Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Šta je po tebi trebalo da uradi sudija u situaciji kad je svirao penal?

Don't feed the troll. Osnovna pravila ne zna al zna da je Radnicki pokraden.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam gledao tekmu, sudim po snimku ali... zašto je sudija morao da uradi bilo šta?

 

Pa zato sto mu je posao da dune u pistaljku kada kramponi kopacke jednog igraca zavrse u butini drugog igraca. 

 

Probaj da izmestis tu situaciju iz kaznenog prostora. Covek je ispucao loptu, a nakon toga je udario protivnickog igraca i na srecu ga nije ozbiljnije povredio. 

 

Slicno je i za Sikimicevu situaciju. On je hteo da preskoci glomana, nije svakako planirao da ga osakati, ali je ispalo vrlo gadno i taj neoprezan start je teze povredio golmana. Da nije bio bi samo zuti... 

 

EDIT: Ja nisam uopste usijan. Samo pokusavam da razjasnim ovo sto si pitao. Voljan sam da cujem i neko drugo vidjenje a da ne bude zasnovano na tome da je sudija pokrao Radnicki ;)

Edited by adasevic
Link to comment

Ok, ali meni ovo zaista ne deluje kao neka bespotrebno opasna igra.

Kako je trebalo da reaguje defanzivac, da se skloni? Pošto vremena da skloni nogu nije imao

Link to comment

Ok, ali meni ovo zaista ne deluje kao neka bespotrebno opasna igra.

Kako je trebalo da reaguje defanzivac, da se skloni? Pošto vremena da skloni nogu nije imao

 

Pa nije opasna igra. Opasna igra je kad dignes visoko nogu a ne udaris nikoga. Ali igrao si neoprezno i mogao si da ugrozis rivala. Tad se svira indirekt. Kada medjutim do kontakta dodje, onda nema opasne igre nego prekrsaja... 

 

Evo prebaci situaciju kod Sikime koji je dobio crveni - nije on hteo da uradi golmana, ali se zaleteo, i nespretno pokusao da ga preskoci. Nije uspeo i ubi coveka. Nije hteo, nije imao nameru, ail prosto je napravio brutalan faul. Slicno je i sa defanzivcem Pazara - isao je ostro, stigao prvi do lopte, ali nakon toga mogao da osakati Kangu. Srecom udario ga je tako da ga nije povredio. da je bilo malo nize ili vise, mogao je da mu sjebe koleno npr. Dakle start je bio neoprezan, a zavrsen je udarcem krampona u butinu.

Link to comment

Nisam gledao tekmu, ne znam šta je bilo sa sikimom. A kad sam rekao opasna igra mislio sam baš na to da mi start defanzivca ne deluje ni preterano oštro, ni neoprezno, ne da je sudija trebalo ili ne da svira opasnu igru.

 

U suštini mi deluje kao nesrećan sudar bez jasne krivice jedne ili druge strane, ali verovatno da grešim pošto sam očigledno u manjini.

 

Edit - zapravo sam bliži radniku da je kanga taj koji je ispao neoprezniji u ovoj situaciji, ali reko da ne zakuvavam previše

Edited by Ruxin
Link to comment

o ovom penalu se diskutuje samo zato što neko ko redovno prati ovo takmičenje može da vidi i mali milion sličnih faulova na koji sudija samo odmahne rukom

 

 

 

sikimić je budala sa manjkom mozga u glavi. kod ovog faula se nije videla ni najmanja njegova želja da duel, koji je evidentno golman već dobio, izbegne. da je imao bilo kakvu nameru da ne povredi golmana on bi tu levu nogu pokušao da podignem bar par cm, i izbegne golmanovu glavu koja je na zemlji.

kopačka bolida je 3cm od zemlje, završava korak bez želje da izbegne udarac. jasno kao dan.

 

kao što je bilo jasno da štoper np-a nije imao nameru da posle ispucavanja skloni nogu, i ne zakači fudbalera zvezde.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Po mom misljenju ovo je obican nesrecan sudar. Ovaj nije imao kad da skloni nogu posle ispucavanja, a ovaj se zaleteo.

 

Naravno, ne znaci da sam u pravu, samo prosto nikad nisam video ovakav penal.

Edited by IndridCold
Link to comment

Po mom misljenju ovo je obican nesrecan sudar. Ovaj nije imao kad da skloni nogu posle ispucavanja, a ovaj se zaleteo.

 

Naravno, ne znaci da sam u pravu, samo prosto nikad nisam video ovakav penal.

 

I sudar Sikimica i golmana Zecevica je nesrecan sudar, sa mnogo tezim epilogom po udarenog igraca. Upravo to i jeste poenta sankcionisanja takvih situacija, da igraci vise paze na bezbednost protivnika. Jbg, u trenutku udara igrac Pazara drzi nogu u visini grudi kange tako da su kramponi okrenuti  ka Kangi. Sreca je da je i Kanga skocio, pa ga je udario u butinu a ne u grudi ili mosnice... 

 

Sustina je da koliko glup prekrsaj bio, on postoji. Sudar je dozvoljen, desava se, ali kad se sudare kramponi i butina, onda se to zove faul :) Ozbiljno, da su se sudarili telima, bio bi kontra faul, tako da je bitam detalj to kakav je kontak bio...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...