Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Ne bude li igrao u utorak Plavsa,vise ove sezone utakmicu necu pogledati.

 

Onda ih neces pogledati posto Plavsic tesko da ce da igra pre Kange. Doduse i ne treba, Kanga je u ovom trenutku mnogo bolji igrac.

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koja dva zadnja vezna? Mi smo ovu utakmicu odigrali bez zadnjih veznih. I Le Talek i Poletanovic su box-to-box veznjaci.

Mozes druze da ih zoves kako hoces. Samo vidim da nam je poslednja linija na 40m a oni ispred u krugu tako da nam je 7 igraca bespotrebno pozadi kad krenemo u napad.

Link to comment

Mozes druze da ih zoves kako hoces. Samo vidim da nam je poslednja linija na 40m a oni ispred u krugu tako da nam je 7 igraca bespotrebno pozadi kad krenemo u napad.

 

Nije sedam, nego cetiri i uopce nije bespotrebno. Osim toga, Le Tallec je bio toliko puta u kaznenom Napretka da ovo nema smisla komentirati.

Link to comment

Nije sedam, nego cetiri i uopce nije bespotrebno. Osim toga, Le Tallec je bio toliko puta u kaznenom Napretka da ovo nema smisla komentirati.

Ako si bio na utakmici onda si morao da vidis a ako komentarises na bazi tv prenosa onda se slazem da te ne treba komentarisati..

Link to comment

Mozes druze da ih zoves kako hoces. Samo vidim da nam je poslednja linija na 40m a oni ispred u krugu tako da nam je 7 igraca bespotrebno pozadi kad krenemo u napad.

Kako nas probijaju iz kontre, 7 nije dovoljno

Link to comment

Meni samo rezultat nije bio ok, uz igru poslednje linije, pre svega Lukovića. Kod oba gola saigrači su mogli da ga izvuku, ali glavna krivica je njegova. Loša anticipacija i pokrivanje prostora su nas koštali golova. Phibel je morao nešto ranije da reaguje, kada već nema brzinu u nogama, a Ristić je mogao bolje da se postavi, a nakon toga i reaguje.

 

Čak i u relativno umerenom Ip, smo puno držali loptu, igralo vrlo dobar presing dobar deo poluvremena, stvorili par prilika i gurali loptu napred. Ono što se meni nikada nije dopadalo kod određenih igrača Zvezde je taktična nepismenost prilikom presinga, gde se pravi nepotreban faul u neretko bezizlaznim situacijama za protivnika. Petković prednjači u tome. Igru je kvarila beskorisnost Sikimića i Srnića.

 

Zadovoljan sam partijom Kahrimana, Ristića, Poletanovića, LeTalleca, Ruiza dok je imao snage i Plavšića koji se previše osporava. Pričati o njegovom "igranju" fudbala i to stavljajući kao prednost Kangi koji je do sada isključivo prezentivao taktičku nepismenost je neukusno. Phibel će biti koristan uz pravog partnera, Mouche je bio odličan, Vieira je takođe bio ok, cela ovaj medijski pritisak je malo prenaduvan. Vieira uopšte ne igra ispod standarda, ulazi u šanse. Bio je u boljoj formi, a bio je i u slabijoj.

 

U ovom trenutku je važno da pojačanja pokažu da su fudbaleri, naknadno će doći do uigravanja i ulaska u formu. Daleko sam zadovoljniji jučerašnjim mečem nego sa dvomečima protiv La Vallette.

Link to comment

Onda ih neces pogledati posto Plavsic tesko da ce da igra pre Kange. Doduse i ne treba, Kanga je u ovom trenutku mnogo bolji igrac.

 

Na poziciji na kojoj igra jeste bolji. 

 

Plavšić i Katai su jedini Zvezdini aduti protiv timova koji su jači na papiru. Njih dvojica jedini imaju individualni kvalitet da potezom rešavaju takve utakmice. Da je njihova forma stabilna igrali bi u mnogo jačim klubovima, ali takvi igrači se svuda trpe. 

