Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2016/2017


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 8.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    1500

  • Constantin

    1093

  • MaErAkLoIJA

    825

  • Матрикс

    795

Kao sto sam i pretpostavio, Popara nije u dobroj formi i mnogo zaostaje... Nadam se da mu nece trebati pola godine da se razigra kao prosli put, mada prosli put nije dobijao sansu kod Mrke a kasno je dosao kako rece Scepanovic je tada odlazio. Mislim da je to bilo posle cetvrtog ili petog kola.

Znaci dosao u jeku sezone, pa igrao na kasicicu do zime dok nije dosao Rastavac i onda je posle pet, sest utakmica poceo da igra na dobrom nivou.

Znaci da mozemo najkasnije od treceg, cetvrtog kola ozbiljno da racunamo na njega.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

U principu prva postava se zna...

 

                                                    Konovalov

 

Raul                      Bulatovic                           ......................           D. Bulatovic

 

                                                 ..........................

 

Apostolovic                 Arsic                             Stojanovic            Jovanovic

 

                                                      Pavkov

 

To je trenutno.

Kada je dolazio Asceric on je dosao iz C.G. lige i imao je utakmice u nogama a i dosao je kao jedan od boljih strelaca njihove lige.

Pavkov dolazi sa 180min. iz prosle sezoni i kao najbolji strelac pre dve godine Vojvodjanske lige. Po meni on treba da igra ali ako smo ozbiljni treba nam centar koji odmah moze da pomogne ekipi a ne da ga cekamo.

Takodje to mislim i za centralnog def. i srednjeg def.

Visoke ambicije ne mozemo da imamo sa tri ili cetiri igraca u prvoj postavi koje razigravamo i cekamo. Sreca pa je sistem takmicenja takav da mozemo da forsiramo mlade ali nije bas da treba da se kockamo.

Apostolovica jos uvek cekamo i njega racunam takodje u one koje razigravamo jer ne pravi razliku jos uvek, ne daje golove, bezi od lopte itd... Vidim da ga je krenulo na ovim pripremama pa se nadam da cemo moci da se ozbiljno oslonimo na njega.

Zadnji vezni je jako osetljiva tacka u nasem timu jer igramo formaciju 4-1-4-1, neko bi rekao 4-2-3-1 ali opet sa jednim zadnjim veznim i dva kreativca ispred. Zato mora jedan dobar pa kad njega nema neka se razigravaju ostali. Kad vodimo neka se razigravaju. Kad gubimo mnogo neka se razigravaju.

Siguran sam da klub radi na dovodjenju pored stopera i zadnjeg veznog...

Link to comment

Evo obzirom da su nam uslisili zelje za Poparu ja bih da predlozim intervju sa Rastavcem. Mislim da je on najzanimljiviji za nas.

Ostale bi pitali kako su se snasli, sta ocekuju i ostala sablonska pitanja a Rasta moze da nas uputi u dalje planove i njegovu procenu kvaliteta i nivoa pripremljenosti ekipe.

Bilo bi interesantno da uporedi ovu ekipu sa ekipom sa zimskih priprema. Sta je imala ta ekipa kao prednost-manu a sta ova danas?

Da li smo vec napravili jacu ekipu ili jos uvek nismo jaci od proslogodisnje selekcije?

Da li je zadovoljan prelaznim rokom?

Da li je zadovoljan Tomicevim transferom i da li je bio ocekivan tj da li su bili spremni za njega?

Da li ce da dovedu igraca na toj poziciji i kakve on licno igrace voli (sa kakvim karakteristikama) na toj poziciji?

Odlazak Mrke da li ce da se nadomesti dovodjenjem igraca ili je procena da imamo vec kvalitet u svojim redovima?

Kako ocenjuje Pavkova? Poredjenje sa Ascericem? Forma? Koliko mozemo da se oslonimo na njega i da li ga vidi kao prvog vodju navale ili jos uvek nije spreman za tu ulogu?

