Jump to content

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

 to samo govori o trulosti SDK.

 

1991? Pre bih rekao da je trula bila država, a i s popularnošću koju je uživao Zlobo je mogao slobodno svoj lik da turi na pestoiljadarku. :D

Edited by Tribun_Populi
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vlahoviću, ti li si? o.O

Ne umeš ništa bolje? To su neki argumenti? Hteo sam nešto da ti otpišem u vezi tvog posta o izgubljenom znanju a i o SDK ali dižem ruke. Ponovo postaješ napadno bezobrazan pa se igraj sam.

Link to comment

Ne umeš ništa bolje? To su neki argumenti? Hteo sam nešto da ti otpišem u vezi tvog posta o izgubljenom znanju a i o SDK ali dižem ruke. Ponovo postaješ napadno bezobrazan pa se igraj sam.

 

Nemoj da se ljutiš na Tribuna, ni meni nije jasan tvoj odgovor oko Vlahovića, kao i dovođenje  u vezu sa tim Mencingera i Jankovića?

 

Ako porediš (u vidu dokazivanja identičnosti) slovenačku i srpsku ekonomiju, slovenačke i srpske ekonomiste i tajkune, to je kao Bog i šeširdžija...

Edited by slow
Link to comment

Nemoj da se ljutiš na Tribuna, ni meni nije jasan tvoj odgovor oko Vlahovića, kao i dovođenje  u vezu sa tim Mencingera i Jankovića?

 

Ako porediš srpsku i slovenačku ekonomiju to je kao Bog i šeširdžija...

Pa šta je trebalo da znači tvoja slika Vlahovića i Vujovića na Kopaoniku? Evo reci mi 20 od tih 1000 reči pa ako sam pogrešno razumeo to ću i reći.

Link to comment

Pa šta je trebalo da znači tvoja slika Vlahovića i Vujovića na Kopaoniku? Evo reci mi 20 od tih 1000 reči pa ako sam pogrešno razumeo to ću i reći.

 

Kontinuitet pogrešne ekonomske politike. Prijateljsko ćaskanje propalog koncepta i koncepta koji se prodaje kao nov, a u stvari je isti.

Edited by slow
Link to comment

 

Ako porediš (u vidu dokazivanja identičnosti) slovenačku i srpsku ekonomiju, slovenačke i srpske ekonomiste i tajkune, to je kao Bog i šeširdžija...

A i ova riba im bolja od srpske tranzicione zvezde Milke...

 

ldfljhf.jpg

:fantom:

Link to comment

Kontinuitet pogrešne ekonomske politike. Prijateljsko ćaskanje propalog koncepta i koncepta koji se prodaje kao nov, a u stvari je isti.

Ok, ja sam pogrešno mislio da je u kontekstu nekog lopovluka koji se pripisuje Vlahoviću(s pravom ili bez)pa reko da se tako može prišiti i Mencingeru. Kad smo već kod Mencingera šta ti misliš da li je normalno da autor privatizacije u Sloveniji i tadašnji ministar ovako otvoreno podržava čoveka koji se najviše njome okoristio i zbog kojeg građani Slovenije osećaju da su prevareni i opljačkani

Edited by Luther
Link to comment

Kad smo već kod Mencingera šta ti misliš da li je normalno da autor privatizacije u Sloveniji i tadašnji ministar ovako otvoreno podržava čoveka koji se najviše njome okoristio i zbog koje građani Slovenije osećaju da su prevareni i opljačkani

 

Daj Luthere, ubiše se Slovenci od kukanja zbog prevare nad njima ubogima izvršene. Što nas tako ne prevariše...

Edited by slow
Link to comment

Hteo sam nešto da ti otpišem u vezi tvog posta o izgubljenom znanju a i o SDK ali dižem ruke. Ponovo postaješ napadno bezobrazan pa se igraj sam.

 

:(

 

Što nas tako ne prevariše...

 

+1

Link to comment

Ok, ja sam pogrešno mislio da je u kontekstu nekog lopovluka koji se pripisuje Vlahoviću(s pravom ili bez)pa reko da se tako može prišiti i Mencingeru. Kad smo već kod Mencingera šta ti misliš da li je normalno da autor privatizacije u Sloveniji i tadašnji ministar ovako otvoreno podržava čoveka koji se najviše njome okoristio i zbog kojeg građani Slovenije osećaju da su prevareni i opljačkani...

... za razliku od srecnih i zadovoljnih gradjana Srbije koji uzivaju plodove mudre i dalekovide narocito ekonomske politike...

 

Luthere, jel' ovako dobro?

Link to comment

Jedno dosta razumno izlaganje na Kopu

 

 

 

"Nema razloga za slavlje, još jurimo 1989."

 

Kopaonik -- Selektor Kopaonik biznis foruma Dragan Đuričin kaže da su rezultati u 2015. dobri ali da nema razloga za slavlje, jer ima još dosta da se uradi na putu reformi.

 

UTORAK, 8.03.2016. | 12:32

 
 Đuričin je na Kopaonik biznis forumu rekao da Srbija još ima neprilagođenu privredu i da dosta kasni u odnosu na EU, a razlog je, prema njegovim rečima, nerazumevanje globalnih trendova od devedesetih godina prošlog veka i precenjivanja svojih mogućnosti.

