Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Za JSL nam ne trebaju, mozemo i ovako da se mucimo i pobedjujemo i da stucamo u derbiju i protiv Vose, ali za bilo sta vise nam trebaju i te kako bar 4 dobra igraca, stoper, vezni, krilo, centarfor, minimum.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kakve su sanse da Bozovic ode na zimu?

S jedne strane bi bilo dobro da uzme titulu, kakva god da je sirovina, osvojio je na superioran nacin prosle godine. Ali s druge strane, ovo sto mi igramo je uzas, ne primjetim ni najmanje progresa u igri od pocetka sezone. Individualno smo jaci od protivnika, ali daleko od toga da je titula sigurna sa ovakvom igrom..

Navodno sasvim pristojne. Kazu da on ima ponude iz Rusije a da mi flertujemo sa potencijalnim zamenama.

 

izvor je Markoss sa 92-ke a on je provereno obavesten.

 

Ja se kao i uvek nadam Djukicu. Posle godinu dana bez posla ne verujem da je vise tako gadljiv na nasu ligu.

Edited by katamaran
Link to comment

Poslednjih 15+ godina Zvezda ne igra lep fudbal bez obzira ko je trener; promene trenera do sada nisu nikada unapredile igru do te mere da se na stadion odlazilo da bi se uzivalo u lepoj igri.  Bilo je kratkih period kada je Zvezda dominirala, ali to su uglavnom periodi kada je Partizan imao losu sezonu, osim u vreme kada je Muslin bio trener.  Tada je Partizan bio jak, ali je Muslin uspeo da odrzi pobednicki mentalite u njegovom timu i dobija i male i velike utakmice.  Medjutim, pod Muslinom Zvezda nije igrala lep fudbal.  Da bi tim igrao dobar i dopadljiv fudbal, ne moze da prodaje svoje najbolje igrace odmah nakon jedne odigrane polusezone.  Mora da ima novac da da zadrzi svoje najbolje igrace i dovede dobra pojacanja sa strane.  Da igra u ligi koja je kompetativna.  Da igra na terenima koji omogucavaju da se fudbal igra.  To u srpskom fudbalu nije moguce i nece biti moguce za nasih zivota.

 

Uz sve gorenavedeno, ne verujem da bi odlazak Bozovica i dolaska najkvalitetnijih trenera danasnjice napravio ikakav pomak na bolje (ili na gore).  Uostalom, pogledajte Partizan.  U vreme kada je dominirao nasim fudbalom, nije igrao fudbal koji je privlacio publiku, bez obzira da li ga vodili Tumba, Crni, Mateus, Avram, Stanoje ili Nikolic.  Iz istog razloga zbog koga Zvezda ni bilo koji drugi klub u domacoj ligi ne igraju dobar fudbal.

Link to comment

Nije stvar u tome da ne igramo leprsavo, nego ne igramo dobro. Sa Muslinom nismo igrali leprsavo, ali se znalo sta radimo. Ovdje ne da ne rjesavamo probleme koje imamo, nego maltene igramo sve losije, od proslog novembra do sad

Link to comment

Rekao bih da to da je Muslinov tim bio bolji od Bozovicevog vise stvar nostalgije nego cinjenicno stanje.  Dobro se secam da u vreme kada je Muslin bio trener da je kritika bila da njegov tim nije u stanju da sastavi 5 dodavanja (sto je tacno) i da se o igrace odbijala lopta kao o drvo.  Ljudi nisu voleli Stevu Glogovca, Dejana Ilica i Milivoja Vitakica koji su bili Muslinovi aduti, zamerali su mu da je "upropastio" Pjanovica, Acimovica i Boskovica, da je "Zvezdinu decu", Jankovica i Bastu, iz kaprica poslao u Ub.  Osim u prvoj sezoni kada je preoteo titulu Partizanu, Muslin je uglavnom bio kritikovan kao trener koji unazadjuje Zvezdu.  (Posle su mu nakalemili i "ugradjivanje u transfere".) 

Link to comment

Nije stvar u tome da ne igramo leprsavo, nego ne igramo dobro. Sa Muslinom nismo igrali leprsavo, ali se znalo sta radimo. Ovdje ne da ne rjesavamo probleme koje imamo, nego maltene igramo sve losije, od proslog novembra do sad

+1

 

Em je odradjen totalno nelogican prelazni rok, em nema ni naznake nekog koncepta u igri, em nismo dobili ni jednu bitnu utakmicu od pocetka sezone.

Link to comment

Rekao bih da to da je Muslinov tim bio bolji od Bozovicevog vise stvar nostalgije nego cinjenicno stanje.  Dobro se secam da u vreme kada je Muslin bio trener da je kritika bila da njegov tim nije u stanju da sastavi 5 dodavanja (sto je tacno) i da se o igrace odbijala lopta kao o drvo.  Ljudi nisu voleli Stevu Glogovca, Dejana Ilica i Milivoja Vitakica koji su bili Muslinovi aduti, zamerali su mu da je "upropastio" Pjanovica, Acimovica i Boskovica, da je "Zvezdinu decu", Jankovica i Bastu, iz kaprica poslao u Ub.  Osim u prvoj sezoni kada je preoteo titulu Partizanu, Muslin je uglavnom bio kritikovan kao trener koji unazadjuje Zvezdu.  (Posle su mu nakalemili i "ugradjivanje u transfere".) 

