Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Phibel je za klasu bolji, ali on je pogresan tip stopera za ono sto cemo biti nasa igra u 90% utakmica ove sezone

 

Nije, samo je lose uparen. Jednog stopera-cistaca koji je dominantan u skoku moras da imas. Cak i Barselona koja je svasta izmisljala na stoperu igrajuci onu svoju "zmija davi zabu" igru uvek je pozadi imala jednog fizicki snaznog i skocnog stopera (Pujol, Pike, Matje). Nama zapravo i treba tu igrac Lukovicevog profila, levak koji kontrolise prostor, izlazi na presretanje i vrsi korekciju brzinom i postavljanjem, problem je to sto Lukovic sopstveni profil vise ne moze da iznese.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sudeci po povicima s klupe u poslednjih pola sata meca itekako im je rekao da se valjaju. No, nema to veze, nisu se ovi valjali vise nego drugi, to pitanje oko opstrukcije treba postavljati svim trenerima cije ekipe se bave time, stalno vrsiti pritisak, pisati tekstove o tome i napraviti veliku pricu oko toga, hvaliti i nagradjivati trenere ciji timovi se ne bave opstrukcijom, ukratko, treba raditi sve sto se moze uraditi iz novinarske pozicije da se kandiduje ta tema i da se javno ponizavaju treneri cije ekipe opstruisu igru. Pa neka onda oni vide sa trenerima petlica i juniora sta ce s tim.

 

s jedne strane si ti pravilno prozvao sudije koji ne poštuju pravila igre i dopuštaju magarcima da vuku za nos gledaoce i protivničke igrače, a sa druge strane stvarno treba medijski napraviti atmosferu u kojoj valjanje, prodavanje/kupovina utakmica i/ili sudija su neprihvatljivi. kažnjavati trenere čiji igrači foliraju ili namerno kasape i to raditi od najnižih kategorija. 

Link to comment

:lolol:

pa što smo ga onda kupovali!?

Ne znam, nisam ga ja kupovao. 

 

Pretpostavljam da su imali na umu Evropu, plus racunali da za nasu ligu nece biti toliko bitno. Kao sto vjerovatno nece, ako ikad pocnemo da igramo kako treba. 

Link to comment

Posrbice, majke ti nemoj, svi koji smo igrali fudbal s tobom znamo koliko znas o taktickoj pismenosti igraca. Taj takticki nepismeni Kanga asistira i pravi prednost na terenu iz koje dajemo golove. Mouce je sinoc za pola sata asistirao za gol i napravio jos tri dobre sanse (Le Talek, Vieira, Poletanovic). To se trazi od krilnih napadaca i "desetke", ona vrsta produkcije koja proizvodi golove i sanse jer im je to primarna uloga na terenu, sve ostalo je bonus. Na stranu sto je mali Plavsa verovatno takticki najnepismeniji igrac od ovih boljih igraca u Zvezdi ali da to zanemarimo za trenutak.

 

Mi svi ovde pljujemo po bata Djori a pisemo i ponasamo se kao zadrti batadjoristi. Sta imamo na meniju od stavova? Obavezna igra, igra u dva pravca, takticka pismenost, pokrivanje prostora, ponavljanje po strani, ravnanje i razmak izmedju linija, bla, bla,... I onda udje normalan igrac i za pola sata iz obicne, ne narocito spektakularne igre potpuno poremeti "neprobojni zid Krusevljana" i napravi cetiri sanse za gol. Taktika i takticka pismenost ne gube i dobijaju utakmice, one sluze da se maksimizuju dobre strane postojeceg igrackog kadra kako bi on bio sto je moguce efikasniji. Utakmice dobijaju igraci i ono sto ti igraci proizvedu na terenu. U tom smislu, u dosadasnjem delu sezone Katai i Kanga su debelo odskocili od svih drugih igraca u timu i nametnuli se kao lideri tima, a to isto ocekujem od Mucea kad bude potpuno spreman. Razlog je jednostavan, njih trojica su za debelu marginu najbolji igraci ovog sastava Zvezde, bili oni takticki pismeni, nepismeni, sricali taktiku ili ne znam sta drugo takticki radili..

