Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

U principu je dosta jednostavno razumeti to kad gledas utakmice. 

 

Ne znam da li impliciraš da pričam napamet, ali te uveravam da sam odgledao sve utakmice, jednu sa stadiona, te to nije u redu. 

 

Ne sporim da su i Kanga i Katai bolji igrači od Plavšića, ali sporim da su za klasu bolji. Moja slabost su brzi agresivni i pokretni igrači /treba da si redak talenat da igraš  bez toga danas/, a Katai je tu ispod Plavšića taman koliko i Plavšić ispod njega overal. Da uprostim maksimalno, sve i da je Plavšić igrao umesto Kataija, ne kažem da bi odradio bolji posao, ali ne bi ni izgledao kao amater na "ovom nivou takmičenja", kao što si rekao, ili nešto tog konteksta, valjda da nema taj kvalitet, ja mislim da ima i da bi bio opasan, pogotovu protiv ekipa koje se otvaraju više, za razliku od ovih livadara u našoj ligi koji su svi na 30m od gola. 

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dajte ljudi, ne svadjajte se oko gluposti.   Ja bih voleo da Plavsic igra, ali na utakmici u Razgradu nije mogao u startnu postavu pa cak ni da bude zamena.  Bozovic zazire od toga da stavlja u tim neiskusne i nedovoljno zrele igrace u medjunarodnim utakmicama.  On je jedino primoran da na desnog beka stavi Cvetkovica ili Petkovica, koji nemaju medjunarodno iskustvo, jer nema u timu bolju opciju za tu poziciju.  Plavsicev recept za ulazak u startnu postavu je da konstantno dobro igra u domacem prvenstvu i da zabija/asistira golove.

Link to comment

Plavsic ce igrati svaku utakmicu u nasem prvenstvu, posto ne mogu svi stranci na teren.

 

Naravno da ce igrati i to najcesce umesto Kange za pocetak, dok Grof ne objasni Gaboncu da se fudbal igra i u odbrani. Nakon toga mozda bude zaigrao na Kanginom mestu a ovaj umesto Donalda ili Le Taleka. Ali objasni ti Binicu i ekipi da ono sto igrac odigra protiv Napretka nije relevantno za ono sto moras da igras protiv Ludogoreca. Pri cemu je Plavsic i protiv Napretka do gola bio jedan od najgorih igraca na terenu. Kapiram ja da svi znaju fudbal bolje od iskusnog fudbalskog trenera koji je trenirao i bolje ekipe od Zvezde ali treneri koji dozvoljavaju da im placeni novinari sastavljaju tim su jedna od paradigmi srpske fudbalske katastrofe i sa tim mora da se prestane. Pa makar i uz pomoc dziberskih prozivki na konferencijama za stampu.

 

Sreca je samo sto je Kanga posle samo 45 minuta lutanja zacepio usta svim tim burek-novinarima, mogu samo da zamislim na sta bi sve licilo da se on nije snasao od pocetka i da nije smesta pokazao koliko je kvalitetan igrac. Majstori sa B92 u onom tekstu koji sam pominjao su zakljucili da se Mouce nije bas pokazao i preporucili, a koga bi drugog nego Plavsica, nakon sasvim solidne igre Argentinca koji je izginuo pozadi da zastiti ledja ocajnom Ibanjezu. Da je Plavsic tu igrao i da su nas izbusili s te strane, uprli bi prstom u Fibela i Rendulica kao krivce. Shvatam da na forumu uglavnom pisu ljudi koji ne poznaju fudbal ali za sportskog novinara takvo neznanje prosto mami da pomislis da nije u pitanju neznanje vec losa namera.

Link to comment

To što on zazire, nije nikakav argument.

 

Plavšić je morao da bude makar na klupi. Nije smeo da bude zamenjen protiv napretka. Nije smeo na pejorativan način da bude pomenut ovde... Grof pravi cirkus i ne ume da gubi. Ne ume čak ni da igra nerešeno. 

Link to comment

Siguran sam da Grof jedno prica novinarima, a drugo igracima pojedinacno i u grupi. Njegove KZS i izjave uopste su show program za sebe, a cini mi se da je apsolutni profesionalac na treninzima i u odnosu sa igracima.

Link to comment

Božović je toliko sujetan da je to neprijatno. Niti je to vest od juče, niti je ovo nešto neočekivano. Simpatično je opisao taktičku nedisciplinu Kange na meču u Razgradu. Meni ne smeta što igra sa Kangom kao starterom, ali mi smeta to što Plavšić treći meč u Evropi nije na klupi, ali zato jesu po par bekova i panj centarfor. Isto važi i za Poletanovića.

 

Meni su i on i Lalatović izuzetno antipatični. Osporiti znanje Božovića nema utemeljenje, a i Lalatović se dokazuje sve više. Sa ove distance, on je imao tugu od igrača i brdo neiskusnih klinaca.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

S obzirom da je Kanga ocigledno bio spreman da odigra svih 90 minuta, ne vidim zbog cega bi trebalo Plavsic da bude na klupi. Ocigledno je iz taktickog razloga na klupi imao i Sikimica i Huga gde bi u zavisnosti od rezultata ubacio prvog ili drugog. Plavsic je tu bio zamena jedino u slucaju Kangine povrede.
Bas je pocelo preterano da se smara sa Plavsicem, decko ce igrati domacu ligu kao starter i imati sansu da se bori za neku minutazu u Evropi ako budemo igrali grupnu fazu. To je verovatno dosta i njemu samom. Iskreno se nadam da je decko realan, a izgleda mi da jeste, i da nije degen da nasedne na ovu novinarsku pricu i pocne da pravi probleme.