 

Mada najveći problem ove ekipe je raskorak između formacije na terenu i načina igre. Ovakva postavka zahteva u odbrani žestok presing od prve sekunde gubitka poseda i pritisak na zadnju liniju protivnika. Mi to ne radimo. Sa druge strane, igra sa dva zadnja vezna plus Kangom i sa ovako postavljenom odbranom na centru terena, a priori je pucanj u vlastito nam stopalo. Čak i dok smo imali Grujana. Sad dibidus.

Link to comment

Meni samo rezultat nije bio ok, uz igru poslednje linije, pre svega Lukovića. Kod oba gola saigrači su mogli da ga izvuku, ali glavna krivica je njegova. Loša anticipacija i pokrivanje prostora su nas koštali golova. Phibel je morao nešto ranije da reaguje, kada već nema brzinu u nogama, a Ristić je mogao bolje da se postavi, a nakon toga i reaguje.

 

Čak i u relativno umerenom Ip, smo puno držali loptu, igralo vrlo dobar presing dobar deo poluvremena, stvorili par prilika i gurali loptu napred. Ono što se meni nikada nije dopadalo kod određenih igrača Zvezde je taktična nepismenost prilikom presinga, gde se pravi nepotreban faul u neretko bezizlaznim situacijama za protivnika. Petković prednjači u tome. Igru je kvarila beskorisnost Sikimića i Srnića.

 

Zadovoljan sam partijom Kahrimana, Ristića, Poletanovića, LeTalleca, Ruiza dok je imao snage i Plavšića koji se previše osporava. Pričati o njegovom "igranju" fudbala i to stavljajući kao prednost Kangi koji je do sada isključivo prezentivao taktičku nepismenost je neukusno. Phibel će biti koristan uz pravog partnera, Mouche je bio odličan, Vieira je takođe bio ok, cela ovaj medijski pritisak je malo prenaduvan. Vieira uopšte ne igra ispod standarda, ulazi u šanse. Bio je u boljoj formi, a bio je i u slabijoj.

 

U ovom trenutku je važno da pojačanja pokažu da su fudbaleri, naknadno će doći do uigravanja i ulaska u formu. Daleko sam zadovoljniji jučerašnjim mečem nego sa dvomečima protiv La Vallette.

 

Ma i juče je bilo tragično. Jovan Markovski je bio igrač utakmice. Zvezda jest da je stisla u poslednjih 15 minuta, ali sve do tada Napredak je bio opasniji protivnik i imao bolje šanse. Uzgred, oni su kriminalno loši, verujem da će biti pri dnu tabele.

 

Zna li se identit čoveka koji je u drugom poluvremenu ignorisao Moučea na desnoj strani usamljenog poput Gagarina u svemiru i dao loptu levo da Ruiz i Rile igraju 2 na 2? Mora da je neko obratio pažnju. Mislim da je bio Poletan.

Link to comment

muce mnogo bolji nego protiv valete. to je jako bitna vest, ocekujem da nam on, uz kangu, bude najbolji igrac ove sezone, i ako je ovo najava da ce u bugarskoj odigrati dobru utakmicu, onda imamo razloga za optimizam.

Link to comment

Plavšić i Katai su jedini Zvezdini aduti protiv timova koji su jači na papiru. Njih dvojica jedini imaju individualni kvalitet da potezom rešavaju takve utakmice. Da je njihova forma stabilna igrali bi u mnogo jačim klubovima, ali takvi igrači se svuda trpe. 

 

:lolol:

 

Evo ovako se glorifikuju igraci pa se posle pljuju kad ne ispune ocekivanja koja su u startu bila nerealna. Klasican srpski modus operandi.

Link to comment

Ne znam o čemu govoriš. Ja za tu dvojicu pišem to isto od kako sam ih prvi put maltene gledao. Plus u te dve rečenice ima taman onoliko pohvale koliko i kritike.

 

Vieiru sam zaboravio. Mada on radi dobar posao i kad nije u formi. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...