Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

Pa evo, kupite meni stan, istrpite i to, što da ne.

 

Neće propasti, zaposliće se građevinci, radiće betonjerke a nameštaj ću kupovati samo kod domaćih.

 

Nema negativnih posledica, a šta je 1 stan za široka srpska pleća.

Ja pristajem da ti kupim stan, ali samo pod jednim uslovom: da krenes sa proizvodnjom onih revolucionarnih srafova.

Ali da krenes izistinski, sve po redu i propisu.

ne moras da ih prodas, neka idu u magacin.

Onog momenta kad pocnes proizvodnju - tu sam, svecano se obavezujem.

Detalji na PM  -_-

 

Daj da zajednicki zaposlimo te gradjevince, betonjerke, namestajdzije...

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da ima i medijskih lupetanja i nostalgije.

Ali, zar zaista mislis da je tvoj stav jedini merodavan, objektivan i da - u krajnjoj liniji - predstavlja realnu sliku ondasnjeg stanja?

Da

 

Zar ne mislis da bi trebalo da pokusas da budes barem malo manje - iskljuciv?

Ne

 

 

DOS elite su u tom za tebe zlatnom periodu prokockale i to nepovratno najvecu sansu koja je Srbija imala.

Tako je. Da smo odabrali drugačiji model™ imali bi 10% godišnjeg rasta, ne bi uzeli ni dinar ni spoljnog ni javnog duga a krizu od 2008. ne bi ni osetili. Drugim rečima - živeli bi konačno kako Srbi zaslužuju da žive!

 

I to iz razloga sto - optereceni politikom i politikanstvom - o ekonomiji pojma nisu imali sto se i moglo ocekivati od ljudi koji u privredi nisu proveli ni jedan jedini dan.

Umesto da budu neopterećene politikom, jer politika nije bitna, što bi rekao Katić, treba nam nepolitična država koja brine o razvoju! :heart:

 

 

Jebe mi se za Koreju: pokazao sam je i pomenuo samo da tebi pokazem kako i koliko drzava pomaze sopstvenu industriju, suvim parama.

Pa ne mislis valjda da bilo koga ovde treba ubedjivati da nema mesta poredjenjima Koreja - Srbija, osim u po nekom hronoloskom uporedjivanju, narocito uzimajuci u obzir takozvane svetske tokove i desavanja....

U istom periodu je Jugoslavija takođe obilato pomagala svoju privredu, a rezultati su dupe i oko. Neko se nakači na američko tržište po preferencijalnim osnovama jer je bitan, pa to i iskoristi, a neko se takođe na razne načine kačio na američko tržište pa je izduvao (Jugoslavija).

 

Pa cime da se drzava bavi: potrosnjom???

 

Jadna država, ne daju joj da se razmaše, neće da joj pruže ni priliku. :(

 

I kad ih izskolujes i i pobrines se za njihovo zdravlje, sta ce onda da rade?

U bankama, brzoj hrani, kockarnicama, prodavnicama mobilnih telefona?

A privredu/proizvodnju i rizike skopcane s tim ces da prepustis stihiji, pojedincima.

Moze, skolovao si ih i lecio, socijalno obezbedio, samo ne znam dokle ces moci to da radis ako odnekud ne namaknes pare.

 

Naravno, stihiji™ i pojedincima.

 

Neću valjda Katiću.

Link to comment

Ovaj.. nisu vam Zastava automobili najsretniji primer, pošto je proizvodnja automobila na ovolicnom tržištu uvek više politička nego ekonomska..

Nego sada je u toku nenamerno razmontiravanje recimo--- namenske industrije... gasi se kovačnica (!?) i FRA je u stečaju(?!), ne mogu preživeti bugarske tržišne vlasnike...

a glede potpune nekonkurentnosti.... siguran sam da po Africi svi voze lambordžini traktore i katepilar..

Link to comment

Ja pristajem da ti kupim stan, ali samo pod jednim uslovom: da krenes sa proizvodnjom onih revolucionarnih srafova.

Ali da krenes izistinski, sve po redu i propisu.

ne moras da ih prodas, neka idu u magacin.

Onog momenta kad pocnes proizvodnju - tu sam, svecano se obavezujem.

Detalji na PM  -_-

 

Daj da zajednicki zaposlimo te gradjevince, betonjerke, namestajdzije...

 

Neću stan od tebe, ne treba nam stihijnost i pojedinačnost nego država, dakle stan od države kao deo razvoja građevinske industrije, i to pod uslovima koji su povoljniji nego da idem u banku, ako može bez hipoteke i administrativne zabrane na platu.

