Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2016/2017


Dali_man

Recommended Posts

Koji Ivanović ?

Što se tiče škole, niti koga zanima, niti ko ima želju da se uključi. Interesantne su im, uglavnom, članarine.... 2002.g. nije loše, 2003. odlično-sve ostalo, upitno. S tim da osim Joce Gmitrovića nema "krštenog trenera" tamo...a i neće niko u Radničkom da radi. Do dolaska nove Uprave, bar su plate redovne bile...

Napredak-Vojvodina

Link to comment
  • Replies 8.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    1500

  • Constantin

    1093

  • MaErAkLoIJA

    825

  • Матрикс

    795

Marjanović je meni baš simpatičan igrač, ume fino da proigra i ima dobar šut. Problem je u tome što je njega hteo prethodni trener a ovom se jednostavno "ne uklapa u koncepciju" (ali se tu ne bi snašao ni Serhio Buskets). Ispred špica Leonardo, jedan krilni igrač (Janković ili Mihajlović/Stevanović) i Kosović, Jevtović i Everton. Trio bez naročitog fudbalskog umeća ali umeju da krljaju i vrate loptu golmanu i po trideset puta za poluvreme ako treba pa nek on loptom od 80 metara traži Đurđevića ili Tavambu.

Marjanovic je klasican pley a vi to vec imate u Leonardu koji sem tih vestina poseduje i mnoge druge. Takodje isto smatram da nije igrac za ovakav stil fudbala a i formaciju.

Iskreno kao neko ko posmatra Partizan iz drugog ugla nego li navijac tog kluba, imam utisak da bez obzira na golove i preokrete nekako utakmice dobijate na napaljenost i "krljanje" tj. silu. Da ste kvalitetni to niko ne spori (pogledas transfermarket i sve ti jasno, ne mora dalje), ali sila plus Leonardo daju rezultate ovde a da li ce i u kvalifikacijama to ce tek da se vidi. Naravno ako Leonardo odigra te kvalifikacije...

Link to comment

Taj bi bio dobar za A tim.

Pa za A tim ali treba nam trener koji ce da se bavi i skolom tj. da ume sa mladima i da moze da nam pomogne i u tom delu. Jednostavno neko ko ce da nasledi Rastavca a da ima iskustva sa skolom fudbala.

Ne znam kakvo je stanje u skoli ali sve se mislim da nam sve te stvari kakve god da su zavise od Rastavca. Losa je skola jer se nema para ali nema ni mnogo zainteresovanih u upravi a Rastavac je vecito pominjao tu skolu i nas region kao rasadnik talenata. Koliko god da je malo uradio to je sigurno bio ogroman pomak jer se nista nije radilo.

Ako dovedemo nekog trenera koji redja igrace kao kockice i ne misli na skolu vec trazi neka prosecna pojacanja od 30god. onda smo ga na..je...ba....liii...

Link to comment

Pa za A tim ali treba nam trener koji ce da se bavi i skolom tj. da ume sa mladima i da moze da nam pomogne i u tom delu. Jednostavno neko ko ce da nasledi Rastavca a da ima iskustva sa skolom fudbala.

Ne znam kakvo je stanje u skoli ali sve se mislim da nam sve te stvari kakve god da su zavise od Rastavca. Losa je skola jer se nema para ali nema ni mnogo zainteresovanih u upravi a Rastavac je vecito pominjao tu skolu i nas region kao rasadnik talenata. Koliko god da je malo uradio to je sigurno bio ogroman pomak jer se nista nije radilo.

Ako dovedemo nekog trenera koji redja igrace kao kockice i ne misli na skolu vec trazi neka prosecna pojacanja od 30god. onda smo ga na..je...ba....liii...

Nema od toga ništa...na žalost.

Link to comment

To znaci da ostajemo to sto jesmo i da nikad necemo medju 4 najbolja tima, cak i u ovakvoj jadnoj drzavi i ligi, opet to ponavljam. E pa onda 500 ljudi prosek sledece sezone. Dosta je bilo vise.

Da se odmah ogradim, pricam ko obican navijac s nije bitno koje tribine, nece Nislije ovakav Radnicki i u pravu su.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Koliko god Lalatovic bio prost, bahat i nekulturan covek, ipak zna da motivise i napravi igraca.

