Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

ajd ne smaraj me i nemoj da si bezobrazan

dobio si odgovor, ne pada mi pamet da se dalje bavim ovim i gusim temu nasim decijim zajebancijama

 

Ispao si sisa, i ti to znas. Da ne gusimo temu. Selam.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 zapravo je post i trebao glasiti otprilike : posto sam ubedjen da nije u pitanju neznanje onda je tendencija.

a kako mi je odnos prema robiju lakmus za zvezdine navijace, onda ta tendencija prelazi u bezobrazluk

ima i tu ponesto, ali nije to

 

ovo na sta ja mislim je dosta preglednije i koliko me secanje sluzi bas je naglasak na samim sastavima ekipa i istoriji, mozda ima cak i deo sa statistikama utakmica, ali svakako bez ovih gluposti oko cene igraca i slicno

Izabereš sezonu 

evo je, npr 78-79 http://www.transfermarkt.de/roter-stern-belgrad/startseite/verein/159?saison_id=1978

 

evo transfera u sezoni 11-12 http://www.transfermarkt.de/roter-stern-belgrad/transfers/verein/159/plus/0?saison_id=2011&pos=&detailpos=&w_s=

Link to comment

malopre sam to pokusao za dve, tri sezone i izbacilo mi svega 3,4 igraca u ekipi

 

veovatno sam greskom ukljucio nekakav filter

 

 

hvala

Link to comment

 

 zapravo je post i trebao glasiti otprilike : posto sam ubedjen da nije u pitanju neznanje onda je tendencija.

a kako mi je odnos prema robiju lakmus za zvezdine navijace, onda ta tendencija prelazi u bezobrazluk

ima i tu ponesto, ali nije to

 

 

Hvala.  Sve mi je jasno.

Link to comment

Hvala.  Sve mi je jasno.

meni nije jasno odakle ta potreba da se do te mere nateze, pa da se jebeni kasalica i kadu pominju kao nekakva vrhunska pojacanja

pa onda pominjete 4m, pa njih je mnogo bolje uporediti sa milosevicem i ilicem koji su stigliu istim godinama kao i ovi navedeni i sa takodje statusom mladih repreentativaca, jedan jedva da je napokon debitovao, drugi i nije debitovao

dok su oni momci kod robija odmah igrali.

u potpunosti se razlikuje kvalitet igraca (i pojacanja) koje je robi dobio i koje je bozovic dobio, isto se moze reci i za odnos prema mladim fudbalerima

mozemo se setiti i primera mijailovica ili jos bolje lazovica

 

 

i na sve to, radi se sa jedne strane o jednoj od najvecih legendi ovog kluba, coveka koji je ostao upamcen prema korektnim izjavama i ponasanju dok je sedeo na klupi zvezde, dok je sa druge strane 1 nekad sasvim prosecan igrac zvezde, a danas bahato govedo koje koristi svaku priliku da uvredi nekoga

 

 

tako da, kao sto rekoh, meni nikako nije jasan vas odnos prema ovoj dvojici, posebno sto se u vasem slucaju radi o nekom ko dobro poznaje zvezdinu istoriju i voli ovaj klub, pa je samim tim vas stav jos cudniji

Edited by pbg12345
Link to comment

Ako pricamo o lepom i atraktivnom fudbalu, mozda i naj naj u toj kategoriji u poslednje vreme je Bozoviceva Zvezda od prosle jeseni. Osovina Grujic-Donald, razgoropadjeni Vieira i Katai, Srnic u zivotnoj formi, mnogolepih poteza, mnogo dobrih meceva... 

 

Medjutim, nije problem lepota fudbala ili atraktivnost. Koliko god to lepo izgledalo ili ne, kvalitet je u odnosu na vrhunski fudbal daleko ispod potrebnog kvaliteta. Cak i kad odskacemo u domacoj ligi, to nas saceka u Evropi od osrednjih timova. Sustina problema je sto vizija trenera nije da se klub razvija vec da se jednokratno dodje do rezultata. Iz ugla trenera, koji obavlja posao i kome su rezultati jedino merilo rada na klupi, kao i osnova da ostane na istoj, to je skroz elgitimno. Iz ugla potreba kluba to nikako nije dovoljno, a rekao bih ni dobro. 

 

Prethodne jeseni je sansu dobio Grujic, Jovic i pored toga sto nije ispunio ocekivanja u meri kojoj su se svi nadali je ipak imao minutazu, kao i svi ostali mladi igraci (sem Ristica). Napravljana je sjajna sprega mladih igraca, dobrih stranaca i kvalitetnih irgaca srednjih godina. Bilo j ei rupa (stoper), ali je sve bilo poslozeno kako treba i videlo se kuda klizi Zvezdin brod. Pokusaj sa Le Talekom nije bio bas najbolji, ne zbog Francuza koji je dobar igrac, vec iz tog razloga sto se Donlad gurao da igra nesto sto nije. Al ajde, i to se da preziveti. 

