Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2016/2017


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 8.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    1500

  • Constantin

    1093

  • MaErAkLoIJA

    825

  • Матрикс

    795

Aca kapiten je lider, onaj pravi, "starog kova". Kad kasne plate, Aca ode u ime igraca da se pickara sa upravom. Zato ga svi slusaju na terenu. Kad on trci ima svi da trce. Kad on napickara saigraca, ovaj moz samo da se pokrije s usi i da pazi da mu se ne ponovi vise ista greska. Zato je njegova uloga u timu nemerljiva. Ne mora preterano da asistira, daje golove, sutira penale, stagod. Ima ko ce to da radi. On je tu da predvodi ekipu, da svira onako kako ce ostali da igraju.

 

Raul, kao njegov zamenik koliko god bio nase dete i "vojnik" kluba, nema ni blizu tih liderskih osobina kao Aca. To se jednostavno vidi po govoru tela.

Link to comment

Ја размишљам о штоперу, који ће да чини пар са Радошем. Лично бих волео да то буде Жиле, мислим да би могао да изгура добро, и што је најважније, сигурно, сезону. Али...

 

На памет ми је пао Александар Игњатовић. Слободан је у избору нове средине, стамен, висок, а нашо дете. Мислим да би био пун погодак.

Link to comment

Ја размишљам о штоперу, који ће да чини пар са Радошем. Лично бих волео да то буде Жиле, мислим да би могао да изгура добро, и што је најважније, сигурно, сезону. Али...

 

На памет ми је пао Александар Игњатовић. Слободан је у избору нове средине, стамен, висок, а нашо дете. Мислим да би био пун погодак.

I nije spor kao LP. Lepio sam i njega ovde u startu ali da ne prodjemo sa njim kao i sa Vladom Djordjevicem. Hvalospevi, hvalospevi a kad dosao kiks do kiksa...

Mozda bi bolje bilo da nekako privolimo naseg Cirkovica koji je mladji i kome je u interesu da se razigra posle sestomesecne uspavanke u Partizanu prvi deo je igrao. Da pokusamo i mi po osnovu ljubavi prema gradu i po osnovu amicije kluba da privolimo neko nase dete ne mora po osnovu ljubavi prema klubu jer je to diskutabilno. Ali sigurno bi dobio bolju podrsku nego u Partizanu ili OFKi koja skoro pa i da nije imala publiku a napredovao do mlade repke. Kod nas bi uz pomoc publike i Raste sigurno napipao puteve stare slave, napredovao i prodao se u Dansku ili neki Turski klub pa posle kako oce. Partizan i Zvezda gro igraca doveli po osnovu ampicije a sa mnogo manjim platama nego sto im je nudjeno. Nasa ambicija je jedno od prva cetiri mesta i mislim da na to mozemo da pecamo igrace, pogotovu "nasu decu" plus treci smo po posecenosti... i verujem da cemo tu i ostati samo sto je klub svojim rezultatima uspeo da se promovise i iz reklamira pa se nadam boljoj posecenosti nego prosle godine. Naravno Caki je magnet za publiku pa se nadam da ce se i zbog njega vratiti na stadion.

Link to comment

Aca kapiten je lider, onaj pravi, "starog kova". Kad kasne plate, Aca ode u ime igraca da se pickara sa upravom. Zato ga svi slusaju na terenu. Kad on trci ima svi da trce. Kad on napickara saigraca, ovaj moz samo da se pokrije s usi i da pazi da mu se ne ponovi vise ista greska. Zato je njegova uloga u timu nemerljiva. Ne mora preterano da asistira, daje golove, sutira penale, stagod. Ima ko ce to da radi. On je tu da predvodi ekipu, da svira onako kako ce ostali da igraju.

 

Raul, kao njegov zamenik koliko god bio nase dete i "vojnik" kluba, nema ni blizu tih liderskih osobina kao Aca. To se jednostavno vidi po govoru tela.

