Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Olako se zaboravlja na šta je klub ličio pre samo nekoliko godina.

 

Klub je u manje-vise istom kurcu u kojem je bio, istina nesto manjem, a u tom kurcu ce ostati kao i svi drugi srpski klubovi dok se nesto znacajno ne promeni na nivou drzave. Druigim recima - nikad. Medjutim ono sto se bitno razlikuje je fudbal koji Zvezda igra pod Bozovicem, uz sve manjkavosti i Grofovu neverovatnu fascinaciju Sikimicem. Ovo je prva Zvezdina ekipa u poslednjih deset godina u kojoj actually primetis igraca koji ne zna s loptom jer odskace od ostatka ekipe. Robi je bio na putu da postigne isto ali je imao debilne mafijase u upravi docim Grof ima mafijase koji bar nisu debili.

 

Mislim da je glavni problem u tome sto vecina navijaca uopste ne razmislja o protivniku vec samo o tome sta Zvezdina ekipa treba da igra, koliko napadacki moze da proizvede i kako izgleda s loptom. To ima nekog smisla u nasem prvenstvu, zato i ovako sarena ekipa koja je igrala sinoc moze da igra solidan fudbal i da pobedjuje, ali za evropske prilike Zvezda vise nije ni taj tim, ni taj klub da moze da igra ni u jednoj fazi evropskih takmicenja kao da se protivnik ne pita nista. Mi smo tim u kojem kapiten izvesnog Ludogoreca, nebitnog mafijaskog kluba iz bugarske provincije, vidi tim za klasu ispod njegovog i verovatno je u pravu, posto to koliko on para prima kao jedan od dva ili tri Bugara u timu bilo koji igrac Zvezde moze samo da dobije kad ga Zvezda proda.

 

Duga je to prica za ove sitne sate, nismo mi propali ni preksinoc ni kad je Bozovic dosao za trenera, ali ko ne vidi kvalitet na terenu u odnosu na ko zna koliko prethodnih godina onda taj stvarno ne zna sta gleda. Proci ce jos dosta vremena pre nego sto Zvezda ne bude autsajder u trecem kolu kvalifikacija za evropska takmicenja, a to je posledica rada slavnih Bozovicevih prethodnika, sto u kancelarijama, sto na trenerskoj klupi.

Link to comment

Jako sam voleo da pikam PES u onoj postavi : Stamenkovic, Ninkov, Brigel, Vilotic, Psiholjub, Guma, Savio, Kadu, Lazetic, Lekic, Perovic, honorable mentions Reljic, Tutoric, Trifunovic, Jevtic, Vujadin, Blazic, Lazovic.

 

Te sezone je Zonpi protiv BSK Borce u jednom trenutku igrao sa 4 centarhalfa, dva beka i dva zadnja vezna. Tales from the golden era.  :ziga:

Link to comment

Daj, bre, covece, batali me s tom pricom. Gledao sam i ja te utakmice kad smo gazili najjace evropske ekipe pa sta. Drugo vreme, drugi uslovi, drugi klub. Boli mene ona stvar za Bozovica ali cinjenica je da Zvezda bira igrace i igra fudbal kakav nije igrala ko zna otkad, mozda samo na momente pod Robijem. "Napunimo" Metalac sa 3:1 na svom terenu i odmah smo fudbalska velesila na pomen cijeg imena Realu i Bajernu gace same spadaju. A to sto sam veceras izbrojao bar cetiri situacije gde nas je samo jedan pas Metalca delio od primljenog gola, pas koji oni ne umeju da izvedu ali Bugari itekako umeju, i sto su momci iz Milanovca imali dve mrtve sanse u prvih deset minuta, to cemo zanemariti da bismo ispredali bajke o fenomenalnoj igri koja je oduvala muceni Metalac s terena.

