Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

pa normalno, oni su do 2010 imali duplo bolji životni standard nego što je bio realno da imaju, država se zaduživala preko svake mere da obezbedi nerealno visoke plate državnim službenicima, kao i nerealno visoke penzije, to je guralo primanja i u privatnom sektoru

- a sada mlađe generacije kapiraju da nikada neće živeti standardom koji su imali njihovi roditelji, da će teško do svog stana ili kuće

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 16. 9. 2024. at 1:10, Shan Jan said:

Mislim da gomila zemalja ima (ili je imala) dil sa Filipinima da njima posalju svoje smece na kao reciklazu a onda ovi to izbace u okean.


U Japanu, ostrvskoj zemlji, sa nepreglednim plazama, retkost je kupanje u moru. Struje donesu "San Miguel Bibita" plasticnne boce sa Filipina a to je 5 sati leta (Stockholm - Athens je 3.5 sata).

  • +1 3
Link to comment

PLASTIC TRACKER

Type a location and see where your piece of plastic might end up.
 

https://theoceancleanup.com/plastic-tracker/

 

 

 

Please note that, due to the chaotic nature of plastic dispersion, the Plastic Tracker will present you with possibilities of trajectories, and not an absolutely certain future trajectory.

 

Edited by Boksita
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 16. 9. 2024. at 9:49, Greek Freak said:

Mene bas zanima racunica u odnosu na prosecnu platu, ne znam da li je neko radio to poredjenje.

 

Bilo bi zanimljivo videti ali jako tesko za interpretaciju.

Kod plata je to bas tesko izracunati jer moras uzeti u obzir i koliko ljudi radi puno radno vreme/part time pa onda porezi razliciti a dodatno i medijan/prosek.

Na drugoj strani ima dosta specificnosti u pojedinim drzavama sto se tice pomoci drzave za stanove pa nisu sva trzista ista da bi se mogla porediti.

 

On 15. 9. 2024. at 8:12, Shan Jan said:

@bags :ph34r:

 

 

 

Ja sam mislio kroz licna isksutva da Jevreja ima puno vise u Becu/Austriji ali ispostavilo se da sam se bas grubo preracunao. 

I pored svega mislim da nema sad nekih velikih problema za jevrejsku zajednicu nego je vise do kulture prijavljivanja. Znam da ovo zvuci tupavo ali ovde je prilicno standardno da recimo kad se neko napije i dere se recimo kontra Izraela da neko rapravi prijavu policiji tako do to sigurno gura statistiku prema gore. Isto tako sigurno ima i dosta stvari sa referencom na 2 svetski rat i ljudi vrlo brzo prijave.

Zaista ne verujem da je prosecan Jevrej u Becu generalno vise ugrozen nego prosecni drugi stanovnik. 

 

On 16. 9. 2024. at 18:39, đorđe geprat said:

otkud toliko nezadovoljstvo stanovanjem?

 

Ogroman je pad standarda nakon pandemije generalno u Evropi pogotovo u vecim gradovima.  Na jednoj strani manje radnih mesta i manje plate za ljude koji tek pocinju karijeru a cene stanova opasno porasle. Na sve to u pojedinim zemljama je jako veliki priliv izbeglica iz Ukrajine i Rusije sto dotano utice na razne nacine na trziste.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 16. 9. 2024. at 9:49, Greek Freak said:

Mene bas zanima racunica u odnosu na prosecnu platu, ne znam da li je neko radio to poredjenje.

 

https://www.numbeo.com/property-investment/rankings_by_country.jsp?title=2024-mid&region=150

 

E sad ovo je sa njihovim prikupljenim podacima tako da koliko je tacno pitanje je. Inace ovde imaju objasnjenja kolona https://www.numbeo.com/property-investment/indicators_explained.jsp.

 

Nazalost kako god okrenes Srbija i BiH bas lose stoje.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, bags said:

Na drugoj strani ima dosta specificnosti u pojedinim drzavama sto se tice pomoci drzave za stanove pa nisu sva trzista ista da bi se mogla porediti.


Apsolutno. Pa kontrolisane kirije u većini zemalja, recimo, Berlin sa svojim specifičnostima…

 

IMG_4345.thumb.jpeg.4701b3bbaeb665a99dc318f4a6c78c27.jpeg

 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/interactive-publications/housing-2023#:~:text=Over two-thirds of people,31% lived in rented housing.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...