Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Ja se izvinjavam sto se kao navijac krajnje nebitnog kluba upadam u diskusiju, al od kada ja pratim ovaj nas livadarski fudbal, kad, npr. igrac A ukliza u noge igracu B koji ima loptu, pipne prvo loptu pa pokosi igraca B to se NIKAD ali NIKAD ne sudi kao faul, pa makar mu ovaj polomio obe noge. "Strucnjaci" ovo obrazlazu sa "prvo je igrao loptom..". Meni malo tupavo ali tako je.

 

Ne znam da li se zajebavas ili ne, ali zavisno od slucaja itekako moze da bude i svirano je kao penal. Nebitno gde se igra, da li na nasim livadama ili EPL.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link or it didn't happen.

Erm, pravila kazu da postoji ogradjeni prostor gdje je svaki faul skoro siguran gol. Smisao toga je sam po sebi jasan. Nema veze da li je sprijecena izgledna akcija, ili je neko podapeo igraca koji je na samoj ivici sesnaesterca i krece da izlazi iz njega, nema veze ni da li ima loptu ili ne. Dovoljno je da ga faulira. 

 

Da li se to treba mjenjati, mozda. Ne sigurno u toj mjeri da se ostavi sudiji da cijeni namjeru ili koliko je ekipa ostecena, jer toliko slobode sudiji samo vodi vecim pritiscima i kuknjavi, ali sad je tako kako je. 

Link to comment

Da li se to treba mjenjati, mozda. Ne sigurno u toj mjeri da se ostavi sudiji da cijeni namjeru ili koliko je ekipa ostecena, jer toliko slobode sudiji samo vodi vecim pritiscima i kuknjavi, ali sad je tako kako je. 

 

Pazi, ne koliko je ekipa ostecena, nego da li je ostecena (nebitno u kolikoj meri, makar i minimalno, vrednosti su  1  ili 0). Za to nije potreban nikakav komplikovaniji decision making nego sto je to sad slucaj, pravila bi bila potpuno ista kao sad s tom razlikom sto bi bili onemoguceni random penali poput ovog danas.

Edited by IndridCold
Link to comment

Да, али овдје није било уклизавања и купљења. Контакт се десио након што је лопта избијена. Том аналогијом се прекршај без лопте не би кажњавао.

Izbijanje lopte i kontakt se desio u jednoj sekundi. Lepo se vidi da je bio blize lopti, isao da je izbije i onda je doslo do sudara. Sta je trebao da radi? Da razmislja da ce mozda da udari protivnickog igraca i da pusti loptu?

Kod uklizavanja ti u startu ides sa rizikom da mozda omasis loptu i polomis protivnika. Ovde je cista namera da se izbije lopta. Iako je, po meni, svako krljanje otvorenim djonom u protivnickog igraca, s namerom ili ne, dal prvo sutnuo loptu ili ne, faul.

 

Ne znam da li se zajebavas ili ne, ali zavisno od slucaja itekako moze da bude i svirano je kao penal. Nebitno gde se igra, da li na nasim livadama ili EPL.

Ja se stvarno ne secam da je ikada to svirano kao faul, mozda gresim. I kad je sviran, to se smatralo greskom sudije.

Link to comment

poslednji sudija koji je ovde iole valjao je bio zoran petrović. ovo ostalo sve čemer i jad. verujem da ima dobrih sudija, al im je problem što neće da saviju kičmu i onda tavore po nižim

ligama il jednostavno batale sve i posvete se normalnom životu

 

Da, bas je Mazic cemer i jad. :isuse:

Link to comment

Izbijanje lopte i kontakt se desio u jednoj sekundi. Lepo se vidi da je bio blize lopti, isao da je izbije i onda je doslo do sudara. Sta je trebao da radi? Da razmislja da ce mozda da udari protivnickog igraca i da pusti loptu?

Kod uklizavanja ti u startu ides sa rizikom da mozda omasis loptu i polomis protivnika. Ovde je cista namera da se izbije lopta. Iako je, po meni, svako krljanje otvorenim djonom u protivnickog igraca, s namerom ili ne, dal prvo sutnuo loptu ili ne, faul.

 

Ja se stvarno ne secam da je ikada to svirano kao faul, mozda gresim. I kad je sviran, to se smatralo greskom sudije.

 

Potpuno si u pravu. Samo sto se ovde rizik pokazao opravdanim, pa je zabo protivniku krampone u butinu. Kad dignes visoko nogu sa otvorenim djonom to je opasna igra. Kad jos pride i pogodis protivnika to je prekrsaj. Namera nije bitna za odredjivanje tehnicke kazne vec disciplinske. 

 

Sustina je da ne postoji situacija u kojoj je kontakt izmedju krampona jedne noge i butine druge noge na visini od metar i po nije faul.

 

EDIT: Ja ne mislim da je Radnicki "mali" klub, ili nebitan, naprotiv, ali neko moralisanje i zgrazavanje nad vecitima na ustrb kluba koji je nastao i funkcionise na isti ako ne i gori nacin me tera da odgovorim.

Edited by adasevic
Link to comment

Ako je isao djonom (kramponima) naravno da je faul bez obzira sto je prvo zakacio loptu. Mogao je prvo zakaciti loptu i ovako spucati u glavu (stomak, petu) opet je faul.

 

Cista situacija kao i ona kad je Real dobio igraca vise u LS u Mancesteru. U oba slucaja su sudije ispravno postupile...

Link to comment

Nadam se da ce Sikimic popasti barem 5 meceva zbog ovoga. Namjerno je zakacio golmana po faci ne bi li iznudio penal - vidi se iz aviona da je trazio kontakt...

Link to comment

 

Ja se stvarno ne secam da je ikada to svirano kao faul, mozda gresim. I kad je sviran, to se smatralo greskom sudije.

 

Znaci mislis da je ok da ja uklizam protivniku  i polomim mu nogu, samo ako prvo pipnem/izbijem loptu? Naravno da moze da se svira faul i svira se cesto. 

 

Razlika je samo u tome sto je jedna situacija kad dva igraca jure na loptu, pa jedan skine loptu a drugi padne nakon toga preko njega, a drugo je kad igrac koji je prvi stigao do lopte UDARI protivnika. 

Link to comment

Nadam se da ce Sikimic popasti barem 5 meceva zbog ovoga. Namjerno je zakacio golmana po faci ne bi li iznudio penal - vidi se iz aviona da je trazio kontakt...

 

Ne verujem da je namerno. Golman je vec imao loptu kad je on narpavio korak pre preskoka. Samo sto je poskocio ko da je Stimac umesto da lepo preskoci golmana. Da stvar bude grdja nije ga zakacio nogom kojom je pokusao da stigne do lopte, nego drugom... Bas ga je gadno udario... Minimalna kazna je 2 utakmcie za direktan crveni karton, ali posto je bio bas grub prekrsaj, dobice vise. I ja bih mu dao vecu kaznu, ali mislim da ce dobiti 4 utakmice...

Link to comment

Ne verujem da je namerno. Golman je vec imao loptu kad je on narpavio korak pre preskoka. Samo sto je poskocio ko da je Stimac umesto da lepo preskoci golmana. Da stvar bude grdja nije ga zakacio nogom kojom je pokusao da stigne do lopte, nego drugom... Bas ga je gadno udario... Minimalna kazna je 2 utakmcie za direktan crveni karton, ali posto je bio bas grub prekrsaj, dobice vise. I ja bih mu dao vecu kaznu, ali mislim da ce dobiti 4 utakmice...

 

Nisam mislio namjerno u smislu da je isao da udari protivnika vec da je trazio kontakt radi penala...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...