Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2016/2017


Dali_man

Recommended Posts

Evo i ovde da se nadovezem koga bi mogli da dovedu. Videce se za 9 dana u pitanju je golman N.N (inicijali imena i prezimena) Bice prikljucen treninzima ...24 godine...

Koje je visine, nas, stranac ???

Link to comment
  • Replies 8.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    1500

  • Constantin

    1093

  • MaErAkLoIJA

    825

  • Матрикс

    795

Ne znam koju je to ligu igrao Vardi sa 25? :)

Dejan Stamenkovic koji je iz Cara skoro otisao na Island, moze pola Superlige da vrti svojom brzinom i tehnikom, al jebiga.

Link to comment

Dobar igrac, ne znate ko je a poceli ste da podcenjujete kao blizanci Cakija, Djuricka i Brzog.... Hteo i ja da napisem nesto o njemu, ali cenim da ce tesko iz Pirota posebno jer su sad euforicni nakon ulaska u PLS (neka je sa srecom i njima i vranjancima dogodine a jagodinci kako god)

Link to comment

Dobar igrac, ne znate ko je a poceli ste da podcenjujete kao blizanci Cakija, Djuricka i Brzog.... Hteo i ja da napisem nesto o njemu, ali cenim da ce tesko iz Pirota posebno jer su sad euforicni nakon ulaska u PLS (neka je sa srecom i njima i vranjancima dogodine a jagodinci kako god)

I Ciric je iz trece lige zaigrao za Partizan pa ode u Barselonu koliko se secam... Bese ga novinari selektovali da igra u selekciji novinara protiv Srbije...

 

Pitanje je koliko je stvarno dobar jer je treca liga jedno a ova drugo. Igrao je prvu ligu jedne godine za Donji Srem i nije se proslavio jer je otisao iz nje u trecu...

Ima 25god. i mozda mu treba razigravanje jer seti se Marjanovica. On nije dosao iz trece lige vec iz Serifa pa mu je trebalo skoro tri godine. Moze da mu pomogne ako je stvarno veliki talenat, mozda da je brz kao Pauljevic ili slicno. Zato je moj komentar za njega takav. Ne znam igraca ali se secam kada se Bosancic vracao u Zvezdu moji prijatelji su ga dizali u nebesa. Znali ga pa mi pricaju kako ce sad celu ligu da vrti. Na kraju ode Bosancic a nije se posteno ni oznojio. Cesto umemo da preteramo kada nekog znamo. Ne kazem da nije dobar ali takav jedan igrac je rizik a treba mu dati sansu ispred Krstica, Mitrovica i drugova...

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Ne znam koju je to ligu igrao Vardi sa 25? :)

Dejan Stamenkovic koji je iz Cara skoro otisao na Island, moze pola Superlige da vrti svojom brzinom i tehnikom, al jebiga.

Pricas o igracu koji koliko vidim nikada nije video ni prvu ligu a kamo li super... ?!?!?!

Jedno je kad gledas igraca u trecu ligu, drugo kad gledas igraca u prijateljskoj utakmici, trece kad se radi o zvanicnoj pa cetvrto kad je kuci ili na strani, pa da li je pred publikom ili ne i kolikoj, vazna utakmica ili nije.... 

Mnogo faktora utice na igraca i oni odredjuju pored njegovog talenta da li ce da postigne nesto i ako da, kada ce to da se desi.

Mnogi talenti su dolazili u Radnicki koji su harali u svojim ligama i klubovima i jednostavno se nisu snasli. Jos kao mali, secam se da sam prisustvovao jednom razgovoru

gde su pricali o nekom igracu koji jednostavno nije imao mentalni sklop za Radnicki.  Ne secam se ko i kada ali bilo je to sredinom devedesetih. I tada su bas pominjali o uticaju sredine, samog ambijenta, lige i ostalih faktora koji uticu na igraca.

Imas igraca koji igra kraljevski u nekom prosecnom timu pa kad ode u Zvezdu i Partizan nema ga nigde.

Secam se i jedne utakmice, prijateljske, gde je jedan igrac koji je bio valjda iz podmlatka i igrao svuda pa uvek dolazio na probne utakmice pred novu sezonu i tako ne bas mlad, mislim da je bio i procelav bio na jos jednoj skauting prijateljskoj utakmici. Ja blejao po gradu pa dosao na utakmicu. Taj igrac je razbio. Postigao je neki gol sa dvadeset i nesto metara. Driblao, trcao... Ma igrac za Mancester... Ne secam se tacno godine ali bila je 2004-5-6 neka tako.

I ajde obzirom da se niceg ne secam ne secam se ni trenera ali namestilo se da ga posle nekog vremena sretnem u drustvu meni poznatih ljudi i jedva sam docekao da ga pitam u vezi tog igraca.

Tada mi je on rekao ovako. "Sine on je odigrao utakmicu zivota koju nikad vise nece moci da ponovi. To mu je limit" 

I zasto ovo sve pisem. Zato sto je jedan Cirkovic, mozda ima jos jedan tamo negde. Ima razloga,verujem, zasto ga do sada niko nije skautirao. I ovog i ovog drugog. Da su igraci od po dvadeset jednu, dve godine pa da pricamo. Dvadeset pet je po meni previse da se tavori u trecu ligu. Na kraju krajeva neka se pokaze u Prvu ligu pa dobro dosao a ovako mislim da su mnogo veci potencijali svi ovi nasi mladi...

Na mladost ce da uzmes sto hiljadarke a ovaj treba da se adaptira pa u dvadeset sestoj, sedmoj da odigra na nekom nivou koji verujem sigruno ne bi bio kao ovaj Marjanovicev ili Djurickov, pa bi nam neko dao milion dinara kao za Cakija.