Znas da mi starosedeoci sa ovog sajta svi mislimo tako. Ja napisao da pored svega sto daje treba nam i jos malo od njega u napadu jer to cetvrto mesto zahteva jos taj mali dodatni napor od svih. Od nekoga vise trcanja, od drugoga bolju koncentraciju od svakoga po nesto a moje misljenje da Acko pored velikog, ogromnog doprinosa na ovu ekipu kada bi dao, pokazao i taj zavrsni kvalitet moze da nas ponese preko svih mogucnosti. Ne sporim da zadovoljava njegova igra i ovakva kakva je ali ipak za visoke ampicije treba nam Acko iz 2013 i ponavljam, to je moje licno misljenje.

Raul i da hoce Acko je tu. Kada Ace ne bi bilo mozda bi preuzeo palicu.

Link to comment

Dajte bre Zlatkovica iz Ofk.

Em nase dete tj iz Nis

Em 97 godiste

Em ima sezonu ispred sebe u SL

Em povremeni reprezentativac

Em mozemo da zaradimo na njemu

Link to comment

Jos jedan igrac u rubrici gde je, sta radi, Aleksandar Kosoric...  

Igra za Zeljeznicar, cena na transfer 425 iljade ojra i debitovao 7 juna za repku BiH. Pod ugovorom je ali on je profil igraca koji mi se svidja i koji bi nam sada bas pasovao...

Igraci za koje mozemo da kazemo da su skroz propali jer su imali jako lepu buducnost ispred sebe su Strahinja Petrovic i definitivno Milutin Ivanovic. Ne mogu da prezalim ova dva talenta...

Link to comment

Znas da mi starosedeoci sa ovog sajta svi mislimo tako. Ja napisao da pored svega sto daje treba nam i jos malo od njega u napadu jer to cetvrto mesto zahteva jos taj mali dodatni napor od svih. Od nekoga vise trcanja, od drugoga bolju koncentraciju od svakoga po nesto a moje misljenje da Acko pored velikog, ogromnog doprinosa na ovu ekipu kada bi dao, pokazao i taj zavrsni kvalitet moze da nas ponese preko svih mogucnosti. Ne sporim da zadovoljava njegova igra i ovakva kakva je ali ipak za visoke ampicije treba nam Acko iz 2013 i ponavljam, to je moje licno misljenje.

Raul i da hoce Acko je tu. Kada Ace ne bi bilo mozda bi preuzeo palicu.

Ok Mare, postujem tvoje misljenje of skroz  :) . Prva stvar, Aca iz 2013 godine je tri godine mladji. Drugo falilo je nama mnogo toga po "malo vise" pocev od Mrkine stative, preko svih ostalih stativa i precki, raznoraznih penala, ofsajda... Ja ne mogu da se otmem utisku da smo glavnu bitku za Evropu izgubili van terena.

Link to comment

Dajte bre Zlatkovica iz Ofk.

Em nase dete tj iz Nis

Em 97 godiste

Em ima sezonu ispred sebe u SL

Em povremeni reprezentativac

Em mozemo da zaradimo na njemu

Ako moze neku drugu poziciju da igra osim stopera sto da ne. Inace licno ne volim stopere od metar i zilet. Konkretno Zlatkovic je kako pise na transferu ako ne laze 1,82 a to je po meni malo za tu poziciju. Koliko god bio dobar to ce uvek da predstavlja problem osim ako ne skace i ne pozicionira se kao Kanavaro...

Link to comment

Ako moze neku drugu poziciju da igra osim stopera sto da ne. Inace licno ne volim stopere od metar i zilet. Konkretno Zlatkovic je kako pise na transferu ako ne laze 1,82 a to je po meni malo za tu poziciju. Koliko god bio dobar to ce uvek da predstavlja problem osim ako ne skace i ne pozicionira se kao Kanavaro...

Pa ne mora da bude ni 205cm pa da bude sporac.

 

Pik mi je Avramovski,Bilbija,Pavlovski,S.Jovanovic,Veljko Simic

Link to comment

Ok Mare, postujem tvoje misljenje of skroz  :) . Prva stvar, Aca iz 2013 godine je tri godine mladji. Drugo falilo je nama mnogo toga po "malo vise" pocev od Mrkine stative, preko svih ostalih stativa i precki, raznoraznih penala, ofsajda... Ja ne mogu da se otmem utisku da smo glavnu bitku za Evropu izgubili van terena.