Nama treba neko ko ce da lansira Apostolovica, Zivkovica, Travancica, Mrkica, Totija, Aleksu, Krstica, Hadzikadunica, Stevanovica, Nomu...

To su sve igraci koji realno mogu i trebaju da eksplodiraju sledece sezone. Mrka ce verovatno preko ali vazi za ostale.

Uopste nemamo los kvalitativni potencijal jer momci su prosli privikavanje i sazreli su kako mentalno tako i fizicki za ovaj nivo takmicenja.

Poneki su sa timom i vise od dve godine.

Po meni bi pametno ulaganje bilo u sva cetiri igraca odbrane i jednog stvarno dobrog centra. Kojic je dobar ali bih voleo da vidim jednog agilnog kao recimo sto je Lazar Veselinovic, neko ko moze da pravi razliku i sa lakocom daje golove. Takodje bih doveo Djerica kao drugog centra i sa njim bih pored jednog mladog iz skole, nase ili regiona zatvorio centarsku poziciju.

Lepo bi bilo kada bi mogli da unovcimo Arsu, Mrku pa sto da ne i Raula. Arsa 200-300.000, Mrka 300-400.000, Raul 50-100.000 i da sa nekih 700-800.000 eura imamo mogucnost da na miru pocnemo i zavrsimo sezonu.

Ugovor istice Kosoricu i Marku Jovanovicu sto je igrao u Partizan i za Vozdovac, po meni dva odlicna stopera. Za bekove nemam neku ideju ali bek tipa Volkov bi nam odgovarao, naravno bek koji bi bio 100% na terenu a 0%  u kafani.

Svidja mi se dosta N‚Diae iz Napretka na poziciji beka.

Takodje nam je mesto zadnjeg veznog malo kriticno jer nemamo brze i agilne igrace ali Tomke ce sigurno odraditi ugovor ako se ne desi da ga prodamo ponovo za 50.000evra. Pa malo po malo i da se lepo zaradi na njemu :D

Mozda ako ne moze da se nadje neki brz zadnji vezni da se bar uzme neko ko ce sa odredjenim karakteristikama da pravi razliku, npr. Panic iz Metalca sa svojom visinom od 1,96cm. Pa kad se ubaci i Djeric imamo bar ekipu koja ce da razbija bunkere.

I sad kad bih zamislio ekipu ona bi izgledala nesto nalik ovome, sa igracima takvih karakteristika. Oni bi davali stabilnost u odbrani i uz cvrstu odbranu bi se i mladi razvijali:

                                          Zogovic

 

N‚Diae          Jovanovic                     Kosovic            Volkov

                    (Silo)                                                 (Stankovic)

                                          Panic

                                    (Krstic, Aleksa, Noma)

 Travancic         Noma                     Caki                 Apostolovic

(Zivkovic)        (Travancic)        (Popara, Noma)   (Noma, Hadzikadunic...)

 

                                      Veselinovic

                                        (Djeric)

 

Naravno mogao bih da zamisljam ja jos bolje ali uz neka ciljana ulaganja koja objektivno finansijski mozemo da izdrzimo, mislim da bi mogli stvarno da napravimo spoj mladosti i iskustva pa cak i da se ukljucimo u trku za trece mesto...

Takodje onaj mali, brzi, tamnoputi iz Surdulice koji je celoj ligi zadavao muke prosle godine je slobodan u izboru sredine :D

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

 

Ugovor istice Kosoricu i Marku Jovanovicu sto je igrao u Partizan i za Vozdovac, po meni dva odlicna stopera. Za bekove nemam neku ideju ali bek tipa Volkov bi nam odgovarao, naravno bek koji bi bio 100% na terenu a 0%  u kafani.

Svidja mi se dosta N‚Diae iz Napretka na poziciji beka.

 

Valjda ti jasno, Mare, da ko jednom zakači prestonicu samo pod "tešku komandu" može da ode u provinciju. Kao npr. Stefan Savić.

Možda, pri kraju karijere, da premoste do sledećeg angažmana, kao, naklon do zemlje, Kojić i mrš u PM Volkov.....

N'Diae može po celom boku da igra, ama me nervira s ono njeogovo "padanje"...

Link to comment

Marko Jovanović je solidan štoper, mislim da je imao potencijal da ostvari bolju karijeru ali... Kosorić je u najbolju ruku osrednji igrač, imao je jednu dobru sezonu u Željezničaru i to je to. Mada ima predispoziciju da igra u klubovima koji asociraju na rad pa se možda i vrati u Niš.