 

Znam da gledas dugo fudbal i znam da ga poznajes, ovo sto pises cu otpisati na licnu pizmu prema Bozovicu koja prati tvoje postove od dana kad je covek seo na nasu klupu. Realnost te demantovala, jebi ga, nisi ni prvi ni poslednji kojem se to desilo. Deal with it. A realnost je da smo napravili ne jedan vec dva odlicna tima za nase prilike, da smo sposobni za razne nivoe fudbala i razne protivnike, da imamo finu sansu da napravimo u Evropi nesto sto nismo odavno, a i ako ne napravimo imamo osigurac u vidu prodaja koje nece previse poremetiti tim. Mozes ti da pamtis ta vremena od pre 30 godina ali nemoj ni da zaboravis vreme od pre 10 godina. Ako nista drugo, to vreme je blize i primerenije uslovima u kojima Zvezda posluje i zivi. Jebo te, ovde se ratovi vode oko toga da li treba da igramo sa jednim ili dva defanzivno orijentisana igraca u manevru a do juce smo na prste jedne ruke brojali prvotimce koji znaju da ustopuju pas po zemlji duzi od dva metra.

 

 

Kucao sam duži tekst ali mi je nestao. Sad ukratko...apsolutno se slažem da je ovo najbolji tim u poslednjih 20 god. Svaki pojedinac od juče bi bio kandidat za Zvezdinu zvezdu u Pižonovoj eri. Ako je grof zaslužan a mislim da je najzaslužniji onda svaka čast i dao bi mu ulogu sportskog direktora doživotno uprkos očiglednim Rajo uticajem. Nebitno. Isto se slažem da odskaču pojedinci koji ne znaju a ti isti pojedinci poput Sikimića su bili igrači oko kojih se sve vrtelo u prosečnom Voždovcu. Zbog toga se nerviram što našu ligu igramo cele godine na sličnom nivou kao Pižon i ostali batađoristi. Imamo ferari za naše uslove al ga vozimo 20 izbegavajući rupe. Pa majku mu nek i izleti iz neke krivine (ako Luković zasere) ali će se vratiti i prestići sve za 20 min ozbiljnije vožnje.

 

Za evropu se trebamo prilagođavati. Nisam za frontalne napade jer nismo ih igrali ni ovde pa što bi tamo. Za Bugare ono što sam mislio pre to mislim i sad. Visok presing prvih 15min čekajući grešku i povlačenje na 40muz OBAVEZU pasa unapred ka centarforu ili bokovima čim se oduzme lopta. i Tako ponavljati. Svako "pametno" branjenje na 30m od gola dovodi do toga da niko ne čuva igrača nego prostor, da imaju šansu svaki napad a da mi ne možemo stvoriti opasnost napred. Eto, tako bi igrao u Razgradu a tako bi igrao i u Beogradu. Utakmica u Razgradu je pokazala da je to normalan pristup. U prvom na odbrani od 30m čovek je sam primao lotu pored naših 6-7 i dao gol. Nismo stvorili šansu prvo pol a njima je svaki napad bio opasan. U drugom jedan smisleni pas Cvetkovića unapred je bio dovoljan za gol a presing gde je donald oduzeo lotu bio dovoljan za drugi gol. Dakle par normalnosti je bilo dovoljno da ovaj tim izgleda kao Ferari i za bugarske puteve. Ali trener to treba da kaže i traži. Nemoguće je da Cvetko može da izbaci igrača a Donald, La telek i Kanga ne mogu. Ali PRVI pas mora da ide napred a ne alibi na stranu i unazad.

Edited by dukan
Link to comment

I da dodam nešto u vezi razgovora sa Grofom od pre godinu dana u prilog tome da čovek ima viziju sa kojom se doduše ne slažem iako je legitimna. Na moju primedbu da imamo malo igrača napred u završnici i da srednji red mora pomoći krilu tj da se bar ponudi i da se naprave trouglovi ili bar opcije ali bez učešća Huga jer on mora biti u završnici, on je rekao da se ne slaže i da mu je cilj da Katai ili Srnić (koji je tek došao, vereda nije pominjao) ostanu sami i reše situacije 1 na 1. Pitao sam koliko će se to puta desiti kad igramo protiv bunkera, odgovorio je sačekaćemo, jednom dvaput je dovoljno.

