Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Među putnicima za Čelarevo naći će se 18 fudbalera:


Filip Manojlović, Nemanja Supić, Marko Petković, Miloš Cvetković, Mihailo Ristić, Uroš Račić, Dušan Anđelković, Tomas Fibel, Aleksandar Luković, Damjan Le Talek, Marko Poletanović, Srđan Plavšić, Andrija Luković, Slavoljub Srnić, Džon Ruiz, Pablo Mouče, Predrag Sikimić, Petar Orlandić.


 


Kup je sutra u 16h...


Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koja demagogija. They took our jobs. Kako se samo neko nije sjetio jake osnove domacih igraca™ koja nam je donela toliko uspjeha u prethodnih 10 godina. Jbt, svjetski prvaci U-20... Pa koliko tacno njih, koji vec nisu bili u Zvezdi, je nama dostupno? Jel ti kapiras da oni kostaju daleko vise od ovih stranaca? Koje to talentovane klince mi imamo, ili su nam dostupni, koji su spremni da igraju sad u prvom timu, da oforme osnovu™? 

 

Mi treba da imamo osnovu kvalitetnih igraca, koga boli kurac jesu li domaci ili stranci. Ali je problem sto domacih bas i nema nesto u izobilju, a oni koji postoje su ili vec u inostranstvu, ili bi radije isli u inostranstvo iz svojih klubova i nama prosto nisu dostupni. A oni koji su nam jos uvijek dostupni su bukvalno klinci koji nisu jos dovoljno spremni da cine jaku osnovu™.

 

A Srnic je propustio 2 najbolje sanse u derbijima u prethodnih godinu dana, ukljucujuci i jednu na ovom [kada je doduse sviran ofsajd]. Daleko veci blam nego ono Ruizovo. 

 

Srnić košta Zvezdu više nego bilo koji strnac, a duže vreme je između klupe i terena. Plati obeštećenje, plati platu, plati prilikom prodaje procenat Čukaričkom i finansijski se ne isplati da ga prodaš ispod milion evra. Igrački može da bude samo kvalitetno pomoćno osoblje.

 

Ne smatram da se preterano loše kupovalo tokom leta, makar ne smatram da su igrači loši. Postavlja se pitanje da li je Phibel odgovarajući tip štopera i da li nam je Kanga bio neophodan. Božović ide linijom manjeg otpora i traži instant rezultat preko novih igrača, ali ne ide baš to tako lako. Moj utisak je da ovaj tim ima problem nedostatka motivacije i loše ukomponovanosti, a ne u kvalitetu.

 

Zvezda je praktično pokupila sve što je mogla domaćih talenata koji mogu makar malo da nam pomognu u ovom trenutku, uz ogradu da je Božović direktno odbio i Đurđevića i Čavrića. Na prste jedne ruke mogu da navedem igrače koji mogu da poprave kvalitet igre Zvezde iz domaće lige ili obećavaju da to mogu. Da ne pričam, da transfer u domaćoj ligi najviše služe za izvlačenje para iz kluba. Ko je mogao da tvrdi pre godinu i malo jače dana da će Katai da bude najbolji igrač lige? Koji je pravi Katai onaj iz Lalatovićeve Zvezde koji nije pravio razliku ili ovaj Katai koji je dao 30 golova od tada do danas.

 

Billy ne voli Le Talleca, Josef ne voli Ruiza... Svako ima nekoga ko mu se ne dopada. Reći kako je Ibanez bio sigurica, a Ruiz to nije i neće biti, ne pije vodu. Igrač iz Gyora jeste, ali zato iz Dnipra nije. Ruiz je 94' godište, čisto da napomenem. Ili pričati kako je Mouche kanta od igrača sa 100+ mečeva za Bocu malo vređa inteligenciju. Šansa da se ne prilagodi je ista kao i ona da se domaći talenat ne pretvori u kvalitetnog igrača.

 

Za celu ovu krizu koja je nastala neuspehom u Evropi je po meni isključivo odgovoran Božović. Ima duplo jači tim od bilo kog u ligi, a igrači mu igraju slabo i nedovoljno dobro su motivisani. Mogao je bolje da selektira igrače tipski, ali daleko od toga da imamo nekvalitetne igrače. Tim mora da se resetuje, da se izvrše prilagođavanja novim igračima i promeni načina igre.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Da sam ja Bozovic, probao bi [makar u domacem prvenstvu] sa 3-5-2. Ocigledno je da ekipa nije izbalansirana, a sa dodatnim igracem u odbrani bi moglo koliko toliko da se pokriju individualne mane stopera. Le Tallec bi mogao da igra nesto kao Bonucci / Maksimovic [na neuporedivo nizem nivou pogotovo od Bonuccija, obviously], a vjerovatno bi i Risticu odgovaralo. Ruiz svakako moze u spic, a i dalje bi imali trojicu u vezi... 

