Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Simpaticno je da zbog politickih poruka navijaca klub kaznjava organizacija koja je prekrsila sopstveni statut da bi donela politicku odluku.

Говна су то тешка. Карта 'природне' Албаније може...

Link to comment

Говна су то тешка. Карта 'природне' Албаније може...

Jesu.  Ali i Sever nikako da shvati narodnu izreku: "Ne diraj govna da ne smrde."  Koreografije te vrste ne daju podstrek timu kao sto ni njihovo beskonacno pojanje nema nikakve veze sa onim sta se dogadja na utakmici.  Najobicnije: "Zvezda, Zvezda!" bi mnogo vise podiglo adrenalin timu, specijalno kada taj poklic prihvati ceo stadion i zagrmi da se cuje do Zvezdare.  Kad slusas navijanje sa severa nemas pojma da li tim napada, da li su dali gol, da li su promasili sansu, da li je Zvezdin golman odbranio.  Nema aplauza, nema uzdaha, nema huka.  Ima samo performans koji je sam sebi namenjen.

Link to comment

Jesu.  Ali i Sever nikako da shvati narodnu izreku: "Ne diraj govna da ne smrde."  Koreografije te vrste ne daju podstrek timu kao sto ni njihovo beskonacno pojanje nema nikakve veze sa onim sta se dogadja na utakmici.  Najobicnije: "Zvezda, Zvezda!" bi mnogo vise podiglo adrenalin timu, specijalno kada taj poklic prihvati ceo stadion i zagrmi da se cuje do Zvezdare.  Kad slusas navijanje sa severa nemas pojma da li tim napada, da li su dali gol, da li su promasili sansu, da li je Zvezdin golman odbranio.  Nema aplauza, nema uzdaha, nema huka.  Ima samo performans koji je sam sebi namenjen.

 

To sa Severom je ispricana prica odavno, oni su na utakmicama zbog sebe a ne zbog Zvezde. 80% klinaca koji cine kop verovatno u zivotu nisu potrcali za loptom, fudbal koji gledaju ih nimalo ne zanima, ako ista od utakmice uopste i vide iza dima, zastava i krmelja. Navijanje o kojem vi govorite je privilegija navijaca koji raspoznaju sta se na terenu desava i u skladu sa tim prate utakmicu. Ovima da bizgovi s megafonom ne "narucuju pesme" cutali bi i blejali u prazno 90 minuta pitajuci se sta rade na stadionu.

Edited by harper
Link to comment

Jesu. Ali i Sever nikako da shvati narodnu izreku: "Ne diraj govna da ne smrde." Koreografije te vrste ne daju podstrek timu kao sto ni njihovo beskonacno pojanje nema nikakve veze sa onim sta se dogadja na utakmici. Najobicnije: "Zvezda, Zvezda!" bi mnogo vise podiglo adrenalin timu, specijalno kada taj poklic prihvati ceo stadion i zagrmi da se cuje do Zvezdare. Kad slusas navijanje sa severa nemas pojma da li tim napada, da li su dali gol, da li su promasili sansu, da li je Zvezdin golman odbranio. Nema aplauza, nema uzdaha, nema huka. Ima samo performans koji je sam sebi namenjen.

Osim prve recenice, na sve ostalo +1

A sa prvom recenicom se ne slazem, jer tu sever i ne bi trebao nista da se pita. Ozbiljnijim "igracima" od vodja severa takva situacija odgovara i zato se tu nista ne menja.

 

Ne tako davno je covic isao na isti taj sever da da podrsku, u tom trenutku prvi ili drugi covek u klubu, posle toga svaka daljnja rasprava na tu temu je suvisna

Link to comment

Navijanje je sve gore, da li zbog dosta ubijenih vodja navijaca ili zbog neceg drugog, nisam siguran, ali razlika je primetna. S obzirom da sam bio na severu protiv Radnickog i protiv Valete primetio sam da barem polovina severa ni ne peva dok vodja kao pizdi nesto zbog toga i samo vise ubija u pojam ljude. Ne bih se iznenadio da postepeno ove godine i naredne dodje do prebacivanja navijaca sa severa na istok, jer ko ne zeli da oseti tu car severa nema sta drugo da ga veze za tu tribinu jer ni karta nije toliko jeftinija. A kad su pesme u pitanju to je vec posebna prica, predugo se pevaju pesme niskog ritma sto niti ostavlja utisak na nase igrace, niti na protivnicke, samo dodatno smanjuje broj ljudi i jacinu kojom se navija.

Link to comment

Sever da neki stimung pre pocetka utakmice, posebno kada timovi izlaze na teren.  Posle to toga nista osim neprekidog monotonog pevanja ciji ritam nema veze sa dinamikom utakmice.  Stavise, oni ni ne pokusavaju da animiraju stadion da navija verovatno zato sto ne prate utakmicu i koncentrisani su na svoj performans. Ja sam gledajuci utakmicu protiv Napretka ugasio ton jer je pevanje pocelo da nervira, posebno zato sto je Zvezda gubila.  Poseban negativan efekt su baklje zbog kojih se prekida utakmica, sto je uglavnom u korist protivnickog tima jer mu daje predah.  Na stranu  to sto su baklje zabranjene na stadionu.

Link to comment

Navijanje je sve gore, da li zbog dosta ubijenih vodja navijaca ili zbog neceg drugog, nisam siguran, ali razlika je primetna. S obzirom da sam bio na severu protiv Radnickog i protiv Valete primetio sam da barem polovina severa ni ne peva dok vodja kao pizdi nesto zbog toga i samo vise ubija u pojam ljude. Ne bih se iznenadio da postepeno ove godine i naredne dodje do prebacivanja navijaca sa severa na istok, jer ko ne zeli da oseti tu car severa nema sta drugo da ga veze za tu tribinu jer ni karta nije toliko jeftinija. A kad su pesme u pitanju to je vec posebna prica, predugo se pevaju pesme niskog ritma sto niti ostavlja utisak na nase igrace, niti na protivnicke, samo dodatno smanjuje broj ljudi i jacinu kojom se navija.

 

Sad će gosn Vasić da dođe da ti objasni da govnima iz Uefe mora da se stane na rep, kao i da svetu a ponajviše našim igrčaima na terenu kojima je to u toku utakmice "najbitnije" - mora da se objasni da je Kosovo Srbija (iako - not). 

 

Šalu na stranu, verovatno i ti glupanderi sa tribine počinju da kontaju da je Sever poligon za mnogo što šta osim navijanja i to u znatno većem procentu, da su oni tu da odrađuju neke navijačke stvari, a vođe mnoge druge, korisnije i po njih isplativije. Na stranu što je i samo vođenje u najmanju ruku kretensko, protiv Valete se ta "pesma" pevala bukvalno trećinu utakmice. Van pameti.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...