Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Šta će nam izmene za sve pozicije u odbrani? Nemoj mi samo reći zbog povrede, jer bi onda trebali da imamo po još jednog štopera, zlu ne trebalo. Ima polivalentne igrače koji mogu da menjaju pozicije, a na klupi drži Petkovića koji će ući samo ako se povredi Cvetković. S druge strane, povredu Cvetkovića može da krpi sa igračima iz postave, a daje sebi opciju sa još jednim veznim fudbalerom. Uostalom, najviše se troše vezni fudbaleri, najčešće se menjaju zbog potrošnje. Cele prošle sezone je radio istu stvar, držao je Anđelkovića i Cvetkovića na klupi da hvataju zjale, čekajući "povredu". Povreda je došla u poslednjem meču sezone na proslavi titule.

 

Mi smo igrali sa nominalno tri krila, od kojih je jedan igrao kao špic i tri vezna fudbalera (jedan ofanzivan, dva box 2 box). Na klupi imaš dva špica, krilo i defanzivce. Neka bude da je ovo bila taktička zamisao, zašto nije bilo Plavšića ni u jednom meču protiv La Vallete, jel je i tada bila taktika i nije mu bio potreban. Nađi mi jedan klub na svetu koji nema ni jednog veznog fudbalera na klupi i ja ću da izađem iz ove rasprave. Ne krila, ne špiceve, već igrače koji pokrivaju centralno u vezi, pri čemu me ne interesuje ko može da to odigra iz postojećeg kadra na terenu centralno, već neko ko može svež da donese nešto u igri, bilo ofanzivno bilo defanzivno. Na tri meča u Evropi, trojka je odigrala punu minutažu sem garbage time-a u Beogradu kada je Kangu zamenio par minuta pre kraja Ruizom i prebacio Kataija na par minuta u vezu.

 

Rasprava sa zapadom je zbog izvođenja Plavišića, a ne uvođenja Vieire.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta će nam izmene za sve pozicije u odbrani? Nemoj mi samo reći zbog povrede, jer bi onda trebali da imamo po još jednog štopera, zlu ne trebalo. Ima polivalentne igrače koji mogu da menjaju pozicije, a na klupi drži Petkovića koji će ući samo ako se povredi Cvetković. S druge strane, povredu Cvetkovića može da krpi sa igračima iz postave, a daje sebi opciju sa još jednim veznim fudbalerom. Uostalom, najviše se troše vezni fudbaleri, najčešće se menjaju zbog potrošnje. Cele prošle sezone je radio istu stvar, držao je Anđelkovića i Cvetkovića na klupi da hvataju zjale, čekajući "povredu". Povreda je došla u poslednjem meču sezone na proslavi titule.

 

Mi smo igrali sa nominalno tri krila, od kojih je jedan igrao kao špic i tri vezna fudbalera (jedan ofanzivan, dva box 2 box). Na klupi imaš dva špica, krilo i defanzivce. Neka bude da je ovo bila taktička zamisao, zašto nije bilo Plavšića ni u jednom meču protiv La Vallete, jel je i tada bila taktika i nije mu bio potreban. Nađi mi jedan klub na svetu koji nema ni jednog veznog fudbalera na klupi i ja ću da izađem iz ove rasprave. Ne krila, ne špiceve, već igrače koji pokrivaju centralno u vezi, pri čemu me ne interesuje ko može da to odigra iz postojećeg kadra na terenu centralno, već neko ko može svež da donese nešto u igri, bilo ofanzivno bilo defanzivno. Na tri meča u Evropi, trojka je odigrala punu minutažu sem garbage time-a u Beogradu kada je Kangu zamenio par minuta pre kraja Ruizom i prebacio Kataija na par minuta u vezu.

 

Rasprava sa zapadom je zbog izvođenja Plavišića, a ne uvođenja Vieire.

 

Ponovicu po stoti put, to koliko igraca ima u vezi nema veze ni sa cim, Plavsic je jedino mogao da igra umesto Kange ili Kataija a tu bi, s obzirom na kompoziciju ekipe, Bozovic jedino menjao u slucaju povrede i to bi menjao Vieirom. Plavsic ne moze da igra u manevru ili na krilu u ovakvim utakmicama jer je beskoristan u odbrani. Eventualno bi moglo da se postavi pitanje zasto, recimo, Poletanovic nije bio na klupi ali nije bilo ama bas nikakvog taktickog rezona da Plavsic bude medju rezervama osim, eto, da se kaze da je bio na klupi. Da se, ne daj Boze, povredio Donald ili Le Talek usao bi Ristic i to je to. Sto ce reci da nije tacno da nismo imali na klupi igraca koji nije igrao u veznom redu.