 

Ako se gleda sa aspekta bugara tamo Katai je to uradio i čovek ide na to. Uprkos tome ne slažem se sa tim pristupom jer mi je neprirodno da igram sat i po fudbala čekajući da neko ko može da reši ostane sam. To nije sistemski fudbal. Ako reši odmah  upadne uoči i brzo se proda. Onda šta? da čekamo Srnić da uradi nešto onako? Pa Da stavimo 2 bandere ne bi ih zaobišao na putu do gola. Na stranu što oni za sat i po mogu onakvi imati 19 šuteva na gol.

Link to comment

Za evropu se trebamo prilagođavati. Nisam za frontalne napade jer nismo ih igrali ni ovde pa što bi tamo. Za Bugare ono što sam mislio pre to mislim i sad. Visok presing prvih 15min čekajući grešku i povlačenje na 40muz OBAVEZU pasa unapred ka centarforu ili bokovima čim se oduzme lopta. i Tako ponavljati. Svako "pametno" branjenje na 30m od gola dovodi do toga da niko ne čuva igrača nego prostor, da imaju šansu svaki napad a da mi ne možemo stvoriti opasnost napred. Eto, tako bi igrao u Razgradu a tako bi igrao i u Beogradu.

 

S ovim se slazem. Nama nije problem to sto igraju i Donald i Le Talek vec to sto ih ne koristimo na pravi nacin. Mislim da kljucni problem u Zvezdinoj igri polazi iz zadnje linije, pre svega u tome sto se Lukovic pokazao vecom kantom nego sto je bilo ko ocekivao. Nama je tu neophodan stoper koji ce imati kontrolu prostora ispred sebe, koji ume da posalje pas po dubini i/ili iznese loptu, nesto sto je Lukovic radio dosta dobro dok je bio igrac a ne bivsi igrac. Krace receno, fali nam Belodedic like tip igraca, korektor zadnje linije. Posto mi to nemamo, plus nam neki bocni igraci napred slabo kapiraju obaveznu igru (ili iz raznih razloga ne mogu da je igraju), preveliki je pritisak na taj dvojac ispred odbrane zbog cega oni igraju konzervativno, ziheraski i, sto je najgore, previse blizu jedan drugom.

 

Ni Donald ni Le Talek nisu klasicni zadnji vezni igraci kakve mi obicno proizvodimo, u pitanju su moderni veznjaci sa velikim radijusom kretanja, snazni, pokretljivi i potencijalno vrlo opasni u napadu jer umeju da se ubace iz drugog plana i odatle daju dobar pas, sutnu ili nalete na povratnu loptu. Pri cemu su obojica fizicki veoma sposobni igraci koji mogu da istrce boga oca. Medjutim, da bi oni mogli da se iskoriste na pravi nacin mora ostatak tima automatski da koriguje poziciju i popuni prostor iza njihovih ledja cim jedan od njih izadje iz bloka, nesto slicno onome sto je sinoc radio Ruiz. Umesto toga mi imamo stopere koji se ne pomeraju napred, krila koja ne prepoznaju kad treba da izadju iz igrackog sablona i bekove koji ne umeju da napadnu dugu loptu, tako da svaki izlazak Donalda i Le Taleka bilo da bi ucestvovali u napadackoj akciji ili visokom presingu iza njihovih ledja ostavlja krater koji ekipe koriste da preskakanjem igre promene situaciju na terenu i napadnu nasih par igraca pozadi najmanje istim brojem napadaca, ponekad cak i sa vise njih nego sto mi imamo pozadi.

