Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

55 minutes ago, bags said:

 

Znam da ovo zvuci tupavo ali ovde je prilicno standardno da recimo kad se neko napije i dere se recimo kontra Izraela da neko rapravi prijavu policiji tako do to sigurno gura statistiku prema gore. Isto tako sigurno ima i dosta stvari sa referencom na 2 svetski rat i ljudi vrlo brzo prijave.

Zaista ne verujem da je prosecan Jevrej u Becu generalno vise ugrozen nego prosecni drugi stanovnik. 

 

Malo si kontradiktoran. Otkud bas Izreal da psuje neki Austrijanac nearapskog porijekla? 

Link to comment
6 minutes ago, đorđe geprat said:

kad su stavili za norvešku i švajcarsku mogli su i za nas ostale. kako mi tu stojimo?

Postoje razlicite statistike. Zvanicno 91.4% ljudi su vlasnici nekretnina u kojima zive. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Evo jedna. Mada meni ne izgleda da je ovo realno.
 

Prema rezultatima Popisa 2022, najveći broj stanova je u privatnom vlasništvu. Popisano je ukupno 3 536 885 stanova u privatnoj svojini, što čini 97,9% od ukupnog broja stanova. Stanova sa svojinom koja nije privatna ima 33 724, što je manje od 1% celokupnog stambenog fonda. Popisano je ukupno 2 292 325 stanova (ili 87,3% od ukupnog broja nastanjenih stanova) u kojima je bar jedan od članova domaćinstva vlasnik, dok 325 743 (ili 12,4%) koriste zakupci, podstanari ili srodnici.

 

https://popis2022.stat.gov.rs/sr-latn/5-vestisaopstenja/news-events/24082023-stanovi-gustina-nastanjenosti/?a=0&s=0

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

I nije realno. Mada je i ovo upitno, iz perioda popisa:

 

 

U Srbiji se, prema gruboj računici, svakog dana rentira više od pola miliona nekretnina, ali tek jedan odsto njih za to plaća porez. Ni posle popisa stanovništva, koji je u toku, neće se znati tačan broj stanova koji se iznajmljuju, jer se ti podaci prikupljaju u statističke svrhe.

 

"Mi imamo pitanje koje se odnosi isključivo na domaćinstvo. Kada dođemo u stan u kome se nalazi privremeno prisutno lice, to je na primer student iz Kikinde koji studira u Beogradu, ono je privremeno prisutno lice, znači nije domaćinstvo, ne postavljamo mu to pitanje. Dakle, popisom nećemo dobiti broj stanova koji se rentiraju", naglašava Petar Korović iz Zavoda za statistiku.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Malo si kontradiktoran. Otkud bas Izreal da psuje neki Austrijanac nearapskog porijekla? 

 

Nisam se mozda najsrecnije izrazio.

 

Primer: Sad se napijem i izadjem na terasu i derem se Srbija. Ovde postoji nesto kao anonimna prijava i bicu sigurno prijavljen barem  20 puta. Ne znam kako je to regulisano u drugim drzavama. Ako se deres kontra Jevrej i Izraela siguran sam da se to u unese u specijanu kolonu gde se dalje prati.

 

Ima u Austriji(najvise Gornjoj i Donjoj) sigurno ljudi koji pod alkoholom ili nekim  drogama , a i bez doduse, smatraju da su Jevreji krivi za sve. Meni se recimo desilo da sam upoznao porodicu iz Salcburga na odmoru, apsolutno vrhunski obrazovani i prijateljski nastrojeni. Medjutim kasnije posle par koktela i za vreme utakmice protiv Turske izadju takve gadosti na racun pre avega Jevreja a zatim i Muslimana da mi je bilo narednih dana maksimalno sugavo i klimnuti glavom kad ih vidim. A prilicno sam siguran da smo i mi u stvarnosti u istom kosu.

 

 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Boksita said:


Apsolutno. Pa kontrolisane kirije u većini zemalja, recimo, Berlin sa svojim specifičnostima…

 

IMG_4345.thumb.jpeg.4701b3bbaeb665a99dc318f4a6c78c27.jpeg

 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/interactive-publications/housing-2023#:~:text=Over two-thirds of people,31% lived in rented housing.

 

Kad ovaj grafik ukrstimo sa ovim dole, odgovor (tj. jedan od) na pitanje zašto vidimo to što vidimo se sam nameće:

 

Infographic: Share of young adults aged 25-34 living with their parents

 

Inače, da, Berlin je posebna kategorija košmara kad su i iznajmljivanje i kupovina u pitanju.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
On 16. 9. 2024. at 9:49, Greek Freak said:

Mene bas zanima racunica u odnosu na prosecnu platu, ne znam da li je neko radio to poredjenje.

 

Prosečna penzija se zna tačno kolika je, niko ne prima penziju na ruke.

Sa platama je drugačije, ljudi u proseku zarađuju više od zvanične prosečne plate.

Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Nisam se mozda najsrecnije izrazio.

...

 

Ima u Austriji(najvise Gornjoj i Donjoj) sigurno ljudi koji pod alkoholom ili nekim  drogama 

 

 


Uzmi ovo kao shalu, mada je tako bilo. Austrian Airlines su imali reklamu "No kangaroos in Austria", zemlju malo poznatu, propagirajuci njihove letove Australia - Austria.

Link to comment
2 hours ago, Quince said:

 

Kad ovaj grafik ukrstimo sa ovim dole, odgovor (tj. jedan od) na pitanje zašto vidimo to što vidimo se sam nameće:

 

Infographic: Share of young adults aged 25-34 living with their parents

 

Inače, da, Berlin je posebna kategorija košmara kad su i iznajmljivanje i kupovina u pitanju.

Hrvatska preko 60%, ali ako se ukrsti sa statistikom posjedovanja vlastitih nekretnina onda je slika sigurno drugacija. Tu je upao i veliki broj kombinacija zivim u roditeljskoj kuci, ali na odvojenom spratu.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Yoyogi said:


Uzmi ovo kao shalu, mada je tako bilo. Austrian Airlines su imali reklamu "No kangaroos in Austria", zemlju malo poznatu, propagirajuci njihove letove Australia - Austria.

 

Uh to je jos blago. Trebas videti fan shop i reklame od Pogrebnog grada Beca ili Sluzbe za odvoz smeca. Vrhunski humor.

 

https://shop.bestattungsmuseum.at/shop/en

 

Valjda klinac nece jos traziti ove setove:

https://shop.bestattungsmuseum.at/shop/en/models-of-clamping-moduls/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...