On je rekao da bi posebnu pažnju trebalo posvetiti razvoju industrijskih politika koje su osnov podizanja proizvodnje i konkurentnosti. 

"Reč je o industrijskim politikama za prioritetne sektore sa razmenjivim proizvodima koje substituišu uvoz i povećavaju izvoz i u kojima države imaju trajne konkurentske prednosti", naveo je Đuričin koji je predsednik Udruženja korporativnih direktora Srbije

Prema njegovim rečima, industrijske politike su osnov podizanja proizvodnje i konkurentnosti, infrastuktura, poljoprivreda, metalska industrija, automobilska industrija, tekstil i modu, kao i upravljanje otpadom. 

"Sektori sa konkurentnskim prednosti su svakako energija, transport i logistika, drvo i nameštaj, kao i metalo-preradjivačka industrija", kazao je Đuričin. 

On je istakao da je "veliko ohrabrenje za reformatore je ICT sektor, prerada organske hrane i zdravstveni turizam". 

Đuričin je kazao da je izvoz ICT sektora Srbije, prema nekim podacima, 300 do 500 miliona evra godišnje i da je njegova procena da je taj izvoz i mnogo veći. 

On je poručio da Srbija na putu privrednog razvoja treba da bude kompatibilna sa privredom EU. 

Đuričin je dodao da Srbija još nije dostigla nivo BDP-a koji je imala 1989. godine.

 

da vidimo

 

 

 

ЂУРИЧИН ДР ДРАГАН

Драган Н. Ђуричин: редован професор Економског факултета у Београду на предметима Стратегијски менаџмент и Управљање пројектима (основне академске студије) и Пословна стратегија и Стратегијске финансије (мастер студије). Као консултант Deloitte ради од 1994. године, а од 2007. године је изабран за председника.

Председник је Савеза економиста Србије. Био је гостујући професор Универзитета у Венецији и професор Fulbright фондације. Написао је водећи број књига из области стратегијског менаџмента, управљања пројектима и економике транзиције. (Био) је члан одбора директора: Металац, Синтелон-Таркет, Апатинска пивара, Hypo Alpe Adria Bank, Имлек, ABS Holdings и Институт за кардиоваскуларне болести Дедиње.

 
 

 

 to je to, ko ima dodir sa privredom, i ko nije ograničen samo na sektor finansija i bankarstvo, odmah ima jasniji uvid u problematiku

Edited by slow
Link to comment

Daj Luthere, ubiše se Slovenci od kukanja zbog prevare nad njima ubogima izvršene. Što nas tako ne prevariše...

 http://www.e-novine.com/thumbnail.php?file=photo/srbija/licnosti/slobodan_radulovic/Slobodan_Radulovic_02_u_681317424.jpg&size=article_large&scale_by=width

 

Znači da ti ovaj bude najbogatiji u državi. Dobro.

 

Ja sam vam dao veoma kritičko mišljenje o ishodima te privatizacije, ima još toga ali čemu da vam prenosim. Vi ste naopako došli do zaključka da je u Srbiji za sve(ili za najveći deo problema)kriva privatizacija a da je u Sloveniji bila superultra uspešna. Ni jedno nije tačno a posebno kada se govori o Sloveniji. Pa se povezuju privatizacija i kasniji rast GDP kao da korelacija znači kauzalnost. Moralo bi se dokazati da je baš ta i takva privatizacija dovela do najboljih mogućih performansi ekonomije Slovenije. Pa se nema pojma kada se kaže da da se novac od privatizacije nije slivao u budžet :

- the remaining 40 per cent of the equity capital is sold through management and employees

buy-outs, public tenders, public auctions, and public offerings of shares, or transferred to

the Development Fund as preferential or common shares, depending on the decision by the

company. If bought by "internal-buy outs" the employees receive a 50% discount on the

purchase price. http://www.pf.uni-lj.si/media/mencinger_.e_privatization.pdf a i uplate u penzioni i restitucioni fond od po 10% vrednosti kaptala firmi su uplate u  parabudžetske institucije.

 

To što je Slovenija toliko razvijenija i bogatija od Srbije najmanje ima veze sa privatizacijom bilo ovde bilo tamo. Kakvegod da su bile opet bi bilo gotovo isto. Ali nemam nameru da se više uopšte bavim privatizacijom ni prošlošću, interesuje me budućnost tj. kako da se ovde stvari poprave. Tako da ću nastaviti uveče odgovorom na post koji je dao slow o znanju i kako ga steći.

 

Nevezano za sve jel normalno to što radi Mencinger?

 

 

Link to comment

Nevezano za sve jel normalno to što radi Mencinger?

 

 

Ma boli Mencingera uvo, quod licet Iovi, non licet bovi, može da radi šta hoće, oni su završili svoj posao. I opet će ga završiti ako treba. Lako je njima, shvati to već jednom.

 

Nego vidi ti ovo:

 

 

 

Ali nemam nameru da se više uopšte bavim privatizacijom ni prošlošću, interesuje me budućnost tj. kako da se ovde stvari poprave. Tako da ću nastaviti uveče odgovorom na post koji je dao slow o znanju i kako ga steći.
Edited by slow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...