji moze da povuce, da uputi pas, da bude siguran na lopti, pokretljiv.... iako srpski treneri imaju tu neku fascinaciju stoperima od 1.95 koji igraju glavom, a nista drugo ne znaju, pa nam je zato 1 rajkovic reprezentativni stoper, a i 1 rendula uspeo da dogura do "nikad jace" zvezde, i da se nametne kao nekakva opcija.

 

Pa, imali smo idealnog igraca za to samo smo ga prodali. :lolol:

Link to comment

Igrao je Rendulic sasvim solidno ove utakmice kad je Edson ispao iz prvog tima, on je krpio Lukovica na svakoj utakmici. Dosta ce bolje izgledati taj par Rendulic-Fibel. Mislim da Grof nece rizikovati vracanje Le Taleka na stopera a ubacivanje Poletanovica za kojeg je pitanje koliko je i sam siguran njegovih kvaliteta dok donosi novu potrebu uigravanja na sredini koja je samo sa novim Kangom izgledala u prvom poluvremenu kao da se prvi put vide u zivotu. Mada mi taj Poletanovic deluje bas kao tip igraca koje Grof najvise ceni. Postaje ocigledno da fizicki jaci igraci izbacuju iz prvog tima fizicki slabije i verujem da je to jedan od razloga zasto Plavsic nije u prvom timu, a Srnic ispada iz njega.

Link to comment

sve su to kozmeticke izmene, prava stvar je da igramo 3-5-2  :fantom:

ekipa ostaje ista, samo le talek igra povucenije. time smo ujedno resili i problem vihornih bekova koji su bolji ofanzivno nego nazad (pod pretpostavkom da igra petkovic, za cvetka je svejedno). a opet daje mogucnost i nekom od trojice sopera le taleku da povremeno povuce napred, a da ne ostane krater pozadi

 

problem resen, neka neko javi na rsb da jave bozi

Link to comment

Igrao je Rendulic sasvim solidno ove utakmice kad je Edson ispao iz prvog tima, on je krpio Lukovica na svakoj utakmici. Dosta ce bolje izgledati taj par Rendulic-Fibel. Mislim da Grof nece rizikovati vracanje Le Taleka na stopera a ubacivanje Poletanovica za kojeg je pitanje koliko je i sam siguran njegovih kvaliteta dok donosi novu potrebu uigravanja na sredini koja je samo sa novim Kangom izgledala u prvom poluvremenu kao da se prvi put vide u zivotu. Mada mi taj Poletanovic deluje bas kao tip igraca koje Grof najvise ceni. Postaje ocigledno da fizicki jaci igraci izbacuju iz prvog tima fizicki slabije i verujem da je to jedan od razloga zasto Plavsic nije u prvom timu, a Srnic ispada iz njega.

 

Grof veoma ceni Srnica zbog obavezne igre, po meni i previse. Da smo prosle godine ostali sa Veredom umesto sto smo dali velike pare i jos veci procenat od sledece prodaje za Srnica sezona bi se zavrsila isto, Izraelac bi otisao za milion-dva i imali bismo cistu zaradu. Srnic ima svoje kvalitete ali je prilicno besmislen igrac na poziciji na kojoj igra, sa skillset-om koji ima. U prvenstvu je slabo upotrebljiv posto uglavnom igramo protiv bunkera i nema prostora za igru u tranziciji, sto mu je najveci kvalitet, a za evropske utakmice kao sto ce biti ova sa Ludogorecom jednostavno nema dovoljan kvalitet. Trebalo je bukvalno par minuta na Malti da se vidi kakvu razliku pravi krilni igrac koji zna da igra s loptom i pametno se krece. Dzaba Srnicu trcanje kad ne moze nista da resi na postavljenu odbranu, krilni napadac mora da ima bar nesto na repertoaru da moze da resi jedan na jedan situacije.

Link to comment

taj je asistirao maksimovicu za gol za titulu na novom zelandu, i to je bas dobro asistirao. nisam siguran da li je u karijeri imao jos neki potez vredan paznje  :)

 

tacnije zivkovic je asistirao maksimovicu, a ilic zivkovicu

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...