Edited by harper
Link to comment

Mislim da su zamene za sve pozicije u odbrani bile ne zbog opasnosti od povrede, vec zbog manjka kvaliteta na svim pozicijama u odbrani.  Moj laicki izbor bi bio Poletanovic pre Sikimica i Plavsic pre Ruiza.  Medjutim, Bozovic je sef i njegov izbor, pogotovo s obzirom na rezultat i prikazanu igru prihvatam.

 

Koji god da je razlog, rasprava sa zapadom je bila nepotrebna i neprilicna.

Link to comment

Kangi nakon dva meča u timu više nije potrebna ni izmena na klupi. Mada je i sa 0 mečeva imao tu čast.

 

Umesto da pričamo kako nam je trener avangardan i da se oslanja na polivalentnost ofanzivnih igrača, drago nam je što su nam defanzivci polivalentni. Umesto da na klupi nemamo ni jednog defanzivca sem Ristića, jer Le Tallec može da odigra i štopera i beka u slučaju potrebe, a verujem ni da Donaldu ništa ne bi nedostajalo kao štoperu, a da mesta na klupi umesto Lukovića i Petkovića popunjavaju Poletanović i Plavšić, ovde dobijam opravdanje zašto smo jedini klub na svetu koji ulazi u mečeve bez izmene u veznom redu. Ovo prilagođavanje se pogotovo odnosi na mečeve u kojima smo kvalitetniji rival.

Link to comment

Moze i Srnic na beka itd...

 

Citava ova diskusija je samo zbog Sikimic fetisha koji nas trener ocigledno ima. Ne samo da to beskorisno drvo zauzima mesto na klupi nego ulazi u igru svaku utakmicu koju ne pocne. A vece su sanse da Plavsic dobije duel u zraku.

Link to comment

Kako sere ovaj Bozovic,ne verujem

 

I ja, dosta bre zlih stranaca. S Kosanom koji uvek daje prednost nasoj deci i hukom sa severa do krova evrope. Vratio bih i Dzaju na celo i najlepse dresove u istoriji koje smo u njegovo doba zasluzeno nosili.

 

sp-pjanovic.jpg

Edited by lo zingaro
Link to comment

Kangi nakon dva meča u timu više nije potrebna ni izmena na klupi. Mada je i sa 0 mečeva imao tu čast.

 

Umesto da pričamo kako nam je trener avangardan i da se oslanja na polivalentnost ofanzivnih igrača, drago nam je što su nam defanzivci polivalentni. Umesto da na klupi nemamo ni jednog defanzivca sem Ristića, jer Le Tallec može da odigra i štopera i beka u slučaju potrebe, a verujem ni da Donaldu ništa ne bi nedostajalo kao štoperu, a da mesta na klupi umesto Lukovića i Petkovića popunjavaju Poletanović i Plavšić, ovde dobijam opravdanje zašto smo jedini klub na svetu koji ulazi u mečeve bez izmene u veznom redu. Ovo prilagođavanje se pogotovo odnosi na mečeve u kojima smo kvalitetniji rival.

 

Naravno. Real i Čelsi igraju celu sezonu i duplo više utakmica sa ukupno 6 defanzivaca, a mi cvikamo da se neko ne povredi.

 

I ovo sa Plavšićem i odbranom mu je potpuno šuplje da je pitanje trenutka kad ćemo da se podavimo. Eto... Ruiz nije pokazao ama baš ništa što bi ga pretpostavilo Plavšiću. Ja sam se nadao da će nam ovaj biti glavni igrač ove sezone, a u ovakvoj konkurencije je i pored sve nekonzistentnosti u igri adut, a ne škart.

Link to comment

Kangi nakon dva meča u timu više nije potrebna ni izmena na klupi. Mada je i sa 0 mečeva imao tu čast.

 

Umesto da pričamo kako nam je trener avangardan i da se oslanja na polivalentnost ofanzivnih igrača, drago nam je što su nam defanzivci polivalentni. Umesto da na klupi nemamo ni jednog defanzivca sem Ristića, jer Le Tallec može da odigra i štopera i beka u slučaju potrebe, a verujem ni da Donaldu ništa ne bi nedostajalo kao štoperu, a da mesta na klupi umesto Lukovića i Petkovića popunjavaju Poletanović i Plavšić, ovde dobijam opravdanje zašto smo jedini klub na svetu koji ulazi u mečeve bez izmene u veznom redu. Ovo prilagođavanje se pogotovo odnosi na mečeve u kojima smo kvalitetniji rival.