Pa prosle godine pa je skoro i bilo dovoljno za cetvrto mesto. I zbog slabe igre konkurenata i nase uzlazne forme u pley offu zamalo da im pomrsimo konce pa je zato radio zeleni astal.

Verujem da bi u slicnoj situaciji i ove godine dobili isti tretman.

Zato i moramo da budemo bolji kako ne bi mogli na kvarnjaka da nam ga poturaju vec da ih nateramo da ako poturaju da mora da se mnogo vidi a tu ce vec Radan da otvori usta i na sav glas i ne verujem da ce smeti da predju odredjenu granicu.

Moje misljenje je i da smo bili bolji za taj jedan bod da bi ponovo izgubili ali da smo bili bolji za cetiri onda bi se svi pitali "kude je taj Nis"...

Inace Acko je i dalje u najboljim godinama... Medjutim on je igrao standardno u pley offu kao i u ligi a Marjanovic, Mrkic pa i Apostolovic u odnosu na ono neigranje u ligi poprilicno je bolje odigrao, naravno ne i sjajno ali svi su oni dali vise nego sto su davali. Djuricko takodje mada i dalje mislim da je bio toplo hladno. Tomke zbog povrede igrao na slabijem nivou.

Ove godine se nadam da cemo imati adekvatne zamene pored ove decurlije koje razigravamo jer nas je upravo to skupo kostalo. Po meni mozda i prelomni momenat bio kada su i Tomke i Guma bili povredjeni i na toj osetljivoj poziciji igralo dete. Isto vazi i za Acu koji je bio nenadoknadiv jer pored liderskih sposobnosti izgubili smo i cvrstinu i borbenost.

Imamo trenutno Cakija, Poparu, Arsica koji mogu da pokriju sredinu a Arsic moze levo i desno pa da menja Apostolovica ili Acu. Cini mi se da njemu ipak mnogo vise lezi sredina ali igra i bocno. Sad zamislite da se povredi pu,pu,pu Acko (pu,pu,pu,pu,pu), Ostaje Arsic i Apostolovic koji se jos nije razigrao za Super ligu, znaci nije ni prosek. Imamo mlade koje treba da razigravamo kao ovaj Mordatenko ali pitanje je da li ce on igrati kao Apostolovic i da li ce posebno u jesenjem delu biti na visini zadatka ili ce da se uci kao i Krstic, Baloteli, Mrka...

Sad imamo Stankovica koji moze da menja Bulatovica i Raula ali opet nam treba jos jedan kako bi mogli da izguramo sezonu kako treba da ne guramo Zivkovica na beka i u bitnim utakmicama ne guramo golobrade bez iskustva.

Tomke je trenutno usamnjen i ima zamenu u Krsticu i Aleksi Jovanovicu ali opet oni se razigravaju i tu nam treba neki poput Gume cak i stariji, neki deda koji ce da menja Tomketa a ujedno se ne buni za minutazu.

Za centra necu da pricam. Ako ostane Mrka jos jedan koji ima kvaliteta tipa Trifunovic, Ubiparip i sl. Mozda i neko iznenadjenje, ne znam kakav je Pankov ali kada bi se razigrao kao nekada Skuletic gde bi nam kraj bio...

Link to comment

Meni se cini da smo ozbiljno usli u prelazni rok, sto je i red bio s obzirom da je proslo godinu dana od prethodnog. Sredina i napad bejahu problemi. Dakle Caki i Popara i Arsic umesto Brzog i Djuricka, pogodak. Razigravanje Lazara i dovodjenje Mordatenka uz eventualni ostanak Mrke jer ga tatko ko svaki pravi tatko ne pusca u Tursku, pa sta ces vise za pocetak... Hocu da kazem polazak na pripreme sa okosnicom tima za buducu sezonu deluje obecavajuce u najmanju ruku. Ne secam se u skorije vreme takve situacije.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Pa ne mora da bude ni 205cm pa da bude sporac.