 

Ne blista Plavšić u taktici, uopšte, ali Kanga. Zaista nisam video igrača koji ima luđe kretnje od njega. Sudara se sa saigračima, smeta, ne otvara se po pas, samo traži loptu u noge, prvenstveno daleko od gola. Napravi ti od njega Özila. Ume da doda, ima pregled igre, dobar je taktički, a karijera mu se svela na trogodišnje presedanje sa klupe na teren osrednjeg ruskog tima kakav je Rostov. Valjda postoji razlog zašto je to tako. Ono što je prikazao niji ni blizu onoga što isporučuje Katai, Grujić, Vieira, LeTallec ili Donald. Da li je bolji od Plavšića trenutno? Jeste. Da li sam impresioniran? Ni približno. Mouche je za mnogo manje minuta i očigledno manje fizički spreman pokazao dosta više. Svaka čast na pasu za golu Kataija na Malti i još par dobrih dodavanja, ali je brdo prostih pasova i promašio, upropastio napada pogrešnim kretnjama.

Link to comment

Ne blista Plavšić u taktici, uopšte, ali Kanga. Zaista nisam video igrača koji ima luđe kretnje od njega. Sudara se sa saigračima, smeta, ne otvara se po pas, samo traži loptu u noge, prvenstveno daleko od gola. Napravi ti od njega Özila. Ume da doda, ima pregled igre, dobar je taktički, a karijera mu se svela na trogodišnje presedanje sa klupe na teren osrednjeg ruskog tima kakav je Rostov. Valjda postoji razlog zašto je to tako. Ono što je prikazao niji ni blizu onoga što isporučuje Katai, Grujić, Vieira, LeTallec ili Donald. Da li je bolji od Plavšića trenutno? Jeste. Da li sam impresioniran? Ni približno. Mouche je za mnogo manje minuta i očigledno manje fizički spreman pokazao dosta više. Svaka čast na pasu za golu Kataija na Malti i još par dobrih dodavanja, ali je brdo prostih pasova i promašio, upropastio napada pogrešnim kretnjama.

 

Malo neuigranost s ekipom, malo zelja da se dokaze sto je pre moguce, malo manjak iskustva igranja u disciplinovanim ekipama i dobijes to sto dobijes. Mouce je drugo, on je odrastao u fudbalskoj zemlji gde svaki gledalac s tribina zna fudbal u prste, igrao je uglavnom u solidnim takmicarskim ekipama i ocigledno je skolovan igrac. Odlican je Kanga igrac, videces to vrlo brzo, samo treba Grof da ga nauci da racionalizuje kretnje i da fudbal nije individualni sport. Bojim se da se nece desiti da sva cetvorica nasih prednjih igraca istovremeno kliknu i udju u formu a to je velika steta, Katai, Kanga, Mouce i Vieira koji su potpuno spremni i uigrani predstavljaju jako dobar napadacki setup. Sva cetvorica su pokretljivi, jaki na lopti, lako menjaju pozicije i znaju da igraju. Ne pamtim kad smo poslednji put imali takva cetiri igraca napred.

Link to comment

Ako ti posle ove tri utakmice i dalje tvrdis da Katai i Plavsic jedini u timu imaju individualni kvalitet da potezom rese utakmicu onda je zakljucak da si prespavao te meceve. Nisu jedini, Mouce i Kanga su pokazali da su itekako sposobni za to isto. A ako golovi sa 25 metara znace da igrac koji ih daje moze "jednim potezom da resi utakmicu" onda u tu grupu da svrstamo i Donalda.

 

Ono sto je za sada sigurno je da pouzdano imamo igraca koji svojim potezima resava utakmice, zove se Aleksandar Lukovic i uglavnom resava utakmice na nasu stetu. :lolol:

Naglasio sam protiv protivnika koji su na papiru jači od Zvezde.

 

O Moučeu mi je rano da sudim, na Valetovanju je igrao kao na plaži, juče je bio dosta bolji. Kanga je za ovu konkurenciju džekpot, za mene favorit za najboljeg igrača lige. Ima pregled igre, vidi teren i ore ko blesav od penaltika do penaltika.

 

Međutim, samo ova dvojica kad se poklope horoskopi mogu da budu aduti protiv jačih ekipa: Plavšić i Katai. Kad budeš na utakmici, gledaj Plavšića na pauzi između poluvremena (nažalost biće prilike). Ja nikad nisam video takvu kontrolu lopte i takvu brzinu u istih 60 kila.