 

Ova jesen je sve ono zbog cega ljduima bude muka da prate domaci fudbal. Produze se igraci koji su tu bili visak i prosle godine (Sikimic, Andjelkovic, Supic). Umesto uloge treceg napadaca za koju je doveden, Sikima postaje prva opcija. Ima 34 godine, i realno je ok da bude prvi spic Mladosti iz Lucana. To znaci da u JSL moze da posluzi, ali nama to ne moze da bude dovoljno. Hugo sedi na klupi, mladi igraci ni na radaru da zaigraju.

Da ne analiziram sad svaku poziciju, ali dovedeni su kvalitetni igraci, sto strani, sto mladi talentaovani, a umesto njih igraju Andjelko i Sikima. Nema kontinuiteta, neka dobra partija pojedinca (Babunski npr. na pocetku u Lucanima) rezultira time da ga nema narednih mesec dana. 

 

Mi dobijamo, pre svega jer posedujemo individualni kvalitet i to je u ovoj i ovakvoj ligi dovoljno da budemo prvi. Za sada, jer trenutno Partizan krpi jos gore rupe. Ali to znaci da kad se oni pokrpe, to sot mi sad igramo nece biti dovoljno ni za prvo mesto u ovoj slaboj ligi. 

 

Nema igre, na prste jedne ruke mozemo da pobrojimo utakmice u kojima smo izveli vise od 2 smislena napada. Ljudi prosto ne zele da gledaju Sikimu kao zvezdu u usponu. Ne zato sto bilo ko ima nesto protiv Sikime ili sto je on mator, vec zato sto bi na njegovom mestu verovatno i sekvoja imala slican ucinak. Bez zelje da omalovazavam njega, ali to je prosto tako. 

 

Ne treba nama 40 igraca. Dost aje 25 sa sve 3 golmana. I da se zna, ko igra, sta igra i sta se od koga ocekuje. Mali Milosevic je trebalo da bude rezerva Risticu, pa kad ovaj ode da preuzme mesto po levoj strani. Umesto toga, prednost dobije Andjelko. I sta onda? Sledece godine napadamo vihorni Sasuolo sa Andjelkom i Sikimom? Ili mozda taj Milosevic nema pojma? Pa ne bih bas rekao. Da je tako ne bi bio medju najboljim igracima lige u dresu Spartaka i clan mlade reprezentacije koja je osvojila NZ. Ali sve i da jeste tako, zasluzuje sansu da igra. Makar i iz sebicnog razloga jer Zvezda moze od njega da zaradi. A kamoli sto moze da napreduje i da bude 10 puta bolji od Andjelkovica. Al to nece moci ako igra turinire zahvalnosti po raznim selima na manifestacijama dana skole.

 

Sve sto je Grof dobro radio kada je dosao, rekao bih da sada radi sassvim obrnuto. Zasto je to tako, ne znam, ali problem postoji. Trenutno je dobro zamaskiran pozicijom na tabeli, ali samari poput onih iz Evrope budu samo jos jaci, kada je maska dobra... Ceka nas kugla iza ugla, samo je pitanje dal cemo biti pametni da na vreme to shvatimo i prestanemo da se zezamo na ovaj nacin... Iskustvo me uci da necemo biti pametni...

Link to comment

Rutinski skuplja sve što valja iz Srbije, a da nije u FKP i FKV. Radi tačno ono što smo oduvek trebali da radimo, dovodimo igrače pre seniorskog pokazivanja talenta, jer je onda cena pet puta veća.

 

Sad još samo da nađe trenera koji će da mu ubaci ove igrače u sastav.

Link to comment

I onda pocne dilema, "da li zelite ulazak u LS ili da Racic, Adzic, Nikolic, Joveljic..." igraju u prvom timu? Onda se napravi lazni kompromis, pa dovedu malo skupe strance i na kasicicu daju sansu navedenim i onda niti igramo LS/LE niti razigravamo klince.

A sto se magacina tice, nadam se da ce Terzic zaglaviti robiju makar zbog onoga sto radi OFK Beogradu!

 

Umesto da od njih napravimo nekakvu filijalu,  gde bi razigravali mlade igrace, mi ih peljesimo najstrasnije i ne bi me cudilo da ispadnu i iz Druge lige.

Edited by Milosh76
Link to comment

I onda pocne dilema, "da li zelite ulazak u LS ili....

 

Kakva je to dilema? Kad je to Zvezda ušla u LŠ? (a još ispada da je to sigurica da se ulazi u LŠ ako se ne forsiraju mladi...)

Link to comment

Zvezda dovodi mlade talente da bi na njima eventualno zaradila, a ne da bi digorocno stvorila dobar tim. Prema tome, svaki mladi igrac koji odigra dobro jednu polusezonu, bice prodat u kratkom roku.  Tu prodaju mladih talenata pokusavaju da nadomeste dovodjenjem stranih i domacih igraca iz inostranstva u nadi da ce ovi svojim iskustvo stecenim u jacim ligama od JSL uspeti da podignu kvalitet tima i eventualno obezbede mesto u UEFA takmicenjima.  To sa strancima ponekad upali, ali uglavnom vise je promasaja nego uspeha, pogotovo kada stranci bolje upoznaju klub i ligu u kojoj se Zvezda takmici.  To je vrzino kolo iz koga Zvezda niti moze niti ume da izadje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...