Kako ocenjuje napredak mladih igraca koji su dobili sansu ovog proleca?

Da li se neko od njih ozbiljno namece da vec od prve utakmice zaigra u prvih jedanaest?

Da li smo blizu potpisivanja ugovora sa Zivkovicem? Kako Rastavac ocenjuje ovog igraca i na cemu treba jos da radi?

Kakvog stopera trazimo i da li smo blizu nekog koga zelimo i naravno kada mozemo da ocekujemo taj transfer?

Arsic moze da nadomesti Djurickovicev odlazak ili je drugaciji tip igraca? Njegove karakteristike i da li smo bas njega zeleli tj da li je bio prva zelja ili ne? Ako ne da li moze da otkrije ko je to bio?

Sta se desava sa Ganjanima i da li dolaze? Da li su oni njegova zelja ili ne? Na kojim pozicijama igraju? Da li su se preporucili igrama ili su ih menadzeri preporucili?

Postoji potraznja i za M.Petrovicem, da li se slaze on sa tim transferom? Razmisljaju li o eventualnoj zameni? Kakve igrace voli na toj poziciji- karakteristike?

Obzirom da je od kostura tima ostalo samo par igraca  a po svemu sudeci bice ih jos manje, da li je svaki od ovih transfera bio neophodan? Pitanje se postavlja jer se zna da je jedan od uslova da ostane i taj da se sacuva okosnica tima?

Sta moze da kaze o novom levom beku-karakteristike? Koje pozicije pokriva i da li je doveden kao pojacanje ili za rotaciju?

Koji igrac ga je najpozitivnije iznenadio ako ima takvih?

itd...

 

Znaci evo za par minuta sta sam sve smislio......   Pitanja sama naviru a verujem da ih ima jos deset puta vise.

 

Evo da dodam...

Caki u kakvoj je formi i koliko moze svojim iskustvom da pomogne ekipi? Sta mu se svidja kod njega i da li u njemu vidi zamenu za Marjanovica? Naravno da li moze da ih uporedi i da li mozemo da se nadamo da ce Caki moci da dostigne formu kakvu je Marjanovic imao u pley offu obzirom na njegove godine?

Kada se ocekuje da Popara bude onaj stari?

Sta je to sto Popara poseduje a retkost je u nasem fudbalu? ...pozivam se na njegovu izjavu...

Da li treba pojacati konkurenciju medju golmanima?

Kako ocenjuje svakog od njih?

Da li je Lakic-Pesic dobio odresene ruke ili je njegova volja da napusti klub?

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Ma sistem takmicenja je takav da mozes da se zajebavas do marta ko Vojvodina a da onda pocnes da igras i zatvaras utakmice na kvarno... Nego mi ne spavamo na to uvo, tako da treba krenuti punom parom, a bice i zimski prelazni rok da se nadoknadi eventualno propusteno, ali opet skupljanje bodova treba odmah da krene. Upadljiv mi je odlazak Gume i Tomica, ostali smo bez nekog ko kvari igru, povezuje loptu izmedju odbrane i manevra... Kolko god da eventualno krenemo ofanzivnije da igramo cekace nas na krivinu vise od pola lige sa defanzivnom igrom i kontrom, tako da nam treba jedan iskusniji zadnji vezni reko bih, uz par ovih nasih mladjih koji su tu.

Link to comment

Ma sistem takmicenja je takav da mozes da se zajebavas do marta ko Vojvodina a da onda pocnes da igras i zatvaras utakmice na kvarno... Nego mi ne spavamo na to uvo, tako da treba krenuti punom parom, a bice i zimski prelazni rok da se nadoknadi eventualno propusteno, ali opet skupljanje bodova treba odmah da krene. Upadljiv mi je odlazak Gume i Tomica, ostali smo bez nekog ko kvari igru, povezuje loptu izmedju odbrane i manevra... Kolko god da eventualno krenemo ofanzivnije da igramo cekace nas na krivinu vise od pola lige sa defanzivnom igrom i kontrom, tako da nam treba jedan iskusniji zadnji vezni reko bih, uz par ovih nasih mladjih koji su tu.