 

Pik mi je Avramovski,Bilbija,Pavlovski,S.Jovanovic,Veljko Simic

Ne mora 2.05 ali ne mora ni 1.80. Raul bi bio vrhunski stoper da je pet cm visi. Mnogo puta smo ranije o tome razgovarali. Stoper od 1.82cm je limitiran i uvek ce da predstavlja rupu u odbrani osim ako se ne uklopi u visoki tim pa da par drugih igraca budu visoki i nadomeste. Naravno kod prekida taj limit moze da se nadomesti ali kada se namesti u toku utakmice onda prc. Imaju mnogi timovi niske stopere, ne secam se tacno koliko je Bisevac visok ali on npr. pa dogura do repke ali ja komentarisao da ja licno ne volim e sad ako je toliko dobar onda dobro dosao. Mnogi kroz istoriju bili niski pa bili svetske zvezde kao npr. Kanavaro, Almeida cini mi se i dr...Evo Rasta probao Mrscevica, koji je isto nizak, na stopera samo sto on bas kiksnuo par puta na probi protiv Napretka, pa ga verovatno zbog toga (pored ostalog) nisu poveli na pripreme.

Sto se tice Avramovskog, Bilbije, Pavlovskog, Simica svi igraci su pod golemim ugovorima i nije realno da dodju. Avramovskog trazio koliko se secam Hrvatski Dinamo ili neki drugi zvucni Hrvatski tim a Pavlovski moze da dodje samo na pozajmicu sto smo valjda prevazisli osim ako ne pozajmimo igraca tipa Dembele, Krasic i sl. koji bi nam pomogli u kvalifikacijama ali kada do njih dodjemo. Tada zbog manjka novca je po meni opravdano.

Za ovog jednog izostavljenog se i ja slazem i jako bih voleo da ga dovedemo...

Link to comment

Meni se cini da smo ozbiljno usli u prelazni rok, sto je i red bio s obzirom da je proslo godinu dana od prethodnog. Sredina i napad bejahu problemi. Dakle Caki i Popara i Arsic umesto Brzog i Djuricka, pogodak. Razigravanje Lazara i dovodjenje Mordatenka uz eventualni ostanak Mrke jer ga tatko ko svaki pravi tatko ne pusca u Tursku, pa sta ces vise za pocetak... Hocu da kazem polazak na pripreme sa okosnicom tima za buducu sezonu deluje obecavajuce u najmanju ruku. Ne secam se u skorije vreme takve situacije.

Pa i to bas nije tako... Mrka i Tomke cekaju mig Cuke to je prva nestabilnost. Mordatenko je bio zapazen ali nije napravio neku prevagu protiv drugog tima Napretka od kojih je verovatno polovina bilo na probi. Oni tek treba da se pojacavaju i od ovog prvog tima mozda se i pola presele na klupu.

Treba nam igraci koji ce da prave razliku i pored kojih ce ovi mladi da napreduju a ne da posle pet utakmica upadnemo u problem jer nam krilo igra Mordatenko koji je kao i svi mladi upao u losu seriju i igra do neprepoznatljivosti. Isto se desilo sa Apostolovicem, pa sa Mrkom koji u startu jednu odigra vrh a drugu ga nema ni u tragovima. Jos uvek nismo ozbiljan tim. Kad dovedemo kvalitetnog stopera, desnog beka ala Stankovic, krilo ala Sasa J., i centra makar kao Ascera u boljim izdanjima i jos jednog defanzivnog srednjeg tada smo ozbiljan klub i tada ni povrede, ni zuti kartoni, ni slaba forma nekog pojedinca ne moze da dovede do olakog prosipanja bodova kao prosle sezone.

Da napomenem da ozbiljni timovi imaju vise opcija u timu, pa na osnovu protivnika biras da li ce da igra visoki centar ili niski a brzi. Biras da li ce sredina da bude poletna ili iskusna i dobra na lopti, dobra u def., skocna ili kakva vec? Ozbiljni timovi imaju mogucnost da sa izmenom preokrenu tok meca, mi to prosle sezone nismo imali i tesko je ako se pokusava sa igracima koje razigravas. Naravno da moze neko da se razigra i na taj nacin ali na isti taj nacin kada nemas drugih opcija mozes da unistis mladog igraca.

Zato od svega ovog nabrojanog, od ovih pet igraca makar cetiri i mi smo zaista jako ozbiljan tim......

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...