Link to comment

Ne znam da li impliciraš da pričam napamet, ali te uveravam da sam odgledao sve utakmice, jednu sa stadiona, te to nije u redu. 

 

Ne sporim da su i Kanga i Katai bolji igrači od Plavšića, ali sporim da su za klasu bolji. Moja slabost su brzi agresivni i pokretni igrači /treba da si redak talenat da igraš  bez toga danas/, a Katai je tu ispod Plavšića taman koliko i Plavšić ispod njega overal. Da uprostim maksimalno, sve i da je Plavšić igrao umesto Kataija, ne kažem da bi odradio bolji posao, ali ne bi ni izgledao kao amater na "ovom nivou takmičenja", kao što si rekao, ili nešto tog konteksta, valjda da nema taj kvalitet, ja mislim da ima i da bi bio opasan, pogotovu protiv ekipa koje se otvaraju više, za razliku od ovih livadara u našoj ligi koji su svi na 30m od gola. 

 

Nije to bilo upuceno tebi vec generalno toj prici o mogucnostima igraca. Plavsic je ozbiljan talenat ali u ovom trenutku Katai i Kanga su od njega jednostavno mnogo bolji igraci. Plavsina brzina najvise dolazi do izrazaja iz drugog plana kad mu se otvori prostor ispred, u situaciji kad odbrana Bugara mora da radi striktnu markaciju na samo dva igraca on bi posle svakog duela zavrsio ili izguran ili na dupetu. A kakvu je igru pustao onaj svedski sudija ne verujem da bi dobio jedan jedini faul. No, sve i da sam ja u krivu i da Plavsic moze da dobaci do ove dvojice saigraca, apsolutno nista ne opravdava toliku kuknjavu zbog toga sto na utakmicama koje nam potencijalno donose mnogo igraju iskusniji, jaci i bolji igraci od decka koji tek pocinje svoju profi karijeru.

 

Najludje od svega je to sto je on meni najomiljeniji igrac u ovom sastavu Zvezde a ispasce kao da imam nesto protiv njega. Jednostavno mislim da mu ovim budalesanjem novinari cine medvedju uslugu, tim pre sto je Bozovic egoista i verujem da mu itekako smeta sto izvana pokusavaju da izvrse pritisak na njega kako treba da sastavlja tim.

Link to comment

S obzirom da je Kanga ocigledno bio spreman da odigra svih 90 minuta

 

Ne samo to. Da je Kanga podbacio uveo bi Vieiru a Kataija vratio na Kanginu poziciju, ne verujem da je uopste imao Plavsica u glavi za tu utakmicu.

Link to comment

Ne samo to. Da je Kanga podbacio uveo bi Vieiru a Kataija vratio na Kanginu poziciju, ne verujem da je uopste imao Plavsica u glavi za tu utakmicu.

 

Ali zato ima mesta za rezervu na levom beku, desnom beku, štoperu, dvojici napadača, krilu i golmanu. Tačno 0 veznih fudbalera, tačnije jedan Ristić, koji će sada to igrati samo ako mora.

Link to comment

Ali zato ima mesta za rezervu na levom beku, desnom beku, štoperu, dvojici napadača, krilu i golmanu. Tačno 0 veznih fudbalera, tačnije jedan Ristić, koji će sada to igrati samo ako mora.

 

Pa, sta ce nam vezni igrac na klupi kad smo izasli sa cetiri vezna igraca na tri pozicije i dva bocna? Imao je izmene za sve pozicije u odbrani, igraca koji je trebalo da preuzme Mouceovu ulogu kao osigurac kad ovaj ocekivano lipse i napadace za slucaj da mora da se juri rezultat. Koliko veznih igraca bi ti tacno da ima trener na terenu i na klupi ako tim igra sa tri pozicije u vezi?

Link to comment

Bilo bi zanimljivo videti Plavsica sa Mouceom i Ruizom u liniji i Vieirom u napadu. Nadam se da ce to i Grofu pasti napamet, kao u uparivanje Donalda i Poletanovica. Verujem da bi nam igra bila dosta brza nego protiv Napretka.

Bice ovo bolja ekipa nego prosle sezone, skockace to Grof vrlo brzo.

Link to comment

Rezerve za bekove i stopere su opravdene jer to su najslabije pozicije u timu.  Da li je morao da ima dvojcu napadaca na klupi je pitanje.  Mogao je da umesto Sikimica ima Poletanovica ili umesto Ruiza Plavsica.   Izabrao je one igrace u koje ima vece poverenje; sumnjam da su sujeta i inacenje rukovodili njegovom odlukom.

 

Uzgred, Bozovicevo rasprava sa Zapadom na utakmici protiv Napretka je uzrokovano zvizdanjem Vieiri koji je ulazio kao zamena za Plavsica.

Link to comment

Bilo bi zanimljivo videti Plavsica sa Mouceom i Ruizom u liniji i Vieirom u napadu. Nadam se da ce to i Grofu pasti napamet, kao u uparivanje Donalda i Poletanovica. Verujem da bi nam igra bila dosta brza nego protiv Napretka.

Bice ovo bolja ekipa nego prosle sezone, skockace to Grof vrlo brzo.

 

Jedan iz dvojca Donald - Le Talek verovatno nece igrati sutra, obojica su se odrali od trcanja u Razgradu i treba im odmor. Verovatno ce Bozovic odmarati i bekove, pustiti Petka i Rileta da igraju jer ce nam trebati obojica ove sezone. Takodje verujem da su dobre sanse da napred istrcimo tacno u onoj kombinaciji koju si predlozio, pitanje je samo u kakvom je stanju Argentinac.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...