Link to comment

Pogotovo što sva tri krilna igrača mogu da odigraju i kao napadači. U toj formaciji bi vrlo bitna bila igra Le Talleca kao štopera, dok bi veznjaci dobili više slobode u igri. Nekako imam utisak da se Le Tallec ni približno dobro ne koristi. Od igrača koji je stalno ulazio iz drugog plana prošlog proleća danas imamo igrača koji uopšte ne ide napred. Pored Ristića i Petkoviću bi ta formacija lepo legla.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ideja 3-5-2 ne zvuci lose.  Tako je Zvezda igrala dok je Muslin bio trener.  Mislim da je Muslin imao kvalitetnije igrace u poslednjoj liniji (Bunjevcevic, Lalatovic, Glogovac, Vukomanovic, Vitakic kasnije Vidic, M. Dudic, Mladenovic) nego sto ih ima Bozovic, plus krilne bekove (I. Dudic Markovic, Gvozdenovic) koji su bili brzi i pokretljiviji od Rileta, Petkovica i Cvetkovica (ne znam kakav je Milosevic).  Svi ti Muslinovi igraci su bili seniorski i mladi reprezentativci, dok Bozovic ima bivseg seniorskog Lukovica i povremenog mladog (Ristica) a ostali nisu bili u reprezentaciji.

Link to comment

Potpuno su razlicite karakteristike igraca, osim formacije tesko da bi ista tu bilo slicno [a plus se nece desiti, jer Bozovic nece odustati od ovoga nikad]

Link to comment

Verovatno.  Bozovicev sistem je u prethodnoj sezoni dobro "radio".  Bozovic ce pokusati da ga popravi, dotera, usavrsi pre nego sto ce da digne ruke od njega i predje na 3-5-2.  Tako bi, uostalom, uradila vecina trenera.  Navijaci su malo nestrpljivi i cim nesto pocne da skripi hoce radikalne promene.  Trener nema taj luksuz.

Link to comment

Božovićev sistem je kritično zavisio od improvizacije i inspiracije Katajia, Luča, Grujana, Huga itd

 

Sad može samo da čeka da novi igrači počnu da igraju kao stari i da se posrnuli vrate u formu. Nema on tu mnogo šta da  popravlja

Link to comment

Mogo bi da ih nauci da se smisleno brane, kad je vec u napadu sve bazirano na individualnoj inspiraciji...

 

Kao bivsa stopercina, valjda se u to razume.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Samo da se razumemo, nisam protiv Ruiza, dapače. Bolji je od ostalih dovedenih letos. Ali očajno igra.

 

Mislim da je izvlačenje para pre svega Edson i slični transferi.

Link to comment

Božovićev sistem je kritično zavisio od improvizacije i inspiracije Katajia, Luča, Grujana, Huga itd

 

Sad može samo da čeka da novi igrači počnu da igraju kao stari i da se posrnuli vrate u formu. Nema on tu mnogo šta da  popravlja

Jeste.  Zato kada su svi redom otisli, a Hugo otisao u kanal, tim je neminovno poceo da proizvodi slabije rezultate.  Bilo koji tim na svetu kada izgubi svoje kreativne igrace i igrace koji prave razliku dozivece pad forme, bez obzira koliko dobar sistem igre trener uspeo da izgradi.  Pretpostavljam da danasnjem Zvezdinom timu trebaju kreativni igraci koji ce da zamene gorepobrojane i da tu spadaju Kanga, Ruiz, Mouce i Plavsa.   Pitanje je zasto njih cetvorica jos uvek to ne pokazuju na terenu. Jedna dobra stvar koja mi se cini da ide nabolje je igra odbrane; mislim da Lune igra bolje, da Le Talek i Petkovic igraju bolje.  Protiv Partizana, moj utisak je da je odbrana bila najbolji deo tima dok su manevar i napad totalno podbacili, prevenstveno jer im fale kreativci. 

Link to comment

Svakome treba vremena da se prilagodi, pogotovo ovima koji dolaze sa drugih kontinenata. I Kataiju je trebalo godinu dana da počne da igra. Retki su oni koji u prvoj polusezoni daju pun doprinos kao Hugo, ili od prve utakmice kao Donald

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...