 

Moze i Kahriman na beka, stopera, napadaca, u vezni red. Mogu i ja. Ali kakve to veze ima s tim sto na klupi nisu sedela dva igraca koji ni u kojem slucaju ne bi igrali jer nemaju kvalitet za nivo utakmice koju smo igrali? Ne sede igraci na klupi po zasluzi (mada, kakve su to zasluge nije narocito jasno) vec po onome sto trener hoce da ima na klupi u zavisnosti od procene kako ce se razvijati utakmica. Hajde vise odmorite s tom mantrom o nasoj deci, to je ionako uvek bila i uvek ce biti menadzerska podvala da se domacim igracima digne cena, osim u redjim slucajevima kad je cist sovinizam. Svi stranci igraju jer su bolji igraci od domace konkurencije. I treba da budu bolji, dovedeni su da budu bolji. Neka ti domaci neshvaceni genijalci makar pokazu da mogu da pobede Napredak na Marakani pa cemo onda da razgovaramo o tome gde su bili kad je trebalo igrati protiv Ludogoreca.

Link to comment

Bogami, jedva cekam da vidim novinare i pojedine forumase kako teraju Grofa na ostavku jer je izgubio u LS od Barselone 5-0, a kao glavni razlog izdvajaju to sto Plavsic nije igrao i sto nam bacac koplja nije kondicioni trener.  :lolol:

Link to comment

Moze i Kahriman na beka, stopera, napadaca, u vezni red. Mogu i ja. Ali kakve to veze ima s tim sto na klupi nisu sedela dva igraca koji ni u kojem slucaju ne bi igrali jer nemaju kvalitet za nivo utakmice koju smo igrali? Ne sede igraci na klupi po zasluzi (mada, kakve su to zasluge nije narocito jasno) vec po onome sto trener hoce da ima na klupi u zavisnosti od procene kako ce se razvijati utakmica. Hajde vise odmorite s tom mantrom o nasoj deci, to je ionako uvek bila i uvek ce biti menadzerska podvala da se domacim igracima digne cena, osim u redjim slucajevima kad je cist sovinizam. Svi stranci igraju jer su bolji igraci od domace konkurencije. I treba da budu bolji, dovedeni su da budu bolji. Neka ti domaci neshvaceni genijalci makar pokazu da mogu da pobede Napredak na Marakani pa cemo onda da razgovaramo o tome gde su bili kad je trebalo igrati protiv Ludogoreca.

 

Prve dve rečenice su zaista bez komentara. Čist pokušaj upropaštavanja rasprave.

 

Što se tiče naredne dve rečenice, moje je pravo da zamerim treneru nešto, podjednako kao što je tvoje da ga braniš u slučaju da misliš da je u pravu. Dosta stvari mi se dopadaju, dosta stvari me iritira. Meni je potpuno neprirodno da tim nema ni jednog veznog fudbalera na klupi u tri meča u Evropi, dva u kojima smo bili favoriti i jedan u kojem smo se veći deo meča branili. Mi smo i prošlog petka na klupu parkirali tri defanzivca (jasno, neko mora da zameni Petkovića ako se povredi, jer to Le Tallec neće moći) + golmana, tako da se praktično znalo ko će ući još na početku meča protiv Napredka (doduše, tu je imao Babunskog kao veznog fudbalera). Ne vidim čime su Petković, Sikimić i Luković zaslužili da budu na klupi umesto Poletanovića ili Plavšića. Sem sujete trenera, nekog lažnog disciplinovanja i prilično defanzivnog mentaliteta. Trenerova je poslednja, moja je da ukažem šta mi se ne dopada.

 

Za razliku od većine navijača ja sam razočaran kako smo odigrali u Bugarskoj. Rezultat je osetno bolji od igre. Izbrojao sam pet dobrih napada, dok je Ludogorec imao bar tri puta više. Mislim da nismo dobro pripremili meč, ko zna koji put, da smo bili nedisciplinovani taktički i da nas je u spasila nedovoljna preciznost Bugara u prvom poluvremenu. Ono što često karakteriše naš tim je prilagođavanje na poluvremenu gde smo okrenuli meč uz pomoć Kataija i zaigrali fudbal korektno do kraja meča. Ono što me delimično hrabri je što tim uči igranjem, tako da bi mogao da se izbegne prazan hod u utorak.