Edited by Goranz
Link to comment

Marko Jovanović je solidan štoper, mislim da je imao potencijal da ostvari bolju karijeru ali... Kosorić je u najbolju ruku osrednji igrač, imao je jednu dobru sezonu u Željezničaru i to je to. Mada ima predispoziciju da igra u klubovima koji asociraju na rad pa se možda i vrati u Niš.

 

 

Šteta za Marjanovića, nažalost se ponovo ispostavilo kao tačno ono da vodeći igrač Radničkog obično ne može da bude ni nosač peškira u Partizanu. Sećam se da se o tome često pričalo pre trideset i kusur godina: puna entuzijazma ali objektivno neuka niška publika nekog igrača kuje u zvezde, njega dovedu u Beograd i tu fudbalski obrazovana publika za tren oka provali da je u pitanju "mačka u džaku".

 

Kao Andrija Živković ;)

:fantom:

Link to comment

Upravo tako, tog Živkovića smo jedva uspeli da oteramo. Šest meseci smo ga prisiljavali da trenira sa petlićima dok napokon nije digao sidro i otišao nekog drugog da upropaštava.

Link to comment

Upravo tako, tog Živkovića smo jedva uspeli da oteramo. Šest meseci smo ga prisiljavali da trenira sa petlićima dok napokon nije digao sidro i otišao nekog drugog da upropaštava.

Ćuti....spasili ste se ;)

Link to comment

Omladincima dovoljan najverovatnije bod za opstanak, protiv Rada na Banjici, u zadnjem kolu, ko i prosle godine...

A prošle godine beše Napredak u poslednjem kolu?

Link to comment

Valjda ti jasno, Mare, da ko jednom zakači prestonicu samo pod "tešku komandu" može da ode u provinciju. Kao npr. Stefan Savić.

Možda, pri kraju karijere, da premoste do sledećeg angažmana, kao, naklon do zemlje, Kojić i mrš u PM Volkov.....

N'Diae može po celom boku da igra, ama me nervira s ono njeogovo "padanje"...

Vise sam aludirao na tip igraca a ne na same igrace. Jasno meni mnogo toga ali sve sto vredi je pokupljeno u ranoj mladosti i odsluzilo vojsku u Partizan i Zvezdu. Neki igrali, neki nisu za seniore ali za sve vazi da bi dupe dali da zaigraju za ova dva kluba. Naravno ako ih put nanese u Srbiju. Stoga je lako izvuci zakljucak da je jako tesko da se nadje neki kvalitet a da nije prosao njihovu skolu i da mu srce nije u njihovim vitrinama. I opet naravno, da imamo mogucnosti da damo vise novca od blizanaca, svi bi oni voleli nas, neki jer su tu rodjeni, neki sluzili vojsku, neki se ovde zaljubili a neki zbog toga jer su citali ime naseg grada kada su prolazili autoputem.

Znamo svi mi kakva je to ljubav ali nema veze. Cast izuzecima ! 

Mozemo da dovedemo nekog stranca ali situacija je takva da bez jakog bedema ispred golmana kao i kasvetnog napadaca, nema ni ostvarenja ciljeva.

Koj ce ga zna da li ce da nagazimo jos jednog Volkova ili ne ? I stranci pa zajebani, pogledaj kako je Partizan prosao sa Goguom...

Ja sam samo hteo da napravim tim koji ne bi bio preterano skup a mogao bi da bude u prve cetiri ekipe i da se bori za evropu a usput i da gura mlade. Caki i kvalitetan spic ima sami da rese pola utakmica. Cvrsta i brza odbrana koja ce moci da drzi liniju dosta dalje od gola.

Nama je trenutno sredina najaci adut, napad je Kojic i tu nemamo prostora za manevar i takticko nadmudrivanje. Recimo da je Djeric dosao na zimu pa da moze da se razbijaju bunkeri sa njim. Sad ja se zalepio za Djerica koji pitanje je kako bi igrao u Super ligi ali obecava.

Treba nam spic koji pored brzine ume i da skace i zadrzi loptu a i da drzi dubinu. Kao da opisujem Pavkova :D Steta za decka ali mislim da bi nam mnogo vise koristio nego svi zajedno sto su dosli na zimu ... Taman mu je trebalo ovih sest meseci...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...