 

Moja najveca zamerka na Grofov racun (ako izuzmemo "Sikima fetish") je njegova konzervativnost, on kalkulise sa manama svojih igraca umesto da ih ispravlja, a kad mu je kalkulacija preskupa dovodi druge igrace. Mi nemamo taj luksuz jer nemamo te pare, plus igraci ne napreduju jer ih izgleda niko ne tera da rade na onome u cemu su slabiji. Neke stvari ne mogu da se isprave, Donald ce uvek biti spor i ostace spor, ali recimo kod Kataija, Kange, Plavsica, Srnica mnoge stvari mogu da se isprave cisto automatizacijom taktickih zadataka na treninzima. U Bugarskoj je Katai igrao u spicu a Plavsic sedeo na klupi ne zbog neke Grofove virtuozne taktike vec iskljucivo zbog toga sto se on bojao da ce mu inace odlicni bugarski bekovi napraviti picvajz ako Katai i Plavsic, koji su nemocni i neodgovorni u odbrani, budu igrali na svojim nominalnim pozicijama. S obzirom na to da je klub na iglama da prodje Ludogorec zbog para ja apsolutno razumem da Grof nece da rizikuje nista ali kad pravis ekipu u strahu od toga gde si supalj i na osnovu kvaliteta protivnika (sto je, da se razumemo, legitimno) dodjes u situaciju da ti ne igraju najbolji igraci vec oni koji najbolje mogu da neutralisu kvalitet protivnika. I to je citava misterija pojavljivanja Srnica kao i insistiranja na dvojcu Donald - Le Talek na terenu u Razgradu i uopste.

 

Mnogo nam fali taj vodja na terenu koji bi igrao u zadnjoj liniji, neko ko ima autoritet i znanje da rasporedi igrace, podvikne kad padne koncentracija i pokrpi gde treba da se pokrpi. Negde to radi golman, negde stoper, a mi smo upravo na tim pozicijama najtanji.

Link to comment

Tog stopera tipa Belodedic bi mogao LeTalek da odigra, cini mi se bez problema.

Ima znanje, pregled igre, pravovremeni i start i pas, ima samopouzdanje... I govori francuski sto bi problem u komunikaciji sa Fibelom smanjio na 0.

Link to comment

Nekoliko dodatnih utisaka nakon snimka prvog poluvremena.

 

1. Do kiksa je Lukovic bio duplo bolji od Rendulica ali ima neverovatne ispade, u periodu izmedju 21. i 24, minuta uspeo je cak tri puta bez pritiska i nicim izazvan da prosto preda loptu igracima Metalca.

2. Poletanovic je odigrao odlicnu utakmicu.

3. Petkovic je jedno sto puta bolji igrac od Cvetkovica ali i za njega vazi isto sto i za Lukovica, ima neverovatne brainfartove tokom utakmice.

Link to comment

Tog stopera tipa Belodedic bi mogao LeTalek da odigra, cini mi se bez problema.

Ima znanje, pregled igre, pravovremeni i start i pas, ima samopouzdanje... I govori francuski sto bi problem u komunikaciji sa Fibelom smanjio na 0.

 

Le Talek je nama strasno bitan igrac tacno tu gde inace igra, covek obavlja ogroman posao. U Razgradu je po meni bio igrac utakmice jer je najboljeg i najznacajnijeg igraca Ludogoreca Marselinja totalno iskljucio iz utakmice. Marselinjo je izveo dva prekida (lose) i dao jednu loptu u prostor iz kojeg je mogla da se izrodi neka sansa i to je sve sto je uradio na utakmici. Zahvaljujuci tome iz utakmice su automatski ispali i Ludogorecovi krilni igraci koji su im najjace oruzje. Mi smo na kraju primili golove zbog dve tehnicke greske a ne zato sto je Ludogorec ne znam kakve situacije napravio iz igre. Le Talek je zrtva nedostatka znanja vecine navijaca koji gledaju utakmice. Sto puta sam procitao recenice tipa "on je odlican igrac ali nama ne treba", kao da Zvezda ima 20 odlicnih igraca pa nam, eto, taj jedan nije potreban jer se takticki ne uklapa. To su, naravno, gluposti.