Link to comment

Ovaj.. nisu vam Zastava automobili najsretniji primer, pošto je proizvodnja automobila na ovolicnom tržištu uvek više politička nego ekonomska..

Nego sada je u toku nenamerno razmontiravanje recimo--- namenske industrije... gasi se kovačnica (!?) i FRA je u stečaju(?!), ne mogu preživeti bugarske tržišne vlasnike...

a glede potpune nekonkurentnosti.... siguran sam da po Africi svi voze lambordžini traktore i katepilar..

To je tema za poseban topik: tehnoloski, Srbija je do pre neku godinu imala da po Africi ponudi toliko toga proizvedenog na tehnoloskom nivou koji je ekstremno primeren Africi.

Na brzinu i primera radi: 'klasican' FAP kamion, NOV, bio je kudikamo prihvatljivija alternativa za Afriku, nego model koji joj je nametnut i koji od Afrike cini groblje krseva koji tamo stizu iz 5 ruke, posto se izredjaju sva trzista, od visokorazvijenih do onih koja to pokupe polovno i akaju dalje.

Isto vazi i za traktore.

Masine koje su jednostavne, nesofisticirane, jeftine, cije je odrzavanje moguce u supi i pomocu neobucene ili vrlo malo obucene radne snage, proizvedene tehnologijama koje Srbija ima i koje je savladala.

Ovo samo kao rimer, naravno.

 

 

Neću stan od tebe, ne treba nam stihijnost i pojedinačnost nego država, dakle stan od države kao deo razvoja građevinske industrije, i to pod uslovima koji su povoljniji nego da idem u banku, ako može bez hipoteke i administrativne zabrane na platu.

Moze bez hipoteke i zabrane na platu, ne moras da ides u banku....

 

 

A one Da i Ne odgovore bolje izbrisi dok je vremena, ne brukaj se  :cry:

Link to comment

Glupi Afrikanci neće nove srpske kamione :cry:

Pa, ovaj.. hoće, ali im onda kažu da se fabrike u restrukturiranju... Mislim hće i kalaš. ali će uskoro kad nazovu da čuju tu-tuuu..

Link to comment

^^ Pa koliko im decenija treba da čuju za FAP, gde su narudžbine do sada?

 

 

@Namenski

 

Ma samo kažem da su Afrikanci glupi što kupuju neke polovne MANove i Renoe a ne nove FAPove, što si se odmah uzmuvao.

Edited by Prospero
Link to comment

Pa, ovaj.. hoće, ali im onda kažu da se fabrike u restrukturiranju... Mislim hće i kalaš. ali će uskoro kad nazovu da čuju tu-tuuu..

Nema problema, onda im ponudis uslugutm sa sve nosiocima kalasa, to je vec isprobano, kadrova ima.

Skolovala drzava(Prospero)

Link to comment

Tako se i Južna Koreja ponudila Amerima u Vijetnamu pa vidiš koliko su para dobili za nagradu da se igraju chaebolima.

 

Primenimo isti metod, angažujmo Made in Serbia nosače kalaša, šta fali.

Link to comment

^^ Pa koliko im decenija treba da čuju za FAP, gde su narudžbine do sada?

 

 

@Namenski

 

Ma samo kažem da su Afrikanci glupi što kupuju neke polovne MANove i Renoe a ne nove FAPove, što si se odmah uzmuvao.

Ja se uvek, ama bas uvek, uzmuvam kad se ti upustis u tehniku i ekonomiju.

Elektronika i uopste polovni MAN-ovi i ostali su izuzetno povoljna trgovina za Afriku ali i za ove koji im ih prodaju: opste je poznato da u Africi postoji visak kadrova sposobnih da odrzavaju polovne MAN-ove, a jos opste poznatije da krseve treba nekom uvaliti, Srbija i Istocna Evropa su vec malo zasicene zahvaljucuji pametnoj potrosnjitm koju si ti ovde uzdizao u nebesa.

A prica, samo primera radi, o kamionima ili traktorima, nije nimalo nategnuta: zahvaljujuci svojevremenom pristupu tim trzistima to se moglo.

Nije stvar samo u pravljenju, to se savladalo, stvar je i u politici drzave koja je to mogla da prepozna kao priliku i da poradi malo na tome, pogura.

Covek pomenu i naoruzanje - i tu se moglo, polako i natenane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...