 

I još nešto. Rile će morati mnogo da radi da bi postao pristojan levi bek. Mnogo me nervira taj momak. Počeo je da igra u poslednjih 10 minuta, razleteo se po terenu i zaboravio šta igra. Ja se oko njega slažem sa Posrbicom, on treba da igra na sredini, sa Kangom, a umesto Le Talek/Donalda. Pod uslovom da se naljuti na loptu od prvog minuta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ne blista Plavšić u taktici, uopšte, ali Kanga. Zaista nisam video igrača koji ima luđe kretnje od njega. Sudara se sa saigračima, smeta, ne otvara se po pas, samo traži loptu u noge, prvenstveno daleko od gola. Napravi ti od njega Özila. Ume da doda, ima pregled igre, dobar je taktički, a karijera mu se svela na trogodišnje presedanje sa klupe na teren osrednjeg ruskog tima kakav je Rostov. Valjda postoji razlog zašto je to tako. Ono što je prikazao niji ni blizu onoga što isporučuje Katai, Grujić, Vieira, LeTallec ili Donald. Da li je bolji od Plavšića trenutno? Jeste. Da li sam impresioniran? Ni približno. Mouche je za mnogo manje minuta i očigledno manje fizički spreman pokazao dosta više. Svaka čast na pasu za golu Kataija na Malti i još par dobrih dodavanja, ali je brdo prostih pasova i promašio, upropastio napada pogrešnim kretnjama.

Kanga ima fudbal u malom prstu, ali je potpuno sumanuta ideja da igra sa sve ovom dvojicom iza sebe u vezi. I Gruja je imao slične probleme na proleće, ali on je sa Donaldom odigrao polusezonu pre toga, pa nije bilo tako vizuelno tragično.

 

Edit: sa druge strane, mislim da ga nije trebalo dovoditi. Trebalo je investirati tu poziciju u Plavšića i Rileta

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kralj
Link to comment

Naglasio sam protiv protivnika koji su na papiru jači od Zvezde.

 

O Moučeu mi je rano da sudim, na Valetovanju je igrao kao na plaži, juče je bio dosta bolji. Kanga je za ovu konkurenciju džekpot, za mene favorit za najboljeg igrača lige. Ima pregled igre, vidi teren i ore ko blesav od penaltika do penaltika.

 

Međutim, samo ova dvojica kad se poklope horoskopi mogu da budu aduti protiv jačih ekipa: Plavšić i Katai. Kad budeš na utakmici, gledaj Plavšića na pauzi između poluvremena (nažalost biće prilike). Ja nikad nisam video takvu kontrolu lopte i takvu brzinu u istih 60 kila.

 

I još nešto. Rile će morati mnogo da radi da bi postao pristojan levi bek. Mnogo me nervira taj momak. Počeo je da igra u poslednjih 10 minuta, razleteo se po terenu i zaboravio šta igra. Ja se oko njega slažem sa Posrbicom, on treba da igra na sredini, sa Kangom, a umesto Le Talek/Donalda. Pod uslovom da se naljuti na loptu od prvog minuta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ispasce da imam nesto protiv Plavsica a najomiljeniji mi je igrac u timu ali moram da pisem ovo da ne bismo opet napravili istu gresku i natovarili prevelika ocekivanja na ledja tog momka. On je veliki potencijal ali koliko god veliki samo je potencijal. Upravo protiv ozbiljnih ekipa Plavsa je za sada neupotrebljiv jer ozbiljne ekipe znaju da igraju presing i markaciju, nece mu dati ni da se okrene licem prema golu a kamoli nesto drugo. Bozovic njega ocigledno planira kao "desetku" i zahteva vise nego od drugih igraca, sto apsolutno podrzavam jer ne bih voleo da ga uhvati neki srpski alibi trener i zakuca uz aut liniju gde je neuporedivo manje produktivan.

 

Takodje, Plavsic pod hitno mora da smanji dozivljaj i komunikaciju s publikom, narocito onom na severu, zapravo bi bilo idealno da uopste ne razmislja o tome pred kim igra dok utakmica traje. Niko nije postao igrac tako sto je igrao ono sto publika hoce da vidi vec ono sto zahteva utakmica. Uopste mi se ne svidja to koketiranje sa severom.

Link to comment

Ok je i da se ne slažemo.