Sistem takmicenja jeste takav ali prosle godine smo imali srecu pa su i Cuka i Vojvodina lose krenuli. I takvi su na kraju zauzeli vrh. Ako ove godine krenu bolje tesko da ce nam se ta politika isplati.

Zato i kazem a i slazem se sa tobom da ili pravimo ekipu za vrh ili razigravamo igrace. Sa golobradi tesko da cemo moci necemu da se nadamo jer nisu oni bili najbolji u svojoj generaciji pa sad ajde pokazi talenat. Svi su oni izokola dosli do nas, sto se kaze na mala vrata.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Uprava se zeza sa pojacanjima.

Kad oni misle da dovedu stopera ?

Vec u startu imaju sredstva od 260 hiljada €[210+50 hiljada]

 

Kakva je situacija sa zadnjim veznim..tj dajemo li sansu mladima ili dovodimo iskusnog ili pak da li ce Popara ili Caki pokriti tu poziciju.

 

Mozda bi ova treca opcija bila najoptimalnija,a da se pride dovede ili Uros Nikolic ili Tijago Galvao

Link to comment

Uprava se zeza sa pojacanjima.

Kad oni misle da dovedu stopera ?

Vec u startu imaju sredstva od 260 hiljada €[210+50 hiljada]

 

Kakva je situacija sa zadnjim veznim..tj dajemo li sansu mladima ili dovodimo iskusnog ili pak da li ce Popara ili Caki pokriti tu poziciju.

 

Mozda bi ova treca opcija bila najoptimalnija,a da se pride dovede ili Uros Nikolic ili Tijago Galvao

Popara je u Levskom igrao zadnjeg veznog ali ne verujem da ga Rasta vidi na toj poziciji. Mozda krenemo sa Cakijem, Arsicem i Poparom bez klasicnog zadnjeg veznog???

Od 215.000e od goše nije ostalo skoro nista. Placena arbitraza, pripreme i drugi dospeli troskovi, isplacene plate (valjda) zajednici itd. Rece Radan ili M.Jovanovic da su otisle.

Link to comment

Uuu ja skroz zaboravio na Zivkovica.

 

Jao tesko ce se Apostol naigrati pired Dusana,zivi bili pa videli.

 

Decko je fantastican igrac,samo sto sam rekao pre ned dana,malo ga zeza luda glava.

 

Treba tako skautirati sad igrace CZ i PFC 97-98 god koji nece dobiti sansu u prvom timu (zbog konkurencije) i privoleti ih kod nas.

Link to comment

Uprava se zeza sa pojacanjima.

Kad oni misle da dovedu stopera ?

Vec u startu imaju sredstva od 260 hiljada €[210+50 hiljada]

 

Kakva je situacija sa zadnjim veznim..tj dajemo li sansu mladima ili dovodimo iskusnog ili pak da li ce Popara ili Caki pokriti tu poziciju.

 

Mozda bi ova treca opcija bila najoptimalnija,a da se pride dovede ili Uros Nikolic ili Tijago Galvao

Ovde sve neki matematičari :D  Sećaš li se koliki je dug bio po arbitraži ?

Link to comment

Sugestije su uzete u obzir, Live intervju sa MIlanom Rastavcem, će biti urađen po principu po kome je i sa Pavlom Poparom. Zbog sutrašnjih utakmica, očekujte objavu i poziv da svoja pitanja postavite, već sutra, a intervju  u subotu posle ručka, pre večernjeg treninga. Takođe ćete na kraju priprema biti u prilici da čitate i blog analizu pripremnog perioda, a nju će takođe pisati šef Rastavac ili neko od njegovih najbližih pomoćnika. Postoji mogućnost da taj blog iz stručnog aspekta bude uvršten u mesečnu rubriku na sajtu kluba. Hvala na svim sugestijama. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...