Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

pokusao sam u mislima da prebrojim strance koje imamo, ako uracunamo i kangu i mucea, i dosao sam do nekih 12, ali mi se cini da sam nekoga izostavio i da ih imamo i vise. ok, funkcionalnih™ stranaca ima manje ako elimisemo ove viskove a la edson, parker, avramovski... al opet ih ima vise od onih 4+2 koje nas anahroni fss i dalje dozvoljava. a nisam video da se tu sprema neka promena. bilo bi glupo da zbog takvih gluposti grof mora jedan tim da izvodi u evropi, a drugaciji u domacoj ligi. valjda ce kokeza da odreaguje, krajnje je vreme.

 

Kahriman

Petkovic - Mitrovic - Lukovic - Milosevic

A. Lukovic - Ristic

Srnic - Plavsic - Katai

Sikimic

 

Eto ti 11 domacih, cak i nije toliko los tim. Biraj 4+2 stranca da uglavis gde hoces i dobijes sasvim respektabilan tim za domace prilike -_-

 

Bice odlazaka, nista taj broj stranaca ne mora da znaci. Osim Kataija ne verujem da ce otici bilo koji domaci igrac za kojim bismo zazalili a osim Vieire i Ibanjeza, koji su vec vidjeni za odlazak, ne bi me zacudilo ako dobro prodjemo u kvalifikacijama da se pozdravimo i sa nekim iz dvojca Donald - Le Talek. Racunam takodje da su Edson, Orlandinjo i bar jedan od Makedonaca zavrsili s klubom. Mislim, jasno je da se pravi tim za kvalifikacije kako bi se pokusalo nekim blickrigom a da posle sledi rasprodaja koja nas nece ostaviti sa Gavrincom i slicnim likovima u timu, ne treba biti narocito vidovit da bi se to primetilo.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

svakako racunam na odlazak ibanjeza i huga nakon kvalifikacija, a tu onda opet ostaju fibel, le talek, donald, muce, kanga i ruiz. dakle, ako niko od njih ne ode, to je sest pravih™ stranaca. e sada tu onda ostaju neke egzibicije o kojima je milos pisao, ali za to treba menjati propise ili deliti drzavljanstva, a po sadasnjim propisima ova sestorka ne bi mogla da igra zajedno, vec bi dvojica bila visak.

Link to comment

svakako racunam na odlazak ibanjeza i huga nakon kvalifikacija, a tu onda opet ostaju fibel, le talek, donald, muce, kanga i ruiz. dakle, ako niko od njih ne ode, to je sest pravih™ stranaca. e sada tu onda ostaju neke egzibicije o kojima je milos pisao, ali za to treba menjati propise ili deliti drzavljanstva, a po sadasnjim propisima ova sestorka ne bi mogla da igra zajedno, vec bi dvojica bila visak.

 

Svi koji nisu dosli u ovom prelaznom roku, a mozda i poneki od ovih koji su tek dosli, bice na prodaju, samo je pitanje za koga ce da dobiju pravu cenu. Terzic je to. Kao sto rekoh ranije, ideja je da se na juris pokusa nesto u Evropi i mazne lova na brzinu a onda da se prodajama krpe plate za ovaj skupoceni tim i poguraju Lukovici, Poletanovici, Plavsici, Srnici, Miceli i ostali koji ne kostaju boga oca kao dovoljno dobre alternative. Ako dodju i ta preostala trojica o kojima se prica Zvezda ce po prvi put posle ko zna koliko godina doci u situaciju da moze mirno da proda 4-5 igraca iz prvog tima a da se to ne odrazi previse na rezultate u domacoj ligi. Kockarska posla, skup plan ali nije los ako upali. Ako ne upali desice se sto i sto puta do sada, uprava ce da zapali, otici ce igraci kojima dugujemo, mi cemo ostati sa jos vecim dugom i Jovo nanovo.

Link to comment

i ako se ne udje u evropu, opet ostaju pare od prodaje lucha, huga, katajia, mozda i petkovica, znaci nekih 6-8 miliona bi tu trebalo da se dobije u gruboj proceni. valjda je to dovoljno da se pregura sezona bez vecih lomova. ajd ipak su se neke pare zavrtele, recimo iz sampionskog tima 2014. nisu mogli nikoga da prodaju. sada se ipak iz godine u godinu pravi trzisno sve vredniji tim.  jos samo da se napravi i nesto u evropi.

Link to comment

i ako se ne udje u evropu, opet ostaju pare od prodaje lucha, huga, katajia, mozda i petkovica, znaci nekih 6-8 miliona bi tu trebalo da se dobije u gruboj proceni. valjda je to dovoljno da se pregura sezona bez vecih lomova. ajd ipak su se neke pare zavrtele, recimo iz sampionskog tima 2014. nisu mogli nikoga da prodaju. sada se ipak iz godine u godinu pravi trzisno sve vredniji tim.  jos samo da se napravi i nesto u evropi.

