Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Igra za raju i zanemaruje taktiku :)

 

Da, to je moglo pre 50 godina i ako si se zvao Asim Ferhatovic, sad je takav fudbaler igrac manje na terenu.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije to ni blizu isto, ti igraci su jednostavno igrali svoju igru a igrali su je tako da je publika uzivala. To treba da radi i Plavsic, da uziva u svom fudbalu a prava publika ce znati to da nagradi. Ono sto sam mislio je da je za moj ukus Plavsic preterano svestan publike dok igra pa ponekad bira resenja za aplauz a ne ona koja su svrsishodna. Drugim recima, stice naviku da glumi na terenu.

Seki, Garinca i Best su igrali da zabave publiku a igra tima se vrtela oko njihove vitruoznosti.  To je bilo vreme kada su improvizacije u fudbalu bile obavezni deo igre a improvizatori glavni protagonisti igre.  Nesto kao sto su u pozoristu bili pokojni Zoran Radmilovic u predstavama "Kralj Ibi" i "Radovan treci" ili Nikola Simic u "Buba u uhu".  Improvizacije su nestale iz fudbala pojavom Helenia Herere i njegove Katanac-taktike posle cega su se kreatori fudbalske igre preselili sa terena na trenersku klupu a igraci postali izvodjaci trenerovih zamisli.  Da je Plavsic igrao u pre-miljanicevskoj Zvezdi, imao bi status kao Seki (ako bi mu to Seki dozvolio).

Link to comment

Seki, Garinca i Best su igrali da zabave publiku a igra tima se vrtela oko njihove vitruoznosti.  To je bilo vreme kada su improvizacije u fudbalu bile obavezni deo igre a improvizatori glavni protagonisti igre.  Nesto kao sto su u pozoristu bili pokojni Zoran Radmilovic u predstavama "Kralj Ibi" i "Radovan treci" ili Nikola Simic u "Buba u uhu".  Improvizacije su nestale iz fudbala pojavom Helenia Herere i njegove Katanac-taktike posle cega su se kreatori fudbalske igre preselili sa terena na trenersku klupu a igraci postali izvodjaci trenerovih zamisli.  Da je Plavsic igrao u pre-miljanicevskoj Zvezdi, imao bi status kao Seki (ako bi mu to Seki dozvolio).

 

Slazem se, samo kazem da je to danas, na zalost, irelevantno. Kazem na zalost zato sto je i meni sve manje gledljiv ovaj industrijski fudbal u kojem se za po 50 miliona prodaju instant igraci s mizernom tehnikom i praznom glavom ali su jaki kao stena, brzi i u stanju su da jednu istu stvar ponovo 100 puta tokom jedne utakmice. No, tako je kako je, ne mozemo mi tu nista da promenimo.

Link to comment

Uzgred, u vreme kada je u fudbalskoj igri carovala improvizacija i kada bez stosa nije mogla da se zamisli dobra fudbalska utakmica, jugo-fudbal se visoko kotirao.  Prvenstveno za to jer je imrovizacija odgovarala nasem mentalitetu (zlobnici bi rekli odsustvo discipline i jasno odredjenog sistema igre) a imali smo mnogo vanrednih tehnicara i improvizatora kao sto su bli Bobek, Ferhatovic, Seki, Milos Milutinovic, Osim.  Na nansu zalost, Madjari su u to vreme imali sve to samo bolje od nas.

Link to comment

Ma, naravno, napisao sam da Grof treba da ga pusti da se igra i da ga lagano usmerava, ovo davanje sanse na kasicicu samo ce da produzi to Plavsino koketiranje s publikom umesto da ima fokus na igru. Skoro u svim komentarima koje sam procitao veceras posle utakmice hvali se ta njegova famozna igra i pljuje Grof sto ga je zamenio ali ja zaista nisam video bas nista od njega do tog gola. Par puta je cak ispadao smesan u duelu.

 

Ono sto sam odavno pisao za Srnica sada se polako pojavljuje kao istina, tek sad kad imamo gomilu igraca u timu koji znaju s loptom vidi se koliko je on limitiran igrac. Decka su od pocetka karijere gurali na krilo a on to ne moze da igra u savremenom fudbalu jer prosto ne zna sta ce s loptom vec kod drugog kontakta. Oni pokusaji centarsuteva veceras su bili jeza do jeze, sramota za profesionalnog fudbalera. Decko treba da igra laznog spica u nekoj 4-4-2 formaciji, da se ubacuje iz drugog plana, kupi otpatke i ucestvuje u pritisku na zadnju liniju jer je tempo igrac, mnogo trci i ima fin osecaj da se nadje u sansi. Danas mu je Mouce odrzao predavanje o igri na poziciji na kojoj je Srna gubio vreme skoro sat vremena.

U pravu si samo sto on ni to ne moze da igra jer mu je realizacija jako losa. On je igrac za manje klubove koji se vise brane jer tu moze da koristi brzinu a pomaze i odbrani. U Zvezdi nema sta da trazi jer ovo sto igra je na nivou Gavrica.
Link to comment

U pravu si samo sto on ni to ne moze da igra jer mu je realizacija jako losa. On je igrac za manje klubove koji se vise brane jer tu moze da koristi brzinu a pomaze i odbrani. U Zvezdi nema sta da trazi jer ovo sto igra je na nivou Gavrica.

 

 

Srnic ima sasvim dobru realizaciju nego je trenutno bez samopouzdanja.

Link to comment

Mediji pisu da ce koreografija najvernijih da nas kosta 100k i opomenu pred izbacivanje iz Evrope.

 

Malo nategnuto jer su samo ispisali "uefa" crvenom i crnom i dodali par linija koje su desifrovane tek dodatnim videom. 

 

Ne bi me cudilo da nema nista od toga nego da je pusteno iz kluba da se suptilno poruci najvernijima da odjebu sa politicarenjem.

Link to comment

Pominje se i baklja i politicke parole i stajanje u restriktivnom prostoru...

Bice kazne sigurno, samo je pitanje kolike.

Da Uprava moze i hoce da utice, oni bi pre utakmice to radili, ovako je em kasno, em besmisleno.

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Simpaticno je da zbog politickih poruka navijaca klub kaznjava organizacija koja je prekrsila sopstveni statut da bi donela politicku odluku.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...