Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

Kako ćeš da izmakneš državu iz privatizacije, ko će da definiše šta je društveni kapital i ko su vlasnici svakog pojedinog društvenog preduzeća?

Da izmakneš državu iz prodaje, da budem precizniji. Društveni kapital je definisan, piše u nazivu firme DP, a procenu vrednosti uradi državni plus eksterni revizor. Toliko. Vlasnike odrediš zakonom, kao i inače što je rađeno u prethodna dva zakona o privatizaciji - i A.Markovićevom i Miloševićevom.Emituju se akcije, raspodele po zakonu, neko državno telo to prekontroliše i žurka krene.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa kako nema, a Delloite? :)

 

P.S. 2001-ve u Srbiji imaš i berzu (10 god) i brokere, i dilere, i kastodi banke.

 

TT tj. CZ M57

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

I Winner Broker. Ali imaš, dakle ništa neizvodljivo, ne krećeš od nule, imaš institucije, poslovnice stranih oditorskih kuća, banke koje rade s HOV, i iskustvo s takvim modelom privatizacije. Znači sveee.

 

TT tj. CZ M57

Link to comment

Luter je pokupio random klipove u nedostatku argumenata, Prospero loše prikriva ogorčenost zbog poraza u diskusiji nategnutim 'humorom', nigde ozbiljne priče.

 

Nije nedostatak argumenata nego nedostatak volje da 1000 puta objašnjavam jedno isto. Tako da ostaje samo "šaljenje". Da imam još devet života ne bih više objašnjavao zašto Srbija nije J.Koreja i slično. Srećom, dok sam ja popodne dremkao snom zadovoljnog trudbenika koji je i danas zaradio za vraćanje kredita RTB-Bor koji je Dinkić "razvio", hazard&Prospero su objasnili,opet po ko zna koji put, sve što treba da se objasni. Eto sve to potpisujem, ja sigurno ne bih bolje.

 

Nego jesi li ti video kako je Vova pokrenuo onu fabriku. I usput oprao pod Deripaskom i nije dozvolio da mu ovaj ukrade olovku. Uvek budan, sunce ti žarko. Šta ti je pravi trening.

E 1 takav nama treba!

Link to comment

Vučić već jeste neoliberalni stečajni upravnik. A dobićemo i goreg, vrlo brzo. Neka kombinacija južnoameričke i afričke diktature. Ovoliko siromašenje naroda, demontiranje domaće privrede i inostrano zaduživanje dovešće do još žešćih zahteva međunarodnih faktora za ceđenjem suve drenovine. Tada im neće trebati nikakve demokratske rukavice.  

Edited by slow
Link to comment

Nije nedostatak argumenata nego nedostatak volje da 1000 puta objašnjavam jedno isto. Tako da ostaje samo "šaljenje". Da imam još devet života ne bih više objašnjavao zašto Srbija nije J.Koreja i slično. Srećom, dok sam ja popodne dremkao snom zadovoljnog trudbenika koji je i danas zaradio za vraćanje kredita RTB-Bor koji je Dinkić "razvio", hazard&Prospero su objasnili,opet po ko zna koji put, sve što treba da se objasni. Eto sve to potpisujem, ja sigurno ne bih bolje.

 

Nego jesi li ti video kako je Vova pokrenuo onu fabriku. I usput oprao pod Deripaskom i nije dozvolio da mu ovaj ukrade olovku. Uvek budan, sunce ti žarko. Šta ti je pravi trening.

E 1 takav nama treba!

 

Naravno da je nedostatak argumenata kada i ti i Prospero branite neodbranjivo. Hazarda ne trpaj u svoj koš, on je kolega sa ETF-a koji voli privatan biznis i ne pravi elementarne greške kao neki ''neoliberali'' ovde sa zgubidanskih fakulteta nakačenih na državnu sisu.  ^_^

Ne valja ti Južna Koreja, ne valja ti Slovenija, ne valja ti  ni Češka kao primer...pa šta ti valja? Ah da, naveo si kriminalizovanu Bugarsku, to ti je reper i ideal uspešne države. 

Edited by slow
Link to comment

Puna Srbija HOV konsultanata, poštene berzanske prakse, bonitetskih kuća i prateće menažerije.

 

U jednom trenutku smo imali 80+ berzanskih kuća i dnevni promet na berzi od 100.000 evra. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...