 

Ko zna, u principu kockarska logika najcesce zavisi od gospodina slucaja. Sve ovo sto danas gledamo, sva ova pojacanja, nista od toga ne bi ni bilo da im nije upala sekira u med s ponudom Liverpula za Grujica. Bez tog transfera Bozovic ne bi sedeo na klupi a mi bismo bili zatrpavani praznim novinarskim pricama o nikad boljim pripremama na kojima se namecu Gavric, Orlandic, Jovovic i drugi najtalentovaniji crnogorski igraci u istoriji fudbala. Prodaja Grujica dala je klubu priliku da zarola kocke jos jednom, ovoga puta sa nesto boljim safety netom, videcemo na sta ce to da izadje.

 

Problem je to sto mnoge sustinske stvari u samom klubu nisu resene. Plate zaposlenima ponovo kasne (citaj: ne isplacuju se), o klincima iz omladinske skole se mnogo prica ali se nista ne desava (i ovaj Stojanovic koji je zaigrao prosle godine ode na pozajmicu), svi cekaju hoce li kockice pasti na dobar broj pa da se isplati ovo sto se u ovim trenucima gomila kao novi dug. Ako mene pitas nije to neki velelepni plan ali nisam siguran da ovi likovi u upravi uopste znaju bolje, pa i ovo deluje kao nekakav plan. Ako nista drugo, s Grujom smo ponovo izasli na trziste i nismo vise predmet ucenjivanja jer smo uglavnom rascistili one dugove koje UEFA ne tolerise, pa sad postoji neka sansa da cemo prodavati igrace za pristojnije sume na pristojnije destinacije. Ko zna, ako skrenemo paznju na sebe tokom evropskih kvalifikacija mozda ubodemo s prodajom nekog od ovih stranaca u neku od liga koje imaju dublje kese.

Edited by harper
Link to comment

Preduslov za bilo sta ozbiljnije, i za prelazak na neki visi nivo postojanja kluba, je da se klub pojavi na evropskoj mapi. U tom smislu mislim da ispravno rezonuju, ako im je to cilj. Jeste rizik ako se ne udje jer su neki igraci ipak dovedeni, neki ozbiljni ugovori potpisani, ali drugacije se ne moze u Evropu, jedino sa nekakvim timom. Od igranja nase lige transfer mogu da naprave samo neki supertalentovani™ klinci, a la Gruja, i to se slazem, taj transfer nas je bas usrao, u pravom trenutku. Ali i da bi ostali, malo stariji igraci, mogli da naprave neki jaci transfer, mora se nesto odigrati u Evropi. Npr. ako bi Hugo u kvalifikacijama dao 4 gola u 6 utakmica, cenim da bi mu to vredelo vise nego sve ovo u nasoj ligi sto je dao. Da ne pricamo o utakmicama u grupama, ako se plasiramo. Godinama je zahvaljujuci Evropi Partizan pravio dobre transfere, jednostavno imali su gde da pokazu to sto imaju u timu. Ako nam se poklope kockice i udjemo u ls, skoro da bi svi problemi kluba bili reseni, sto direktno, zaradom od uefa zbog plasmana, sto indirektno kasnijom prodajom. Tako da nisam siguran da u ovom trenutku i postoji neki bolji plan, nego da se na o-ruk nekako dokopamo grupe.

Edited by Nikodije
Link to comment

preduslov za bilo sta ozbiljnije, i za prelazak na neki visi nivo postojanja kluba, je da se klub pojavi na evropskoj mapi. i u tom smislu mislim da ispravno rezonuju, ako im je to cilj. jeste rizik ako se ne udje jer su neki igraci ipak dovedeni, neki ozbiljni ugovori potpisani, ali drugacije se ne moze u evropu, jedino sa nekakvim timom. od igranja nase lige transfer mogu da naprave samo neki supertalentovani™ klinci, a la gruja, i to se slazem, taj transfer nas je bas usrao, u pravom trenutku. ali i da bi ostali, malo stariji igraci, mogli da naprave neki jaci transfer, mora se nesto odigrati u evropi. npr. ako bi hugo u kvalifikacijama dao 3 gola u npr. 6 utakmica, cenim da mu to vredi vise nego sve ovo u nasoj ligi sto je dao. da ne pricamo o utakmicama u grupama, ako se plasiramo. godinama je zahvaljujuci evropi partizan pravio dobre transfere, jednostavno imali su gde da pokazu to sto imaju u timu. ako nam se poklope kockice i udjemo u ls, skoro da bi svi problemi kluba bili reseni, sto direktno, zaradom od uefa zbog plasmana, sto indirektno kasnijom prodajom. tako da nisam siguran da u ovom trenutku i postoji neki bolji plan, nego da se na o-ruk nekako dokopamo grupe.

