Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Kako igra Kanga?

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

 

on je ocigledno igrac za utakmice protiv jacih protivnika. kad primi loptu ledjima okrenut ka golu ume da je drzi u nedogled, ali ne zna od takve situacije da napravi nesto konkretnije. kad napada licem ka golu ume da ubaci loptu iza protivnickih stopera, al to je situacija koja se cesce desava kad igras na kontru ili polu kontru. drugim recima, za nasu ligu i nije bio neophodan, al u evropi bi mogao da pokaze svasta. jedino st prvo moramo da se plasiramo u tu evropu...

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Заслужено водите, али и поред тога ми је драго што је Раднички нападао и играо отворено од самог почетка. Ако ништа друго не делујемо као већина лиге када игра против вас или комшија.

Nemate potrebe da se izvinjavate.  Ja sam samo hteo da kazem da u dosadasnjih pet kola ni jedan tim nije "parkirao autobus" protiv Zvezde.  Sto je dobro za JSL jer su utakmice mnogo zanimljivije.

Link to comment

Kanga je dobar igrac, odlicna tehnika, puno trci, ali njegov ucinak prestaje cim izgubi loptu.  Jednostavno ne trudi se da izgubljenu loptu povrati niti da ucestvuje u odbrani.  Drugi poblem je sto retko sutira na gol, a protiv Ludogoreca se videlo da ume i to dobro.  Doduse i Katai retko pomaze odbrani i ne bori se za izgubljenu loptu, ali Katai je fudbalski genije a Kanaga samo dobar igrac.

Link to comment

on je ocigledno igrac za utakmice protiv jacih protivnika. kad primi loptu ledjima okrenut ka golu ume da je drzi u nedogled, ali ne zna od takve situacije da napravi nesto konkretnije. kad napada licem ka golu ume da ubaci loptu iza protivnickih stopera, al to je situacija koja se cesce desava kad igras na kontru ili polu kontru. drugim recima, za nasu ligu i nije bio neophodan, al u evropi bi mogao da pokaze svasta. jedino st prvo moramo da se plasiramo u tu evropu...

Ovo je i moj utisak. izgleda da sam prenaglio u proceni da ce on biti bolja kupovina od Evandra. Ali videcemo jos dok se uklopi ceo ovaj tim.

 

Na osnovu ove utakmice pretpostavljam da protiv Sasuola igraju : Kahriman, Cvetkovic, Fibel, Le Talek, Ristic - Poletanovic,Donald, Katai - Mouce, Ruiz - Hugo

Bila bi steta da nemamo priliku da odgledamo ove igrace u jos barem 6 evropskih utakmica. Jebite se zabari :D 

Link to comment

Ovo je i moj utisak. izgleda da sam prenaglio u proceni da ce on biti bolja kupovina od Evandra. Ali videcemo jos dok se uklopi ceo ovaj tim.

 

Na osnovu ove utakmice pretpostavljam da protiv Sasuola igraju : Kahriman, Cvetkovic, Fibel, Le Talek, Ristic - Poletanovic,Donald, Katai - Mouce, Ruiz - Hugo

Bila bi steta da nemamo priliku da odgledamo ove igrace u jos barem 6 evropskih utakmica. Jebite se zabari :D

Evandro je za njega Katai.

 

A sto se sastava tice samo bih Petkovica stavio umesto Cveleta.

Edited by ljuba1
Link to comment

on je ocigledno igrac za utakmice protiv jacih protivnika. kad primi loptu ledjima okrenut ka golu ume da je drzi u nedogled, ali ne zna od takve situacije da napravi nesto konkretnije. kad napada licem ka golu ume da ubaci loptu iza protivnickih stopera, al to je situacija koja se cesce desava kad igras na kontru ili polu kontru. drugim recima, za nasu ligu i nije bio neophodan, al u evropi bi mogao da pokaze svasta. jedino st prvo moramo da se plasiramo u tu evropu...

Meni se cini da su nam sva ofanzivna pojacanja [ili barem skoro sva] pogodnija za kontre, ne samo Kanga. 

Link to comment

Sva pojacanja koji su do sada igrali suse pokazali dobri.  Neki su u slabijoj formi, ali svi pokazuju kvalitet.  Meni su najprijatnije iznenadjenje Ruiz i Poletanovic.  Ovaj prvi je dosao naizgled nespreman, ali posle 2-3 utakmice usao je u ritam.  Ono sto nisam ocekivao od Ruiza je njegova dobra igra u odbrani.  Zna Bozovic da odabere igrace i zna da ih dobro i relativno brzo uklopi u tim. 

Link to comment

Malo sam se plasio te tekme jer sam mislio da ce igraci mislima biti u Italiji, plus kombinovan sastav. Ali su ipak dobro odigrali mada je Radnicki bio bas los. Izgleda sam jedini kome se Ruiz ne svidja. Fino sto je aktivan u oba pravca ali u napadu je za sad jos uvek dosta los. Sutira i kad treba i kad ne treba, donosi lose odluke, ne secam se da je jednom predriblao igraca, danas je promasio 1 na 1 sa golmanom... Ne znam koliko bolje moze od ovoga, nadam se da mnogo.