 

Nemam komentar o "našoj deci". Makar kod mene se tako igrači ne dele. Koliko se meni čini, ovde se razgovara o Lukoviću, Petkoviću, Poletanoviću, Plavšiću i Sikimiću. Svi su igrači sa domaćim pasošem. Ne vidim da je neko kritikovao prvu postavu ili što su igralo 5-6 stranaca. Ili smatraš da je politika naše dece to što smatram da je Kanga zamenljiv?

 

Ono o čemu možemo da diskutijemo je kvalitet Kange. Od svih novih stranaca mi se najmanje dopada (makar iz ugla uloge koju ima i koju očekujem da ima) iz razloga koje smo navodili pre par dana i koje je potvrdio u Razgradu. U mojim očima to ga ne čini nezamenljivim igračem. Nikada nisam preferirao igrače koji rasturaju igru, ali su sposobni potezom da reše meč.

 

---

 

Nikada mi nije bilo jasno zašto se svaka kritika pretvara u teranje.

 

Cela javnost, uključujući PPP se ponaša kao da smo prošli Ludogorec.

Link to comment

moje je pravo da zamerim treneru nešto

 

 

Apsiolutno. I to zavrsava svaku raspravu na tu temu. Kad se covek pozove na pravo da ima misljenje a ne na argumente i cinjenice, to je zavrsena prica.

 

Naravno, to i mene oslobadja obaveze da odgovorim na gomilu nelogicnosti iz prethodnog posta pa necu ni citirati nijednu osim poslednje. Ti bi izbacio iz tima Kataija i Kangu, jer ne preferiras igrace koji rasturaju igru ali potezom resavaju mec (sta god to tacno znacilo), a uveo bi Poletanovica i Plavsica, dva znamenita graditelja igre, od kojih ovaj drugi, pod uslovom da sam dobro razumeo sta znaci to "rastura igru a resava jednim potezom", savrseno po profilu odgovara tom opisu. Pa, kako da ti kazem, sreca je da ti nisi trener Zvezde i da nema mnogo ljudi koji bi seli na Zvezdinu klupu i uradili tako kolosalnu glupost.

 

No, kad smo vec kod prava na misljenje i ja cu ponuditi jedno - voleo bih da Plavsic igra jer ima cool frizuru, ume da napravi zvezdu kad postigne gol i obavezno otrci ka severu ljubeci grb na dresu. Sreca je da ni ja nisam trener Zvezde.

Link to comment

Plavšić je najtalentovaniji igrač tima. Zato treba da igra, a ne da ga se menja kada zvizne golčinu, a posle za sledeću utakmicu da ga protokol ne vidi.

 

Da se sledila ta logika (neiskustvo, loša defanziva) Piksi bi za reprezentaciju debitovao 90., a kako neko drugi daje gol evropskim prvacima 6 godina ranije, gledao bi na tv-u

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Poredjenje ti je potpuno pogresno, jer Plavsic i Piksi imaju malo toga zajednickog, a najmanje talenat.

 

Ako doguramo do Lige bilo Evrope ili Sampiona, bice jako mnogo utakmica za nase uslove i svi ce moci da odigraju sasvim dovoljno. Drugo, Katai, Vieira i Ibanjez skoro 100% idu do kraja avgusta, tako da se za Plavsica, Poletanovica i mnoge druge otvara mogucnost da dobiju vise sanse da igraju.

 

Plavsic je jako dobar i meni vrlo drag igrac, volim te zujalice, imao je mnogo asistencija prosle sezone i sigurno je da ima kvalitet. E sad, zasto ga je zamenio (mozda je najavio izmenu ranije pa nije mogao da je povuce), zasto nije igrao protiv Bugara.. to samo Grof zna i siguran sam, i sam Plavsic. Po meni je mogao da ima mesto u protokolu umesto Petkovica recimo, ali nije. Ovo je tek cetvrta (4) utakmica u sezoni, sutra je peta, malo je rano za kritikovanje trenera zasto igrao ovaj, a ne igra neko drugi.

 

Cak i da je Grof drugi tip i drugi karakter, verovatno ne bi 100% jasno objasnio odgovore na ta pitanja, jer to i ne treba navijaci da znaju. Ima ko to zna i neka tako ostane. Nas navijace treba vise da zanima sportski uspeh, nego to zasto Grof igra sa ovim ili onim timom. Mi to radimo iz ljubavi i navijacke strasti, a Grofu je to posao.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...