 

Ma, nemam ja nista protiv plana, ako ne deluje da ima vise smisla od prethodnih bar ne izgleda podjednako besmisleno. Terzic je lopuza ali fudbalski dobro povezana lopuza, nije seljacic kao Lukic i lokalni kabadahija kao Vesic, U tom smislu deluje normalnije ovo sto se sada radi u klubu. Samo da se ne zavaravamo, i dobro povezana lopuza je na kraju samo lopuza.

Link to comment

Citiracu lika sa foruma MCZ koji ima odlicne informacije iz kluba, a bavi se i sam menadzerskim poslom i poznaje dosta dobro taj svet.

 

 

Ja cu malo izaci iz uobicajnog sablona ali necu pretjerati,cisto da neispadne da nekog ili ti neciji posao omalozavam,cak naprotiv ali cu reci jednu veliku istinu...

Prvo ,ja koliko znam isti covek je preporucio i Mucea i Ruiza a nijedan od njih nije doticni mladic o kojem se prica,vec gospodin koji je odavno pri Crvenoj Zvezdi,a reci cu da je svojevremeno doveo Barkosa i Molinu u Zvezdu,toliko o tome,necemo o imenima...

 

Drugo ,sto se tice doticnih skauta,ne da nisu dobri sa Bozom vec ,,nisu nikako dobri sa Bozom,, ,i to bas zbog Kange,a problemi su ispali pre naseg gostovanja cini mi se u Gracanici gdje ih je onako Bozo na finjaka napravio budalama i otjerao u lepu PM (ako hocete nesto vise o tome ako hoce Komso neka napise ja necu)...

 

Trece ,Kanga,Donald,Le ta Lek,Vijeira,Plavsic,Fibel i Milosevic su Bozine zelje, njih je on licno doveo a i jedan od dvojice koji se planira kao eventualna zamena za Huga je igrac koji je neka zamisao Grofa Bozovica,otprilike ali o tome nekom drugom prilikom...

Plavsic i Milosevic su dosli preko Grofovog velikog prijatelja Gluscevica iz CG...cisto da pomenem da neostane nejasno...!!!

Sto se tice malog Lukovica to je zelja izkljucivo Zvezdana Terzica,bas kao i Poletanovic i mali Usketov,a Bozo je to pogledao i dao pristanak,i moram ti za reci jos nijedan igrac nije dosao u klub a da ga Bozovic nije odobrio,sto znaci da nemoze i nece nijedan potpisat ako trener neda odobrenje...

Jos nesto mnogo vazno,mali Micel je takodje potpisao tek onda kad je Grof rekao,moze,i abs je trazio on samo na 1 godinu da se potpise...

 

Nebih da sad sirimo pricu ali bez odobrenja Boze trenutno nijedan igrac niti ce potpisat niti biti uopste razmatran po principu ,,pregovora,, !!!

Bozo,Terzic i Raosavljevic,to je neka ta kicma koja drzi sve to,kako,Bozo predlaze i trazi,Terzic trazi pare i pregovara a Raosavljevic zavrsava sve ostalo,tipa papirologija,troskovi,placanje racuna,u stvari onaj posao koji ova dvojica nemogu da stignu...

Sto se tice momaka sa skautingom,cuo sam da mahom rade pripreme utakmica tj.skautiranje protivnika i to bas od Gracanice pa na ovamo...taj jedan od njih malo preteruje i hvali se a to doticni ljudi iz kluba bas i nevole,tako da zna se ko kosi a ko vodu nosi pa je ta bruka presecena na vreme jer je pretila da ode u ,,ofsajd,, ...!!!

 

Da neko nepomisli,ja protiv tih momaka nemam nista,cak naprotiv jer mislim da rade jako tezak posao...

 

E sad na kraju cu reci da postoje neke varijante da se zameni Hugo ako se neudje u LS,dve su opcije,jedna skuplja i mozda i bolja od Huga a drugi je jeftiniji i manje poznat ali takodje ima solidan CV...tako da ako se ta desi znajte da se na vreme razmislja o svemu...

Link to comment

Koliko je samo nepismen ovaj ''menadžer''. No dobro, ako mi lik koji ne zna kada se ne piše sastavljeno, a kada odvojeno, kaže da ništa ne brinem, ko sam ja da sumnjam.

Link to comment

Na stranu stil pisanja, al meni zvuci realnije verzija u kojoj se trener i direktori vise pitaju od skauta. Tako je valjda u svakom klubu...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...