 

Mislim da će Plavšić u perspektivi biti krilo. Nema on kreativnost za desetku. On je prodoran i brz igrač, dribler. Naravno da ga ne treba kucati uz liniju, ali nemam ni najmanju dilemu da bi bio produktivniji u ulozi Kataija nego plejmejkera (plus je Katai značajno kreativniji).

 

Al hajde to manje-više, nadam se da nisi zaista u fazonu da će ga slomiti velika očekivanja ljudi koji prate Zvezdu, a da će mu pomoći benčovanje nakon evrogola i eksplozije samopouzdanja koju je ta golčina donela.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ok je i da se ne slažemo.

 

Mislim da će Plavšić u perspektivi biti krilo. Nema on kreativnost za desetku. On je prodoran i brz igrač, dribler. Naravno da ga ne treba kucati uz liniju, ali nemam ni najmanju dilemu da bi bio produktivniji u ulozi Kataija nego plejmejkera (plus je Katai značajno kreativniji).

 

Ima, to ce mu biti najveca igracka vrlina u karijeri. Plus ima prangiju i to sa obe noge, neustrasiv je i ima ogroman radijus kretanja po sirini. Jedna od vrhunskih zabluda srpskog fudbala je da se igraci postavljaju po pozicijama u zavisnosti od brzinskih svojstava, tako smo zavrsili sa brzim ali nesposobnim i tehnicki osakacenim krilima i bekovima ali i sifonjerima u veznom redu i centralnoj odbrani. Ako je Grof iole pametan, a sudeci po tome gde gura Plavsu jeste, Plavsic ce provesti karijeru u Zvezdi iza spica. Jedino na cemu mora pod hitno da radi je da ojaca noge kako bi mogao da izdrzi ili izbegne duel i da bolje "valja" loptu kad mu je u nogama, jer bi sa njegovom brzinom par solidnih jednostavnih driblinga bilo dovoljno da moze da stekne prednost. U tome je, recimo Katai majstor, nema brzinu ali naglim promenama pravca i ritma stice prednost nad odbrambenim igracem.

Link to comment

Ispasce da imam nesto protiv Plavsica a najomiljeniji mi je igrac u timu ali moram da pisem ovo da ne bismo opet napravili istu gresku i natovarili prevelika ocekivanja na ledja tog momka. On je veliki potencijal ali koliko god veliki samo je potencijal. Upravo protiv ozbiljnih ekipa Plavsa je za sada neupotrebljiv jer ozbiljne ekipe znaju da igraju presing i markaciju, nece mu dati ni da se okrene licem prema golu a kamoli nesto drugo. Bozovic njega ocigledno planira kao "desetku" i zahteva vise nego od drugih igraca, sto apsolutno podrzavam jer ne bih voleo da ga uhvati neki srpski alibi trener i zakuca uz aut liniju gde je neuporedivo manje produktivan.

 

Takodje, Plavsic pod hitno mora da smanji dozivljaj i komunikaciju s publikom, narocito onom na severu, zapravo bi bilo idealno da uopste ne razmislja o tome pred kim igra dok utakmica traje. Niko nije postao igrac tako sto je igrao ono sto publika hoce da vidi vec ono sto zahteva utakmica. Uopste mi se ne svidja to koketiranje sa severom.

Sekularac, Garinca, Dzordz Best,.....

Link to comment

Plavšić nikada neće biti ništa više od prosečnog krila. On je okretan i startan, pre nego brz. Neko ko igra iza napadača, ne mora da bude izuzetno kreativan (a više nego pristojno je kreativan), može da pravi i razliku driblingom i promenama pravaca i tako sebi olakša posao prilikom kreacije. Isto tako su ljudi u zabludi da je Katai bolji kao kreator igre u sredini. Njegova tromost i lenjojst u fazi odbrane ga izuzetno ograničava, pa njegova kreativnost ne dolazi toliko do izražaja.

 

edit. Brži harper

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Sekularac, Garinca, Dzordz Best,.....

 

Nije to ni blizu isto, ti igraci su jednostavno igrali svoju igru a igrali su je tako da je publika uzivala. To treba da radi i Plavsic, da uziva u svom fudbalu a prava publika ce znati to da nagradi. Ono sto sam mislio je da je za moj ukus Plavsic preterano svestan publike dok igra pa ponekad bira resenja za aplauz a ne ona koja su svrsishodna. Drugim recima, stice naviku da glumi na terenu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...