 

Muslin je utegao balvane da igraju to jedino što mogu. To i jeste posao trenera (Zvezde), da pravi pitu od nusprodukata

 

Božoviću dovode kvalitet igrača o kome su Zvezdini treneri u poslednjih 15 god mogli samo da sanjaju, a na terenu ekipa zgleda kao da nema trenera

Link to comment

Zvezda je usla u prelazni rok sa fondom od 0 dinara.  Prosle sezone jos se posrecilo, ove sezone znatno manje.  Od transfera su zaradili vise nego u poslednjih 10 godina.  Prelazni rok je macka u dzaku za mnogo vece i bogatije klubove od Zvezde i nije iskljucivo odraz trenerovog znanja i neznanja vec mnogo faktora na koje trener nema uticaja.  Sto se tice bitnih utakmica, sve bitne, izuzev protiv Partizana, su dobijene.  Razgrad i Sasuolo su utakmice u kojima Zvezda nije imala sta da trazi jer je objektivno bila znatno slabiji klub od oba protivnika.  Onaj koji je ocekivao Zvezdu u Evropi ove jeseni je zrtva svojih zabluda a ne trenerovog neznanja.  Sto se tice odsustva koncepta u igri, losa forma ne znaci da koncepta nema.  Kada je prosle godine Zvezda domninirala, pitanje koncepta nije postavljano.  Ne moze trener u jednoj sezoni da sve zna, a u narednoj da ne zna nista.  Nije logicno.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Zvezda je promašila sa Edsonom, Fibelom, Mučeom. To je vrlo moguće i milion nečega, ako ne i više, ali daleko je od nula. Istovremeno je ispustila Đurđevića, a forsira Sikimića i Orlandića.

Link to comment

Je li to greska Zvezde sto, na primer, Mouce ne igra dobro?  On je dobar igrac, igrao je u jacim klubovima i ligama od Zvezde.  Cak ga je i Sv. Robi pomenuo kao najjace pojacanje koje je Zvezda dobila.  S druge strane, Hugo, Ibanjez, Donald, Kanga, Plavsic, Le Talek i Ruiz su se pokazali kao dobre akvizicije.  Cija je zasluga za dovodjenje ovih dobrih?

Link to comment

Promasenih transfera ima uvijek, i uvijek ce ih biti, ne u Zvezdi nego svugdje. Kao sto ce biti i igraca koje cemo propustiti, pa ce u drugom klubu da igraju odlicno. Jebiga, to je tako. Mi smo doveli u ove 2 sezone prilican broj kvalitetnih igraca, za standarde nase lige neki su vanserijski kvalitetni. 

 

Ali ekipa prosto ne igra dobro. Opet, ne pricam o leprsavosti. Mi ne igramo kao tim. Niko me ne moze ubjediti da je kvalitet igraca toliko nizak da ne moze neki sistem da se uspostavi. To mogu i timovi sa daleko slabijim individualnim kvalitetom igraca. To je do trenera.

Link to comment

Promasenih transfera ima uvijek, i uvijek ce ih biti, ne u Zvezdi nego svugdje. Kao sto ce biti i igraca koje cemo propustiti, pa ce u drugom klubu da igraju odlicno. Jebiga, to je tako. Mi smo doveli u ove 2 sezone prilican broj kvalitetnih igraca, za standarde nase lige neki su vanserijski kvalitetni. 

 

Ali ekipa prosto ne igra dobro. Opet, ne pricam o leprsavosti. Mi ne igramo kao tim. Niko me ne moze ubjediti da je kvalitet igraca toliko nizak da ne moze neki sistem da se uspostavi. To mogu i timovi sa daleko slabijim individualnim kvalitetom igraca. To je do trenera.

Ja se slazem da tim nije u formi, ali mislim da igra postoji.  Oni ipak uspevaju da pobedjuju timove u JSL i da budu ispred ostalih rivala 6+ poena.  Protiv Vojvodine su, na primer, igrali izuzetno dobro - po meni najbolja utakica Zvezde od kako je Bozovic postao trener.  Protiv Spartaka isto tako igrali dobro na ocajnom terenu, ali su se ispromasivali.  Protiv Mladosti u Lucanima i Radnickog u Nisu su pokazali dominaciju.  Jedinu utakmicu u JSL u kojoj su bili inferiorni su odigrali protiv Partizana i to prevashodno zbog lose trenerove postavke igre, sto je sam Bozovic priznao.  No, to je moje vidjenje.

 

Sto se tice kvaliteta igraca, mislim da ovo nije najbolji odbir koje je Zvezda imala u poslednjih 10 godina.  Na primer, Robi je dobio je najbolje igrace mlade reprezentacije (Milivojevic, Mladenovic, Milunovic, Maksimovic) plus Evandro, Borha, Kadu, Tosic i Kasalica.  Imao je ideju i viziju, ali nedovoljno strpljenja od strane navijaca i uprave, kao i nedovoljno znanja i iskustva da to sto je zamislio i ostvari. 

Edited by Dimitrije
Link to comment

Realno, fale nam 4 kljucna igraca, Ibanjez, Katai, Grujic, a Vieira je u kanalu. Ostao je Donald koji jedini vredi u ovom timu Zvezde. Kanga je dobar, Ruiz ima potencijala, kao i Manojlovic i Ristic, ali dzaba kad je timska igra losa.

 

 

Pa dovedene su zamene svima osim Ibanjezu, samo su za ofanzivu dovedeni Kanga, Ruiz i Mouce. A sto je Vieira u kanalu ne znamo, izdrkavaju se na njemu dok igra Orlandic. Jedino taj levi bek, al jebes ga ako igra zavisi od levog beka, gde je i Ristic solidno krpio dok se nije povredio.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...