Link to comment

Meni Radnicki nije delovao toliko lose.  Kada bi ih uporedio sa ostala 4 tima sa kojima je Zvezda igrala do sada u prvenstvu, jedino je Mladost iz Lucana delovala bolje.  Igra Radnickog je predvidiva i ogranicena tako da ako protivnik moze da parira toj igri (prakticno da kontrolise Stojanovica), onda je utakmicu dobio.  Ako  dozvole Stojanovicu da kreira igru, onda Radnicki dobija.

Link to comment

Lakše od očekivanog. Mogli smo i ubedljivije. Primenjujemo prilično široku rotaciju, ali u slučaju prolaska u LE i odlaska Kataija i Vieire, moramo dovesti pored centarfora još jednog krilnog igrača. Srnić u kontra ritmu, možda je mogao danas da proba da povrati Mouchea pre nego što se "uhvatio" za Sikimića.

Link to comment

Cestitke na zasluzenoj pobedi, kao navijac Radnickog odavno na Cairu nisam video ekipu sa tako dobrim napadackim potencijalom, Katai i Kanga odskacu sa znanjem, mada su ovog drugog malo i bojkotovali saigraci, ali vam je odbrana kriminalna, na iznenadjenje Ristic cak tu odskocio, Petkovic smesan igrac. Utisak svih sa stadiona je da vam nije trebala pomoc Glodjovica koji je dobio par flasa pri izlazu sa stadiona

Link to comment

Dobra utkamica, usli smo bas kako treba u mec i donekle je steta sto je iskljucen Bulatovic jer je to bio kraj meca. Posle toga rutinsko odradjivanje, da je ostao igrali bi i mi ozbiljnije malo duze. 

 

Radnicki skroz drugaciji nego prethodnih sezona. Sem pomenutog Bulatovica svi ostali igraci su baas lagani i mekani. Pristojno brzi i sa solidnom tehnikom, a ne mesari... Nemaju kvalitet da se suprotstave raspoozenoj Zvezdi, ali su pokusali da igraju fudbal i imali su par finih sansi. Crveni Bulatovica skolski. Prvi je dobio za klizeci sa ledja u kontri Zvezde nad Ruizom, a drugi opet na Ruizu gde ga je zaustavio kad je ovaj nanizao par igraca. Nema tu prostora za kenjanje Glodjovicu. Fibel je npr. drugi karton dobio zasluzeno, dok ej prvi bio malo prestrog. Mada on cesto pravi faulove pa je mozda i to bio razlog za prvi karton. Intresantno je da je i igrac Vozdovca u proslom kolu dobio crveni zbog starta nad Ruizom (skoro preslikan prvi Bulatovicev karton). 

 

Ruiz moze jos mnogo bolje. On ima odlican sut, koji jos nismo videli. Pored dobre odbrane meni se svidja njegov pregled igre. Svaki pas mu je najbolje resenje, cak i ako nekad ne prodje, mada cesto prolaze. Odlicno menja stranu a pride je i brz  igra odbranu... Bice on top pojacanje, tj. vec je. 

 

Za Kataija nema sta da se kaze. Covek je za ove prostore madjionicar. Nadam se da Muslin gleda ovo, jer skoro nije imalo ovoliko toga da se vidi... Protiv Zabara ce verovatno igrati ovaj najavljeni sastav, sa jedinom dilemom Srnic/Mouce. Ja bih Argentinca, a realno i Petka pre Cvetka. Srnic je bas u kanalu. Nece ga pa ga nece. Danas se ispromasivao za sve pare...

 

Kako god bilo, bice intrsantan okrsaj sa Sasuolom... 

 

Raduje i sto je Hugo u formi. On igra sjajno  kad je gusto. Cim imamo neki opusten rezultat krece da srlja i komplikuje. Ali presing koji igra na protivnicku odbranu je nesto sto nam daje mnogo toga. Recimo da nam je to falilo protiv Bugara mozda i najvise. 

Link to comment

Iskren da budem, meni je pravo iznenadjenje kako Fibel tek sada dobija crveni i sto jos nije napravio penal. On je spor i to pokusava da neutralise uklizavanjem koje je cesto preostro, pa cak i ako stigne prvo do lopte, sudije mu sviraju zbog opasne igre prekrsaj. Odlicna stvar je sto je juce dobio crveni da malo ohladi glavu pred Sasuolo. I protiv Valete i protiv Ludogoreca je imao uklizavanja u nasem sesnaestercu koja su bila na ivici faula. Sve manje mi se on dopada kako prolazi vreme, on nam je najlosije pojacanje cini mi se.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...