Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2016/2017


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 8.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    1500

  • Constantin

    1093

  • MaErAkLoIJA

    825

  • Матрикс

    795

Долазак Којића вероватно значи да ћемо малог Мрку да гледамо на крилу ове полусезоне.

Link to comment

Samo da kazem i ja nesto za televiziju. Za live stream, kvalitetan treba oko 2000 marke ili 1000 evra. zavisno sta je kupuje. Nije to bas turi kameru na tronozac i snimaj. Youtube prihvata samo enkodovane snimke za live stream u posebnom formatu za sta treba pretvarac od signala sa kamere do konacnog proizvoda. Dakle: kamera (bilo koja da je full hd), tronozac protiv drhtanja i kosave, hardwerski enkoder (znaci deo opreme koji moz ti padne na nogu), laptop sa softwarom i internet sa mininum apload brzino od 1mbps.

Link to comment

Samo da kazem i ja nesto za televiziju. Za live stream, kvalitetan treba oko 2000 marke ili 1000 evra. zavisno sta je kupuje. Nije to bas turi kameru na tronozac i snimaj. Youtube prihvata samo enkodovane snimke za live stream u posebnom formatu za sta treba pretvarac od signala sa kamere do konacnog proizvoda. Dakle: kamera (bilo koja da je full hd), tronozac protiv drhtanja i kosave, hardwerski enkoder (znaci deo opreme koji moz ti padne na nogu), laptop sa softwarom i internet sa mininum apload brzino od 1mbps.

Zlurade obzirom da se razumes, kakva bi prica bila da se napravi sajt i da se preko svog sajta strimuje? Nalik ovim sajtovima sto strimuju npr Arenu i slicno. Tada bi mogla da se ubaci sifra i samo ko plati moze da gleda
Link to comment

Ne razumem se bas toliko, google se razume :naughty: Generalno, ne isplati se da placas jos i izradu sajta i hosting jer sve to mozes da uradis i preko youtuba jer su oni dzaba a imaju onu opciju da odaberes da moze da gleda samo ko ima link tj kome posaljes isti. To je mac sa dve ostrice jer ako posaljes meni link, niko me ne sprecava da taj link  podelim svima koje znam al jbg, to mu je sad vec druga prica. U stvari sva ova oprema moz izadje i jeftinije jer su kamera i laptop najskuplje stavke ali: kamera moze da bude i neka kvalitenija dslr sa zumom i hdmi izlazom, laptop mora bude sa sto boljim procesorom (grafika nije bitna) i5 je minimum, i7 je vec ok i sa brzim hard diskom (ssd bi bio pun pogodak) a to sve moze da se pozajmi kad treba. Jedino je enkoder i internet ono sto mora se kupi. Enkoder kosta oko 200 evra, internet u Srbiji nije bas nesto cime moz se pohvalimo, narocito ne wifi-jem koji em sto je uzasan em sto je nastabilan.

Link to comment

Ne razumem se bas toliko, google se razume :naughty: Generalno, ne isplati se da placas jos i izradu sajta i hosting jer sve to mozes da uradis i preko youtuba jer su oni dzaba a imaju onu opciju da odaberes da moze da gleda samo ko ima link tj kome posaljes isti. To je mac sa dve ostrice jer ako posaljes meni link, niko me ne sprecava da taj link  podelim svima koje znam al jbg, to mu je sad vec druga prica. U stvari sva ova oprema moz izadje i jeftinije jer su kamera i laptop najskuplje stavke ali: kamera moze da bude i neka kvalitenija dslr sa zumom i hdmi izlazom, laptop mora bude sa sto boljim procesorom (grafika nije bitna) i5 je minimum, i7 je vec ok i sa brzim hard diskom (ssd bi bio pun pogodak) a to sve moze da se pozajmi kad treba. Jedino je enkoder i internet ono sto mora se kupi. Enkoder kosta oko 200 evra, internet u Srbiji nije bas nesto cime moz se pohvalimo, narocito ne wifi-jem koji em sto je uzasan em sto je nastabilan.

Ma sajt ce se napravi pogotovu sto ne treba tu nista posebno da se pravi. Link se salje onima koji su platili a ako se ne skupi dovoljno novca onda se sledeci put salje link tek kada se skupi novac. Proba mesec dana pa ako uspe odlicno. Ne znam samo, evo ja prvi, ko bi slao drugom link ako je neizvesno da ce novac da se skupi i da je diskutabilno da li ce sledeci put da ima. Kada bi me zvao drug ja bih mu rekao ako nema da cu da platim za njega ali sledeci put on placa bar svoj deo. Ako iz dva puta ne uplati bar pedeset dinara onda ce treci put da gleda black screen.

Ne znam da li moze preko telefona da se napravi hotspot i da se kupuje gb koliko treba?

Ja koliko sam gledao sinoc, mogu sa telefonom da udjem na youtube, odem na live stream i snimam a ono ide i preko streama. Nisam skroz siguran ali ako je tako neka bolja kamera tj telefon, neki stativ koji ce da ga drzi i net preko mobitela i bar da imamo nesto. Ne znam da li je ovo moguce nisam probao ali ako je Boki snimao telefonom i onako se vidi, verujem da ce biti i solidna slika preko live streama. Ako moze kasnije da se uzme neka kinta onda moze i da se kupi kvalitetna oprema i da se sve to uozbilji.

 

Za naplatu i zatvaranje finansijske konstrukcije moze da se razmislja i mislim da ako ima zainteresovanih da nece biti problem i da se nadje mehanizam naplate. Problem su inicijalni troskovi za opremu i to kada mi moglo da se smanji onda bi sve ovo bilo jako blizu za ostvariti...

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Dobro je ovo Kojić/Trifunović

 

Ако између ове двојице морамо да бирамо и ја сам мишљења да смо добро прошли, уз велики предуслов да је све ово што се пише по медијима истина  :fantom:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...