Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

Zdrava utoliko što opslužuje penzionere i državnu administraciju.

Otprilike, praviti od tog Frankenštajna nekakvu razvojnu banku bi se završilo kao i RBV ili čuvena Tesla banka.

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zar nismo 5-10 strana već posvetili Sloveniji, citirali i Mencingera i ostale?

 

Ma mislim na Pavlovića i ovaj uvod (analiziranje iskustva istočne evrope). To isto je pisao i CLDS.

Link to comment

Ma mislim na Pavlovića i ovaj uvod (analiziranje iskustva istočne evrope). To isto je pisao i CLDS.

 

Pa samo kada se uzme neka još katastrofalnija privatizacija tipa ruske onda ova naša može da izgleda kao manje štetočinska i razarajuća. Tržišnorešenjski cherry picking.

Edited by slow
Link to comment

Jbg, neolib model iz nekog razloga pošto-poto mora da se opravda.

 

Mađarska se tu uzima kao najuspeliji model, potpuno nekritički, sa Prosperovog naučnog aspekta.

 

Ja lepo kažem da je to politika.

Link to comment

 

 

"Fijat redizajnira stari, a treba mu i novi model"

Kragujevac -- Ministar privrede Željko Sertić izjavio je u Kragujevcu da sa predstavnicima kompanije Fijat razgovara o mogućnosti proizvodnje novog modela automobila.

 

IZVOR: BETA  NEDELJA, 10.04.2016. | 12:32

 
Međutim, kako kaže, ta kompanija trenutno redizajnira postojeći model automobila.

"Na bazi toga pokušaće da ostvare određene poslovne rezultate, sa kojima smo mi saglasni, ali sa njima intenzivno razgovaramo i zaista bi bilo sjajno da u narednom periodu obezbedimo eventualno i drugi model", kazao je Sertić novinarima u Kragujevcu. 

 

Prema njegovim rečima, to bi značilo "jedan duži niz godina permanentnog rada i poslovanja Fijata", kao i mogućnost "održanja na poslu" svih zaposlenih u Fijatovoj kompaniji u Kragujevcu, njenih dobavljača kako bi se se svima dugoročno obezbedio posao. 

 

On je rekao da u fabrici "FCA Srbija" u Kragujevcu povremeno dolazi do zastoja u proizvodnji jer, kako je ocenio, "tržište nekada stane". 

 

"Fijat je samo jedna od kompanija u svetu koja ima cikluse i svaki model automobila ima svoje uspone i padove, a mi se trenutno nalazimo u tom srednjem delu, u kome se povremeno dešava da nemate pun kapacitet proizvodnje, jer nekada tržište stane i dolazi do zastoja u proizvodnji", kazao je Sertić. 

 

Sertić je dodao da su ti zastoji nešto što je planirano i o čemu se pregovara sa sindikatima, a Vlada Srbije je sa time upoznata.

Edited by slow
Link to comment

Najbolje da će 1 Željko Sertić 1 Serđu Markjoneu i ostaloj ekipi u FIATu da objašnjava da li njima treba novi model, ili je OK samo ,,osvežiti" stari. Budala. I onda neko hoće da ovakvi likovi odlučuju o nečemu.

Link to comment

Država ima 33% i svoje interese, kanda se, iako manjinski partner, pita za nešto? Mislim, jasno je da im interesi nisu isti, ali čoek gura ono što je Srbiji milo. To što toga verovatno neće biti je druga stvar.

Link to comment

Devizne rezerve Narodne banke Srbije su na kraju decembra, prema preliminarnim podacima, iznosile 10.376,5 miliona evra

 

Devizne rezerve Narodne banke Srbije su na kraju januara iznosile 10.104,5 miliona evra

 

Devizne rezerve Narodne banke Srbije su na kraju februara iznosile 9.850,8 miliona evra

 

Samo da dodam, radi preglednosti

 

Девизне резерве Народне банке Србије су на крају марта износиле 9.500,9 милиона евра

Link to comment

Država ima 33% i svoje interese, kanda se, iako manjinski partner, pita za nešto? Mislim, jasno je da im interesi nisu isti, ali čoek gura ono što je Srbiji milo. To što toga verovatno neće biti je druga stvar.

 

Ne vidim zašto bi bilo Srbiji milo da se proizvodi novi model, to je nešto kako mali Perica zamišlja modernu auto-industriju. Srbiji je u interesu da fabrika radi i zapošljava u velikom obimu, da li proizvodi potpuno novi model, osveženi stari, ili pak model prethodne generacije za neko siromašnije tržište, nebitno je. Sigurno je da 1 Sertić pojma nema o tim stvarima, uopšte, već priča iz dupeta, i smišlja kako bi super bilo da se pred ove ili neke sledeće izbore slika ispred novog modela FIATa koji će se proizvoditi u Kragujevcu. Kao Vučić pred Mercedesom iz Ikarbusa.

Edited by hazard
Link to comment

Koliko sam shvatio, poenta je da bude još jedan model, dva modela, da bi se uposlili kapaciteti. FAS malo-malo pa šalje radnike na prinudni odmor.

 

Nema to veze s ekonomskom logikom, klasična politika, nije dobro za imidž :fantom:

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...