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Nevezano za Humca iz Cara, jedna mnogo ruzna stvar ovde u Srbiji jeste da se fudbaleri vec oko 23. godine, koji igraju nekim nize rangiranim klubovima, tretiraju kao skart! A ta starosna granica bude i drasticno niza u stvarnosti.

Po tvom razmisljanju dakle igraci koji su u slicnim godinama, koji nisu primirisali "najjaci" rang takmicenja u Srbiji, ne bi ni trebalo da igraju u istom? Igrao je Sindjelicu PLS, ali to nije bitno.

Slazem se da mnogo faktora utice na to kako ces i koliko ces uspeti, ali kad sam ga spomenuo ciljao sam na sasvim nesto drugo. (zato sam i napisao "al jebiga"). Talenat ima, lucidnost, mozda se i on sam sebi najvise isprecio da nesto vise postigne. Ono sto mene cudi da nije bio ni na probi nikada u Radnickom, a tu je ispred nosa...plus sto znamo kakvi su sve biseri u prethodnih 7-8 godina dolazili da igraju na Cair, dobijali ugovore. Interesovalo me je kako bi se snasao on u celoj toj prici, mozda bi imali tandem Humaca po levom i desnom krilu. :P 
A imamo mi mnogo limitiranih trenera koji znaju gde je svima limit. Zato smo i tu gde jesmo.

Edited by Med Livadski
Link to comment

Nevezano za Humca iz Cara, jedna mnogo ruzna stvar ovde u Srbiji jeste da se fudbaleri vec oko 23. godine, koji igraju nekim nize rangiranim klubovima, tretiraju kao skart! A ta starosna granica bude i drasticno niza u stvarnosti.

Po tvom razmisljanju dakle igraci koji su u slicnim godinama, koji nisu primirisali "najjaci" rang takmicenja u Srbiji, ne bi ni trebalo da igraju u istom? Igrao je Sindjelicu PLS, ali to nije bitno.

Slazem se da mnogo faktora utice na to kako ces i koliko ces uspeti, ali kad sam ga spomenuo ciljao sam na sasvim nesto drugo. (zato sam i napisao "al jebiga"). Talenat ima, lucidnost, mozda se i on sam sebi najvise isprecio da nesto vise postigne. Ono sto mene cudi da nije bio ni na probi nikada u Radnickom, a tu je ispred nosa...plus sto znamo kakvi su sve biseri u prethodnih 7-8 godina dolazili da igraju na Cair, dobijali ugovore. Interesovalo me je kako bi se snasao on u celoj toj prici, mozda bi imali tandem Humaca po levom i desnom krilu. :P 

A imamo mi mnogo limitiranih trenera koji znaju gde je svima limit. Zato smo i tu gde jesmo.

Ti si naivno rekao da je zamena za Djuricka i Marjanovica a ja ti naivno odgovorio. Nisi ni ti obrazlozio na sta mislis nita ja. Ne bih da sad sirimo pricu jer ne verujem da nam se misljenja mnogo razlikuju vec da je tako krenula prica.

Mislim da se i ti slazes da takav igrac u tim godinama treba da dodje i prodje probu. Pa da odigra nekoliko prijateljskih pa da i tu odrzi neki kontinuitet i pokaze neki talenat. Pa ako prodje da udje u prvi tim u slucaju da je jako dobar igrac igrace u startnu, ako nije on ce da ulazi sa klupe i zauzimace mesto mladjim momcima koji mogu da se prodaju.

Znaci da si rekao ja bih doveo ovog igraca na probu, drugiacije bi ti odgovorili. Mi ne odlucujemo i isti smo kao i ti na ovom forumu  i sigurno nismo neko ko nekog proglasava i tera u nizi rang ili odlucuje o sudbini. Bez velike pisanije smo izneli nase misljenje koje sam sada nasire obrazlozio.

Mislim da nas klub treba da poraste. Za pocetak treba svi da se i ponasamo tako (mislim prvenstveno na ljude u klubu) pa ce valjda nekad i da se vrati na stare staze... Mi smo ove godine sigurno porasli za jednu stepenicu i licno ne bih bio zadovoljan da nam igraci od 25-6-7 godina koji su prosek ili nesto malo iskoce iz njega, popunjavaju mesta u timu. Radnicki ove godine vidim sa iskusnim i odlicnim igracima i mladjim potencijalnim igracima. Igrac od 25-6-7-8-9 bi trebao da bude ekstra pojacanje koje bi odmah donelo kvalitet. Tipa Nenad Marinkovic, Uros Nikolic je vec stepenica vise kada ce se kvalitet povecati a smanjiti godine... On ima 22-3 god. Sledeca stepenica je da taj kvalitet bude sa 19-20 god ali ne verujem da cemo to u blizoj buducnosti moci da kupujemo a i da dovodimo (osim ako se bas ne poklope kockice), medjutim moci cemo da napravimo.

Inace sa mnogim igracima smo se vec opekli u proceni kvaliteta pa je sve ovo mozda i mala posledica toga. Seti se samo mislim da se zvao Marko Zdravkovic. Imao je i neki duzi klip na netu. Pa decko igra u trecu ligu cini mi se Svajcarske, razbija. Ma Zenedin Zidan. Sigurno ga se secas. I sta je napravio ? 

Znaci proba, baja se pokaze, proceni se koliko moze da pomogne timu i da li je to vredno da se nekom mladjem smanji minutaza i neka pici.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...