 

Sto se njegove selidbe na stopera tice, nije da on to ne moze da igra ali nisam pristalica da se igracima nasilno menjaju pozicije jer tim ima problem na toj poziciji, narocito ako taj igrac na drugoj poziciji igra bolje. Moze deo utakmice ili jedna cela utakmica u zavisnosti od nekih akutnih situacija i to je sve. Prelazni rok jos traje i ako prodjemo Ludogorec siguran sam da ce Terzic i Bozovic dovesti stopera kojem je ta pozicija opis radnog mesta, za sada ostaje da to krpimo onim sto imamo. Ako ne prodjemo, ne bi me zacudilo da prodamo i Donalda i Le Taleka, narocito ako Babunski i Poletanovic nastave da igraju kao sto su igrali sinoc.

Link to comment

Ja ne razumem zasto u prvenstvu nema barem 2 klinca na klupi pa kad je 3:0 na 20 minuta do kraja da njih ubacuje. Ne vidim sta moze Sikira™ sto ne moze Joveljic u 20 minuta u resenoj utakmici. Ovakav pristup ce da nas kosta na duze staze.

Link to comment

Pa ne zna on pre utakmice dal ce u 70om da vodi 3:0 il ce da juri 0:2... Jbg, ne moze ijare i pare.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Ja ne razumem zasto u prvenstvu nema barem 2 klinca na klupi pa kad je 3:0 na 20 minuta do kraja da njih ubacuje. Ne vidim sta moze Sikira™ sto ne moze Joveljic u 20 minuta u resenoj utakmici. Ovakav pristup ce da nas kosta na duze staze.

Pa ne moze da eksperimentise sa junosama na pocetku prvenstva i kvalifikacija za UEFA takmicenje, pogotvo kada u rezervi ima buljuk dobrih seniorskih igraca.

Link to comment

pa zato sam i rekao da stavi dva klinca na klupu a ne 5 klinaca.

 

A ovo da ne moze sa junosama je smeso. Dokazano prosle sezone da moze i sa Grujicem i sa Jovanovicem pa i Jovicem i Rajkovicem. Koliko su godina imali Perica i Deki kad dodjose na Kajzerslauteren. Sreca njihova pa su stasavali u to vreme., Danas bi isli u Bezaniju na kaljenje.

 

Ne trazi niko da budu nosioci igre ili da imaju veliku minutazu. Al ne moze niko da me ubedi da nije juce moglo da se da koji minut klincima. Nije LaTellac morao da ulazi niti Sikimic. Proslo prolece imali smo +30 pa su igrali Andjelokovic i Gavric. Ne brinem nacicete i za to bezvezne izgovore.

Link to comment

Ja ne razumem zasto u prvenstvu nema barem 2 klinca na klupi pa kad je 3:0 na 20 minuta do kraja da njih ubacuje. Ne vidim sta moze Sikira™ sto ne moze Joveljic u 20 minuta u resenoj utakmici. Ovakav pristup ce da nas kosta na duze staze.

 

Mozda i do obdanista da skokne da vidi sta ima da se probere.

Link to comment

Prvo: Jovanovic, Grujic i Rajkovic su imali iza sebe svetsko prvenstvo na kome su pokazali kvalitet i stekli iskustvo; Jovic, koji je pre njih poceo da igra u prvom timu, nije otisao na svetsko prvenstvo, sto se odrazilo i na njegovu igru i status u timu.  Ditto za Ristica.

 

Drugo: Izbor dobrih igraca u seniorskom timu prosle godine bio je oskudan tako da su pomenuti omladinci imali laksi put do startnih 11.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...